Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Za vikend je AWS pao, analytics imao probleme, ne bi me čudilo da je nešto više po sredi.
 
To isto su preneli od tih istih nepismenih, na osnovu blog posta na Open Whisper Systems koji je iza TextSecure. U njemu piše verbatim da će prvo biti samo Android - Android, da medija poruke neće prvo biti enrkiptovane i da će se oglasiti kada bude gotovo. Whatsapp nigde nije potvrdio niti to naveo da je završeno, kao ni Open Whisper Systems.

http://www.heise.de/ct/artikel/Keeping-Tabs-on-WhatsApp-s-Encryption-2630361.html

Cyanogen Mod je implementirao, čak ima svoje servere, i međusobno rade poruke.
https://whispersystems.org/blog/cyanogen-integration/

I finalno, odakle su svi izvukli da je Whatsapp enkriptovan end to end, a nije, niti znaš kad je.
https://whispersystems.org/blog/whatsapp/

Ocena EFF
http://www.theguardian.com/technolo...rotection-report-slams-whatsapp-praises-apple

Spisak sigurnih i nesigurnih po kategorijama, prednost open source rešenjima, i Surespot verovatno treba izbegavati, ima indicija da su kompromitovani.
https://www.eff.org/secure-messaging-scorecard
 
Poslednja izmena:
uploadfromtaptalk1443294225204.png

Koji fajl se prebacuje na drugi mob kada hoces da sacuvas backup wa ? Ovaj najveci ili onaj poslednji oznacen datumom ?
Ima li negde na natu tacno objasnjenje,posto neretko se desi da mi ne prebaci ceo history
 
^ Kucam sa tableta, pa kratko. Poslednji fajl prebacujes na novi mob. Pogledaj zvanicni Whatsapp FAQ - tamo pise step-by-step kako se radi. Nikad nisam imao problem. Slike i video namerno nisam prebacivao. Srećno! ;)
 
Да ли га је неко пробао? Шта све можеш да спакујеш у њега и како ради у пракси?
 
Deluje dobro, bzvz sto za sada nema plugin za viber, kad to izadje def brisem sve i koristim ovo.
 
Prvi put od kad koristim Telegram doziveo sam problem. Prikazuje mi connection i ucitava se na server. Izgleda da je nesto server pukao. :(
 
Jeste, pod napadima su zadnjih meseci njihovi serveri...

Trenutno radi.
 
Nove Viber bloat opcije:

noviteti su sledeći:

• Grupni lajkovi– “lajkuj” poruke u grupnim razgovorima
• Prosledi poruke javnog razgovora – jednostavnije deli sadržaj sa svojim prijateljima
• Piši slobodnije – tekstualne poruke sada mogu biti dugačke do 7.000 znakova
• Bolje video poruke – nove fukncije poboljšavaju iskustvo
• Javni razgovori – sada dostupni na Android tabletima
 
Meni je teško da se suzdržim.

Ali javni razgovori im je cela app oduvek. XD
 
Viber je sve gori i gori... Bas kao sto je @Tetsuo primetio. Viber vise mije messinger nego drustvena mreza, uzas.
 
Poslako se pretvara u mutanta poput Facebook messangera. Ako u tome uspeju, pada uninstall povratak na neku stariju verziju pa dokle traje, traje, posle pa-pa.
 
• Piši slobodnije – tekstualne poruke sada mogu biti dugačke do 7.000 znakova
• Bolje video poruke – nove fukncije poboljšavaju iskustvo
Ove dve opcije su OK. U svakom slučaju, ne deluje mi da Viber radi lošije nego do sada, tj. i dalje radi sasvim fino.
 
Pa ono... Ako se učlaniš u te javne grupe i ne uključiš opciju restrict network usage koja je podrazumevano isključena, ode 3g protok dok si rekao keks. :D

Ali ono, od programa za chat i voice, krenuli su da smarače sa stikerima, ajde to i nekako, ali onda krenuli public chatovi, a onda i igrice i na kraju lajkovanje. :D :D :D

Mnogo je kume, mnogo.
 
Nemam razlog da se uključim u javne kuće... ovaj, grupe :)

To što neki IM program ima stikere, meni ne deluje loše, naročito dok ne moraš da ih koristiš. Ja nekoliko stikera koristim povremeno, naravnosamo one besplatne.

Igrice znam da postoje, ali ne znam kako se dolazi do njih (niti me to zanima ;) )

Kao IM program, meni je Viber podjednako dobar kao i WhatsApp ili Hangouts.
 
Sve to stoji, ako su te nove stvari napravljene kao dodaci (stickeri jesu, pretpostavljam da su i igre). Onog trenutka kada postanu deo standardne aplikacije, tada treba dići sidro. :)
 
I stickeri i igre se instaliraju posebno.
Public chat takodje koristis ako zelis, nije obavezan.
 
Igrice se instaliraju posebno, ali ne i stikeri, dodatni da, ali set osnovnih stikera su tu. Stikeri nisu problem. Koji će k igrice u aplikaciji za chat?

Bolje da omoguće da mi ne zvoni svaki put kada sam u konverzaciji i primim novu poruku od istog lika sa kojim pričam.

Kako su krenuli, postaće kao Facebook messenger. :(
 
I ne mogu da se deinstaliraju stickeri. Iako je izbacena aplikacija, promenjen rom vise puta i na kraju i telefon promenjen. Cim instaliras Viber on ih odmah vrati.

A dok kucas i hoces da stavis obican smajli on ili ima lag dok otvori smajlije ili te baci na drugu stranu smajlija (koju nikad ne koristim).

Na to dodas i da ti svaki cas izlazi obavestenje o novim stickerima...
 
1. I ne mogu da se deinstaliraju stickeri.
2. Cim instaliras Viber on ih odmah vrati.
3. A dok kucas i hoces da stavis obican smajli on ili ima lag dok otvori smajlije ili te baci na drugu stranu smajlija (koju nikad ne koristim).
4. Na to dodas i da ti svaki cas izlazi obavestenje o novim stickerima...
1. Da, to jeste glupo.
2. Ja to nisam nikada primetio.
3. Ja lag ne primećujem, ali zaista često otvara drugi "tab" - neki od onih sa stikerima, umesto sa smajlijima. :(
4. Ne sećam se da sam to ikada video - jedino što vidim je da kad otvorim Viber uz ono "hamburger" dugme ponekad stoji crvena tačka. Nisam video nikakva obaveštenja o stikerima, igrama i slično.

***

Interesantno: sad tek vidim da je u Viber ubačen i QR code skener :) Pa, verovatno to ne bi trebalo da bude deo Vibera, ali, s druge strane, sigurno će mi nekada zatrebati.
 
Poslednja izmena:
Pa ako ti je trebalo, već ga imaš. Ako nije, verovatno ni neće. :D
 
Nazad
Vrh Dno