Šta je novo?

LG L7 II

Kako rootovati ovaj telefon? Imam verziju P710. Izvinjavam se ako postavljam ovakva pitanja jer ovde gotovo svi znaju da rutuju telefon, dok kod mene to nije slučaj a hoću da naučim, pa ako može neko da mi pomogne sa detaljima? Hvala unapred! :)
 
Pa nadjes adekvatan root za p710, obicno tamo odakle ga skines imas i uputstvo sta i kako...
 
Hvala. Imao sam na umu da ga rutujem jer mi je stvarno mnogo loše radio, previše bagovao, itd. Danas sam mu odradio off updejt na 4.4.2 kk preko pc suitea, i za sada sve ono što mi je predstavljalo problem je nestalo. Radi super sada, dosta poboljšan izgled, kameru još nisam stigao da testiram, sve što sam primetio je da brže otvara i brže opaljuje fotografije. Inače želeo sam da mu poboljšam rad jer planiram da ga prodam za koji dan zbog toga što uzimam g3, pa čisto da ga otkačim za nekih 30-40e. ☺
 
ljudi ja se napatih, dobio sam kod za odkljucavanje telefona od VIP-a posto mi je istekao ugovor ali ne uspevam da dodjem do toga da isti ukucam...
po uputstvu bi trebalo da otkucam 2945#*710# i nakon toga bi telefon trebalo da trazi kod za otkljucavanje ali kod mene izbaci obavestenje :invalid MMI code... :(
jel nako otkljucavao telefon i kako???
 
Ja sam ga otkljucao po uz pomoc upustva sa prethodne strane...Proveri da li ti je bas 710 a ne neka druga verzija L7 II
 
Ne mora dati to izbaci... Samo ukucaj 2945#*XXX# (pretpostavljam da ti je model 710 pa ce biti 2945#*710#). Tada nadji opciju Network Lock i ukucaj broj koji ti oni posalju...

moj telefon je P710 i kad ukucam 2945#*710# dobijem obavestenje wrong MMI CODE i ne dobijem nikakvu opciju da ukucam kod za otkljucavanje...
Screenshot_2015-06-22-10-49-06.png

dal nije do firmwera koji je instaliran u telefonu ???
 
Poslednja izmena:
A da probaš da ubaciš karticu drugog operatera pa onda bi trebalo sam da izbaci meni za otključavanje?
 
Imam jedan cudan problem. L7 II iz Vip, stock rom, nikad rutovan. Kad se izvadi baterija i vrati prilikom prvog paljenja preko ekrana pise emergency mode (crna slova na zutoj pozadini). Jedino sto dalje pomaze je drzanje power dugmeta i restart telefona nakon cega se telefon vrati na fabricka podesavanja (factory reset).

Da li je i kod vas tako?
 
otkljucao telefon, morao prethodno da promenim FW...
 
Ahahahhaha ladno je dobio ispravku,ne verujem,a mob odavno mator,ahahaha,sad je V20c
 
Jel znas mozda jel resen onaj lag pri ukljucivanju telefona? :) i kako se apdejtuje, preko onog Lg softvera?
 
Jel znas mozda jel resen onaj lag pri ukljucivanju telefona? :) i kako se apdejtuje, preko onog Lg softvera?

Kakav lag,meni se normalno uvek ukljucivao?

Skines sa njihovog sajta za ovaj model LGMobile Support Tool i drajvere (znaci 2 programa instaliras) i posle nakacis mob i komp na kabl,kad komp ocita i instalira drajvere na mobu izaberes lg softver od ponudjenih,onda startujes LGMobile Support Tool i on ce ocitati jel imas zadnju verziju softvera ili ne,ako nemas sa leve strane ce ti se pojaviti opcija da azuriras,kliknes i dalje sve sam radi. Na kraju samo kliknes finish-close (ne znam sta tacno pise) i mob ce se sam pokrenuti,malo duze ce mu trebati.
Moj savet je da posle toga odradis factory reset (ali da znas da brise sve iz memorije moba,karticu sd ne dira),ja upravo posle reseta vracam sve app sto sam imao i sredjujem mob.
 
Hvala na odgovoru.

Imam problem sa v20a, pri ukljucivanju telefona sa power tasterom, kada je tel zakljucan, nekada mu treba i par sekundi da se "razbudi".

Probao da downgrejdujem na JB (v10j valjda), sve prodje ok i pri ukljucivanju ostane da stoji ona lg slika pri ukljucivanju ekrana duze od 30ak min, tako da nisam uspeo vrnem staru verziju, tj bio sam srecan kada sam uspeo da vratim na v20a i da radi fon :), pa posle nisam cackao. Koristim fon sa tim lagom pri ukljucivanju. Sutra cu probam spustim v20c, nadam se da su ispeglali taj lag.
 
Hvala na odgovoru.

Imam problem sa v20a, pri ukljucivanju telefona sa power tasterom, kada je tel zakljucan, nekada mu treba i par sekundi da se "razbudi".

