Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

bukkake_bob

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2012
Poruke
969
Poena
169
Probao sam na PlayApps ili kako se vec sad zove android market, i na telenoru i na mts-u vise nema Vibera za download ?
Jel zna neko otkud to ? I naravno.. kako onda instalirati viber ?
541550_4591343462491_330580787_n.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Kao i svaku drugu plaćenu app koju imaš a nisi platio!
 
Kao i svaku drugu plaćenu app koju imaš a nisi platio!

Ne razumem bas ovaj tvoj odgovor ?
Recimo moj kolega je dobio novi alkatel pre mesec dana uz ugovor u MTS-u, i sad kad ode na market Vibera nigde nema.
A vidim da na Telenor FB strani pitaju gde je nestao i zasto ne moze u ovoj zemlji, kao sto pise na slici koju sam prilozio ovde.
Ja recimo imam viber na telenor touch plusu nekih mesec dana - ali to ne menja cinjenjicu da je VIBER nestao sa marketa, i sa top liste besplatnih aplikacija.
 
Бесплатан је и даље, само га из неког разлога нема више на нашем маркету...
 
Poenta je, da je developer zabranio download programa u odredjenim zemljama, konkretno i iz Srbije, i jedna od mogućnosti da je skineš je ona koju sam ti rekao.


EDIT: Ukoliko odeš na link viber.com i izabereš get viber, odvešće te na Google play i možeš da skineš viber, sad sam probao. Ukoliko ideš samo na search iz marketa, aplikacija ne postoji.

2y3ebaja.jpg


Powered by Galaxy Note
 
Poslednja izmena:
EDIT: Ukoliko odeš na link viber.com i izabereš get viber, odvešće te na Google play i možeš da skineš viber, sad sam probao. Ukoliko ideš samo na search iz marketa, aplikacija ne postoji.

Powered by Galaxy Note

neverovatno, posto se ljudi zale telenoru da im ne dozvoljava download, kao sto pise :
attachment.jpg
 
Skinete lepo apk sa neta. Nije ni prava ni poslednja aplikacija koja nije dostupna u ovoj rupi.

Meni taj viber nije ništa specijalno, ima još dosta sličnih aaplikacija.
 
Ma Google Play je haotičan. Ja ne mogu da mu pristupim jer je Google izgleda u svađi sa mojim provajderom, pa onda root, market enabler, pa fake Verizon iz SAD. Pa onda kad sam hteo da instaliram Simpsonove, izvalio da su oni nedostupni u SAD, pa onda fake T-mobile Kanada. Pa onda izvalio da je njima nedostupan Antuntu tester, pa opet Market enabler, pa fake Orange iz Švajcarske. :mad:
 
Developeri mogu da biraju u kojim zemljama ce app biti dostupna. Nema to veze sa haosom na play store.
 
Ha! Ja sam ga maznuo na vreme (pre dve nedelje)! :p

A je l' može neko da mi objasni zašto bi uopšte neki devel zabranio skidanje svoje aplikacije u nekoj zemlji? :trust: Mislim ono, koji su sve mogući razlozi? Zanima me onako, iz radoznalosti.
 
Zato sto sve vise ljudi korosti viber jer je za dz a operateri od toga nemaju koristi!
 
Можда је антисрбенда :p заиста немам представу зашто се апликације скидају.

Можда скидају апликације које се користе искључиво у њиховим земљама. Нпр не верујем да неком ван Србије (и околних земаља) треба ,,тв водич"
 
Zato sto sve vise ljudi korosti viber jer je za dz a operateri od toga nemaju koristi!
Pa dobro, operateri nemaju od toga nikakve koristi, ali žašto bi je zbog toga povukao njen kreator?!?! Da mu nisu zapretili?!? Zvali ga ovi iz Telekoma Srbije i rekli mu: "slušaj bre ti!" :d
 
Developeri mogu da biraju u kojim zemljama ce app biti dostupna. Nema to veze sa haosom na play store.

Ajde razumem za Simpsonove, možda je neki copyright, ali zašto benchmark aplikacija ne bi bila dostupna kanađanima? To je samo primer na koji sam slučajno naleteo, a ima ih ko zna koliko
 
Можда скидају апликације које се користе искључиво у њиховим земљама. Нпр не верујем да неком ван Србије (и околних земаља) треба ,,тв водич"
A neki naši gasterbajteri koji prate domaće tv kanale preko neta? Uostalom, kome ne treba neka ne skida. Zašto zabraniti?!?! Zar time ne seki granu na kojoj sede, jer i te besplatne aplikacije zarađuju od reklama?
 
Besplatni su na Play store, ali ne mogu iz svake države da se skinu, ja sam "iz Kanade" uspeo. Ionako je glupa igra, ništa nećeš propustiti :)
 
A neki naši gasterbajteri koji prate domaće tv kanale preko neta? Uostalom, kome ne treba neka ne skida. Zašto zabraniti?!?! Zar time ne seki granu na kojoj sede, jer i te besplatne aplikacije zarađuju od reklama?

Они возе мечке,гледају пинк и фурају ајфон :D
Шалим се наравно :)

То сам навео као пример јер ми је та апликација прва пала на памет.

Ни мени није јасна та политика блокирања апликација за нека тржишта.
 
Ja bi bliskom istoku zabranio aplikaciju, tamo Arapima, Indijcima, sve te zemlje. Zašto pitate se? Sve više vidim njih na xda kako kukaju nešto niti znaju da pročitaju prvi post, hoće da flesuju, a ne znaju, a da ne pricam tek o :

"I hav problam plz hulp me phone doznt wrk"

A na play store-u cepaju po jednoj zvezdi jer ne znaju da koriste app, a lepo I'm se kaže da pišu devu na mail i da prijave bug ako je stvarno bug. Što da mi neko uništava ugled moje mukotrpno savršeno odradjene aplikacije, zbog tamo nekog ljaljana.
 
Ja bi bliskom istoku zabranio aplikaciju, tamo Arapima, Indijcima, sve te zemlje. Zašto pitate se? Sve više vidim njih na xda kako kukaju nešto niti znaju da pročitaju prvi post, hoće da flesuju, a ne znaju, a da ne pricam tek o :

Indija ima 1.25 milijardi stanovnika, to je ogromno trziste gde 90% pametnih telefona cini android, ja se nikada ne bih odrekao toga
 
Nije ni to loše: pametni telefoni, a ljudi glupi x)

Inače, zalutali ste mnogo od teme koja je, kako mi se čini, nedostupnost vajbera u srbiji. Bitno je da ga ne ugase skroz. To mi je najjaca aplikacija i prva na listi uvek. Nijedna druga nije tako dobro integrisana.
 
Poslednja izmena:
Doduse i sama tema je zalutala u podforum o telefonima.
Postoji podforum za softver.
 
Sad ce ga nasi ljudi jos manje imati u svojim telefonima jer ga nema na marketu..krastavac :/
 
Kod mene ga ima na market i na VIP i na MTS telefonu.
 
Iskreno, Viber sam koristio možda par puta, jer em ih imam malo (više na Skype-u i na gtalk-u), a i vala uvek su ga pratili neki bagovi koji jedu bateriju...

@strider jeste Indijci mi unište app, a onda mogu da se pozdravim sa celim svetom "normalcima"
 
Nazad
Vrh Dno