Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Svaka cast :) WA do pobede - samo jako :D
 
Iako imam hrpu ljudi na Viberu obrišem ga juče, smeće.

Sad samo Telegram i ProtonMail. Samo oni koji zaslužuju da ih imam na fonu.

Preporuka za ProtonMail aplikaciju i mail, stvarno je odlična aplikacija, što kaže i ocjena na Storeu (4.8). Teško da može sigurnije.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
A zna li neko koji fajlovi mogu (ili ne mogu) da se šalju preko Vibera? Sad sam probao RAR od 8MB i otišao je...

Nisam ni znao da postoji ograničenje tipa fajlova koji se mogu poslati :(
 
Evo zašto s kraja na kraj enkripcija, i zašto nije dobro da se koristi u poslovne svrhe bilo šta drugo, a ni u privatne.
Ovakvi propusti tek govore o tome koliko lako može da se pristupi svemu kompromitacijom Slack servera. Kada je ovako lako dobiti pristup nalogu.

http://arstechnica.com/security/2016/04/hacking-slack-accounts-as-easy-as-searching-github/

mrtavker

Pa i Whatsapp zaslužuje, ima i bolju enkripciju od Telegrama. Samo kad bi Durov prestao da tera inat, pa da je unaprede, bilo bi super.
 
Poslednja izmena:
Nisam bas propratio diskusiju o enkripciji na Whatsapp-u. Da li mora da se potvrdi enkripcija(pomocu QR koda) ili je vec implementirana bez same potvrde ?
 
Vec implementirana. To ti je samo da proveris da li je enkriptovan chat :)
 
To je za verifikaciju da se ključevi poklapaju. Radi i bez te verifikacije, ali je da se osiguraš.
Takođe ima dodatna opcija da uključiš da upozori kada se promeni ključ, kao kod reinstalacije aplikacije kod sagovornika ili u slučaju da neko pokušava da lažira ko je s druge strane.

Inače meni je iskočilo da za najkasnije 7 dana moram da uradim update Whatsapp, a uopšte nema novije verzije na Store.
 
Poslednja izmena:
WA nema desktop aplikaciju i video pozive. Još to da ubace i onda su kompletni.
To su stvari koje treba da budu bitne, a ne enkripcija.
Mene bi, onako iskreno, baš bolelo uvo da sutra izađu moji chatovi u blicu. Potpuno mi je svejedno.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Video pozive koliko znam planiraju. I isto tako od desktop aplikacije verovatno nema ništa. Jer ima Web i to je to.

A što se tiče "briga me", briga te je, nego ti je apstrakcija jer misliš da neće tebi lično da se desi. I verovatno neće. Ali neminovno se dešava. Bolje je imati dobru praksu, nego žaliti. To važi za sve u životu.
Niti će enkripcija da te zaštiti od toga da taj kome si pisao ih oda, ili nesigurno sačuva...da ti ne uradiš isto, da budeš targiran sa malwer-om.
Potpuna je glupost ostaviti dodatnu rupu, kad ih već ima sasvim dovoljno ovako.
 
Мени wa Web одлично одговара, на сваком компу за 2 мин имаш приступ свему, добро ради и то је то.. Много боље него килава viber апликација...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Je l' ono beše ta web aplikacija ne može da se koristi ako telefon nije povezan na internet? I beše radi samo na hromu?
Hoćete i to da navedete kao prednosti sad? :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Jbt kad se prijavis na wa betu skoro svaki dan novi update :-D
 
Je l' ono beše ta web aplikacija ne može da se koristi ako telefon nije povezan na internet? I beše radi samo na hromu?
Hoćete i to da navedete kao prednosti sad? :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Radi skoro svuda sada. A radi samo sa online telefonom jer sve uzima sa njega. Jer ne drže na serverima. Što je dobra stvar.
 
Ja ne znam kakve to racunare imate, mozda 386, kad vam je Viber aplikacija kilava?!

Aj to na stranu, mene zanima jel jos uvek nema resenja sto odredjenim kontaktima ne mogu vise da saljem poruke? Nije samo kod mene problem, desava se i drugima. Sa kilave Windows aplikacije moze da se posalje, ali sa telefona ne.
 
Ja ne znam kakve to racunare imate, mozda 386, kad vam je Viber aplikacija kilava?!
Slazem se, meni na P4 radi bez ikakvog zastoja, a kamoli na necemu normalnom.


Desvalo mi se sa ranijim verzijama da viber zauzme 90% procesora, ali odavno je prestalo.
 
Nije mi baš jasno zašto Whatsapp namenjen generalnom tržištu i dalje ne podržava da se pošalje GIF, odnosno šalje kao statičnu. Dok Signal koji je sigurnosno orijentisana aplikacija ima već neko vreme.
 
Вајбер на компу ми је толико килав да не знам, гори него на фону.. Ужас благи.. Воцап веб лети и за 15 сек је на било ком компу све ту...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Meni na kompu, na procesoru iz 2008. godine radi savršeno, znači fluidnije ne može.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Naravno da radi normalno, takve aplikacije su nebitno zahtevne za današnji PC.
 
Zna li neko koja je rezolucija u pitanju za skype kada je video call na low a koja na high?
 
Možeš da uključiš opciju Technical info, onda pokaže i rezoluciju koju koristi. Kod mene je skoro uvek 640x360 sa mobilnog. Uvek je setovanje na high.
 
Valjda zavisi i od rezolucije web kamere.
 
Вајбер на компу ми је толико килав да не знам, гори него на фону.. Ужас благи.. Воцап веб лети и за 15 сек је на било ком компу све ту...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Nesto ti nije u redu sa kompom. Sredi to i radice ti vajber odlicno.
 
Знаш како, у односу на wa Web је нула апликација.. Тако да се не трудим да јој обришем кеш и слично.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Znači niko neće da prizna da Viber tu ima bolji sistem u poređenju sa whatsapp-om?
Tj, ne moram da držim upaljen hrom da bi chatovao, postoji standalone aplikacija, telefon ne mora da bude nakačen na internet da bi chatovao na kompu?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno