Šta je novo?

[MTS] Mobilni Internet paketi

owim

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
6,281
Poena
395
Nisam uspeo da saznam novu Net ponudu koja startuje 11.marta. MTS je bio najjeftiniji, bojim se da ne postane skuplji ili sa vise ogranicenja kao Telenor od 1.marta. Ne verujem da ce biti jeftiniji.
 
Nadam se smanjenoj brzini nakon utrosenog saobracaja!!! Makar povecali cene!
 
Nema nigde nikakav info o tome ili mozda ja nem ogu da nadjem.
Da li se zna sta ce biti sa starim korisnicima koji koriste pakete koji se ukidaju?
Nastavljaju da ih koriste ili se prebacuju na neki od tih novih paketa?
 
Izvor info je kol-centar. Raspitivao sam se da predjem na Kontrol mobilni net i rekla mi da sacekam jer se to ukida od 11.marta, kao i dosadasnji Surf paketi i pojavljuju novi. To je bio pripejd operater, nije imala info o novim Surt paketima. Medjutim, od 8-19h (do sada) na postpejd kanalu je "pozovite kasnije, svi operateri su zauzeti" (verovatno su danas iskljucili neplatiše). Isto je i pozivom MTS Express-a, svi zauzeti. Vredno rade kao pcelice za 8.mart. :)

Prosto se bojim da ce novi paketi biti skuplji jer su bili najjeftiniji na trzistu a MTS zeli da poveca prihod.
 
Da uzimam mobilni net, ne bih uzeo kod MTS-a postpaid net. CM mozda, ali Surf nikako. Previse se to lako "prebaci" i naplati.
To je jedina stvar koju ozbiljno zameram MTS-u i hip-hip-hooray za Telenor sto je odavno ubacio "neogranicen" net, a i "fala qcu" za VIP sto je najzad ispratio i sam.
 
Od danas više ne postoje Kontrol mobilni net i Surf postpejd paketi kakve smo znali do sada. Više info biće dostupno tokom dana na sajtu, za sada samo ovo:

- najjeftiniji novi Surf paket biće 3GB za 690din, što je poskupljenje od 15% (za najmanji paket);
- uvodi se "neograničeni net", tj. smanjenje protoka kad se potroši plaćeni saobraćaj; ne znam da li kao opcija ili podrazumevano.
 
E fala qc i za MTS najzad :D
 
Ovo kolko je loše tolko je i dobro, a control mobilni net sa ovim "neograničenim" svakako gubi smisao... A i problemi koji su postojali u SIM only varijanti Control Mobilnog neta - da se plati pretplata cela za ceo prvi mesec a ne dobije nikakav saobraćaj, nadam se da sa novim paketima neće biti slučaj.

Svakako, pošto ću naj verovatnije nekad uzimati ovaj najmanji paket u SIM only varijanti, na mesec - dva, ovo su za mene dobre vesti.
 
^ Mozda nisam dovoljno jasno napisao da se dve navedene stavke odnose na postpejd Surf. Za Kontrol mob Net samo znam da se ukida ili menja, ali nista vise od toga.

Surf izmene su: povecane cene, malo veci paketi (start 3 umesto 2GB i najveci 50 umesto 40GB), smanjena brzina nakon potrosenog saobracaja. Druge detalje ne znam.

Vec je 11am, MTS jos nije stavio na sajt.

U odnosu na pre 5 god kad se 3G net pojavio, on je skuplji, a ne jeftiniji, nije li to paradoks? U starim 3G tarifama na sajtu video sam da je 3GB nekad bilo 600 din, a sad je 700. Cene minuta su pale (postpejd), a net, koji se konzumira u vecoj meri (brze trose GB, veci sajtovi, blabla), postaje skuplji po GB. No, ima smisla s ekonomske strane: roba koja ima veliku potraznju a nedovoljno ponude, raste joj cena.
 
Poslednja izmena:
Razumem da je net poskupeo, to je loše, ali s druge strane, imao sam situaciju da mi treba net u pokretu i da isti taj net ne koristim samo ja. A nije mi padalo na pamet da takvu karticu ostavim drugome, jer šta ako prekorači kvotu, ode moj račun u nebesa. Onda uzmem iz tog razloga control mobilni net (SIM only) i prvog meseca uopšte i ne dobijem nikakav saobraćaj, a račun uredno stigao...
 
