Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Jeste zajebancija oko video poziva, valjda će da poprave Skype. Probao sam Mega Chat, dobar je kvalitet zvuka i slike, ali je dizajn očajan trenutno u beti, i nisam siguran da li će doći na telefone i kada.
Kao i sigurnost, koja je diskutabilna trenutno.

Nisam impresioniran razgovorima preko WA, nekako zvuče metalno i sintetički u odnosu na standardne.
RedPhone koji je i siguran generalno je s druge strane neverovatno tih u odnosu na normalne pozive...
Teške muke, ali Viber ima bolje pozive.
Jos nisam uspeo da ukapiram od cega se ti toliko bojis, jer vidim da u svakoj poruci navodis privatnost ? [emoji41]
 
Svega!

Sad sam samog sebe ispalio, četujem s WA, i hoću da pošaljem fajl, ali hoće malo sutra. Nije to Telegram.
Ne znam ni zašto je većina tako glupo ograničena. Skype odavno može sve da šalje.
 
Da li postoji mogucnost na wapp da proverim da li neki kontakt, koji ja imam memorisan, ima moj broj memorisan ?
 
Moguce je preko Broadcast poruke.
Samo osobe koje imaju memorisan tvoj broj telefona mogu da prime tvoju broadcast poruku.
 
Ja obrisah Viber posle dugo nećkanja - bukvalno guta bateriju, spor je i pun bloata...

Kontam da WhatsApp dolazi preinstaliran na Note 4 tako da je sigurno mnogo bolji za bateriju + je brža aplikacija!
 
Poslednja izmena:
Takođe sam prešao i nagovorio par jarana (WA). Htio sam ih nagovoriti na Telegram da bar malo Dark bude ponosan, ali hajde ti natjeraj ove moje. Uglavnom Viber propao.

+ Messenger i FB nece vise nikad na moj fon.
 
Hahaha...
Ja sam teškom mukom prikupio petoro na Telegram.
Četvoro mi odbija potpuno bezveze, mada ova jedna sam siguran da ne zna ni da namesti. :D
Ako mi posle nekog vremena budu stavili Telegram jer im neko drugi rekao, posle sto godina. Blokiraću ih majke mi.
A FB messenger je birano, a ne nužno zlo.
 
Ima uvijek među društvom ovih par što se lako prebace, ali imaju i oni što bi se prebacili, ali onda oni moraju handriti nekoga, pa onda ti neki nekog i onda havarija. Doduše dosta 2-3 da bih držao nešto na fonu...
 
Ja sam dosta društva navikao da mi pišu na wa. Al sa druge strane imam 3-4 kontakta koja su na viberu i ničemu više, tako da moram i njega da ostavim. Al ne smeta mi..
 
Ja se takodje drzim WA, ali imam i na Viberu dosta ljudi. WA vrlo cesto ima problema sa eho-m i skoro ga uopste ne koristim za pozive.

Je l' se zna kad ce da omoguce normalan prikaz kada je neko online(na whatsapp-u) ? Trenutan prikaz prisutnosti(samo kada je neko u aplikaciji) ne sluzi nicemu.
 
Ja iskreno samo skajp preko kompa za pozive i to retko. Imam minuta, samo kada zovem stranu zemlju.
 
Ja sam imao Viber i na računaru, i jedina cool stvar je bio prenos poziva na jedan klik.
Mnogo mi je lakše da koristim Web interfejs WA i Telegrama.
Skype bolje radi na telefonima sada koliko vidim.
 
Kako misliš normalan?
Vidiš kada je neko u aplikaciji /piše online, kada nije u apikaciji vidiš kada je poslednji put bio /osim ako to nije isključio, ali onda ni on ne može da gleda za druge, i možeš da vidiš da li je poruka poslata, stigla, pročitana.
Ja ne znam šta više od toga treba.
 
Kako misliš normalan?
Vidiš kada je neko u aplikaciji /piše online, kada nije u apikaciji vidiš kada je poslednji put bio /osim ako to nije isključio, ali onda ni on ne može da gleda za druge, i možeš da vidiš da li je poruka poslata, stigla, pročitana.
Ja ne znam šta više od toga treba.

Kao na Viber-u. Prikacen si na net, aplikacija radi u pozadini sistema, ali pise da si online. Sve isto kada se uradi na WA, izbacuje samo last seen. Jednostavnije receno..cim se aplikacija "spusti" u pozadinu, automatski prebacuje na last seen...
 
Pa valjda se podrazumeva da je konektovan na net. [emoji51]
 
Ne znam da li je ovo uradjeno kako bi se smanjila potrosnja(baterije, MB) ili je to cisto onako da ide na neku "unikatnost". Uglavnom, buni mnoge ljude..pogotovo malo starije.
 
Starije sve buni...a i mlađi nisu najsvetlije sijalice većinom.
 
Pa valjda se podrazumeva da je konektovan na net. [emoji51]

:) Koliko puta mi se desilo da mi čovek napiše "pošalji mi SMS kad hoćeš da me pozoveš". Naravno, da bi se onda konektovao na net :)
Nikada nisam bio siguran jeli to zbog uštede interneta ili baterije...
 
Hahaha...verovatno oba.
Nema većina telefone s dobrom baterijom. Još mi je sveža rana S2. :D
 
Ma samo da nije zbog baterije. I ja imam S2 i jos nekoliko ljudi u mom okruzenju i ako ce baterija sa iskljucenim internetom pomoci onda stvarno...
Oni to kobajagi stede internet, a zapravo ne mogu da kontolisu svoj surf i gubljenje vremena na FB-u pa im je gasenje interenta pokusaj kontrole.
Prosle nedlje nisam mogao da dokazem jednoj osobi da chat na viberu/whatsapp-u (bez slika, samo tekst) ne moze da joj potrosi ni 10mb mesecno sve da se dopisuje non stop. Dzabe ja pokazujem statistiku u njenom telefonu, ko da pricas gluvom. Dobro sam se suzdrzao od lopata tretmana kad mi je rekla da joj je spor internet za chat (istrosila sve megabajte na MTS-u pa do kraja meseca ide spor internet) i da zato gasi internet :mad:
A njena sestra u identicnim uslovima koristi sve isto i nema nikakvih problema.
Za neke ljudi nisu smart telefoni...
 
To je epidemija.
Kukaju mi da namestim, imaš li vremena...
A onda, ma ne, neću, ostavi.
Nemoj nešto da pokvariš.
Marš u...
 
Ja polako se razmišljam da batalim sve i da imam stari dobri sms i naravno email. :D Email je tako divna stvar, a tako zapostavljen. :(

WA sam imao, ali sam obrisao jer svi koji su tu, takođe su na Viberu (gomila još ima Viber, ali ne i WA), tako da je WA kod mene višak.

Viber u verzijama 5.x je zlo živo, pa tako ja držim 4.3.3.67 verziju (apk ovde), pa kome ne trebaju video pozivi u Viberu, nek proba tu verziju.

Facebook messenger ne koristim, ali koristim Xabber i FB chat mi je preko xmppa, kao i gtalk i to lepo radi, ali FB uskoro ukida pristup chatu preko XMPPa, tako da ne znam šta ću.

Ima i ona Facebook lite aplikacija koja je ok za chat, mada joj treba google cloud messaging da bi radio push, to kod mene nema, kao i ništa drugo od Googlea, ali 99% telefona to ima.

I naravno, tu je Skype, ali modifikovana 2.6.0.95 verzija (apk ovde), malo ziljavo izgleda, ali zato ne jede bateriju, ne gasi se sam od sebe i dosta manje rama troši.

Line, Kakao, Tango, Telegram i slično sam sve probao, ali je to grad duhova, 1 - 2 kontakta ga ima i to ga ne koriste, a zimra me da ubeđujem ljude da pređu na nešto drugo, bolE ih.

P.S. WA sam skoro deinstalirao, jer, između ostalog mi stigne poruka tek kada ga otvorim, iako radi u pozadini i ždere memoriju. Kvalitet audio poziva je neupotrebljiv, lošiji i od Vibera i def. je višak. I da, kako ga nema, baterija mi sat vremena duže traje. :D
 
Poslednja izmena:
Poziv na WA znači kida :) nikakav eho nisam skontao probao sve. 2G/2G, 2G/3G, 2G/wifi, 3G/3G, 3G/wifi. Naravno 2G/2G je najlošije, kasni malo, ali je upotrebljiv.

Što se tiče kašnjenja, najverovatnije je ruter problem.

Što se tiče onog da se vidi da li je nekom upaljen net: kada se pošalje poruka i ako budu otkacene obe kvacice znači da jeste. Jedna otkacena = nema neta. Plava = seen.
 
Hvala Đilke, za nas starije koji se zbunimo šta znači. :D

Eho postoji povremeno, i metalasto zvuči. Ne znam koji kodek koriste.
 
Nazad
Vrh Dno