Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Nove Viber bloat opcije:

noviteti su sledeći:

• Grupni lajkovi– “lajkuj” poruke u grupnim razgovorima
• Prosledi poruke javnog razgovora – jednostavnije deli sadržaj sa svojim prijateljima
• Piši slobodnije – tekstualne poruke sada mogu biti dugačke do 7.000 znakova
• Bolje video poruke – nove fukncije poboljšavaju iskustvo
• Javni razgovori – sada dostupni na Android tabletima

Ovi lajkovi me nerviraru mnogo.
Sada pored svake poruke stoji srce...:(
Ružno mi je i pomalo gejevski(izvinjavam se unapred)

Može li to da se iskljući nekako?
 
Sigurno da može nekako. Kod mene nema ništa pored poruka. Ništa nisam čačkao.
 
Koliko sam ja skontao to je samo u grupama. Ovako obično kada imaš jednu osobu nema toga.
 
Jeste u grupama.
Nas nekoliko drugara imamo našu grupu i ovo sa srcima je užas blagi...
 
Znaci treba jos da se postavi roze podloga sa pastelno zelenim baloncicima za poruke, da se sve lepo uklopi sa tim srcima :) :) :)
 
Viber se pozicionira tinejdžerkama, sada još samo treba otkriti zašto ljudi ovde preferiraju isti svih uzrasta... :D
 
Viber se pozicionira tinejdžerkama, sada još samo treba otkriti zašto ljudi ovde preferiraju isti svih uzrasta... :D
Hm, možda zato što izgleda skoro isto kao WA, koji je baš mačo? :D

Ili zato što Viber koristi PUNO ljudi, svih uzrasta i polova, pa je najlogičniji izbor, čak i kada mu uvale neku nepotrebnu opciju? ;)
 
Poslednja izmena:
Glavna stvar je puno ljudi oko njih. I snapchat koristi x puta više ljudi, pa ja ne znam nikoga ko ga trenutno koristi.
 
Koliko sam primetio, ljudi kada prvi put kupe smartfon, odmah instaliraju Viber. Prosto su čuli da postoji i čemu otprilike služi. Ako je u pitanju neko koga ne interesuje da dalje istražuje, na tome ostaje i to je to, barem je tako kod malo starijih ljudi. Mlađi će uvek naći mnogo drugih programa i sve kasnije isprobati.
 
Viber je eksplodirao u popularnosti zato što je WA kaskao sa pozivima.

Ja sam, sada već davno, prešao sa WA na Viber upravo zbog toga.
 
Nedavno sam dosao do informacije da je Viber najpopularniji na Kpiru, Bugarskoj, Madjarskoj i Srbiji. Prosle nedelje preko fb sam razmenjivao poruke preko fb sa devojkom koja je iz Taipei (Taiwan) pitao sam je koji je najpopularniji messinger kod njih, rekla je Line i Wechat. Steta sto ljudi ne istrazuju malo vise. Ima toliko sjajnih messingera, neuporedivo boljih od Vibera.
 
Као што је wa нпр..
 
Avgust 2015, situacija na sveCkom nivou:

63HN4Lw.png


http://www.statista.com/statistics/258749/most-popular-global-mobile-messenger-apps/
 
Kako Telegram nije iznad KakoTalk, kada ima više aktivnih korisnika?
 
Uopšte nema veze koji je program u pitanju, nije mi jasno šta i odakle računaju, kad se uglavnom bazira na izjavama samih kompanija.
 
Sta je fora sa ovim WhatsApp-om. Verzija sa njihovog sajta podrzava drive backup a verzija sa ps koja je inace novija ne.. Smaraju vise jbt. Ili pustite tu opciju ili ne smarajte
 
Omg Skype ispod WeChata pa to je bruka :-o
Skype koriste svetske medijske kuce, ozbiljne firme, drzavne institucije, nisam tu video da neko koristi Viber ili WA :p
Nego sto mi puca skype na 3.5g mrezi, a i na wifi??? Poslednja verzija 5.1.1 na z2, razgovor traje do sat vremena znaci iskljucivo razgovor i onda puca prekida bez ikakvog crash-a, tj nema crash report, cela app pukne nestane i u recent meniju...
Ima li neka app da detektuje uzrok??
Sa iskljucenom Staminom isto se desava, takodje i kada je Skype dozvoljen u Stamina modu.
 
Poslednja izmena:
To mi zvuči kao da Android misli da nije aktivna, i da je ugasi.
 
E da moguce ali nije normalno da ostavim display na on da zdere bateriju za djabe tokom tih sat ili dva...
Ima li fora neka ili da povremeno upalim ekran i tako prevarim droid da je ugasi?
 
Ne znam, ali bi svakako trebalo prijaviti kao bug.
 
Na jednom "desktopu" na telefonu imam izvučeno nekoliko osoba koje najčešće pozivam. Klikom na ime te osobe, otvara se prozorčić gde mogu da izaberem da li ću tu osobu pozvati, smsovati ili kontaktirati putem Vibera ili WA.

E, sad... od kako sam instalirao WA, broj te osobe je dupliran u tom prozorčiću, otprilike ovako:


Mogu li nekako da "oddupliram" taj broj? :) Nije veliki problem, samo malo smara.
 
Udji u kontakte, i tamo imas opciju da ti prikazuje sve kontakte sa Vibera, Whatsapp-a... Uzmi samo i odstikliraj WA i problem resen ;)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1444821674137.jpg
    uploadfromtaptalk1444821674137.jpg
    126.9 KB · Pregleda: 124
Telegram ima to već neko vreme, radi i za slike, što navode kao nedostatak tu. Može unutar aplikacije da pusti video za preview, Soundcloud...
 
Udji u kontakte, i tamo imas opciju da ti prikazuje sve kontakte sa Vibera, Whatsapp-a... Uzmi samo i odstikliraj WA i problem resen ;)
Pa, tako mi i jeste podešeno:


*** ***

@ Dark Magician: si video komentare ispod vesti na onom linku? :D
99NzQfJ.png
 
Poslednja izmena:
Da li postoji neka apk za fake online status na viberu, tj da drugi vide da je korisnik online na viberu i da regularno zvoni kad ga pozivaju a da je on u stvari offline?
 
Nazad
Vrh Dno