Šta je novo?

Panasonic ST60 serija

u vezi fontova titla preko DLNA, negde sam procitao da se mogu povecati ako se koristi poseban SSA format, jel neko probao?
 
koji bluray player bi preporucili za ovu plazmu a da li treba neki poseban hdmi kabal ,citam na nekim stranim sajtovima kako los kabal moze da pokvari plazmu da li tu ima istine
 
Da kabl pokvari tv, to stvarno nisam do sada pročitao. No, ko zna, nije nemoguće... Ja koristim PS3 kao br plejer npr.
 
Svakakve gluposti čovek može da čuje. :) Mada, ponekada i pogrešna ili nepotpuna interpretacija može da napravi konfuziju. :)

Mali off-topic: da li se neko seća priče da MP3 muzika uništava visokotonce na Hi-Fi uređajima? :) A to je živa istina, do duše, u pojedinim slučajevima. Fora je u tome što nestručno produciran MP3 fajl može da sadrži jako visoke frekvencije (zbog prozorske funkcije), a DIY i butik Hi-Fi pojačala i zvučnici često nisu imali dobre (ili nisu imali uopšte) niskopropusne filtere u nastojanju da se postigne što širi propusni opseg i umanje efekti intermodulacije. Stvar je imala za posledicu da brzo produvaju visokotonci ukoliko se ne koristi Red Book CD kao izvor. Ko razume shvati će. :)

@anjas

Ja sam sebi uzeo jedan solidan Panasonic BD plejer, a došao bi u obzor i Sony. Razlog: x.v.Color, odnosno podržani xvYCC kolorni prostor i besprekoran kvalitet 2D i 3D slike. U njemu koristim isključivo originalne BD diskove ili eventualno BD50 iso skinut sa torenta. Nikakvi remuksi me na ovom (GT60) panelu ne zanimaju! :)
 
DMP-BDT320
 
@magick
Jesi li na ovo mislio BD-50 Dual-Layer Disc kad si pominjao BD50 iso ? Trenutno skidam jedan takav film.
 
Poslednja izmena:
Da. To je jedini način da se zadrži xvYCC kolorni prostor na "Masteren in 4k" izdanjima, a i pun kvalitet 3D izdanja.

P.S. Imaš BD rezač?
 
Nemam. Ja se jos nadam da cu nekako uspeti bez "spoljnjeg"playera da doakam ovom nesrecnom Panasonicovom playeru :D. Ovaj film sto skidam nije 3D.
 
Poslednja izmena:
A kako misliš da pustiš ISO fajl na tom plejeru? :)
 
A kako misliš da pustiš ISO fajl na tom plejeru? :)


:wall::wall::wall: Srecom pa mi cale "bosanac" nece mnogo boleti.:D
Vidim ja da mi ne gine neki BD/media player. Na primer Hobit 2 koji je bio remux (mkv) i koji je kocio pri pustanju kad sam ga provukao kroz tsMuxeR prepakovao u m2ts isao normalno na tv-u(preko ex HDD-a) sa "malom sitnicom" jer ne smem da pauziram onda stane i ni makac.:wall:

Al dobro nadam se da cu do moje penzije nekako resiti problem.:d
 
Kao što rekoh, mkv je mačka u džaku ako se oslanjaš na ugrađeni softverski plejer ili čak neki stand-alone uređaj. Ti "prepakovani" i rekompresovani filmovi su prevashodno za PC i HTPC korisnike.

Ono što će 100% da radi i da pruži najveći mogući kvalitet je originalni BD, odnosno ISO imidž istog koji ćeš narezati. Sa svim ostalim možeš imati mešovite rezultate.
 
@magick
Претпостављам да режеш на двослојном пиши-бриши диску. Ја такође пуштам само оригинале или нетакнуте копије са тврдог диска или флеш меморије у облику ISO фајла или BDMV омотнице. Ово омогућава неслужбени фирмвер на мом Пионировом плејеру уз још неке невиђене могућности.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice pustanja filmova na ovom tv-u. Najverovatnije cu pustati sa pc-a na tv kao sekundarni monitor. Mislio sam mozda neki HTPC ali posto vec imam jednu desktop konfiguraciju ne treba mi druga (mada necu zatvoriti vrata ovoj opciji). Jedino zbog razlike u rezoluciji tv-a i postojeceg monitora moracu mozda da menjam monitor.
 
@magick
Претпостављам да режеш на двослојном пиши-бриши диску. Ја такође пуштам само оригинале или нетакнуте копије са тврдог диска или флеш меморије у облику ISO фајла или BDMV омотнице. Ово омогућава неслужбени фирмвер на мом Пионировом плејеру уз још неке невиђене могућности.
Da, to sam mislio. Uzeo sam pre neki dan BD rezač i neke medije pa da probam.

Izgleda da se xvYCC materijal može reprodukovati i sa samog TV-a ili BD plejera, ako je u AVCHD formatu, ali sada nemam vremena da se time bavim tako da ću time kasnije da se bavim.

Kako reprodukuješ ISO sa diska? A koji ti je to Pionir i gde si nabavio firmver? Ja isto hoću da otključam moj Panasonik plejer, ali ne verujem da će moći da mauntuje ISO sa fleša i tako reprodukuje film. Sa druge strane, ne verujem da DLNA podržava xvYCC, odnosno da bi se taj kolorni prostor pravilno inicijalizovao prilikom DLNA striminga. :/
 
... zbog razlike u rezoluciji tv-a i postojeceg monitora moracu mozda da menjam monitor.
Što? Zar nemaju današnje kartice ono što je Matrox još pre 15 godina zvao "DVD Max", a to je da na drugom displeju (čiju rezoluciju možeš zasebno podesiti) pusti sadržaj video overleja (prozora sa videom)?

Uzmi neku pasivno hlađenu Nvidia karticu: GF 210, 520 ili 610.
 
Da, to sam mislio. Uzeo sam pre neki dan BD rezač i neke medije pa da probam.

Izgleda da se xvYCC materijal može reprodukovati i sa samog TV-a ili BD plejera, ako je u AVCHD formatu, ali sada nemam vremena da se time bavim tako da ću time kasnije da se bavim.

Kako reprodukuješ ISO sa diska? A koji ti je to Pionir i gde si nabavio firmver? Ja isto hoću da otključam moj Panasonik plejer, ali ne verujem da će moći da mauntuje ISO sa fleša i tako reprodukuje film. Sa druge strane, ne verujem da DLNA podržava xvYCC, odnosno da bi se taj kolorni prostor pravilno inicijalizovao prilikom DLNA striminga. :/
У питању је модел Pioneer BDP-440. Iso фајл се репродукује врло просто, оде се у Home Media Gallery онда на USB, па на Video и ту се одабере фајл. Иде и мени диска што је важно због бонуса. Постоји могућност промјене зоне и региона плејера преко даљинца, додавање титлова на нетакнути Blu-ray рип као да је у питању дивекс, пуштање оваквих рипова преко мреже итд. Ове неслужбене фирмере су направили Кинези, вјероватно исти који су и правили плејер и продавали су их врло скупо, од 150 до 200€. За активирање фирмвера је било потребно унијети код који је зависио од серијског броја и Mac адресе уређаја. Руси су обрнутим инжењерингом разбили фирмер и дали су програмчић који је на основу података уређаја генерисао код. Онда су Кинези промијенили начин активације фирмера, било је потребно да се стави на крају флешка са бинарним фајлом који је јединствен за сваки уређај али су Руси и то растурили. На крају смо дошли до тога да постоје верзије фирмера које не захтијевају активацију. Много о овим плејерима се може прочитати на руском форуму
forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3951
 
Poslednja izmena:
Moja graficka je MSI Radeon HD6450. Ne znam mozda moja kartica ima tu mogucnost nikad to ranije nisam radio.
 
Poslednja izmena:
@djvaso

Deluje primamljivo, al' sam ja ipak uzeo Panasonic iz nekoliko razloga. Moram priznati da me je zaintrigirao xvYCC koji furaju samo Sony i Panasonik, kao i besprekoran kvalitet slike po kome su ovi brendovi poznati. Na kraju krajeva ni cena nije nebitan faktor. Ja sam moj uzeo za ~ 100€, a ovaj je vidim nov ~ 300€.

Imam i HTPC pa ću da vidim za tu ISO reprodukciju preko njega. :)
 
Moja graficka je MSI Radeon HD6450. Ne znam mozda moja kartica ima tu mogucnost nikad to ranije nisam radio.
Podržava i ona xvYCC, ali ima mnogo zezanja oko toga da reprodukuješ takav materijal sa PC-a.

A mechanism for signaling xvYCC support and transmitting the gamut boundary definition for xvYCC has been defined in the HDMI 1.3 Specification. No new mechanism is required for transmitting the xvYCC data itself, as it is compatible with HDMI's existing YCbCr formats, but the display needs to signal its readiness to accept the extra-gamut xvYCC values, and the source needs to signal the actual gamut in use to help the display to intelligently adapt extreme colors to its own gamut limitations.

The following graphics hardware support xvYCC color space when connected to a display device supporting xvYCC:

* AMD Mobility Radeon HD 4000 series and newer models
* AMD Radeon HD 5000 series and newer models
* AMD 785G, 880G and 890GX chipsets with integrated graphics
* Intel HD Graphics integrated on some CPUs (except Pentium G6950 and Celeron G1101)
* nVidia GeForce 200 Series and newer models

Nisam se još zezao oko svega toga. Kada budem imao neka konkretna iskustva javiću. :)
 
Poslednja izmena:
Hvala na informaciji. Evo sta sam nasao. Kad odem u AMD Catalist Control Center na desnoj strani izaberem My Digital Flat Panels u padajucem delu odem na Pixel Format tu biram Selekt a Pixel Format for this display (misli na Panasonic tv):

YCbCr 4:4:4 Pixel Format
YCbCr 4:2:2 Pixel Format
RGB 4:4:4 Pixel Format Studio (Limited RGB)
RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB) Meni je podeseno na prvu stavku.