Probao da downgrejdujem na JB (v10j valjda), sve prodje ok i pri ukljucivanju ostane da stoji ona lg slika pri ukljucivanju ekrana duze od 30ak min, tako da nisam uspeo vrnem staru verziju, tj bio sam srecan kada sam uspeo da vratim na v20a i da radi fon :), pa posle nisam cackao. Koristim fon sa tim lagom pri ukljucivanju. Sutra cu probam spustim v20c, nadam se da su ispeglali taj lag.

Aaaa na to mislis,bojim se da je to pre do slabosti hardvera za danasnje potrebe tj.star mob,nego da je do softvera. To se i meni desi ali ne smeta,nervira me ovako sto je spor. Javi kad azuriras jel postoji i dalje ;)
 
Spustio v20c i odradio hard reset i napravismo od babe devojku. :)

Ne znam da li se tripujem, al definitivno deluje da radi bolje, ovaj wakeup lag ili ga nema ili je kraci. Nakon duzeg koriscenja cu bolje primetiti razlike, na prvu loptu deluje super.
 
Spustio v20c i odradio hard reset i napravismo od babe devojku. :)

Ne znam da li se tripujem, al definitivno deluje da radi bolje, ovaj wakeup lag ili ga nema ili je kraci. Nakon duzeg koriscenja cu bolje primetiti razlike, na prvu loptu deluje super.

aj javi utiske nakon par dana,posto ja taj mob ne korisitim vec pola god,pa ne mogu da ga ni testiram,vise mi skuplja prasinu ;)
 
Moze neki info u vezi ovog xiaomi custom rom, link? Koliko je to komplikovano instalirati s obzirom da nisam strucnjak za ove stvari?

@DZOSUA
Generalno bolje radi telefon, ali nije epohalno, da ne preterujem. Wakeup lag se javlja kada telefon ostane duze vreme zakljucan i deluje da krace traje. Manje je zauzece RAMa, brze otvara kontakte, imenik, kameru. Neko ko koristi neki noviji model telefona ovaj ce mu i dalje biti verovatno ubitacno spor, dok za neko dete (ako izuzmemo igrice) ili nekog ne/naprednog korisnika ovaj telefon moze da posluzi.
 
e nemam link nazalost, davno je to bilo

inace instalirao se preko cwm preko install .zip from sd card
 
Moze neki info u vezi ovog xiaomi custom rom, link? Koliko je to komplikovano instalirati s obzirom da nisam strucnjak za ove stvari?

@DZOSUA
Generalno bolje radi telefon, ali nije epohalno, da ne preterujem. Wakeup lag se javlja kada telefon ostane duze vreme zakljucan i deluje da krace traje. Manje je zauzece RAMa, brze otvara kontakte, imenik, kameru. Neko ko koristi neki noviji model telefona ovaj ce mu i dalje biti verovatno ubitacno spor, dok za neko dete (ako izuzmemo igrice) ili nekog ne/naprednog korisnika ovaj telefon moze da posluzi.

Sada mi je telefon na V20A. Kako da ga spustim na V20 c ? Neki link ?
 
Sada mi je telefon na V20A. Kako da ga spustim na V20 c ? Neki link ?

Odes na Lg sajt,nadjes ovaj model,skines 2 programa sto tamo daju,a nalaze se u podrsci za ovaj mob. Instaliras ih (jedan je sam program,a drugo su drajveri) i posle nakacis mob na komp,izaberes na mobu Lg softver opciju,pokrenes na kompu taj LGMobile Support Tool program sto si instalirao,on ce krenuti proveru i izbacice ti da je dostupna v20c verzija,sa leve strane ce ti se pojaviti taster za azuriranje,kliknes i eto,pratis sta ti pise,to i radis. Kad se zavrsi azuriranje,preporuka moja ti je da resetujes mob na fabricko stanje (brise sve podatke iz memorije mob-a,a sd karticu ne dira) tako da napravi kopije fajlova sto ti trebaju.
 
Poslednja izmena:
Hvala,ja sam ranije koristio lg pc suite.

Sa ovim sto sam ti ja naveo je po meni lakse i sigurnije.

Nego,jel zna iko onu neku foru gde se cini mi se kuca neki kod sa * i # i onda se udje u neki lg podmeni gde se ugase neke lg opcije i mob se ubrza,a te lg opcije nisu nama od neke vaznosti? Davno sam negde tu foru procitao ali se sad ne secam.
 
I sa LG Mobile Support tool mi pokazuje da imam poslednju verziju V20A. Nigde ne spominje V c ?lg.JPG
 
I sa LG Mobile Support tool mi pokazuje da imam poslednju verziju V20A. Nigde ne spominje V c ?Pogledajte prilog 181691

Hmmm da to je to,ali ne znam sto ti stoji v20a.
Idi na http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1 tu ukucaj IMEI broj svog moba-a (videces ga tako sto ukucas na mobu *#06# i potvrdis) i kad ukucas idi na check i pisace koja je zadnja dostupna verzija za tvoj mob.

Ovako meni pise kad to ukucam

Version:
V20C
Country: HUN/HUNGARY
Model: LGP710
Dimension: 2 B

Ako tu stoji da je v20a onda je to trenutno tako,ali ne znam sto,jer svi legalno uzeti kod vas i preko operatera trebali su dobiti kao ja sto sam
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno