Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Hmm.. :) Ja sam not now ali će na kraju ipak morati agree ;)

Screenshot_2016-08-26-18-16-19-746_com.whatsapp.png
 
Poslednja izmena:
Da niste uključili tajmer? Brišu se ako ručno to uradiš ili ako je tajmer čim istekne vreme.
Ne, to sam prvo proverio ali isključen je timer a i dalje se dešava, i to ne u nekim fixnim intervalima pa da provalim patern, već je random, nekad se ne desi po 2 dana, a nekad obriše 2x dnevno. Gremlini.
 
Pre bih rekao da pritisne clear history. ;)
 
Aha. Dobro je kada me sledeći put pita da znam. mada verujem da neće ni pitati više ,on će not now da razume kao agree :)
 
Pa i ja verujem da to pitanje postavljaju reda radi, da ispoštuju zakon. Svakako će raditi onako kako oni hoće.
 
Istekao edit, sad stiže nova verzija 2.16.248 i ponudiše opciju :)

Screenshot_2016-08-26-20-49-51.png Screenshot_2016-08-26-20-50-15.png

Ko se zezne i prihvati ima opciju u podešavanjima da isključi ...

Settings > Account > Share my account info

Sent from my NOTE 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo kako napreduje Wire od osnivača Skype. Ima edit poruke, otprilike meni omiljena funkcija Skype. Jedino na žalost nema UWP. Inače je potpuno open source, web klijent, isto koristi derivat Signal protokola za sve. I ima grupne video pozive.

https://medium.com/@wireapp/delete-for-everyone-985c7169324

Probao sam, nije loše.
Isto bi da deli:


Kada pretražuje, pretražuje sve registrovane, ne samo imenik. Dobra stvar je što prihvatite sa kim hoćete da se kucakte, šalje se zahtev. Poziv ništa posebno, kao na viberu, na whats je i dalje najbolji.
 
Poslednja izmena:
Whatsapp počinje da deli podatke sa Facebook, da opravdaju cenu od 19 milijardi.


Evo, tu su lepa obecanja. Sve je isto kao i pre :smoke:

Even as we coordinate more with Facebook in the months ahead, your encrypted messages stay private and no one else can read them. Not WhatsApp, not Facebook, nor anyone else. We won't post or share your WhatsApp number with others, including on Facebook, and we still won't sell, share, or give your phone number to advertisers.

But by coordinating more with Facebook, we'll be able to do things like track basic metrics about how often people use our services and better fight spam on WhatsApp. And by connecting your phone number with Facebook's systems, Facebook can offer better friend suggestions and show you more relevant ads if you have an account with them. For example, you might see an ad from a company you already work with, rather than one from someone you've never heard of. You can learn more, including how to control the use of your data, here.

- WhatsApp
 
Poslednja izmena:
ok, šta se dešava ako imaš whatsapp a nemaš facebook nalog? ne dotiče te ova priča uopšte ili šta?
 
Dotiče te. I dalje skupljaju podatke kroz Whatsapp koje Facebook kao kompanija a ne sam sajt koristi. Jedino ako nemaš Facebook nalog ne mogu da spoje podatke i sa njega.
 
Ako se radi o telemetriji kao sto kazu, uz to nemas FB na telefonu, a FB nema upisan tvoj broj telefona onda mi ne pada na pamet kako ce da povezu tvoj WA i FB nalog.
 
@Septimus

sad i ja baš razmišljam o tome...nikad nisam imao fb nigde...facebok je vlasnik wa, uzme moj telefon od njih, pretraži fb i nađe neke iz mog imenika koji imaju fb i onda krenu da mi šalju na wa poruke tipa 'hej, tvoj prijatelj x je na facebooku, hoćeš li da instaliraš fb?'...ili već nešto slično...?
 
Povežu veoma lako, počev od IP adresa. Isto kao što meni YouTube na drugom računaru izbacuje preporuke na konto gledanih klipova sa prvog. Iako ne dele nalog.
Takođe jedinstveni indetifikacioni broj telefona itd.

Problem je što nisu eksplicitni šta sve skupljaju. I to namerno nisu rekli da ne oteraju mnogo korisnika. S druge strane oni već imaju i mogu diskreciono da skupljaju metadata, što je dovoljno za ličnu identifikaciju, znanje s kim koliko pričate. A iz toga može da se izvuče i ko s kim spava. To rade skoro sve aplikacije, tako da nije razlog da se sad nešto čudi. Sama enkripcija ih sprečava da vide sadržaj komunikacija, ali sve ostalo znaju.
To važi za sve osim za aplikacije koje obećavaju da brišu svu metadata i da je ne koriste. To je najbolje što trenutno možemo kao na primer Signal i Wickr.