Izvinjavam se malo sam otisao u off kad je tema u pitanju.
 
I ništa od toga nije xvYCC koji ima gamut veći nego PC RGB 4:4:4. :) Pretpostavljam da bi softverski plejer trebalo da inicijalizuje displej, odnosno da se dogovori sa njim oko toga.

Kako bi ta stvar funkcionisala preko PC-a moraju biti ispunjeni sledeći kriterijumi:

1. Izvor mora biti nekompromitovan (BD disk nekog "Mastered in 4k" naslova, original ili ISO)
2. Softverski plejer mora da podržava tu opciju, odnosno da bude u stanju da izdogovara sa televizorom prenos takvog signala
3. Sama grafička i njen drajver moraju da budu u stanju da odgovore na te zahteve
4. (Podrazumevam da TV to podržava, kao u mom i tvom slučaju) :)

Oko diska, jasno je da bi ripovani m2ts strim trebalo da sadrži sve informacije kao i original, ali pošto ne znam detalje AVCHD specifikacije, ne bih mogao da garantujem da bi i tako sve radilo. Evo primera zašto:

At the file system level, the structure of AVCHD is derived from the Blu-ray Disc specification, but is not identical to it. In particular, it uses legacy "8.3" file naming convention, while Blu-ray Discs utilize long filenames. Another difference is location of the BDMV directory, which contains media files.

Dakle, ako želim da SIGURNO vidim xvYCC signal na svom TV-u, moram imati:

1. TV koji to podržava ✓
2. BD plejer koji to podržava (Sony ili Panasonic) ✓
3. BD disk sa takvim materijalom ili pak AVCHD materijal snimljen Sony ili Panasonic kamerom

Izgleda da bi to bilo moguće pustiti i preko HTPC-a, ali ne znam da li je to neko još uspeo i šta je sve potrebno, s obzirom da postoji i taj deo "dogovaranja" između displeja i plejera.

Sada mi još samo fali neki "Mastered in 4k" naslov, koji ću poručiti sa Amazona, pa ću onda imati sa čim da poredim sve ostale pokušaje. :)
 
Poslednja izmena:
I ništa od toga nije xvYCC koji ima gamut veći nego PC RGB 4:4:4. :) Pretpostavljam da bi softverski plejer trebalo da inicijalizuje displej, odnosno da se dogovori sa njim oko toga.

Kako bi ta stvar funkcionisala preko PC-a moraju biti ispunjeni sledeći kriterijumi:

1. Izvor mora biti nekompromitovan (BD disk nekog "Mastered in 4k" naslova, original ili ISO)
2. Softverski plejer mora da podržava tu opciju, odnosno da bude u stanju da izdogovara sa televizorom prenos takvog signala
3. Sama grafička i njen drajver moraju da budu u stanju da odgovore na te zahteve
4. (Podrazumevam da TV to podržava, kao u mom i tvom slučaju) :)

Oko diska, jasno je da bi ripovani m2ts strim trebalo da sadrži sve informacije kao i original, ali pošto ne znam detalje AVCHD specifikacije, ne bih mogao da garantujem da bi i tako sve radilo. Evo primera zašto:



Dakle, ako želim da SIGURNO vidim xvYCC signal na svom TV-u, moram imati:

1. TV koji to podržava ✓
2. BD plejer koji to podržava (Sony ili Panasonic)
3. BD disk sa takvim materijalom ili pak AVCHD materijal snimljen Sony ili Panasonic kamerom

Izgleda da bi to bilo moguće pustiti i preko HTPC-a, ali ne znam da li je to neko još uspeo i šta je sve potrebno, s obzirom da postoji i taj deo "dogovaranja" između displeja i plejera.

Sada mi još samo fali neki "Mastered in 4k" naslov, koji ću poručiti sa Amazona, pa ću onda imati sa čim da poredim sve ostale pokušaje. :)
Није неопходно :d
303llcl.jpg
 
Pa, u principu da - svaki plejer koji ima licenciranu tu tehnologiju. Misim da je čak i Samsung imao par modela televizora koji to podržavaju, ALI... postoje mnogi zabeleženi slučajevi nekompatabilnosti između plejer i displej uređaja različitih marki, upravo zbog te auto-inicijalizacije koja i ne radi baš uvek. Dosta je to još klimavo. Ja nisam želeo da razmišljam pa sam zato uzeo Panasonik plejer, ali ću u svakom slučaju kasnije razmisliti o nadogradnji, iako imam odličan HTPC. :)
 
Da li je neko kačio HDD 2,5` u hdd enclosure usb 3.0?
Prijavi da vidi HDD, ali kada uđem u Media player - restartuje TV.
HDD je NTFS, ako je to bitno.
 
Ево скидох Таксисту јер би била велика жртва да поред једног оригинала којег имам купујем још један али Mastered in 4K. Не бих рекао да је рип AVCHD компатибилан, углавном Панасоник пријављује x.v.Colour.
taklnc.jpg

28h30ae.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel pustas preko playera televizora i kolika je velicina samog filma?
 
Nazad
Vrh Dno