Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Iskreno maler si...Ja gledao 6-7 modela sve iz inostranstva nijedna lumia nije bila zaključana na provajdera. Mislio sam da to niko ne radi...
 
I moja je iz Italije ali nisam morao otkljucavati. Izgleda da je to kod tebe bas nesto specificno.
@Boris , takodje od prelaska na 8.1 telefon je sporiji osjetno , ne znam koliko bi bilo dobro vratiti se na 8.0 i da li u tom slucaju stize i update za 10 ?
 
Hahaha! Nastao totalni zbunj oko otključavanja. :d Imaš već odgovor da je preskupo.

Znači dobro je Joker shvatio o kom otključavanju je reč. :D

Za one stavke u settings što fale instaliraj SysApp pusher pa nađi preko njega.
Već sam pokušao preko Lumia Pusher-a ,taj nije imao opciju touch, vec samo display+touch, kada sam je pokrenuo,nisam dobio nista za instalaciju.
Ovaj SysApp Pusher je sjajan, pronašao je samo touch i sada mi radi double tap.
Sjajno.
Hvala puno za hint.
btw, ne mogu da se načudim..kucao sam u Store nekoliko puta 'touch' ništa nije izbacivao.To sam pokušavao pre par dana,jer čim ima 'display' onda ima i 'touch' sistemska aplikacija.
Medjutim,ja to nisam pronašao.

Iskreno maler si...Ja gledao 6-7 modela sve iz inostranstva nijedna lumia nije bila zaključana na provajdera. Mislio sam da to niko ne radi...
Tek sam danas stigao da proverim.
U jednom servisu, dekodiranje L520 staje 6000dinara :D
Kupio sam karticu, ubacio, sve radi normalno, nije ni bila zaključana :)
 
Da li se isplati uzeti memorijsku karticu od 64GB za L520?
Znam da je pitanje nelogično i besmisleno,ali čisto razmišljam ako bih uzimao, uzeo bih maximalan podrzan kapacitet..ali je i cena neprikladna :D
 
Ne znam da li beše podržava toliki kapacitet, ja sam imao 16gb class 4, radila bez problema. Koliko kosta kartica od 64?
 
Default je 8GB,a kao ide do max 64GB.
Koliko vidim na itsvet-u, najjeftinija Kingston Class 10 je 26€.
Gledao sam u par radnji u gradu,onako uz put, oko 4000din je cena.

Može li neko da potvrdi kako radi 64GB na L520?
 
U teoriji bi trebalo da radi ok, ja sam pre nekoliko godina imao telefon koji je podržavao max 4gb, stavio sam karticu od 4gb, radio je bez ikakvih problema, kao da je od 1gb. E sad, u praksi...
Kažeš kartica je oko 4000... Ja sam moju lumiju prodao pre dva dana za 5500din
 
Kartica moze da ide i u drugi fon, tako da se nista ne gubi, ali da je precenjeno, jeste..samo zato sto je portabilna i mobilna :D
Za te novce cu da kupim HD od 320GB.
 
Imam Nokia Lumiu 520, Uradio sam fabrićki restart i izgubio mi se HERE DRIVE.
U prodavnici ga ne nalazim?
Kako da ga instaliram?

Hvala
 
Ma here drive se gasi za windows phone ,ja ga ne apdejtujem na wm10 jer posle apdejta vise ne radi app.
 
Probaj aplikaciju sysapp pusher, možda nađeš tu here maps.
 
U prošlom postu sam mislio na here drive, lapsus. Ako ga nema, onda nažalost nema pomoći. Jedino mi pada na pamet da flašuješ fabrički rom, ponovo, ali nisam siguran da fabrički ima here maps... Probaj onaj Copilot...
 
Da li je neko od vas odradio update na w10m ?
 
Pojavio mi se tužan smajli kada sam upalio telefon odnosno kada sam ga stavio na punjač pošto se baterija potpuno ispraznila. I upada u boot loop. Probao hard reset, Power Button, Vol Up, Vol Down, Power Button, Vol Down i ništa ili nešto pogrešno radim.
 
Onda Windows Device Recovery Tool pa vrati na 8.1.

Inače, ovaj boot-loop se javljao i ljudima koji su odradili update sa 10581 na 10586 a pri tome su radili hard reset na 10581.
 
Ma ja na Win8.1. Stavljao sam WM10, pa sam ga vraćao. Radio lepo dve nedelje.
 
Tako je i na zeninom l520 pocelo. Zakacim ga ja na wdrt i instaliram sw ponovo,radio normalno par dana i onda opet zabo. I tako nekoliko puta dok na kraju nije poceo da se restartuje konstantno da nije mogao vise sw da se instalira. Odneli ga u promobi i dobili l535 jer je jos bio pod garancijom. Napisi za par dana kako se ponasa i da li ima jos problema.
 
oliko
Tako je i na zeninom l520 pocelo. Zakacim ga ja na wdrt i instaliram sw ponovo,radio normalno par dana i onda opet zabo. I tako nekoliko puta dok na kraju nije poceo da se restartuje konstantno da nije mogao vise sw da se instalira. Odneli ga u promobi i dobili l535 jer je jos bio pod garancijom. Napisi za par dana kako se ponasa i da li ima jos problema.


Koliko je to vremenski trajalo?
 
Posle tog tuznog smajlija jos jedno 3-4 puta sam reinstalirao sw, posle toga je prso skroz.
 
Jel se ikom desavalo da zvuk totalno prsne, kao da ne radi zvucnik, i posle restarta radi najnormalnije.. Desilo mi se u najgorem trenutku, nisam cuo nijedan alarm i nisam otisao na sljaku... Sad vise ne mogu da mu verujem, ne znam hoce se desiti opet ili sta, da li je ovo neki hardverski problem ili bag..
 
Meni se to cesce desava da mi zvuk na jednoj slusalici nestane i tako bude sve dok ne restartujem tel. ali za alarm se zvuk uvijek cuo bez obzira.
 
Kod mene radi sve normalno.
Ako ste na w10p, onda je zbog toga.
 
Kod mene ne radi kamera..ostalo je manje-više Ok.
Ume da smrzne display,recimo slušam muziku iz GroovePlay-a, vratim se na desktop..i dok odradi refresh, smrzne..najverovatnije zbog 512MB RAM-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno