Šta je novo?

Panasonic ST60 serija

Da ne ispadam pametan, iz mog iskustva, sasvim dobar kvalitet dobijaš sa standardnim 1080p fajlovima, čak i 720p. Imam ja i PS3 preko kog puštam nešto malo BR filmova iz kolekcije, ali neke neverovatne razlike u odnosu na mkv od 1080p i nema baš.
A možda je to samo moj subjektivan utisak.
 
Ma naravno svi smo mi razliciti. Meni se na primer cini da su full BD filmovi ili BD remuxi koje sam gledao po kvalitetu bolji od BDRip-ova mada kao sto je neko vec napisao ranije ako je dobro uradjen BDRip, nevidi se neka razlika. Dacu samo primer kada sam juce pustio Stand Up Guys BD kvalitet slike je po meni bio najbolji koji sam video od kad sam kupio ST60. Mada je i on prekinut ali to nema veze sa tv playerom. :) Ali vec kad imam ovaj tv zeleo bih da iz njega kada su filmovi u pitanju izvucem najbolje moguce. Dok se to nemoze reci za kablovske digitalne kanale.
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa pustanjem pojedinih filmova na mom Panasonicu. Prvo sam skinuo film koji je 4K mastered kad sam ga prebacio u MKV kontejner i pustio na tv-u film je kocio i imao iskrzane horizontalne linije na ivici 16:9 aspect ratio dok kad ga pustim na maminoj Samsung plazmi(koja je inace HD ready) ili na Potplayer na kompu sve radi kako treba.
Sto se ivica tice, imas opciju "16:9 Overscan" - ukljuci je. ,)

"Mastered in 4k" naslovi ti nista ne vrede ako su "prepakovani" jer je izgubljen dodatni kolor kanal, a i da nije, ne mozes to (jednostavno) reprodukovati sa PC-a a ni sa TV-a.

Danas skinuo Remux film (cisto da se ne zezam oko prepakivanja iz m2ts u mkv) provukao kroz MKVmerge i pustio na tv-u ono jos gore nece da pusti kako treba pa cak mi se desava kad ga ubrzam unapred tv se sam ugasi i ponovo upali ali onda daje tv program. Na kompu normalno radi nisam probao na Samsung plazmi ali pretpostavljam da i tamo radi.
Poludecu vise neznam sta da radim :wall::wall::wall:
Dok sam pustao BDRip filmove nikakvih problema nisam imao a kako hocu da pustim Full BD film ili Remux film odmah neko s***e.
Da li je jos neko imao ovakve probleme i imali neko pretstavu sta moze da bude problem.
Medija plejer aplikacija koja je ugradjena u TV ima ogranicene mogucnosti kada je upitanju reprodukcija piratskih kopija i raznoraznog smeca. :) Pustaj sa kompa ili kupi neki BD plejer.
 
Sto se ivica tice, imas opciju "16:9 Overscan" - ukljuci je. ,)

"Mastered in 4k" naslovi ti nista ne vrede ako su "prepakovani" jer je izgubljen dodatni kolor kanal, a i da nije, ne mozes to (jednostavno) reprodukovati sa PC-a a ni sa TV-a.


Medija plejer aplikacija koja je ugradjena u TV ima ogranicene mogucnosti kada je upitanju reprodukcija piratskih kopija i raznoraznog smeca. :) Pustaj sa kompa ili kupi neki BD plejer.

Odustacu od skidanja tih 4K mastered filmova. Sto se tice ivica mozda se nisam dobro izrazio. Mislio sam na gornju i donju liniju koja odvaja sliku od onog tamnog dela ekrana kad je aspect ratio 16:9 verovatno bi to bilo i da sam zumirao ali bez obzira kocio je i nije bilo gledljivo. Kao sto napisah sledi verovatno za te filmove koji su "zahtevniji":) za tv player neki BD ili media player.
 
U kom je opste AR formatu taj video? Nebitno...

