Šta je novo?

Nova Motorola - "X phone"

Ja sam juce gledao test Xperia SP koja ima isti ovaj SoC i u vecini slucajeva je brzi fon od Optimus G, cesto sporiji od Xperia Z a skoro uvek brzi i to ne sa malom razlikom od Nexus 4. Sva tri telefona sa kojima sam ga uporedio imaju isti SoC, samo drugacije klokovan. Izgleda da Nexus 4 i dalje ima one tripove sa performansama kao na pocetku.

Naravno Nexus 4 je brzi u testovima koji mere nesto ali sta to niko ne zna (Antutu i Linpack). U testovima poput Sunspidera i igrackim testovima poput Epic Citadele 8960t odkida. Treba uzeti u obzir i da telefon ima 720p, a da Xperia Z ima 1080p pa je opet cesto brza dok Nexus 4 sa 720p je gotovo uvek sporiji na testovima. Jako cudna situacija.

evo sada sam ja gledao na netu.... sp ima 15000 a n4 oko 20000,plus sp ima 5000 na cpu i 7000 na gpu a nexus 8000 na cpu i 7000 na gpu..tako makar po tome ovaj od 2 jezgra i overklokovan ne moze bude bolji od s4pro..naravno u radu se verovatno ne vide razlike :D
 
Mene više zanima podrška za KLP..jer ako će ga on imati ne vidim razlog zašto ga i ostali dvojezgarni tel. ne bi imali..bar oni sa 1GB rama
 
Па и Gnex има 8900 (мој, мало буџен), али колико телефона ради боље од њега у пракси? :)
 
To u Antututu? Ne znam, meni taj Antututu, Quadrant i Linpack nista u zivotu ne znace jer bacaju neke brojeve ko SiSoft Sandra na desktopu a to obicno veze nema sa zivotom i performansama u realnom radu. Mnogo mi je bitnije sta kazu browser bechmark aplikacije ili konkretne aplikacije koje testiraju grafiku jer se telefon upravo koristi za surfovanje i povremeno igranje (pricam o heavy upotrebi telefona, za SMS i zvanje ti ne treba jace od Nokije 3110).

Па и Gnex има 8900 (мој, мало буџен), али колико телефона ради боље од њега у пракси? :)

Ne, nema. Ovo je sasvim drugi SoC.

Edit: Izvinjavam se, mislio sam da mislis na kodnu oznaku SoC-a (posto je ovaj 8960t). Nisam provalio da se gadjate Antututu skorovima :)

Mene više zanima podrška za KLP..jer ako će ga on imati ne vidim razlog zašto ga i ostali dvojezgarni tel. ne bi imali..bar oni sa 1GB rama

Zato sto proizvodjacima nije u interesu da podrzavaju stari hardver.
 
Poslednja izmena:
To u Antututu? Ne znam, meni taj Antututu, Quadrant i Linpack nista u zivotu ne znace jer bacaju neke brojeve ko SiSoft Sandra na desktopu a to obicno veze nema sa zivotom i performansama u realnom radu. Mnogo mi je bitnije sta kazu browser bechmark aplikacije ili konkretne aplikacije koje testiraju grafiku jer se telefon upravo koristi za surfovanje i povremeno igranje (pricam o heavy upotrebi telefona, za SMS i zvanje ti ne treba jace od Nokije 3110).



Ne, nema. Ovo je sasvim drugi SoC.

Edit: Izvinjavam se, mislio sam da mislis na kodnu oznaku SoC-a (posto je ovaj 8960t). Nisam provalio da se gadjate Antututu skorovima :)



Zato sto proizvodjacima nije u interesu da podrzavaju stari hardver.
Znam ja da njima nije u interesu da podržavaju stari hardver, ali onda neće imati više izgovor da klp podržava samo 4-oro jezgarne procesore
 
Па и Gnex има 8900 (мој, мало буџен), али колико телефона ради боље од њега у пракси? :)

Cudno... A ja na S2 imam 9800-10000... Bez overclock-a. A eto ne vredi nista, jer nije smooth kao Gnex.
 
Pa šta je čudno kad imaš tu safe mode rezoluciju :D a i jači je cpu :)
 
Htedoh da kazem, antutu pokazuje vise, a nije smooth, to je poenta :)

Inace sad sam video onaj klip od moto X Rogers i kako mi se cini, debeo telefon, znaci bice (trebalo bi) dobra baterija :)
 
Да ли ће ово чудо имати амолед екран? :p
 
^ cisto sumnjam... Bice 720p 99%. Izbacuju srednje gornju klasu, nesto kao Nexus. Kontaju da ce bolje proci nego da prave high class telefone zbog konkurencije (dosta njih je vec istrosilo pare na S4 i One i XZ), a u srednjoj klasi imas samo Nexus 4 (koji je jedini koji valja telefon u toj klasi).
 
Na 4.4 inca 1080p bi bilo cisto proseravanje koje bi podiglo cenu telefona.
 
Zar nije onaj lik danas koji pušta sve one snimke primerio ekran i rekao da je 4.7 inča? Na tu dijagonalu je 720p malo.
 
Па није баш мало...
 
^ cisto sumnjam... Bice 720p 99%. Izbacuju srednje gornju klasu, nesto kao Nexus. Kontaju da ce bolje proci nego da prave high class telefone zbog konkurencije (dosta njih je vec istrosilo pare na S4 i One i XZ), a u srednjoj klasi imas samo Nexus 4 (koji je jedini koji valja telefon u toj klasi).

Padfone 2 za nase trziste ozbiljan konkurent a i u svetu zbog mnogo bolje kamere, Super IPS+...
Pa naravno da ce biti 720p.

@drSonic 720p na 4.7" malo :wall: ??? Ako se ne moze nazvati idealnim sto po meni jeste jer prelazi 300ppi, manje trosi bateriju i manje kosta, onda je makar odlicno.
 
Kako znate da ima mnogo bolju kameru? Mislim da je za moto X izašla samo jedna fotografija i to je nešto ko zna kada i kako slikano.
Nego šta nego je malo!
 
Tebi ako je malo, ti kupi neki smartfon iz premium klase za 500+ evra. Eno ga S4, dostupan, full HD, amoled, sve ima...
 
Ne znam da li je 4.7 ili 4.4, vidim da sada kazu da je 4.7. Nije ni to toliko strasno samo da cena bude odgovarajuca.
 
Ne znam da li je 4.7 ili 4.4, vidim da sada kazu da je 4.7. Nije ni to toliko strasno samo da cena bude odgovarajuca.

S obzirom da je made in USA, a ne made in China... Cena mislim da ce biti onako... Iznenadjujuca.
 
Ako napisu na njega 9.11 ili freedom of speech moze da kosta i 1000 dolara.
 
Moto nInE eLeVeN.


Uuuu kako mocno zvuci.
 
И хиљаду долара моћно звучи :D
 
Od kada je Nexus 4 telefon srednje klase i HD rezolucija mala za 4,7 inc ekran!? Sta sve ovde covek nece procitati...
 
Има их мало више од три...
 
Nazad
Vrh Dno