Šta je novo?

Koju graficku kupiti?

ExampleBabic

Cenjen
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruke
151
Poena
169
Pozdrav svim forumasima, ovo je moj prvi post i nadam se da sam ga ubuoo tamo gde treba.:D Ovako, kupio bih graficku karticu do 14000 din novu ili mozda polovnu, a nisam bas dugo u tim gejmerskim vodama pa se bas i ne razumem al' nisam bas ni noob . Trazim neku preporuku od vas iskusnijih za novu sa npr emii.rs ili pc praktik ili te ako znate nekog ko prodaje dobru polovnu. :wall:
 
Ajmo onda par pitanja: Kakav ti je ostatak konfiguracije? Koje napajanje imas? Za polovne ti mozemo da ti smernice koje da trazis, pa ti vijaj po oglasima :) I da, dobrodosao na forum :)
 
Hvala na dobrodoslici :) Sve kupujem novo tj hard i kuciste sam vec uzeo a ovo ostalo za 20-tak dana cim stignem u srb. Procesor Amd Fx 8350, Maticna Asus M5A97 R2.0 , Ram Viper 3 Black Mamba XMP 1866 mhz 2 x 4 gb, napajanje imam neko bluebery 550w, i kako sam sracunao ostaje mi oko 13-14000 od planiranog za grafiku par hiljada nisu problem. P.s gledao sam po netu, video nesto reparirano nesto samo radna a ja bih da imam bar neku sigurnost... E da, napajanje nije problem uzecu drugo ako je slabo ili sl... :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Znaci da mozemo i da skrenemo na varijantu polovno :d Iskreno, trazio po netu danima ali nista dobro nisam nasao, nailazio samo na gtx 460-65-70 otkljucane zakljucane reparirane peglane polupane cuvane mazene i pazene (znaci bez garancije tj ima radna 7 dana) ne znam koliko je to pametna kupovina. A od radeona nista ne videh dobro... :smash:
 
Potrazi GTX 570 ili 6970 :) Bile su 6970 na forumu skoro za nekih 140 evra :) Bez obzira koju da izaberes, 7850 ili jacu, MORAS promeniti napajanje ;)
 
GTX trosi mnooogo struje, mnogo se greje, nije pogodna za OC, treba ce ti prilicno snazno napajanje, a i verovatno je polovna, pa garancija nece biti dugacka. Ja bih isao na novu 7850 ;)
 
Tako sam i ja razmisljao kad sam video ove testove od zemaxa. Brat od devojke ima 7850 ali sa 2 gb i skroz je dobra, pa me zanima koliko je osetna razlika izmedju 1gb i 2gb ?
 
Razlika na standardnim rezolucijama je 0% :) Jedino na rezolucijama vecim od 1920*1080 ima razlike, ali retko ko igra na njoj. Doduse, ima par igara koje navodno koriste vise od 1 GB memorije na Full HD rezoluciji, mada nije vredno tolike doplate, bar ne za tu rezoluciju ;)
 
Razlika na standardnim rezolucijama je 0% :) Jedino na rezolucijama vecim od 1920*1080 ima razlike, ali retko ko igra na njoj. Doduse, ima par igara koje navodno koriste vise od 1 GB memorije na Full HD rezoluciji, mada nije vredno tolike doplate, bar ne za tu rezoluciju ;)

Razlika na standardnim rezolucijama kod novih igara je da jednostavno treba 2 gb video memorije : far cry 3, crysis 2, crysis 3, ghost reacon future soldier, battlefield 3 itd... sve ove igre traze vise od 1gb graficke memorije i to na 1680x1050 rez tako da se itekako isplati doplatiti za graficku sa 2 gb memorije.
 
Razlika na standardnim rezolucijama je 0% :) Jedino na rezolucijama vecim od 1920*1080 ima razlike, ali retko ko igra na njoj. Doduse, ima par igara koje navodno koriste vise od 1 GB memorije na Full HD rezoluciji, mada nije vredno tolike doplate, bar ne za tu rezoluciju ;)

Ovo su bile aktuelne informacije pre možda 2 godine, nisi baš u toku s vremenom. Što više rama na grafičkoj to bolje, brzog naravno.
 
Ja sam te pomenute igre igrao sa HD 6670 ddr3 2gb od 50e nisam siguran dal high ili medium ali pristojno su radile meni bez greske, tj bf3 i crysis 2 i hitman absolution na high to se secam, e sada vi meni hoce da kazete da sa ovom grafikom od 19000 din necu moci da igram te igre ili necu moci da izvucem ful iz njih ?
 
Ma daj, samo Crysis i jos jedna, dve koriste vise od 1GB VRAM. Pa ja imam 6870 koja sve tera na max, a 7850 je brza od nje ;) Nemoj zbunjivati ljude netacnim informacijama :p Za Full HD je 1GB i vise nego dovoljno ;)
 
Ajde jos jednom da pitam, da li je ovo mozda bolja GeForce GTX650-Ti Palit 2GB,DDR5/HDMI/DVI/128bit ili neka u tom rangu ? Odustao sam od polovne 7850 za 120 e jer sam nasao novu za 150 e :) e sada me zabrinuste sa ovim gore pomenutim ... -.- KOKANE UKLJUCI SE U KONVERZACIJU :D
 
Da skratim pricu: 7850 je daleko najbolja za te pare ;)
 
Ne bi da nesto pametujem al evo ja cepam Crysis 3 sa mojom konfiguracijom i od pre nekoliko dana ova grafika. 900\1200 nista nisam overklokovao nemam potrebe,max temp bila je 64 C,sto je po meni jakooo bitno,narocito sad kad krenu vrucine po 40 i kusur stepeni. Povezana je preko DVI,za VGA neznem dali i kako radi. Ponekad ponegde primetim neke distorzije tipa horizontalne linije,a to se javlja samo kad su one price pre ili posle predjenog nivoa i to ne celo vreme nego na nekoj sceni se pojavi,pa onda nema. U igri nikad. Ovo je verovatno do same igre ili drajvera mozda. Za sada prezadovoljan!
 
7850 za pomenuti novac je bila neispravna, tj prodavac je promenio 5 broja telefona i 5 navodnih lokacija gde zivi i bilo mu je cimanje da se proba kod njega grafika vec samo slanje, pa sam odustao. Kupio sam novu gtx 470 twin frozr 2, decko zivi u komsiluku mog drugara pa sam siguran da je sve ok. Dok se ne skupi novac za neko besnilo valjda ce posluziti i ova grafika... Hvala svima na predlozima i podeljenim iskustvima!!!
 
E da, da li mozda negde da okacim link od pomenute 7850 grafike posto je jos uvek u oglasima da se neko ne zaleti sa foruma pa da je kupi?? Meni je prodavao pricu da ima godinu dana garancije a mom prijatelju sa drugog naloga da nema garanciju ali ce on garantovati godinu ili vise ako se nesto desi da ce je zameniti o svom trosku ili vratiti novac...
 
Pozdrav, koju graficku mi preporucujete od ovih modela:
GTX 750 Ti MSI 2gb
Amd radeon R7 360 powercolor
Amd radeon R7 260X
Koristio bih iskljucivo za 720p gejming, trenutno imam amd phenom x6 2,8 GHz, 8gb rama ddr3 1333 MHz, i GT 740 2gb - koja je slaba...
napajanje 520 W
da li je vazniji broj shadera ili L2 cache posto gtx 750 ti ima 2MB kesa?
 
To su memorije na grafickoj a ne cip. Ako neces overclockovati, to ti je nebitno.
Cini mi se da se Samsung najbolje overclockuje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno