Šta je novo?

LG L7 II

Zato i stavljam pod navodnike,ali im se pravi kapacitet pokaze tek posle par punjena,to je 100% tacno.
Inace koja je fora ako ocu da prebacim na sd deo aplikacije,imam tu opciju,ali kad kliknem da prebaci on umesto da smanji zauzece mb-a te aplikacije,on malo poveca,zar ne bi trebalo da smanji jer je deo prebacio na sd?
 
^
neki ljudi ne prihvataju ....
zato pustis da "formiraju" jednostavno ostali u vremenu NiCd baterija i to je to ... (3X12h i obavezno praznjenje dok se telefon ne ugasi) :lupko:
 
Ko prica o 3x12h...,samo sam negde citao da je bolje prvih par puta da se napuni do vrha i isprazni do kraja,a naravno da to nije obavezno,moze i bez toga bez problema,ja sam izabrao ovo prvo.
Nego dosta o tome,jel zna neko sta je sa ovim prebacivanjem aplikacija na sd karticu?
 
Sad videh mali bag-ic,naime stavio sam da na tastaturi mogu menjati nasa i engleska slova,kad kliknem na bilo koja od ta dva ostaju uvek engleska,srpska ne prebacuje,jel ima jos neko ovu gresku?
Posto je ocigledno da su malo zbrzili ovaj mob i zato ima greske i greskice,trebali bi se udruziti i svi na LG mejl da saljemo i prijavljujemo svoje probleme i da to rese,samo da vidimo koji je tacno mejl za to,sta kazete?
 
Uradio update na e verziju i opet isti problem sa mikrofonom. Nosicu u Telenor na servis pa me zanima da li sam sa ovom verzijom izgubio garanciju ili ne. Jos mi zenska u Telenoru na komentar kako je telefon falican sa mikrofonom rece da se niko nije zalio do sada. Kako da ne. Da poludis kakav krs.
 
Ja do sad nisam primetio problem,osim one dve sitnice.Do sad me svako cuo koga sam zvao i probao danas punjenje upaljenog moba i ne gubi signal.
 
Hmm, moze li neko da mi kaze koliki je kapacitet vase ugradjene SD kartice? Meni pokazuje da je od 2GB (1.78GB), a svuda na netu pise 4GB?!? Ja mogu da razumem da ostalo iskoristi sistem, ali opet, to bi onda trebalo da pise tako. Externu SD karticu mi prikazuje tacno.
 
2gb je otislo na system (koji ne vidis dok ne odradis root) a drugih 2gb je otislo na user storage tj. dostupno tebi. Tako je particionisano.
 
2gb je otislo na system (koji ne vidis dok ne odradis root) a drugih 2gb je otislo na user storage tj. dostupno tebi. Tako je particionisano.

Hmm, sa odgovorom mogu da se slozim, ali mi se nikako ne dopada :)
Ok, mozda zvuci laicki, ali ako bih recimo da instaliram Max Payne, a imam vec instaliranu neku igru, onda moram jednu da brisem i da stavljam drugu, posto obe traze da budu na SD kartici u android/obb folderu?! Ispravite me ako gresim. Hvala!
 
Poslednja izmena:
Ljudi koliko vama izgura baterija?
Ja je jutros u 9 poceo koristiti i do sad je vec pala na 60%,a proslo je tek 13h.
Izem ti ja ovu bateriju,ja mislio sa ovim kapacitetom da ce bar izgurati 36h malo jace upotrebe,a ono prosecna upotreba i trajace nesto vise od jednog dana,sto mi malo cudno.
Jel to to ili ova baterija ne valja?
 
Дај screen on time, и остала подешавања па да видимо.
 
Ljudi koliko vama izgura baterija?
Ja je jutros u 9 poceo koristiti i do sad je vec pala na 60%,a proslo je tek 13h.
Izem ti ja ovu bateriju,ja mislio sa ovim kapacitetom da ce bar izgurati 36h malo jace upotrebe,a ono prosecna upotreba i trajace nesto vise od jednog dana,sto mi malo cudno.
Jel to to ili ova baterija ne valja?

ma nisi ti to dobro formirao :p
3x12

evo moja neformirana:

Screenshot_2013-08-03-22-45-08.png
 
Poslednja izmena:
Дај screen on time, и остала подешавања па да видимо.
Jeste kad bi ja to znao da okacim,aj pojasni leba ti ;-)

@Bojan.zex 3 puta sam to pojasnio i ako do sad nisi razumeo onda ti ja nista ne mogu pomoci,a uprostio sam ga toliko da svako moze razumeti.
I jos jedno pitanje posto tebi stoji da je EDGE mreza onda je logicno da ce slabo da vuce bateriju,jel ti EDGE stalno ili ovo je tad navatala.
Meni je stalno ukljucen net,nikad ga ne gasim,kao ni sinhronizacije
 
Poslednja izmena:
Jeste kad bi ja to znao da okacim,aj pojasni leba ti ;-)

@Bojan.zex 3 puta sam to pojasnio i ako do sad nisi razumeo onda ti ja nista ne mogu pomoci,a uprostio sam ga toliko da svako moze razumeti.
^
sala bre care ...
 
Settings/battery/ шкљоцнеш
Settings/battery/screen шкљоцнеш
Settings/battery/ кликнеш на график и шкљоцнеш.
Јасно?
Погледај на нету како се прави screenshot за твој модел.
 
Poslednja izmena:
Evo vam moji screenshot-ovi a la stena85 ;-)

IMG_20130803_233318.jpg

IMG_20130803_233333.jpg

IMG_20130803_233349.jpg

IMG_20130803_233401.jpg

I na osnovu ovoga sta je problem ili je to normalno?
 

Prilozi

  • IMG_20130803_233412.jpg
    IMG_20130803_233412.jpg
    869.3 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
Opusteno,nego mi reci jel ti na EDGE stalno ili? To dosta utice na bateriju ;-)
I vidim da ti je baterija negde na polovini kad si ono slikao,koliko je proslo od kad si skinuo sa punjaca?
pa eto pise 60 sati , al ja sam sad na godisnjem odmoru i malo koristim telefon.
bitno je da bude uvek na edge osim po potrebi
ugasis automatsku sinhronizaciju podataka (to ume i 30% baterije da svuce)

nista tu nije nenormalno u glavnom telefon ce ti izdrazati oko 48h sa upaljenim displejom 6-7 sati ali moras da ugasis google usluge odnosno automatsku sinhronzaciju podtataka ...

SS se pravi tako sto istovremeno pretisnes volume down and power button
 
Poslednja izmena:
Aaa onda nista od toga,moram se pomiriti oko/do 30h onda da ce trajati ;-) jer to nista nikad ne gasim,sve mi uvek treba i naravno "h",a ne "e" signal ;-)
 
Aaa onda nista od toga,moram se pomiriti oko/do 30h onda da ce trajati ;-) jer to nista nikad ne gasim,sve mi uvek treba i naravno "h",a ne "e" signal ;-)
pa za sta ti treba google sinhronizacija??

kad hoces da pogledas mail ti otvoris applikaciju i kliknes na sync i ocas posla dobijes sinhronizovan gmail
kad hoces da sinhronizujes kontakte ti odes u acc i sinhroizujes
nista od ovoga ne mora da bude ukljuceno non stop jer kad jeste ne da telefonu da ode u sllep odnosno on odlazi u sleep i kad telefon krene da sinhronizuje a to dadi veoma cesto on se onda budi iz sleep moda.. i eto utroska baterije... takodje kad ti treba ti prebacis sa E na H to se radi u par poteza ...
 
To sto ti hoćeš H kako ti kažeš, a zove se 3G, neće da može, to se zahvali tvom dragom Telenoru zašto ti tako troši bateriju kada si na 3G i kako smeju da imaju tako loš 3G signal da ti uništava bateriju.

Piši im ono tvoje pismo :D
Mislim uvek su ti izašli u susret, valjda će za tebe da stave na mesta gde se krećeš barem po dve bazne stanice :)
 
Jedno je H,a jedno je 3G cisto da te uputim.
3G kad stoji to je ona slabija mreza,kad je H onda je brza.
Sem toga moj dragi telenor ima odlicnu pokrivenost sa tom H mrezom i kod mene je obicno 90% na njoj,ali ta mreza je takva da vise vuce baterije nego ove obicne.Tako da nema potrebe nista da im pisem jer to fercera ko zmaj kod njih.
E,sad posto si ti verovatno u nekoj zabiti oko NS-a onda imas problem sa mrezama,ja u Bgd gde god da budem sljaka ko lud
 
Poslednja izmena:
Наше H и Н у иностранству су небо и земља. Та наша мрежа уништава батерију за разлику од мрежа у иностранству. Погледај у одељку за батерију која ти је јачина сигнала и биће ти јасно.
 
Po svemu sudeći drug stena će i ovu temu da otera u pm...
 
Наше H и Н у иностранству су небо и земља. Та наша мрежа уништава батерију за разлику од мрежа у иностранству. Погледај у одељку за батерију која ти је јачина сигнала и биће ти јасно.

Ako mislis na ovo stoji -85,-87,-83 dBm i 13-14 asu i uglavnom su te vrednosti,e sad mi pojasni jel to ok,ne znam kako se to gleda i meri? A sto se tice dometa na H mrezi uglavnom je pun tj.5 crtica,nekad padne i na 4,a jako retko na 3.

@nvukelic ja ti nisam nikakav drug niti cu ti biti,ako ti se ne svidja,zaobidji temu.
 
Говорим о овој обележеној линији. Погледај како изгледа код тебе.
Гледао сам шта су качили људи из других земаља, њима је све време зелена линија, док је мени, а верујем и осталима, она час зелена час сива, што значи да нам је сигнал тј. квалитет мреже криминалан. И зато је нама то уствари и највећи потрошач.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1375614535342.jpg
    uploadfromtaptalk1375614535342.jpg
    38 KB · Pregleda: 108
Aha,pa ja to imam na starom mobu sa 2.3 androidom,ali nesto nisam video sad na ovom JB-u da ima ovo,daj tacno gde se nalazi,do duse meni je na srpskom ceo mob pa da znas? ;-)
 
Poslednja izmena:
Na te crtice i domet zaboravite, samo asu tj. dBm.
 
Nazad
Vrh Dno