Šta je novo?

Nova Motorola - "X phone"

ova slika je stara nekih mesec dana.. i to je isti mob kao na onom klipu sto sam ja kacio,a tamo se vidi da ima i moto interfejs kako ste ga vi krstili :)
 
OMG its a phone! :D

Ja bi bio zadovoljan da telefon ima Stock rom, S4 ili S6 SoC, 720p ekran, ~8mpix kameru i bigass bateriju. Znaci sve da bude midrange osim baterije, i da cena bude niska. Treba nam jos telefona u rangu N4.

I kamera da bude high-end, može i 8MP ali duplo veći nego ovi "obični", odnosno 16 "običnih" MP. HTC one ima 4MP koji su 3 puta veći od običnih (12MP).
S4 Pro je za mene dovoljno dobar SoC za fon i bolji mi ne treba, a treba na tabletu... 2GB RAM-a poželjno, 720p, još kad bi bio 4.7'' sa soft dugmićima (kao n4) i obavezno neka mnogo dobra baterija (2500mAh :D) I eto, dobismo jedini telefon po mojim zahtevima koji naravno neće stići na naše tržište xD
 
I kamera da bude high-end, može i 8MP ali duplo veći nego ovi "obični", odnosno 16 "običnih" MP. HTC one ima 4MP koji su 3 puta veći od običnih (12MP).

Јел могуће да ти то тако гледаш?
 
Па пикселе, не можеш да множиш то.
Као када би рекао dual core процесор свако језгро ради на 1GHz значи ради на 2;-)
 
Па пикселе, не можеш да множиш то.
Као када би рекао dual core процесор свако језгро ради на 1GHz значи ради на 2;-)

Moj asha 300 na mikroskopski malom senzoru ima 5MP, i sta mu to znaci kad je svaki piksel jednostavno premali i slika je jako losa (previse suma, lose hvatanje boja itd..,), zato je htc uveo Ultrapixel, odnosno stavio piksele velicine kao na pravim fotoaparatima i zato on pravi i slike kao fotoaparati (odlicno hvatanje boja i slikanje u mraku i mnogo malo suma), ali na njemu se ne moze videti previse detalja jer ima "samo" 4MP dok npr. ekran nexusa 10 ima 5MP. A S4 zbog vise MP koji su tacno 3 puta manji od ovih koje ima htc pravi slike sa vise detalja ali su gore nocu kao sto je i napisao valjda Dragoljub Radovanovic u testu na benchu. Zato ja kazem da je najbolje na telefonima 8MP, dovoljno detalja i za 4K ekran a opet sto veci da budu umeso da se povecavaju na 13 da bih slika bila kvalitetnija. A jezgra i procesori uopste nisu ista stvar da bi ih tako poredio.

http://www.buyincoins.com/item/19325.html
P.S. Znam da je nepravilno, ali nailazio sam na neke kineske sajtove koji reklamiraju tablete sa procesorom na 4.8GHz a ustvari ima 4jezgra na 1.2 xD
 
Poslednja izmena:
Ту је опет битнија величина сензора, јер камера на htc one је јако лоша без обзира на ултрапикселе.
Да не идемо више у off :p
 
Podseća me na s4. Ali lik se zove gaj kavasaki, pa tako ja simse nazivam kad nemam bolju ideju.
 
Taj lik je kreirao Apple marketing zajedno sa Jobsom.
 
http://www.phonearena.com/news/New-...vice-not-part-of-July-10th-11th-event_id44992 po ovom prednjem penelu se vidi da ce imati mali bazel makar sa strane.. bice ovo ok telefon :)

Mali bazel? Ovo nikako nije mali bazel. Po meni jedino Xperia ZL ima mali bazel, svi ostali su u rangu sa mojim s2, znači dobrih 3-4 mm.
Dobro da ne grešim dušu i s4 je isto smanjio bazel dosta.
Baš me čudi da niko nije napravio telefon sa on screen tasterima i što tanjim bazelom sa svih strana, to bi baš bio hit.
 
^^+1
Cekam vec godinama da neko napravi nesto sa 1mm sa strane i max 5mm gore i dole... Jel to zaista toliko nemoguca misija? ZL kad sam video odusevio sam se, jer sam pomislio da napokon krecu u tom pravcu, kad ono medjutim...

Edit. Sad videh ovog pantecha, to je to, mogu da se nadam necemu za godinu dve :)
 
Poslednja izmena:
Ne mogu istovremeno da naprave tanak telefon sa malim bezelom, jakom baterijom i premijum materijalima (staklo ili aluminijum). Nešto mora da fali, sve dok ne izmisle neki novi tip baterija
 
U tom slučaju ja bih se najradije odrekao male debljine. Samo ne vidim kakve veze imaju materijali za izradu sa širinom bazela?
 
^ To nije strategija Samsunga. To je strategija svakoga ko ima para. ;)
 
Ovo je sica u odnosu na 5.3 milijarde koliko potrosi Samsung godisnje :D
 
Samsung toliko potrosi na galaxy 4 ili na belu tehniku, potrosacku elektroniku, mobilne telefone i 3 miliona drugih stvari koje prodaju?
+ play store gde ce se Moto x reklamirati za dz...
 
U tom slučaju ja bih se najradije odrekao male debljine. Samo ne vidim kakve veze imaju materijali za izradu sa širinom bazela?

Pa ako hoces da baterija moze da se skida onda telefon mora da bude od plastike i ima poklopac, a onda mora da bude malo deblji nego da je napravljen od aluminijuma ili stakla i da baterija bude fiksirana
 
Evo slika od MotoX fona, nema standardan oblik [ivice su drasticno tanje od centralnog dela]
http://www.theverge.com/2013/7/12/4517114/eric-schmidt-is-already-using-the-moto-x

Schmidt03_941-705_resize_verge_super_wide.jpg

Schmidt08_941-705_resize_verge_super_wide.jpg


Sinoc su na Vergecastu spomenuli da ce MotoX najverovatnije biti midrange telefon.
 
Hejt za kriva ledja. Kada telefon lezi na njima, tipkanje je njesra. Mrda mnogo. Mene to smara kod telefona sa izbacenom kamerom, na nexusu sam se preporodio. To sto ce biti "ergonomicniji" je glupos. Nekome je neudoban iPhone ili Nexus?
 
Telefon je uredjaj koji se koristi u ruci a ne stoji na stolu. Ne vidim problem.
 
Sve ja to kapiram, al ovo je lazna, nepotrebna ergonomicnost. Jel ti nezgodno da koristis iPhone? Ni najmanje. Jel ti zgodno da koristis ovaj telefon na ravnoj podlozi, ni najmanje. Jel ti zgodno da drzis ovaj telegon u ruci? Isto ko i svaki drugi. O tome se radi.
 
dosta lepo izgleda..mene ovde samo plasi potencijalna cena i to sto ce verovatno biti samo dostupan u americi..nadam se da ce google ipak da ga pusti preko plej stora
 
Nazad
Vrh Dno