Zamislimo situaciju da si ti ili neko kupio vrhunski HiFi audio sistem. Zvucnici - neki Boversi od par 'iljada; lampasko pojacalo nekog engleskog proizvodjaca (cena takodje u hiljadama evra), vrhunski NON-OS DAC, Cambridge Audio CD transport, itd... Cak si puk'o i 50e na neke butik interkonekcione kablove. I onda...

Skines mp3 sa neta! :S:

I rest my case.
 
Mislim da nije baš dobro poređenje, ali ajd da ne teramo mak na konac :). Sigurno da ima razlike u kvalitetu, ja sam samo napisao da mi se čini da se ne vidi baš da je tolika razlika.
U ovom slučaju bi mp3 bio recimo divx sa neta. Tu se vidi razlika.
 
^ Ja sam to pisao Zubi, al' važi za sve. :)

Mislim da je primer baš odličan zato što oslikava dva najvažnija aspekta ove problematike - kvalitet materijala koji se reprodukuje i njegovu tehničku kompatibilnost sa sistemom za reprodukciju.

Obično se svi hvataju za subjektivni kvalitet materijala, koji može biti fantastičan, zanemarujući ili pak nesvesni činjenice da tu postoje i brojni tehnički problemi. Najveći problem kod filmova je u tome što kada ih skidaš sa torenata ne znaš ko ih je i kako prepakivao, ako već nije reč o iso imidžu ili pak o nekom "proverenom izvoru".

U svakom slučaju, kupiti vrhunsku mašinu (TV, HiFi, kola...) i onda je "hraniti" smećem sa torenata, "bugarskim rezancima", odnosno jeftinim gorivom, ne ide.
 
Poslednja izmena:
Na torrentima se može naći materijal vrhunskog kvaliteta, vrlo brzo naučiš kako koja grupa radi.
Isto važi i za muziku. Zna se šta se gde može naći, pitanje je da li tamo možeš da uđeš, i da li možeš da o(p)staneš.
Slažem se da je tv ugrađeni sw nužno zlo. Može da koristi, ali sve češće je neupotrebljiv
 
Taj softver je sasvim dobar za materijal koji je u formatu koji je dobro definisan i koji predstavlja industrijski standard. Fleksibilnost mu naravno nije jača strana - kome to treba koristi HTPC ili neku drugu fleksibilnu platformu.

Što se kvaliteta tiče, on može biti vrhunski pa da opet postoje problemi sa reprodukcijom, barem kada je video u pitanju - tu je rešenje držati se proverenog izvora.
 
pa sta fali ripovima od Esira,WIKI, Dona dosta su dobri
 
^
...Mislim da je primer baš odličan zato što oslikava dva najvažnija aspekta ove problematike - kvalitet materijala koji se reprodukuje i njegovu tehničku kompatibilnost sa sistemom za reprodukciju.

Obično se svi hvataju za subjektivni kvalitet materijala, koji može biti fantastičan, zanemarujući ili pak nesvesni činjenice da tu postoje i brojni tehnički problemi. Najveći problem kod filmova je u tome što kada ih skidaš sa torenata ne znaš ko ih je i kako prepakivao, ako već nije reč o iso imidžu ili pak o nekom "proverenom izvoru".

U svakom slučaju, kupiti vrhunsku mašinu (TV, HiFi, kola...) i onda je "hraniti" smećem sa torenata, "bugarskim rezancima", odnosno jeftinim gorivom, ne ide.

Sve sto si napisao je tacno. Kod mene je bio problem sto sam prvo krenuo sa losijim ripovima a onda sam shvatio da postoje kvalitetniji ripovi pa zatim i BD filmovi i remuxi koje moj tv nije hteo da pusta.

...Slažem se da je tv ugrađeni sw nužno zlo. Može da koristi, ali sve češće je neupotrebljiv

Samo iz tog razloga mislim da preskocim Panasonicov player.

Izvinjavam se moderatorima ako sam zbog nekih mojih problema napravio OFF u temi o ST60.
 
Poslednja izmena:
Na prvom mestu im fali to što nisu industrijski standard i to što nemaš GARANCIJU da će svaki rip biti isto spakovan, tj da će raditi sa ugrađenim u TV plejerom. Kriviti za to vrhunski plazma panel je traženje 'leba preko pogače.
 
Ma daleko da ja krivim Panasonicov player zbog tih "original" filmova. Kad sam kupovao ovaj tv znao sam da mu player nije savrsen. Kupio sam ga zbog kvalitetne slike. Jedino sto me nervira je bas SD signal u zavisnosti od tv kanala koji se emituje putem kablovske televizije.
 
Na prvom mestu im fali to što nisu industrijski standard i to što nemaš GARANCIJU da će svaki rip biti isto spakovan, tj da će raditi sa ugrađenim u TV plejerom. Kriviti za to vrhunski plazma panel je traženje 'leba preko pogače.
Kod većine ozbiljnih grupa tačno znaš šta i kako su spakovali. To je znači da propagiram korišćenje ugrađenog plejera. Ali znači da dobro urađen rip ni po čemu ne zaostaje od original dvd-a.
Torrenti su odličan izvor, ako ti je dobar materijal dostupan.
 
Zubo, to sa SD kanalima si potpuno u pravu. Ja sam na KDSu, kad čekiram kakav je signal(dvb/c), kod dobrih kanala mi ne pada ispod 70(ide do oko 80+), a npr arena 1 i 2 su mi oko 40-50, i vidi se lošija slika plus po neki put kockice ili se na momenat izgubi signal. Još neki domaći kanali imaju lošiju sliku, ali se nadam da će se to do kraja sledeće godine rešiti prelaskom na digitalu. I ja se izvinjavam za off, valjda smo doktorirali sad :)...
 
Kod većine ozbiljnih grupa tačno znaš šta i kako su spakovali. To je znači da propagiram korišćenje ugrađenog plejera. Ali znači da dobro urađen rip ni po čemu ne zaostaje od original dvd-a.
Torrenti su odličan izvor, ako ti je dobar materijal dostupan.
Torenti su nedeterministički pojam - tamo ima svega i svačega. Ako se vežeš za jednog autora ili grupu autora nećeš uvek naći sve što želiš pa se stvar opet svodi na trial-and-error.

A to da li rip zaostaje i koliko u odnosu na DVD ili BD original zavisi od više faktora: ko ga je i kako radio, čime ga reprodukuješ i na čemu ga gledaš. Ako ga gledaš na običnoj PC konfiguraciji razlike verovatno ni nema. Ako ga puštaš na nekakav TV preko grafičke tu već imaš više faktora o kojima treba voditi računa (ako si perfekcionista i ako zahtevaš najbolji mogući PQ). A kada za displej imaš Panasonik plazmu poslednje generacije, čiji gamut prevazilazi okvire BT.709, onda se postavlja pitanje zašto si platio 300 evra više za TV i kol'ko slobodnog vremena imaš u životu.

Ne kažem da se na ovakvom panelu moraju gledati samo DVD/BD originali, ali ipak treba imati pravu perspektivu.
 
Poslednja izmena:
Jesi li uopšte pokušao da skineš nešto dobro sa torrenta? Jesi aktivan na nekom ozbiljnijem privatnom trekeru?
Gde se uopšte snabdevaš filmovima?

I za kraj: Kada govoriš o kvalitetnom izvoru slike za vrhunsku plazmu, DVD pominješ iz zezanja, ili si ozbiljan?
 
Znam šta pričam, i to bolje nego sto možeš i da zamisliš. :)

Filmovima sam se (kada sam za to imao vremena) snabdevao prvo preko video kluba (devedesetih), pa posle preko prijatelja, Amazona, Interneta...

DVD si ti prvi pomenuo, a analogija je ista - DVD/BD vs rip. Problem je u tome što za original znaš šta je, a rip je "mačka u džaku" + što može da bude solidno zezanje sa HTPC-om. Radio sam ja te stvari još dok se ovde nije znalo šta je HTPC i terao sliku na CRT, RP i projektore preko Matrox Maven enkodera na RGB-SCART još u prošlom veku. :)

Baš me zanima kako ćeš pustiti rip nekog od (za sada malobrojnih) BD naslova koji podržavaju xvColor? Mislim, lako, ali bez dodatnog kolor kanala. :)
 
Gde sam pomenuo DVD?
I ne reče, kako sada dolaziš do filmova?
 
