Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Такође

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Ali je zbog toga izgleda Viber desktop sad prestao da sinhronizuje poruke. Sve sto sam danas slao i primao sa Viber mobile, nema u Viber desktop. Inace update-ovan je desktop app, i prikazuje katanac.
 
Хајде фино је то, још да среде пар ствари које ме нервирају па да се вратим на њега. Прва је она "На мрежи/Online" кад год сам повезан на интернет.
 
To je ili namerno ne sinhronizuje, ili nisu u stanju da naprave sigurnu sinhronizaciju da ostane e2e.
 
Poslednja izmena:
Хајде фино је то, још да среде пар ствари које ме нервирају па да се вратим на њега. Прва је она "На мрежи/Online" кад год сам повезан на интернет.
A druga je ona notifikacija koja smara ljude kada instaliram Viber.
 
Pa hvala bogu, normalniji sistem nego na whatsappu 100x.
Ne razumem sta je tu problem, lepo ti pise online ako je osobi upaljen net, znaci da ce dobiti poruku
Na whatsappu ne znas da li ce dobiti poruku pre nego sto posaljes.

Btw, meni sinhronizuje normalno PC/telefon..
 
Postoji opcija da se isključi "share online status" ko to ne želi.
Meni je izuzetno korisna pošto ljudi često isključuju data protok (radi neke uštede baterije ili megabajta valjda). Pored te opcije, smatram jako korisnom i to što pokazuje "calling" ili "ringing" prilikom pozivanja. Tako da znam i onda jeli kontakt isključio data protok ili jednostavno ne čuje telefon, ne može da se javi u tom momentu i sl.
 
Poslednja izmena:
Pa hvala bogu, normalniji sistem nego na whatsappu 100x.
Ne razumem sta je tu problem, lepo ti pise online ako je osobi upaljen net, znaci da ce dobiti poruku
Na whatsappu ne znas da li ce dobiti poruku pre nego sto posaljes.

Btw, meni sinhronizuje normalno PC/telefon..

Ako izadje iz aplikacije na exit dugme onda ne pise da je online, a povezan je na wifi. U online status prelazi tek kada mu ti pustis poruku. Tako da sada ne znas ni da l' je stvarno offline :D
 
Niko ne izlazi iz aplikacije na exit dugme brate, ja evo nisam ni znao da postoji to dugme do sad. :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Postoji opcija da se isključi "share online status" ko to ne želi.
Meni je izuzetno korisna pošto ljudi često isključuju data protok (radi neke uštede baterije ili megabajta valjda). Pored te opcije, smatram jako korisnom i to što pokazuje "calling" ili "ringing" prilikom pozivanja. Tako da znam i onda jeli kontakt isključio data protok ili jednostavno ne čuje telefon, ne može da se javi u tom momentu i sl.
Uopšte mi nije jasno zašto Whatsapp to nema. Zoveš u prazno. Ili šalješ poruku da vidiš da li će da budu dva ✔, pa zaključiš da li ne čuje ili nije ni online. Kod Signala lepo piše da uspostavlja vezu i da zvoni ili ne zvoni ako je offline.
 
Bar to za pozive bi mogli da tako postave. Korisna je opcija.

Ponekad kad hoću da zovem ljude sa kojima se uglavnom čujem na wa, a za koje znam da povremeno isključuju data, prvo na viberu pogledam da li su online, pa ih onda pozovem na wa :)
 
Poslednja izmena:
Meni je *****o to, hocu da kao u WA pise da sam Online samo kad sam u aplikaciji, a necu da iskljucim skroz. Plus kao sto rekoste, ona notifikacija kad instaliram je nesto toliko glupo da ne mogu svariti nikako.

Doduse to sam rijesio tako sto sam stavio Viber u Greenify, pa onda slicno bude kao i na WA. Sad mi se to ne radi.
 
Poslednja izmena:
Niko ne izlazi iz aplikacije na exit dugme brate, ja evo nisam ni znao da postoji to dugme do sad. :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Eto, ti kada bi video da je offline ne bi slao, jer samo saljes poruku kada je online, tj. radis po viber sistemu koji ti odgovara. Eto zasto postoji dugme, da ti ne bi "smarao" druge :D
 
BpHRPPV.png
 
Jel ima neko problema sa WhatsApp-om u poslednje vreme?Naime kad god pokusam da posaljem neku sliku aplikacija zakuca i prestane da reaguje i moram da je force close?!Promenio sam nekoliko romova, cak i na stock rom-u imam taj problem.

Sent from my hlte using Tapatalk
 
Glupi Biber [emoji23]

5cb33fede40d719964217ec18715075e.jpg


Udjem u Biber i sve ok :p nego kako da se resim onog crvenila u hamburger meniu, zar moram da skinem neki sticker pack kako bi to nestalo?
 
Glupi Biber [emoji23]

5cb33fede40d719964217ec18715075e.jpg


Udjem u Biber i sve ok :p nego kako da se resim onog crvenila u hamburger meniu, zar moram da skinem neki sticker pack kako bi to nestalo?
Само уђеш да видиш којих све има и изађеш.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
1. hocu da kao u WA pise da sam Online samo kad sam u aplikaciji, a necu da iskljucim skroz. 2. ona notifikacija kad instaliram je nesto toliko glupo da ne mogu svariti nikako.
1. Ali, ovaaaaj, i kad nisi u app, a jesi online, tada si... hm... online, zar ne? :) Meni zvuči glupavo da piše da neko NIJE online, iako jeste online. Nije mi bitno da li je u app, važno mi je da znam da će mu poruka stići odmah.
2. Ovde se slažem da to nije previše potrebno, ali pošto se to pojavljuje vrlo retko, onda stvarno nije nikakav problem.
 
Ne, piše da sam "Last seen xx:xx" za vrijeme kada sam zadnji put bio u aplikaciji (iako sam povezan na net), isto tako mi je i u Telegramu ako se ne varam.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je logičnije da stoji Online nego Last seen, jer kao štu već drugi rekli za Last seen ti možeš i da obrišeš WA a ja da ti šaljem poruke,ne znajući da si obrisao program, dok kod Vibera nema te greške..u svakom slučaju to bar može da se isključi na Viberu za razliku od onog tupavog obaveštenja da si se priključio na Viber
 
Pa ako piše Last seen prije 10 dana logično da je obrisao aplikaciju (ili je jako neaktivan haha). Kod Vibera smara jer neki ljudi kao da uhode pa skaču za vrat čim vide Online, a kao što rekoh neću da isključim tu opciju u potpunosti.

Uglavnom zavisi od osobe do osobe. Meni, WA sistem >> Viberov.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Onda bi te uhodili i za običan sms, jer dobiju izveštaj o dospeću :D
 
Nije Online status kriv sto neko kao da uhodi, nesto drugo je problem, mislim kakvi su to likovi koji gledaju nonstop tvoj kontakt otvoren i cekaju da se pojavi Online da bi te uhodili. Ako je internet dobar, uvek ce pisati Online.

iMessage to ima najbolje realizovano, tj. jednostavno nema Online, Last seen i ostale gluposti, i samo se pojavi obavestenje da li je isporucena poruka kad posaljes, kao i SMS. I ne radi samo ako likovi ugase internet na telefonu, ali takvih je sve manje.

2016. godina, zasto bi internet messaging bio razlicit od SMS-a, vreme povezanosti, internet, uvek dostupno. Nije ICQ i dialup kombinacija.
 
Poslednja izmena:
Jednostavno drugačije vidimo to, ja recimo ne želim da budem vidljiv sem kad mi je otvorena aplikacija. Hoću da recimo čitam vijesti povezan, a da u to vrijeme ne piše da sam Online, jer ja trenutno ne radim ništa što ima veze sa Viberom. I na WA ako pošalješ poruku pisaće da je dostavljena ako je neko povezan i ne vidim problem u tome.

Ne možete porediti SMS sa ovim jer nije ni slično.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Aha, onda je vreme za pronalaženje normalnih prijatelja ;)
Hahaha, lakše mi je obrisati Viber.

Šalim se, ne govorim ovo zbog prijatelja, ovaj mehanizam mi ide na živce jer me tako baš svi uvijek "vide" koji me imaju u imeniku.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno