Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

A mislis da samo tebe cekaju i gledaju? Mora da si neki Banjalucki VIP ;)
 
Jer ih u tim zemljama ubijaju za to što kažu i misle ili ih nabiju u zatvor. Telegram ima poruke koje se same brišu, tako da je to korisno. Mada sada lagano može i Whatsapp.
Nije Online status kriv sto neko kao da uhodi, nesto drugo je problem, mislim kakvi su to likovi koji gledaju nonstop tvoj kontakt otvoren i cekaju da se pojavi Online da bi te uhodili. Ako je internet dobar, uvek ce pisati Online.

iMessage to ima najbolje realizovano, tj. jednostavno nema Online, Last seen i ostale gluposti, i samo se pojavi obavestenje da li je isporucena poruka kad posaljes, kao i SMS. I ne radi samo ako likovi ugase internet na telefonu, ali takvih je sve manje.

2016. godina, zasto bi internet messaging bio razlicit od SMS-a, vreme povezanosti, internet, uvek dostupno. Nije ICQ i dialup kombinacija.
Tako je rešeno i u Signalu. Nema online/offline. Jedan checkmark za poslato, dva za dostavljeno. Kraj priče.
 
Za mene je normalno je da mi net bude uključen uvek kad je uključen i telefon. Tako da u mom slučaju to online i nema nikakvog smisla. Smatram je korisnom jer ipak mali broj ljudi drži internet uvek uključenim. Prosto da ne zovem i šaljem poruke u prazno.
 
WA i Telegram ima sjajnu stvar sakrijes svoj status. Ako je dupla kvacica znas da je poruka isporucena, plava je kada je procitao i to je to. Dok sam koristio viber znam da me je najvise smaralo da me ljudi pitaju zasto mi nisi odgovorio na poruku kada si poslenji put vidjen tad i tad... Upadao sam u neprijatne situacije. Sto se toga tice WA i Telegram imaju bolje resenje.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
cover-for-im.jpg
Pie-Chart.jpg


Of the 187 countries that SimilarWeb examined, WhatsApp was the world leader claiming 109 countries, or 55.6% of the world. WhatsApp’s countries include Brazil, Mexico, India, Russia, and many other countries in South America, Europe, Africa, Asia, and Oceania.

Facebook’s Messenger app came in second overall, claiming 49 countries including Australia, Canada, and the U.S. After Messenger, Viber was the only other messaging app to claim 10 or more countries. The app shows strong popularity in Eastern Europe, and is the top app in Belarus, Moldova, Ukraine, and others. In fact, as of April 2016, Viber was installed on 65% of all Android devices in Ukraine and was used for an average of 16 minutes a day. Viber’s popularity also reaches other parts of the world including countries such as Iraq, Libya, and Sri Lanka.


https://www.similarweb.com/blog/worldwide-messaging-apps



Srbija, Makedonija, Bosna, Albanija, Moldavija normalno koriste najviše smeće od Vibera :D
 
Poslednja izmena:
Bolji od vibera, viber smara kad god se neko prikljuci od kontakata, a oba su smece posto dupliraju kontakte

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Meni je Telegram najbolji, a najviše koristim WA.

Jedno vrijeme sam imao samo Telegram, ali rodbina iz dijasporen mislila da sam umro jer me nema ni na jednom servisu pa morao vratiti ili WA ili Viber, a izbor je bio lak.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Za mene Telegram najbolji. Ali posto ga jos uvek mali broj ljudi koristi prioritetan mi je WA.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Biće ovi servisi i popularniji jer poskupljuju voip pozivi ka fiksnim i mobilnim brojevima ka nekim EU zemljama. Svojom pohlepom će ljude skroz prebaciti da ne pozivaju fiksne i mobilne brojeve, već da koriste samo ovakve servise.
 
Poslednja izmena:
viber smara kad god se neko prikljuci od kontakata
To je sasvim OK opcija, relativno korisna. Nego, nisam ipak očekivao da je Messenger (to je FB Messenger, pretpostavljam?) toliko popularan...

A čudi me i da Hangouts baš nigde nije najpopularniji, s obzirom da je sasvim OK aplikacija i već instalirana na skoro svim Android telefonima.

Kao što sam već puno puta rekao: bilo bi najbolje da neko napravi app koja će moći regularno da kontaktira sa svim mrežama, ako ništa drugo, onda bar za txt-chat. Odmah bih to instalirao, kako god da izgleda :)
 
Poslednja izmena:
To je sasvim OK opcija, relativno korisna. Nego, nisam ipak očekivao da je Messenger (to je FB Messenger, pretpostavljam?) toliko popularan...

Zato što je, bar u Norveškoj, SMS još uvek osnovni način dopisivanja. U svim paketima su neograničeni razgovori i poruke, pa većina nema potrebe za dodatnim aplikacijama.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
FB Messenger za Android je krš neopevan, stalno, ali stalno gubi konekciju sa serverom i opet se rekonektuje tokom rada, stikeri (kome je bitno) ne rade kako treba, dakle jako aljkavo je napisan što me jako čudi. Koristim ga silom prilika ali bih ga ubio odmah. I interface je tupav, nelogičan, nema tema... A o sinhronizaciji kontakata da ne govorim, odjednom imam x ljudi koje prvi put vidim, đubre neopevano, privatnost 0.
 
Poslednja izmena:
Zabole ih, Facebook ima preveliki momentum, tako da ga svi koriste. Primorali su da se koristi odvojena aplikacija za poruke, a svima je kao lakše tu da pošalju i onda trpe.
 
To je bilo i moje pitanje, ali je ispalo mnogi.
 
Svidja mi se na whatsapp-u sto poruke koje niste videli dok je wapp bio obrisan, pristizu kada ga ponovo instalirate(dobar deo poruka) :) To Viber nema.
 
Au, to sto me nervira.... Onda ne znam jel mi neko pisao ili ne na Viberu, pa moram da instaliram Viber za PC, pa ga drzim upaljenog dok ne npr flesujem novi ROM :mad:
 
I na kraju šta zaključismo? Šta to valja na Viberu?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pa nista. Nuzno zlo.

Kako zensku osobu koja je operisana od tehnologije ubediti, kada sve njene drugarice koriste Viber, da predje na nesto drugo? Isto tako i kako drugara ubediti kada on zbog ostalih svojih kontakata koristi Viber. Krug koji ne mozes okrenuti nikako.
 
Isto tako mnogo je bolje što viber za pc radi nezavisno dok WhatsApp na kompjuteru ne radi ako nemaš internet na telefonu.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno