Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Ne, i verovatno je istakla verzija. Ako nije, uskoro će. Kada su pustili enkripciju, rekli su da će stari klijenti bez nje u jednom trenutku biti blokirani.
 
Viber je toliko napredovao i dodao opcija da postaje nezamenjiv.


Kada se naviknete na neke opcije, čim probate nešto novo odmah to tražite i u nedostatku opcija brišete i vratite se na viber. Tražio sam alternativu, app koja sve objedinjuje da se rešim vibera, ali hoćeš đavola. Nove app sličnog tipa dosta kasne, allo je zakasnio, bolje da je google unapredio Hangouts (ima kucanje, pozive i video) u nešto moderno tipa allo. Duo je odličan za video pozive, ako im audio pozivi budu na tom nivou ostajem na Duo, mogu da ostanem samo na viberu i duo. Ko to nema sms i rešeno, sms svi imaju :)
 
@Ivan I. A sta to konkretno ima Viber a nema recimo WA, Telegram...? (ne racunam video poziv) I u cemu to druge app kasne u odnosu na Viber?
 
Pa da, to je najveci problem. Mi smo jedna od retkih zemalja gde viber drzi 99% korisnika cet aplikacija. Nemam nekih prevelikih problema sa viberom, sada je pristojna aplikacija, ali bi radije koristi telegram ili wa ako nista bar zbog lepsih aplikacija.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Očekivane nove opcije u allo

allo-SMS-tweet.jpg
 
Pa to, ljudi zaboravljaju da je Allo tek v1.0 ...

Ne bih se složio da je viber toliko zastupljen, pre bih rekao da je odnos 2/3 viber 1/3 whatsapp (naravno samo kod nas i ostalim evropskim vuko****nama) :)
Kod mene u principu skoro svi imaju i jednu i drugu aplikaciju instaliranu ...
 
Poslednja izmena:
Ima ih i kod mene dosta instalirano ali mi poruke uvek stizu na viber, slazem se za alo, ali gugl je trebao da saceka jos par meseci da je izbaci sa bar pola tih opcija, ovakvu je niko nece koristiti trenutno.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Em što neće da koristi, nego će i hype da nestane.
 
Viber je više nego duplo popularniji od Whatsappa u Srbiji. Čak je i Messenger popularniji.

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
 
Ma nisu samo stikeri u pitanju. Jednostavno su počeli neki da koriste zato što je medju prvima koja je imala besplatne pozive,koristila se kao zamena za skype za razgovore sa inostranstvom. Tako se raširila,imala pozive poruke,dosta korisnika kod nas i to je to. Retko ko od ljudi dalje traži drugu kad im ova završava posao. Jednostavno navikli.Pomalo smešno ali ima par ljudi koje sam pitao za wa i oni nisu ni čuli za taj servis. Kada je krenula veća upotreba krenule reklame operatera koje su baš bombardovale. Čak i babe su čule za viber ili vajber ,eto to je u kratkim crtama :)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
+ operateri, tv reklame, bilbordi, ma čak i u busevima Viber reklame...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa to, ljudi zaboravljaju da je Allo tek v1.0 ...

Ne bih se složio da je viber toliko zastupljen, pre bih rekao da je odnos 2/3 viber 1/3 whatsapp (naravno samo kod nas i ostalim evropskim vuko****nama) :)
Kod mene u principu skoro svi imaju i jednu i drugu aplikaciju instaliranu ...
Pre bih rekao da Google to zaboravlja a ne korisnici!
Zašto bi ljudi trebalo da se zlopate sa njihovim nezapočetim poluprozvodima. Šačekaju lepo par godina pa da spomenemo verziju 23.65 beta.
 
Bravo tačno, koga briga koja je verzija, lože ljude odavno i sad nema poziva...nema poente, trebalo je Hangouts da unapređuju.
 
Naravno, slazem se. Mogli su da imaju najbolji app da su lepo nastavili da razvijaju hangouts jos pre par godina.
Mene je npr kvalitet video poziva na duo odusevio, tako da sam ga ostavio instaliranog. Ali da su lepo sve to ujedinili u hangouts pre 2-3 godine, pokosili bi konkurenciju.

A sad, ko im kriv, pasce u zaborav za par meseci i allo i duo.
 
A imali su gtalk pre više od decenije. Kroz XMPP si mogao da šalješ poruke i sa drugih klijenata. Čak je i AV plugin radio sasvim fino. :-(
 
Taj gtalk je bio popularniji (i bolji) od Hangouts. A sad izgleda da je Hangouts, ako ništa, barem kompletniji od obe nove aplikacije zajedno :)
 
@Ivan I. A sta to konkretno ima Viber a nema recimo WA, Telegram...? (ne racunam video poziv) I u cemu to druge app kasne u odnosu na Viber?

Računam video pozive naravno, kako da ne računam kada ih koristim. Sledeće stavke su druga i treća sa slike u mom komentaru (precrtao sam imena osoba, ostavio sam opcije da se vide), veoma bitna sakrivani čat koji je zaštićen šifrom! Mogu dodati još i brisanje poruka za sve (ono što ste poslali, možete izbrisati i sebi i pošljaocu kada pregleda).
Malo me je smarao viber i tražio sam app sa kojom bih zamenio, ali trenutno nema alternativu. Ili ostalim app fale opcije, ili što kaže @jorgovan, fale korisnici (pa na viberu mi je čak i grupa zgrade sa svim komšijama, kada treba nešto oko zgrade da se dogovorimo, skupština stanara... sve preko toga, neko zaboravi da ugasi peglu i komšija pita da li je neko u zgradi da mu ugasi osigurače itd. svi imaju viber, i sve njih prebaciti na neku drugu uzaludan trud, cenim da su druge app zakasnile kod nas, ne znam čime bi postale popularne posle viber i vajber, mada i preko nisam naleteo na nekog ko nema viber).
 
Poslednja izmena:
I Telegram dobio nove stikere. Neki su odlični :)
Između ostalo i slanje gif-a koji se snimi (sve automatski) i edit slike (valjda samo one maske, brkovi, zečije uši...).
 
Računam video pozive naravno, kako da ne računam kada ih koristim. Sledeće stavke su druga i treća sa slike u mom komentaru (precrtao sam imena osoba, ostavio sam opcije da se vide), veoma bitna sakrivani čat koji je zaštićen šifrom! Mogu dodati još i brisanje poruka za sve (ono što ste poslali, možete izbrisati i sebi i pošljaocu kada pregleda).
Malo me je smarao viber i tražio sam app sa kojom bih zamenio, ali trenutno nema alternativu. Ili ostalim app fale opcije, ili što kaže @jorgovan, fale korisnici (pa na viberu mi je čak i grupa zgrade sa svim komšijama, kada treba nešto oko zgrade da se dogovorimo, skupština stanara... sve preko toga, neko zaboravi da ugasi peglu i komšija pita da li je neko u zgradi da mu ugasi osigurače itd. svi imaju viber, i sve njih prebaciti na neku drugu uzaludan trud, cenim da su druge app zakasnile kod nas, ne znam čime bi postale popularne posle viber i vajber, mada i preko nisam naleteo na nekog ko nema viber).
Reci mi jel si probao Telegram?
 
Osim što nema korisnike i pozive, sve ostalo ima lol

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Jedno pitanje vezano za viber.Ne vidim profilne slike svih u mojim kontaktima,a znam da oni imaju profilnu sliku.Sta mislite da je problem?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Oni nemaju tebe u imeniku, a uključena im je opcija da se profilna slika prikazuje samo onima koji su im u imeniku.
 
@BataHTC, jesam probao, i na tome se završilo. Fali mu dosta opcija i funkcija sa vibera, a o korisnicima da ne govorim. Meni ne pada na pamet besplatno da reklamiram neku app i moljakam ljude da pređu na nešto manje funkcionalno od onog na šta su navikli.
 
Ja i dalje imam stari izgled na viberu... Brisao i opet instalirao i isto je... Bar 5 ljudi oko mene su dobili, a različiti telefoni i sistemi... Do čega li je?
f3f6a54666224d3b719149e64d95b5a3.jpg


M2 Note
 
I kod mene je stari izgled, valjda su server side promene.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I kod mene je tako. Koji je novi izgled?
 
Da, šta je sve promenjeno, odnosno kako da znam jeli stari ili novi?
 
Drugačije izgleda ovaj donji deo za pisanje, primeticete kad promene, ima pre par strana neko kome je promenjeno

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno