Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Napisao sam mu da mi uključi(set) alarm u 07h i odradeo je.Veliki potencijal ima Alo.

x-600
 
To će biti budućnost za 2,3godine.. ovo je dobar početak svakako
 
Ja ne vidim zašto bi asistent bio vezan za aplikaciju, jedino ima potencijal i smisla da je na sistemskom nivou.
S druge strane nemam nikakve aspiracije da Google šalje sve to na servere, verovatno sa sve mojim glasom. Apple bar sve radi na uređaju.
 
Apple može na uredjaju da pamti lokalne podatke i glas vlasnika kako bi poboljšao preciznost u radu, ali povezanost sa glavnom bazom podataka i unapredjenje same aplikacije ne verujem da može postići a da ne šalje i tvoje podatke centrali.

Što se tiče Allo i Snoudenovog apela, sumnjam da postoji nešto bitno što Google veće na zna o svakom od nas. Ako aplikacija bude dovoljno praktična i korisna, a u isto vreme i dovoljno bezbedna od upada nekih spoljnih faktora, što da ne ;)
 
Pa u principu ostaje nam da preko Allo jos podpisemo dokument da smo saglasni da nas Google spijunira radi boljeg sutra. [emoji85] [emoji95] [emoji90] [emoji33] [emoji35]
 
Sve je to isto sr$nje.. sve se bojim da facebook i wa nemaju sve podatke koji im trebaju. Lol.
I taj snouden je cia čovek ,veštački stvara osećaj da šatro ljudi imaju izbor u životu.
Jao pazi šta je rekao, sada znam da ovo valja a ono drugo ne valja a u suštini je sve isto samo druga farba.
 
Poslednja izmena:
Sve je to isto sr$nje.. sve se bojim da facebook i wa nemaju sve podatke koji im trebaju. Lol.
I taj snouden je cia čovek ,veštački stvara osećaj da šatro ljudi imaju izbor u životu.
Jao pazi šta je rekao, sada znam da ovo valja a ono drugo ne valja a u suštini je sve isto samo druga farba.
Pusti nas da se tripujemo i plasimo pogotovo Googla.
 
Šta je teško zaključiti zašto ne valja iz njegovog ugla. Allo šalje sve na servere kao ovo što pišemo na forumu. Očigledan problem.
S druge strane Duo je e2e i tu nema istog problema.

Ako ćemo o manipulaciji, a i Snowden je NSA ne CIA. Najbolja manipulaija je da misliš da nemaš izbor, pa da i ne pokušavaš.
 
Da li moze da se iskljuci viber kada ai na netu, gledam u opcijama ali ne vidim?
 
Udjes u meni, pa na dnu -> Exit, jedino tako. Pa ga upalis opet kad ti treba.
 
U Srbiji ovo nece da zazivi, kao ni Duo...nema sta to da trazi kada vec odavno postoje app takvog tipa.
Probao Allo, svidja mi se sto je clean ui, nije natrpan i to je to nista drugo.
 
Misliš LED?
Meni svetli normalno.

Elem, probao sam allo malo pre. Zanimljivo izgleda, zaživeti neće.
Sviđa mi se fora sa Gugl asistentom.

Status bar izgleda očajno u aplikaciji, baš mi se ne sviđa. Ostalo ok.

Kasno su se setili, i nisu integrisali sve to u jednu aplikaciju, što su svi drugi odavno uradili.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Mislio sam upravo na ekran, kad dobijem recimo na Viberu poruku ekran prosija, dok na Whatsappu se samo čuje, zavibrira, ili šta već
 
U Srbiji ovo nece da zazivi, kao ni Duo...nema sta to da trazi kada vec odavno postoje app takvog tipa.
Probao Allo, svidja mi se sto je clean ui, nije natrpan i to je to nista drugo.

to mi je najmanji problem..meni je bitnije stabilnost i rad aplikacije...posle toga siri krug prijatelja to koristi i to je to....
a da sad iznosimo prognoze,sta ce u Srbiji da zavizi,to je najmanje bitno...
Duo mozda nece,ali ima stabilniji Video poziv od svih,testirano na svim mrezama,vise puta...dosuse Viberu se malo popravio Audio....:)
 
Ti ocigledno nisi Skype korisnik, steta.
 
hehehe..jesam,posebno na Mac-u,a imam i na Androidu....
al nesto poceli ljudi sve manje da budu Online na Skype....
Dziber je ipak uzeo maha u Srbiji....:)
 
Dziber... hahahahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Google Allo mi se za početak dopao koliko i Duo. Deinstalirao sam ga posle 10minuta.
 
Ima već godinu dana kako "testiram" Ring+ servis. Skoro da nikakvih primedbi nemam, vrlo rado bih ukinuo Telekom fiksni koji imam i koji ni ne koristim otkad sam počeo sa testiranjem Ring+ broja.
Problem je što Orion neće zvanično da daje SIP parametre niti mogu da imam ikakav korisnički ugovor, pa mi glupo da ukidam Telekom broj a da se npr. za nekoliko meseci Orion popišmani i ukinu uslugu Ring+ ili se nešto promeni, pa da imam problem da koristim taj broj preko SIP-a.
Gledao sam ponude i drugih, ali niko ovako nešto ne nudi. Abatel ima u ponudi nomadske brojeve (076 numeracija), ali to nije to...
Ne znam jeli uopšte može da se ponudi ovakav tip usluge kod nas? Znam da se ranije Telekom žestoko bunio (očekivano) i da je Ratel oko toga reagovao, ali ne znam jeli se nešto tu promenilo?
 
Abatel, to postoji još? Zar oni nisu bili uključeni u neku prevaru pre x godina?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma kod nas neka vrsta prevare na svakom ćošku, pa tako i da jesu nije više bitno :)
 
Probavam Allo još uvek, ništa naročito, čak bez veze, beskorisni "asistent", nema tamne teme i voice-a, dakle, što se mene tiče bezvezarija. Jedino ako se nekome toliko dopada uvećavanje/smanjivanje fonta u chatu i ne ume sam da namesti budilnik ili ne znam ni ja šta. G.lupiraju se umesto da objedine sve u jednoj app.
 
Da li je još nekom na viberu zvuk u toku poziva postao dosta tih? Bio je odličan prvi poziv posle nove nadogradnje kada su promenili boju, samo taj prvi, ovi ostali katastrofa, jedva se čuje, neupotrebljivo.
 
Bas sad sam pricao nekih 10tak min preko istog. Vidno bolji poziv nego sto je bio ranije, definitivno su cackali nesto... Nije tiho.
 
Poslednja izmena:
Jel moguce da su ukinuli "typing" opciju za desktop aplikaciju Viber-a, tj. da vidis kad neko kuca poruku???
 
Otkad su promenili boju na Viberu, status - ništa, ni status poruka,užas...
Što se Allo tiče,ubio sam ga,nervira me je jer je nekompletan i čini mi se da vuče bateriju mnogo
 
Poslednja izmena:
Ja sam dao šansu allo. Ali tu je kraj. U 2016. Možeš da pošalješ nekome poruku preko Interneta! Wow!
O smsu da ne govorim.
U svakom slučaju ne zaslužuje ni pominjanje. Predviđam da će istom brzinom kojom su napravili hype, doći do zasluženog dna.
 
SMS je mrtav. Ja sam poslednji sms poslao pre nekoliko meseci. Dobijem samo sms od nekih servisa tipa Google, mobilni provajder i sl.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno