Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Da li se nekome desilo da mu je ovaj tel izbacio Error : Unable to find bootable option. ? Naime, jutros ustanem, sve poruke iz telefona nestale, probam da ga restartujem i od tada mi izbacuje taj error. Ako je neko imao slican problem da znam da li da se nadam da tu nesto moze da se uradi ili da se spremam da kupujem novi.
 
Mozda da skines Lumia Sofrware Recovery Tool i pokusas sa njim.
 
Bojim se da onda mozda nije softverski problem. Moguce da je zveknula interna memorija na kojoj je sam OS, ali posto nisam neki veliki strucnjak nemoj se mnogo oslanjati na to nego pravac servis. Najsigurnija varijanta.
 
Probao sam sa ovim http://www.microsoft.com/en-us/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987 i nisam se usrecio...ne prepoznaje tel a ne moze hard reset da se uradi.

Ovo sam našao na Nokijinom sajtu:



The "Unable to find bootable option" is comparable to a defective hard drive in a computer: It will still do the initial start-up and then be unable to do any more. The recovery tool still recognizes the phone when connected, but is unable to install the operating system in the phone when it comes to that. Again comparable to booting a PC on the install DVD and then be unable to complete the install.



The phone needs mechanical repair. If it is out of warranty, then is is also beyond economical repair, unfortunately.
 
Znaci dobro sam skontao sta je problem. krastavac, ali Dark Magiciam je u pravu. Bilo kakve vece popravke na 520ki se ne isplate.
 
Da li se kome greje i koliko u zadnjem delu u predelu gde se nalazi kamera ?
 
Prilikom pustanja YT klipa desi se da se pojavi crna slika na telefonu i to je to, oseca se vibracija dole na ona tri tastera znaci ne ugasi se skroz ostane upaljen ali samo izleti crna slika i nista se ne vidi, dodje u normalu tek posle malo vremena kada se dva puta pritisne dugme za paljenje i gasenje, sta li moze biti ?
 
Da li se kome greje i koliko u zadnjem delu u predelu gde se nalazi kamera ?
Da, pošto mu je tu CPU. Ume ponekad lepo da se zagreje, kod mene se uglavnom grejao prilikom igranja subway surfers. I moram priznati ponekad na nivou dosta jačih procesora.
Ali sve je to u granicama normale.
 
Onaj problem sa crnim ekranom izgleda se resio nakon reseta na fabricka podesavanja.

Posto neko pomenu da igra subway surfers, instalirao sam i zanima me kako se ponasa kod vas, jel vam se desi da zakoci itd ? Meni zvuk laguje cesto...
 
Igrao sam ju prije i znalo je da zakoci , uglavnom prvi put kad igram i kad pokupim one boostove (magnete , zvjezdice ) sto se pojavljuju desi se da ima kratki lag , inace sto se tice grijanja , primjetio sam kad je na punjacu i dok gledam neke klipove istovremeno stvarno se dosta zagrijava ...
 
E da upravo tu isto ima kratak lag, znaci svima je tako... I da greje se kada se gledaju yt klipovi, sta ce tek biti kada budu vrucine oko 40 stepeni :d
 
Sa neba pa u rebra :D
Da li je moguće dekodirati lumiu 520 donetu iz Danske?
 
Jesi li proverio da li je uopšte zaključana? Ja probao 5 lumija izEU i sve bile otključane
 
Pa tek treba da je uzmem, pa da znam :p Mada su i moja iskustva slična, ali mi se čini da je zaključana.
 
Inače, u petak mi je telefon instalirao novo ažuriranje, nisam siguran šta donosi ali da znate da treba da ažurirate OS :)
 
Molim za hitan odgovor, moj drug je došao iz inostranstva i doneo ovaj mobilni, instalirao sam mu FB messenger, i sve radi kako treba ali nemam opciju da zove, da li mi može neko pomoći, a hitno je jer prekosutra se vraća
 
I radi do ja*a, sad sam tek ponosan na sebe sto nikad nisam instalirao Viber (a slag na tortu je mega-iritantna Viber-Vajber reklama)
 
lumie ne podrzava WhatsApp poziv , LINE isto dobar i ima video poziv kao skype nego problem sto mali broj ljudi koristi
 
Kako lumije ne podržavaju whatsapp pozive kad sam pre nedelju dana koristio isti na L630.
 
e izvini slabo koristim whatsapp pa nisam obrati paznju , moj krug prijatelja koristimo line radi video poziva i radi bas dobro

a messenger i dalje nema poziv
 
ljudi ajde pomoc plz, imao sam slican problem vec jednom kod druga, nece gmail da sync na lumiu, secam se da sam nesto ukljucio u gmail nalogu (iz browser-a) pa je proradilo na telefonu... ali su gmail redizajnirali sve ispreturali nemam pojma sad gde je ta opcija,, da li neko zna :) i ako zna moze i pm da bi lakse video popizdeo sam od jutros, znaci sync moj nalog (imao sam 1520) pa je ostalo ukljucenu ali taj drugi gmail nece jer ne u samom gmail nesto isljuceno ne znam sta da li neko zna o cemu pricam
 
Nazad
Vrh Dno