Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Razumem ja da jeste ali meni je to mnogo glupo.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
I na kraju šta zaključismo? Šta to valja na Viberu?
Pa... Skoro sve, pre svega brojnost baze korisnika ;) Što se tiče same app, skoro je isti kao npr. WhatsApp ili Hangouts, svi imaju slične osnovne funkcije, dok su detalji ono što ih (vrlo malo) razlikuje.
 
Руско Министарство за економски развој предложило је да се државним и војним званичницима у тој земљи забрани коришћење апликација за паметне телефоне које су направили странци, пише данас „Комерсант“.

http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/501/zanimljivosti/2334962/.html

http://www.kommersant.ru/doc/3000164

Hehehe Ruje, ipak neka spijunaza Rusa ostane u Rusiji XD
 
Preporuka vazi za drzavne i vojne sluzbenike, ne i za stanovnistvo :).
 
Pa valjda svakom (polu)pismenom treba da je jasno. A ne posle Švabe iznenađene što im Anđelku špijunirali. Od Andrije digli ruke ...
 
Signal za građane te zemlje? Treba da koriste Signal građani te zemlje. :D

Rusija ima iste programe masovnog špijuniranja plus cenzure interneta, to su dodali kao bonus u odnosu na USA. A ovo i za njihove ne znam šta to sad treba da bude javno, više zvuči kao poruka za lakšu kontrolu. Valjda već imaju polise za sigurnost i šta sme a šta ne.

P.S.
Whatsapp je rekao da ne drže logove u "normalnom" toku pružanja usluge, dakle uz nalog ili neki treći drže. Pa bi trebalo da znači da u principu nemaju ni mnogo metadate.
 
To je opšte poznata mana toga što koriste SMS za verifikaciju. Telegram sam po sebi je imun na to ako koristiš 2FA koji ima (doduše Telegram protokol treba da bude bolji).

Što se tiče Whatsapp, kod njega je potreban oprez i uključivanje opcije da upozori pri promeni ključa drugog sagovornika.

Glavna stvar je da to nije način da dekritptuješ poruke, nego da preuzmeš nalog, što su dve potpuno različite stvari. I nije ništa novo, cela stvar sa SMS verfikacijom je najslabija tačka.

Nedavno su otkrivene i mane u implementaciji enkripcije u LTE standard. A kamoli ovo što je dizajnirano 90-ih.


Evo kako to izgleda na Whatsapp

f011eb1ad79cd1aa18963dcbf43ae06c.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovde smo najviše o privatnosti pričali, a nema druge teme, pa mi pade napamet da li tako svagdje čuvaju glasovne pretrage/poruke. Mislim sad je nazovi bezbjednije, ali ne bi me čudilo da se ovo radilo, a ja glasovne poruke šaljem više nego ove tekstualne. Mada sumnjam da nekog interesuje šta ja baljezgam pa opet..

 
Poslednja izmena:
Hm, glasovnu poruku još nikada nisam poslao, niti primio, ali je to interesantno pitanje...
 
Sve se cuva. Zašto da ne kad tehnologija i algoritmi to dozvoljavaju.
 
Nisam načisto pričamo o pretragama, ili glasovnim porukama unutar messenger-a?
Primer dat sam isključio odmah kad sam uzeo telefon, kao i ono skeniranje ekrana za pretrage. I kao verujem da ne rade kad su isključeni.
 
Pa i za poruke da li su sačuvane. Ja sad nađem u ovoj pretrazi neke snimke dok nešto pričam, a uopšte to nisam kucao u pretragu. Ako to čuvaju tako, logično mi je da čuvaju i glasovne.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Može li se nekako naterati Viber da dobijenim fotkama daje neka logičnija imena (bilo bi idealno ime u obliku "pošiljalac_datum")?
 
Докле више ће Бибер да гута меморију како му се ћефне?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
XD malaka viber :-D mada, kod mene uopste ne guta, max do 50MB ode...

6842008ee6f037ff78872b4d2c3b7acd.jpg
 
Oooo, konačno su uradili backup!
Super.

^^ ne guta ni meni uopšte..

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Evo ne koristim od jutros nijedan ni drugi iiiiii

uploadfromtaptalk1465204689847.jpg

Sent from my m2 note
 
Zavisi, nekad wapp vise guta, nekad Viber.

Super sto su uveli backup, to je falilo.
 
Da li neko zna gde se nalazi backup viber poruka na Google Drive-u? Nesto ne uspevam da pronadjem fajl(ove)...
 
Исто као и за wa, скривени.. Ја мислим..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Je l' neko testirao? Hocu da azuriram sistem, ali mi je Viber sve vreme smetao jer nisam hteo da izgubim poruke. A hocu clean install da uradim, pa mi je ovo bas bitno da sacuva.
 
Bez messingera vise nikako ne mogu da se citaju poruke sa fb. Pre je moglo da se klikne na "x" kad izbaci obavestenje ali njega vise nema...
 
Nazad
Vrh Dno