Šta je novo?

Panasonic ST60 serija

pestkiller

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2003
Poruke
212
Poena
619
Praktično pitanje. Obzirom da je početak marta meseca, da li vredi sačekati dostupnost nove Panasonic-ove ST60 serije televizora ili kupiti ST50?
Znam da uvek ima nešto novo i da će sledeće godinebiti nova serija. Ali ako će se TV moći kupiti u maju ili junu onda mogu toliko sačekati. Naravno u pitanju je i cne za uređaj, uvek je na početku prodaje nešto veća.
Kakve su prednosti serije 60 u odnosnu na 50 (sem reklamnih poređenja)?
 
Koliko sam ja čuo tj. čitao je da ne treba očekivati poboljšanja u kvalitetu slike. Mislim da su poboljšali smart funkcije i da idu dva para naočara uz tv. Što se tiče ostalih problema koje muče neke modele ST50, to se nažalost neće znati dok uveliko ne bude u prodaji a to je možda i najbitnije.
 
Uh i ja cekam ZT ili ST60 pa da vidim da li da prodajem neraspakovan 65VT50 :)
 
Bice otrovno skupi. Pogledajte dijagonale samo. ZT 60" i 65"; VT 55", 60" i 65"; ST 50", 55", 60" i 65".
 
"Biće otrovno skupi."

Znači kupovaćemo ih 2016.:D
 
Pa i nece,osim ZT. Najavljena cena za 65VT60 je 3000 eura.
 
Oce li biti uopste modela od 42" ?
 
Naravno da ce biti 42". Ovi veliki su za americko trziste, za evropsko se prave i manji modeli.

Pozdrav
 
Bice otrovno skupi. Pogledajte dijagonale samo. ZT 60" i 65"; VT 55", 60" i 65"; ST 50", 55", 60" i 65".
Evo dijagonale za EU sa AVForuma:
ZT - 60" i 65"
VT - 50",55" i 65"
GT - 42" i 50"
ST - 42", 50" i 55".
Hattala, odakle ti info za 65vt60?
 
1175.42 Euro za 50st60 je super cena. Pitanje je šta je novo.
 
Cene su pristojne izgleda, jedino problem je da verovatno ništa značajno nije poboljšano osim možda nekih smart funcija itd. To mislim zato što Panasonic (verovatno) odustaje od plazma tehnologije pa bi bilo glupo da su ulagali u R&D za novu seriju ;).
 
A ja se taman ponadao da ce bar nesto poboljsati.
 
Trenutno je u Madjarskoj slicna cena za 42st60 i 42gt50. Da li neko ima tip sta je isplatljivije - cena/kvalitet?
 
Meni licno boljke prethodne generacije panasonica nisu smetale pa mi ni cinjenica da neke prve impresije korisnika st60 tvrde da tih anomalija nema ne znaci previse.... tu je dual core procesor koji bi trebalo da ubrza interfejs i dodatno poboljsa procesuiranje slike.... ja imam samo jednu zamerku-ostrina prikaza.... ako je na tom planu nesto uradjeno ova plazma je moj izbor
 
Da osvezim temu. Jel neko gledao ovu plazmu ? Da li su ispravili neke nedostatke 50-ce u smislu onih vertikalnih linija i slicno?
 
ST50 nema vertikalnih linija. Gledao si u defektan primjerak ako si ih vidio.
 
Ako gledamo anomalije od kojih pati vecina plazmi pa i najskuplji samsung f8500 onda st60 ima jednu anomaliju manje a to su vertikalne linije i izrazeni DSE koji je bio u pratnji.

Ono sto je i dalje problem jeste izrazeni IR.

Panasonik ne bi bio Panasonik kada nas nebi obrodavao sa novim problemima.Radi ustede u proizvodnji uzeli su mediatek cpu koji ima jako izrazen input lag sto je gejmirama jako lose palo.Uniphier cpu koji inace koriste je znatno skuplji od mediateka.

St60 kao i St50 su najbolje plazme koje se mogu kupiti ali samo za filmove.Za sport i to hd sport Ir je nepremostiva prepreka.Posto je poceo tenis na eurosportu molim sve koji na st60 ili st50 prate HD eurosport da odgledaju bilo koji mec do kraja i da posle provere da li im se pojavio IR logo od eurosport kanala.
 
Poslednja izmena:
Odgledaš ceo tenis, prebaciš kanal i šta će biti? Ništa. Ništa nećeš da primetiš u normalnom gledanju i ako ima IR od HD EuroSport logoa nestaće a da gledalac i ne primeti. Jedini način da se primeti je na onim slajdovima i čisto beloj pozadini recimo. Nije to tako strašno kao što se čini na prvi pogled.
 
Nakon celog odgledanog meca taj logo ces i dalje gledati u realnim uslovima na kanalima koji ce u tom uglu imati belu pozadinu.Treba jako puno da nestane.Pogledaj ceo mec uzmi crvenu i belu pozadinu snimi foto aparatom posalji na forum i javi kad ti nestanu u daljem normalnom gledanju.

Ovo je jedan primer kako se na st60 urezao fox kanal logo.Korisnik nije slikao cisto belu pozadinu pa je slikao u realnom gledanju pa se slabije vidi ali ako malo bolje pogledate vidcete fox logo koji se vidi samo na svetlijim podlogama.Ovaj st60 je zavrsio na reklamaciji.

Uzivo logo izgleda mnogo izrazenije.

Eurosport logo je jedan od najgorih bar tri puta izrazeniji od ovog primera.
 

Prilozi

  • foxlogost60.jpeg
    foxlogost60.jpeg
    124.8 KB · Pregleda: 336
  • editfoxlogost60.JPG
    editfoxlogost60.JPG
    40.6 KB · Pregleda: 277
Poslednja izmena:
Svakakvih primera ima. Ne znam šta je radio vlasnik tog tv-a ali ja sam pričao iz sopstvenog iskustva. Igram Pes nekoliko sati, posle toga ostane IR takav da rezultat i timovi mogu da se vide u ćošku na skroz beloj pozadini. Gledam televiziju ili filmove, ne primećujem ga i on nestane. Trebalo bi da što je starija plazma, teže i ređe će se dešavati takve stvari. Pitanje da li je taj st60 odradio uhodavanje itd. mada nije toliko bitno jer ni to na slici nije strašno sve dok je IR a ne burn-in.
 
Poslednja izmena:
Ja se tog IR-a najvise i plasim a ako se dobro razradi panel burnin-a ne bi trebalo da bude.
 
Nazad
Vrh Dno