Bas me zanima koliko je ranije vredelo tih MB u EUR, a to jedino vredi porediti.
Meni je isto cudno zasto se toliko skrtari sa netom (ne samo kod nas, u celom svetu su odavno poceli da skrtare kao da se prodaje vazduh ili voda).
 
^ Necemobl sad da ukljucujemo inflaciju, vrednost potrosacke korpe, kurs, prosecnu platu... :)

Dovoljno je ovo: minuti su pojeftinili, mob net je poskupeo u isto vreme, sto je za mene paradoks, posebno sto prosecan korisnik trosi VISE a ne manje neta: vece slike, zahtevnije stranice, video vece rezolucije, itd. Dakle, korisnik bi trosio vise po starim cenama a oni su na to nabiflali nove. Pih.
 
Licno mislim da nije tako, barem za MTS. Ovo je net paket, ne voice paket. Voice paketi nisu poskupeli kod MTS-a od kad postoje, pa ni oni sa net saobracajem, sta vise pojeftinili su.
Ovi net paketi su nesto drugo vec, za ljude koji vise trose nego za obican mobilni. A takvi jesu napast za operatere po sadasnjim brzinama.
VIP je poskupeo nesto, mada su im net paketi efektivno pojeftinili tokom promicija ;)
Telenor - znate i sami sta cu da kazem :D
 
Pojavilo se.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/mobilni-net-paketi-novo.html

Protok nakon potrosenih GB-a je svega 64kb/s. Koga to zezaju? Em poskupelo, em mora da se plati za "dodatno ubrzanje". Sem toga, vise ne sleduju poruke uz Net paket.

Ukinut je Kontrol mob net.

Kako je ovo konkurentno?

Mod moze da promeni naziv teme u "MTS novi Net postpejd paketi".
 
jel ovo 64kb/s vazi za sve postpaid tarife? konkretno pitam za mini prva droid...? uvek mi je cimanje kad ostanem na 50mb...
 
^ Ne vazi. Ali zato imas tarifni dodatak da dodas jos data saobraćaja.
 
Jesu opet aktivirale obicne tarifne dodatke?
 
^ Ako je pitanje da li tarifni dodaci za postpaid rade - rade. Za pripejd ih nece biti, sem Dodaj za Moj Pripejd tarifu. (Prva Droid je postpaid.)
 
Mobilni Net paketi
- nepoznato kako se obracunava saobracaj na 1,10 ili 100KB
- nepoznato moze li se preneti saobracaj, ako moze koliko (vremenski ili u GB)
- nepoznato za govorni saobracaj uspostava veze i tarifni interval
Ili su totalni amateri ili prevaranti.
Mislim da su po zakonu duzni da navedu nacin obracuna i sve troskove paketa.
 
^
- Jos uvek nemaju info na koliko je zaokruzivanje.
- Nepotroseni saobracaj se ne prenosi u naredni mesec.
- Voice pozivanje i SMS odredjeni su jedinstvenim cenama za postpad koje vaze van paketa.
- Iako su poskupeli, paketi vise ne sadrze ranije ukljucene SMS poruke.
 
Evo detalja za nove mobilne postpejd pakete:
- obračunski interval je 1 KB (!) umesto ranijih 100 KB (ako se ne varam).
- neiskorišćeni saobraćaj se ne prenosi u naredni mesec.
- više ne postoji besplatan SMS saobraćaj.
- može ugovor na neodređeno vreme;
- u mejlu od MTS-a dobio sam da može 50% popusta, na 789 više puta rekli da ne može (kao što ni na sajtu nije navedeno);
- sa postojeće postpejd tarife moguće je preći na mobilni net tarifu na istoj kartici, kao i obrnuto; tarifa se menja 1. u mesecu.
- data kartica može da se koristi za voice saobraćaj po sada standardnim postpejd cenama za sve tarife van paketa: SMS poruka u domaćem saobraćaju 3,89 din. SMS poruka u međunarodnom saobraćaju 12,00 din. Minut razgovora u domaćem saobraćaju 7,89 din. Obračunski interval je 60+60 sekundi. Uspostava veze iznosi 6,99 dinara. MMS poruka u domaćem saobraćaju 12,00 din.
 
