Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Hangout me sve vise i vise prijatno iznenadjuje.
Od samog pocetka kada je korstan 'talk' program zamenjen Hangoutom bilo je brojnih dokaza da je to bio prilican fail, i da su nazadovali. Medjutim, sada je na hangoutu prilicno sve ispeglano. U pocetku sam se neckao da objedinim i sms pod hangout, ali nakon dan, dva koriscenja shvatio da mi to bas odgovara.
Sve u svemu, iako nije slavno poceo, Hangout je meni br. 1 za sms, chat, video i narocito audio pozive. Prijatno me iznenadjuje kako su mi audio pozivi bolji na hangoutu u odnosu na slicne aplikacije.
 
Ja ga ne volim zbog šabana koji me čudno gledaju što koristim samo whatsapp jer on ima samo poruke a viber eto i pozive
 
I ja koristim samo WhatsApp...
 
Hangout me sve vise i vise prijatno iznenadjuje.
Od samog pocetka kada je korstan 'talk' program zamenjen Hangoutom bilo je brojnih dokaza da je to bio prilican fail, i da su nazadovali. Medjutim, sada je na hangoutu prilicno sve ispeglano. U pocetku sam se neckao da objedinim i sms pod hangout, ali nakon dan, dva koriscenja shvatio da mi to bas odgovara.
Sve u svemu, iako nije slavno poceo, Hangout je meni br. 1 za sms, chat, video i narocito audio pozive. Prijatno me iznenadjuje kako su mi audio pozivi bolji na hangoutu u odnosu na slicne aplikacije.
Da, Hangouts je odličan u poslednje vreme. Mogu i besplatno da se pozivaju svi brojevi u USA. Šteta što ga koristi mali broj ljudi, pa iz tog razloga ima i manju upotrebnu vrednost od npr. Vibera.
 
Da živite u inostranstvu shvatili biste koliko je Viber koristan, uz sve mane koje ima...
 
Ja ga ne volim zbog šabana koji me čudno gledaju što koristim samo whatsapp jer on ima samo poruke a viber eto i pozive

Pa ti onda imas problem sa ljudima ne sa aplikacijom. Inace aplikacija je odlicna, i pored milion problema koji mi se stalno javljaju.
 
Pa kako da imam problem sa aplikacijom kad je ni ne koristim. A ne koristim je jer je whatsapp bolji za poruke a skype za voip.
 
Ja razumem da je neki program bolji za razgovor, po principu bolje se cuje, ne prekida, cistiji zvuk i sl.
Za poruke meni je svaki isti; ukucam poruku, ako hocu zakacim neku slicicu i pritisnem "pošalji". Ne vidim sta je tu bolje ili losije. Moze da bude manje ili vise koristan u zavisnosti od toga koliko ljudi ga koristi.
 
Poslednja izmena:
Može i da radi brže ili sporije, može i da malo malo pa troši bateriju kao mutav, može da ga u nekim verzijama nema u share to aplikacijama itd... Može svašta
 
Može i da radi brže ili sporije, može i da malo malo pa troši bateriju kao mutav, može da ga u nekim verzijama nema u share to aplikacijama itd... Može svašta
I da sve to radi viber, a wa ne.. How yes no...

Edit - Da ne bude zabune koristim obe, ali da pravim neke razlike između u kvalitetu nemam nameru jer bukvalno i da ima prednosti i mana, to je sve u promilima.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne mogu da se porede, jos uvek, jer je Viber krcat dodatnim mogucnostima voice&video poziva dok je WA cista chat app.

Videcemo uskoro kako ce biti kada WA prosiri spektar usluga.
 
Viber su pretrpali svime i svacim i zato baguje, plus ona ljubicasta, pegla mi se od te boje.
 
Ja Viber uglavnom kad me zove neko ko nema vise minuta u tom mesecu, a i tada radi katastrofalno. Poslednji put kada sam koristio, cuo sam i sebe sa sekund-dva zadrske, a slusao sam i zvonjavu sve vreme, kao da se druga strana nije javila (ja sam pozvao).
 
Za Viber treba dobra internet veza. Ranije je radio kako-tako čak i sa onim "neograničenim"-usporenim netom. Sada traži više, ali kada je dobra veza kvalitet zvuka je stvarno odličan.
Nervira što se zvuk ponekad gubi sam od sebe na koji sekund, usred sasvim dobrog razgovora i to bilo gde da zovem. Mada za ove tri godine nikad nisam razgovarao sa nekim u Srbiji preko Vibera :)
 
Jeli koristio neko u poslednje vreme CSipSimple? Vidim da dugo nije osvežen; ja sam dosta pokušavao sam tim programom, ali nisam nikada bio zadovoljan rezultatom. Jednostavno, voip pozivi su bili previše loši i često neupotrebljivi.
Ne znam jeli sam ja u nečemu grešio, ali sam onda prešao na Zoiper. Nešto mi se ne sviđa UI, ali radi prilično dobro.
 
Sada imam S4, nisam probao na onom njegovom. Imam 3 voip naloga, pa mi zato treba neki drugi program. Ne znam jeli može na njegovom da bude više od jednog naloga i da budu svi online kad tako zatreba?
Ranije sam imao One X, mislim da je mogao samo jedan (koliko se sećam).
 
Poslednja izmena:
Evo baš sam sada postavio. Stavio sam u opcijama "koristi internet telefon"->"Samo za internet pozive". Kako da ga nateram onda da pozove sa voip naloga? Ili možda treba da čekiram "Pitaj pri svakom pozivu"?
 
Skype za android je skroz korektna aplikacija. Video call sa Usa radi vrlo dobro.
 
Odlican je i preko 3g, ali nije bas najzdravije po protok :) Dok sam imao greskom telenora neograniceni net, koristio sam dosta. Od tada nisam bas zbog kolicine podataka.
 
Ja sam skoro koristio Skype za video poziv preko 3G. Radi odlično. Ali pojede net. ☺
 
To sam i mislio :D
 
Nazad
Vrh Dno