Šta je novo?

Panasonic ST60 serija

Može tačan naziv fajla koji si skinuo?
Zanima me da probam na MPC-HC
 
Пуштам преко Blu-ray плејера а величина је права ситница, 36 гигабајта. На "диску" нема додатака. :smoke:

Pretpostavljao sam al' reko ajde da pitam.:)
 
Пуштам преко Blu-ray плејера а величина је права ситница, 36 гигабајта. На "диску" нема додатака. :smoke:
To mauntovan ISO fajl? Koja je veličina? BTW, čuo sam da taksista i nije baš nešto. Navodno su Spajdermen i Goustbastersi vr'. :)
 
E, da... tek sam pre neki dan stigao da pogledam šta su i kako zapravo uradili sa tim xvYCC. Ladno koriste nelegalne vrednosti hroma kanala da bi proširili gamut. :) Ko razume shvatiće. :d
 
To mauntovan ISO fajl? Koja je veličina? BTW, čuo sam da taksista i nije baš nešto. Navodno su Spajdermen i Goustbastersi vr'. :)
Није ISO фајл, ово су распаковане омотнице. Као што рекох, тачна величина омотнице је
2iqdxy.jpg

Таксиста је прилично зрнаст али сам ја мрачни конзервативац па не дајем пет пара за модерна срања. Ghostbasters бих могао да скинем али је главни приоритет Лоренс од Арабије.
 
Čujem da i Lorens nije nešto - ne primećuje se baš neka razlika. Verovatno zbog samog originala koji je dosta star i jedan od prvih kolor stokova.

BTW, šta ti je "omotnica"? Kontejner? :) Je l' to MKV il' m2ts?
 
Ben hur, Baraka npr. pq je vrhunski
 
Čujem da i Lorens nije nešto - ne primećuje se baš neka razlika. Verovatno zbog samog originala koji je dosta star i jedan od prvih kolor stokova.

BTW, šta ti je "omotnica"? Kontejner? :) Je l' to MKV il' m2ts?
Омотница је фолдер. Наравно да је m2ts.
 
Uuu jeee. :) Od direktorijuma do omotnice. :)

Nego, to taj Pionira, a? :) Je l' ima to još uvek kod nas da se nađe? :)
То је тај. Може да се нађе новији и бољи модел BDP-450 који има два HDMI прикључка и може да се флешује.
 
300€ - prava sitnica. :S:
 
300€ - prava sitnica. :S:
Могао је да се нађе за 220 евра код препродаваца из Мађарске. Ко није скоројевић па да тражи уређај озбиљнијег изгледа са алуминијумским предњим панелом може да пазари модел 150 или 160 са сскоро истим могућностима за 130 евра.
Фино се ми испричасмо у теми за Панасоников телевизор. :eyebrows:
 
Da znas. :D

Pa dobro, ne verujem da samo prednja maska vredi 100e. :)
 
Tek sam na ~ 250 sati tako da je još nisam ni kalibrisao. :p Za sada držim na 50, tj na difolt podešavanjima, ali sam u nekom preeliminarnom ispitivanju zaključio da kontrast treba da ide i preko 70 kada je nivo crne (brightness) na -3. Međutim, glupo je o tome pričati bez gama korekcije.

Inače, u sobi mi je prilično kontrolisano svetlo, samo još da rešim svetle i refleksivne površine. :S:
 
bogami ako bi stavio kontrast preko 70 bila bi vrela bas vrela a voleo bi da potraje 4,5 godina
 
Trajaće dosta duže - nemoj da brineš. :)

Ja slabo i gledam televiziju, a ovih 250 radnih sati sam uglavnom nabucao puštajući slajdove. Međutim, kada dođe vreme za pravu stvar, želim da mi pruži ono zbog čega sam je kupio. :p

Inače, merio sam joj potršnju - do duše, na jedan indirektan način. Nisam imao amper-klješta, ali sam je stavio na smart upsić od 625VA i pratio opterećenje. :) Sa uključenim ambijentalnim senzorom (60W indirektnog inkandescentnog osvetljenja) i sa nekim mračnim scenama, ne troši ni 60W. :zgran:

Sa isključenim ambijentalnim senzorom i podrazumevanim podešavanjima, pri jako svetlim scenama (sunčan dan na livadi - veći deo neba u kadru), opterećenje ode i do 135 vati, mada je uglavnom ispod 100. Panasonik je deklarisao prosečnu potrošnju ovog mog modela (P42GT60E) kao 137 vati, mada verujem da pri gledanju televizije on kod mene troši daleko manje, a da je pri gledanju filmova možda tu negde, pogotovo u 3D režimu.

Na poleđini TV-a piše da maksimalno može da povuče 315W, ali mislim da je to prost zbir snage svih ploča/modula koje u sebi ima (CPU, WiFi, BT...) uvećan za 10%, dok sam panel ni ne može da povuče više od 195W čak i kada mu je sve na 100% i kada prikazuje 255,255,255 belu u 1920x1080 (potvrđeno na nekim testovima). Meni je to prijatno iznenađenje jer sam očekivao dosta veću potrošnju, čak i za ovako mali panel, a i ispada da UPS od 625VA (380W) može da mi drži i TV i BD plejer i kablovski modem i WiFi ruter, a vrlo verovatno i da bi' mogao tu da nabijem i jedan HTPC jer ih ja pravim izuzetno ekonomičnim. :p
 
Poslednja izmena:
magick slika sa ambijentalnim senzorom je bas tamna i ne gledljiva e sad pricah sa jednim prodavcem kaze on da plazme traju kolko vazi garancija 2 godine on nagrdi seriju 60 kaze da se led tv mnogo bolje pokazao
 
Ma lupeta. Pogledaj po netu, konkretno AVS forumu, imaju ljudi još uvek plazme serije 20 i 30, pa i starije. Ne znam kako on može da zna da će xT60 da traje samo dve godine kada je jedva tol'ko prošlo od kako se pojavila.

Sam plazma panel ima prilično dug životni vek, al' ako crkne nešto drugo od elektronike, to je druga stvar.

Inače, sa ambijentalnim senzorom je i meni slika tamnija nego što bih voleo, ali samo u direktnom poređenju (kada prebacujem sa on na off i nazad). Nekada i zaboravim da je ostao uključen i ništa mi ne smeta - akomodira oko. Za neobavezno gledanje tv-a (vesti, šaranje kroz programe itd) uglavnom držim upaljen AS, ali kada gledam neki film, tj želim da uživam u slici onda ga obavezno gasim.

Ne znam kako to izgleda kod tebe, ali taj ambijentalni senzor ne bi trebalo da stvara "negledljivu" sliku. Da nemaš neko indirektno osvetljenje? Moguće je da u senzor (iz nekog razloga) dospeva nešto manje svetla pa on previše dimuje ekran, dok neko indirektno svetlo ipak tera tvoje oko da se "stisne" pa je ukupni rezultat "negledljiv".
 
ovako meni je kontrast 58 a brightness -3 gledam na normal mode i na cool i mislim da je dosta dobra na tru cinema dodje malo zuckasta
 
I kod mene je kontrast na 57-58, a nivo crne na -3. :) Jedino što ja držim na "toplo", dok ne kalibrišem fino celu gamu. E, sad - kod mene je nešto drugačiji panel i jača elektronika (GT60), mada ne verujem da je razlika dramatična.
 
Koga ćete zvati za kalibraciju? Po kojoj ceni?
Ako može kontakt.
 
Nema ništa od toga kod nas. U Srbiji jednostavno ne postoje profesionalni kalibratori, jer ne postoji ni tržište za to.

Ima više onih koji preko oglasa nude usluge kalibracije sa svojim Datacolor Spyder i X-Rite kolorimetrima, ali je veliko pitanje da li to vredi i jedan jedini dinar, a kamo li 15-20 € kol'ko traže. Evo i zašto:

- Svi ti jeftini kolorimetri driftuju sa vremenom, čak i kada samo stoje u fijoci (menja im se karakteristika na nepredviđen način i gube preciznost)
- Većina tih uređaja nije podobna za kalibraciju plazma panela zbog njegove visoke frekvencije osvežavanja - u tom pogledu su bili bolji stariji modeli koji su podržavali CRT, ali su oni do sada već za otpad
- Kod nas praktično i da nema ljudi koji su stručni u toj oblasti, a o iskustvu da i ne govorim - čak i oni koji se bave naukom (tehnolozi, hemičari...) ili digitalnom kinematografijom koriste nove autokalibrišuće panele i "ključ-u-ruke" sisteme
- Kalibracija koju vam neko može uraditi sa jeftinim kolorimetrom ili fotospektrometrom neće garantovati vernost reprodukcije boja, a vizuelno prihvatljiviji rezultat bi ste mogli i sami postići uz malo zezanja (ko to voli i koga zanima)

Znam o tome dosta i čak sam se zanosio (nekada davno) da pružam takve usluge komercijalno, ali sam u međuvremenu shvatio gde živim. :S:

Kada pozovete nekoga od tih što se reklamiraju preko oglasa ili nekih foruma napričaće vam svašta, ali je činjenica da kalibracija PC monitora za grafički dizajn i obradu fotografija (generisanjem ICC profila) nema baš mnogo veze sa kalibracijom video monitora, to jest plazma panela.

Ja još nisam prebacio 300 sati na mom GT60, ali se polako spremam da se pozabavim njegovom kalibracijom. Kada budem nešto više uradio na tu temu, podeliću ovde informacije.
 
magick mogu ti reci da ovaj ambient senzor bas dobra stvar kad je on ukljucen tv i posle 3 sata rada panel je bas mlak da ne kazem hladan
 
Pa jeste. Naravno da je u direktnom poređenju "uklj" : "isklj" razlika ogromna, ali kada ga ostaviš upaljenog posle nekog vremena i zaboraviš da je uključen. :) Ja ga gasim samo kada gledam HBO HD ili neki blu-rej.

U suštini, ambijentalni senzor je kao pojedinačna paljba na M70 - dovoljan je za većinu situacija. :d
 
Prošle zime sam kontaktirao neke koji kalibrišu monitore, lap topove i sl. koje koriste oni koji se bavefotografijom, uglavnom.
Niko nije hteo da se bavi plazma panelom.
Cena jeste bila simbolična.

Pitam u mojoj firmi dizajnere - ko im kalibriše monitor, čak mislim i jedan projektor, i daju mi kontakt.
Cena je bila 60 evra, i nisam uradio samo zato što nemadoh vremena. Sada mi nekako skupo.

Sećam se razgovora sa tim likom. Nije mogao da garantuje da ce ga kalibrisati, jer je to ipak samo consumer elektronika.
Sećam se i da mi je naglasio da odvojim ceo dan za to.
Nisam siguran da mi je rekao kojim kolorimetrom radi.
Mada, sada kad razmislim, ta cena za radni dan i nije mnogo.
A i nije prava cena, već "kućna", lik radi za pravna lica i cene su nekoliko puta veće.

Angažovah se malo tada oko DIY kalibracije, nađoh neke diskove za kalibraciju, ali opet treba kolorimetar.
Sećam se i nekog Disney WOW diska, mislim da mi je baš ovde neko i rekao za to.

GT 60 ima mogućnost autokalibracije, ako se dobro sećam.
 
Ja sam svoj panel kalibrisao prema vrednostima sa C:net sajta, i slika je odlična. Ko god da je bio u gostima i video sliku bio je oduševljen kako su boje prirodne. Pošto se pretpostavljam neće raditi u photoshopu preko laptopa na plazmi, što ne pokušate sa tim setovanjima, uvek sve može da se resetuje ako treba?
 
Nazad
Vrh Dno