Sta se desava sa korisnicima Control mobilnog neta? Da li se oni prebacuju na neki od novih paketa ili sa njima raskida ugovor?
Meni nikakvo obavestenje od mts-a da se nesto menja nije stiglo.
 
Poslednja izmena:
^ Sa MTS Sajta:
Svi postojeći korisnici Surf paketa, Control mobilni Net paketa i Studentskih mobilni Net paketa mogu da nastave da ih koriste ili, ukoliko to žele, po isteku ugovorne obaveze mogu da pređu na neki od Mobilni Net paketa. I tokom trajanja ugovorne obaveze mogu preći na Mobilni Net, ali na paket sa većom pretplatom.

Moje pitanje: zar zaista više ne postoji mogućnost da se na novim Mobilnim net paketima proveri stanje sa samog uređaja, USSD kodom ili SMS-om? MTS sajt kaže:
Provera stanja - stanje koje se odnosi na preostalu količinu MB u okviru izabranog Mobilnog Net paketa i dodatka Mobilni Net Plus možete pogledati na portalu Moj Telekom.
Provera na Portalu je svakako veće cimanje, kod Telenora je to lepo rešeno, svaki korisnik ide na isti URL, sistem sam očita broj i prikaže stanje. Nema logovanja, kliktanja po portalu...
 
Poslednja izmena:
Meni je istekla ugovorna obaveza. Videcu kad mi dodje racun gde sam i sta sam. Ako me prebace na ove nove pakete najverovatnije cu ih oterati u pm :)
 
^ Neće te prebaciti na nove pakete, sve će ostati kako je bilo do sada. Ali ne možeš više da menjaš tarifu u okviru Kontrol mobilnog neta, prva promena tarife je samo na novi Mobilni net.

Sledećeg meseca ću sa Mix postpejd tarife preći na Mobilni Net tarifu i videćemo šta će biti sa 50% off ugovorom koji imam. Ako prođe, onda može 50% off i na Mobilni net, što je kul. (Naravno, ako 50% off promocija bude nastavljena posle 31. marta -- za one koji je nemaju.)
 
Nemam razloga da prelazim, cini mi se da je Control mobilni net vise daje za cenu paketa. 3Gb+200 sms za 720 rsd. Zaista ne vidim razlog da prodjem na 3Gb za 690 rsd?
Jedina prednost je mogucnost razgovora sto u Control tarifi nije bilo moguce ali sdruge strane postavlja se pitanje isplativosti telefoniranja s obzirom da je 1 min 7,89rsd tako da su po meni Mobilni net paketi cist promasaj.
 
U oba slucaja ne mozes da dobijes veci racun zbog neta, tako da ostani ;)
 
Kontrol mobilni net je bio super jer su se nepotrošeni GB "gomilali" do max 15GB -- nisi isticali svakog meseca. To je upravo ono što meni treba jer imam nesimetričnu potrošnju, nekad puno, nekad skoro ni malo, zavisi gde sam. Naravno, ostani na Kontrol netu 3GB! ;)

Konačno imam jasan, zvaničan odgovor MTS-a u vezi sa novim Mobilni net paketom i kampanjom za 50% popusta.

Mobilni net nije u kampanji za 50% popusta sa novim brojem, ali broj koji je već postpaid u nekoj Mix (i sličnoj) tarifi može da predje na Mobilni Net i da se zadrzi popust od 50%. Ugovor je vezan kampanjom, a ne tarifom.
 
Ma i to ce se menjati sve dok sistem ne izbaci ugovor na kome to imas :D

Nije ovo lose, licno, da nemam prilicno veliku potrosnji zbog posla, uzeo bih mobilni net sa popustom umesto kablovskog (prestao sam da igram igrice, torrenti su mi toliko manje potrebni, u sustini samo e-mail i MSDN).
 
Ma i to ce se menjati sve dok sistem ne izbaci ugovor na kome to imas :D
Ovo nisam razumeo.

Takođe nemam veliku potrošnju. Da bi dobio popust na mobilni net, očito je da treba prvo da sklopiš običan postpejd ugovor sa 50% popusta na bilo koju tarifu (do kraja meseca?) i onda taj ugovor da prebaciš na Mob net tarifu i zadržiš popust. Workaround, but it pays off nicely. :) Do sada je bilo špekulisanja da li može, konačno su potvrdili zvanično.
 
Nazad
Vrh Dno