Gde sam pomenuo DVD?
Kod većine ozbiljnih grupa tačno znaš šta i kako su spakovali. To je znači da propagiram korišćenje ugrađenog plejera. Ali znači da dobro urađen rip ni po čemu ne zaostaje od original dvd-a.

I ne reče, kako sada dolaziš do filmova?
Novi TV sam priključio tek pre neki dan, tako da BD kolekciju tek nameravam da gradim. Neke BD naslove sam već poručio a dosta toga ću i kupiti preko oglasa. Sigurno ću nešto i skinuti sa neta, ali uglavnom iso.

Za sada uživam u HBO i Cenemax HD programima preko DVB-C.
 
OK dvd je autocorrect greška, podrazumeva se iz teksta da mislim na bd.
Dok ti poručiš i dobiješ bd disk, ja sam ga odgledao već 3 puta. U istom, bd kvalitetu.
Nema ovo više veze sa TV-om. Imaš temu sa tehničkom diskusijom o filmovima, ali sumnjam da za tebe ima nešto novo da naučiš :-D
 
Pa i ne vidim zašto bi se podrazumevalo, isti je princip, s tim da kod DVD-a ima mnogo više prostora za rekompresiju bez ikakvih vidljivih gubitaka.

Što se gledanja filmova tiče, ja nemam vremena da gledam isti film 3x za 10 dana. :) A i ne poručujem filmove koje ne želim da posedujem. Drugo, teško ćeš odgledati bilo šta u xvColor kvalitetu. A i kol'ko ćeš morati da se cimaš da "odradiš" na trekeru skinutih 30 - 40 GB?

Za broj filmova koje godišnje stignem da pogledam + HBO paket na kablovskoj i ni ne isplati mi se cimanje. :)
 
Brzom internet vezom lako rešavaš problem ratia. Troluješ, i nagađaš, nastavi bez mene.
 
A odakle mi "brza Internet veza" ako nemam uslova za VDSL ili SBB kabl? Drugo, brži Internet košta, kao što koštaju i original diskovi, pa ako neko gleda 10-15 filmova godišnje...

Što se trolovanja tiče, ti si se ubacio u ovu diskusiju sa oftopikom i uzeo da učiš ćaću kako se prave deca. :)

Baš me zanima, da li uopšte imaš Panasonik plazmu i koju, odnosno na čemu gledaš filmove?
 
Poslednja izmena:
Da pratiš temu, znao bi. I za TV, i za internet vezu bolju od obe koje pominješ.
I za ćaću si se zajeb'o, ali ajde, da te pustim da uživaš tako naduven.
Pozdrav.
 
Nisam znao da je tema "koji tv ima Kibicer". :) A taj brzi Internet koji spominješ definitivno nije svima dostupan. Uostalom, mene neko da pita, hoću li da doplaćujem za ultra brzi net 10-15 evra mesečno i da se zezam sa torentima ili da ih dam na neki dobar HD VoD servis, ne bih ni razmišljao. :)

Što se "ćaće" tiče, video mi je i profesija i hobi, a imam i neke inženjerske diplome da to potkrepim. Kada tome dodamo moje godine i >15 godina iskustva, mislim da se dobije jedna sasvim solidna "naduvenost" koja mi ne dozvoljava da trpim ničije soljenje pameti.
 
Tvoja mora da bude poslednja, a?
 
Oprosti, stvarno si me impresionirao crticama iz cv-a. Bar koliko i znanjem iz prethodnih postova. Vidim da nisam tvoja klasa, pa te ne bih dalje zadržavao.
 
Evo nek moja bude poslednja jer sam ja sve zakuvao sa onim (ne)pustanjem filmova na ST60.:)
 
Nazad
Vrh Dno