Postoje u razvoju aplikacije koje su dizajnirane da ne znaju ko s kim priča. Ali nisu uopšte odmakle dalje od alfe. Približno je jedino preko Tor mreže uz neki OTR klijent.
 
Ako se to desi, ja onda prebacujem wa u korpu za smeće...
 
Information that is easier to understand. Our updated Terms and Privacy Policy are easier to understand and reflect new features such as WhatsApp Calling and WhatsApp for web and desktop.

We joined Facebook in 2014. WhatsApp is now part of the Facebook family of companies. Our Privacy Policy explains how we work together to improve our services and offerings, like fighting spam across apps, making product suggestions, and showing relevant offers and ads on Facebook. Nothing you share on WhatsApp, including your messages, photos, and account information, will be shared onto Facebook or any of our other family of apps for others to see, and nothing you post on those apps will be shared on WhatsApp for others to see.

Your messages are yours, and we can’t read them. We’ve built privacy, end-to-end encryption, and other security features into WhatsApp. We don’t store your messages once they’ve been delivered. When they are end-to-end encrypted, we and third parties can’t read them.

No third-party banner ads. We still do not allow third-party banner ads on WhatsApp.

New ways to use WhatsApp. We will explore ways for you and businesses to communicate with each other using WhatsApp, such as through order, transaction, and appointment information, delivery and shipping notifications, product and service updates, and marketing. For example, you may receive flight status information for upcoming travel, a receipt for something you purchased, or a notification when a delivery will be made. Messages you may receive containing marketing could include an offer for something that might interest you. We do not want you to have a spammy experience; as with all of your messages, you can manage these communications, and we will honor the choices you make.

The choices you have. If you are an existing user, you can choose not to have your WhatsApp account information shared with Facebook to improve your Facebook ads and products experiences. Existing users who accept our updated Terms and Privacy Policy will have an additional 30 days to make this choice by going to Settings > Account.

Ovo je direktno iz ToS stranice WA. Ima interesantnih detalja.

Inače, kod mene ne postoji opcija za isključivanje u Settings > Account. Ili ne mogu da nađem ili jer sam isključio prilikom instalacije.
Kako je uključiti ako je nema, a korisnik se predomislio.
 
Nema te opcije ako nisi prihvatio. Ako si prihvatio postoji opcija da odčekiraš, ali nema da se aktivira ponovo, pa dobićeš automatski aktivirano sa sledećim update :d
ne bih pravio neku veliku famu, ko već ima nalog na FB, onda je već sve podelio... ovo mu dođe više predloga za prjatelje iz imenika, sa kim se kucate a niste prijatelji na FB, eto predlog u FB aplikaciji.
 
Pa otprilike tako - ne bi me čudilo da se na ovo zaboravi i jednog dana bude po defaultu. Naravno bude i obaveštenje ali nikog to više ne tangira.
Vidjeno do sada nije puta ;).
 
Čekam google app, duo je do sada najbolja za video, ako ista bude za audio ostale lete.
 
Одбијам ово на wa и нон стоп ми опет излази после одређеног времена..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Pa naravno, nisam ni mislio da ce odustati tako lako... A i to mi dodje kao obavestenje, jer sve informacije o meni vec imaju i dostupne su im, tako da me nije bas uzdrmalo sve to. :)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Navodno je osoblju Hilari Klinton naređeno da ne koriste email ili poruke, i da mogu da koriste samo Signal za komunikacije u vezi Trampa a verovatno i za druge stvari. :D
 
Što navodi na zaključak da poruke ipak nekako mogu da se citaju.
 
To je već poznato FB, Skype je sve dostupno na serverima.
Whatsapp i Viber ne. Ali je Viber više ranjiv ako te targira neko bitan zbog toga što je baziran na starijem Signal protokolu i podložan je manipulaijom prekeys koji nisu potpisani.

Signal je očigledan izbor jer mu je primarna namera sigurnost, a ne usputna funkcija. Ima ugrađeno da se zaštiti šifrom ili otiskom prsta. Tako da ako se i dobije fizički pristup telefonu njegov sadržaj je zaključan. Serveri ne skupljaju metadata, open source itd.

Takođe je oličenje licemerja da političari koriste aplikacije na koje kukaju da pomažu teroristima.
 
Pitanje za wa- kada mi je ukljucen i otklkucan ekrani stigne mi wa poruka izadje mi ekran sasadrzajem cele poruke. Moze li se do ugasiti. Toga nema kad je ekran zakljucan.
 
U opcijama za notifikacije ugasi popup.
 
Nazad
Vrh Dno