Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Meni je isto rkknulo, bio je pod garancijom u vipu, zamenuli su mi dugme za nedelju ili tako nesto dana.
 
Da sad ne tražim koliko je garancija kod telenora i ako je istekla koliko bi to kostalo da se radi u servisu?
 
Da li neko koristi neki power bank uz Lumiu 520? Koji preporučujete? Ili da uzmem još jednu bateriju za rezervu.
 
Zna li neko gde mogu naci ekran za l520 moze i kineski nije bitno..?
 
Zna li neko gde mogu naci ekran za l520 moze i kineski nije bitno..?


Imas na aliju za 7-10$ free shipping, ne znam koliko traje isporuka, imas i kod nas na kp za ~1500 rsd, pa ti vidi sta ti je bolje, da ustedis malo ili sto pre da ti stigne. Ja sam na kp uzeo. Solidni su, ali ne reaguju na metal, a rade sa rukavicama.
 
A pa uzeo bi sa kp, nego jesi li ti sam menjao i jel tesko, jel se dobija i lepak uz ekran?
 
Sam sam menjao. Za lepak se ne secam, ali ako pazljivo skines stari touch, novi ce ti leci bez problema. Samo obrati paznju da ne slomis plasticni ram od starog toucha, jer ce ti on trebati, na njemu se nalaze lepak i senzor.
 
Ispraznio mi se jutros telefon i kad sam ga stavio na punjac nije se upalio kao obicno, nego samo zavibrirao, pisalo nokia i onda se pojavila baterija i na njoj punjac koji treperi, i tako vec par sati. Ne znam sto nece da se upali
 
Probaj sa drugim punjačem
 
Ispraznio mi se jutros telefon i kad sam ga stavio na punjac nije se upalio kao obicno, nego samo zavibrirao, pisalo nokia i onda se pojavila baterija i na njoj punjac koji treperi, i tako vec par sati. Ne znam sto nece da se upali


Probaj da skineš poklopac baterije pa stavi telefon na punjenje, ako je sve ok vrati poklopac po uputstvu.
 
Probaj soft reset (Smanjivanje + paljenje drzis istovremeno dvadesetak sekundi) pa ga onda stavi na punjac. ili ako ne krene probaj sa nekim jacim punjacem od recimo 2 ampera kao sto ide uz tablete.
 
eeee hvala vrlo prosto , samo na 620 radi a na 520 i ako ukljucen ne radi verovatno stoje puko ekran na par mesta a ostalo radi ok

na 520 baterija nemoze da izdrzi ni pola dana bez nekog preteranog koriscenja ima istaliran denim , dalije baterija otisla ili nesto drugo dal neko ima neku preporuku
koju bateriju kupiti , da napomenem sve aplikacije u pozadini iskljucene
 
Moram priznati da se i meni drasticno smanjlo trajanje baterije od kako sam ga uzeo, ima evo skoro godinu dana. Ali i dalje je zadovoljavajuce. Uz neko normalno koriscenje (pozivi i poruke + surf po potrebi) i sve app koje trebaju da rade u pozadini rade (dva mail naloga, viber, whatsapp, messanger, skype, fb, instagram...) meni izdrzi jedan dan. Od kad ustanem do kad odem na spavanje. Mislim da je to ok.
 
ma toje super od jutra do spavanja jabi bio srecan , meni od jutra do malo po podne i kraj da napomenem signal uvek pun znaci mora druga baterija
sa zeninu l 720 dva dana ladno , neginemi nova nego gde kupiti i koju toje problem a krecese od 500 din do 2 600 din
 
Ladno su na mom telefonu drugaciji srafovi ugradjeni :) Kupio sam set torx kljuceva od T3 do T15 i ni jedan ne odgovara, svi su veliki. Kod mene su bas mali srafovi kao da je torx T1. Jedino ako ove oznake na Torx kljucevima nisu tacne. Inace kupio sam ih kod kineza za 250 din. Al gledam na yt-u kako rasklapaju telefon i deluju mi dosta veci njihovi srafovi.
 
Au koje ****** napravih. :wall: Osafio sam prvih 6 srafova bez problema, ali ova zadnja dva sam unistio. Ostetio sam srafove i sad nema nikakve sanse da se osafe. Jel zna neko postoji li bilo kakav nacin da ih odvrnem? Da li ce uopste moci ovi u servisu za telefone?
 
Inače, uvek prvo sve šrafove malo popusti, nikad ne odvijaj jedan po jedan do kraja... Fizika.. ;)
 
Da se nadovezem na bateriju , koristim telefon malo vise od pola godine , uzeo sam nov i primjetio sam nakon prelaska sa 8.0 na 8.1 da mi se baterija brze trosi e sad mozda je to do mene , mozda do aplikacija sa novijim apdejtima a mozda i do samog sistema ali vidim da ima jos korisnika koji se zale na bateriju , sad izdrzi dan sa malo manjom upotrebom ako vise koristim onda 10-15 sati
 
Meni baterija izdrzi skoro dva dana sa normalnom upotrebom telefona, ponekad na internet, za koji poziv itd, igrice ne igram. Nisam primetio neku razliku na 8.1. Mislim da je ovo normalna izdrzljivos baterije. Proveri koje ti aplikacije rade u pozadini.
 
Evo upravo sad sracuna na brzinu i aplikacije su potrosile izmedju 60-65% baterije , zadnji put punjen telefon prije 16 sati i 27 minuta , ostalo jos 12% baterije , znaci da je sistem vjerovatno povukao blize 20-30% baterije sto je dosta ako se uzme u obzir da su ovo nocni sati i da telefon nisam koristio , jedino je mozda problem sto mi wi-fi uvijek ukljucen posebno kad sam kuci iz navike , probacu sad da i to ugasim bas da vidim da li ce se osjetiti promjena , mada to sam primjetio da telefon nekad izvuce po 10% baterija kad ga ne diram a nekad ga uzmem nakon par sati nije potrosio nista ili eventualno 2-3%
 
Nazad
Vrh Dno