Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Da pohvalim bateriju na švrći, 3G, autoosvetljenje... star je 7 meseci:

 
Ubij taj Here Drive+ tj nedaj mu da radi u pozadini, nema potrebe, samo trosi struju dzabe.
 
Koristio sam Here Drive, isprobavao. Nisam oduševljen preciznošću, treba vremena da se skapira gde je i da preračuna.
 
Ne znam, meni je na 920 radio perfektno. Ali nisam mislio na to, vec da mu ne dozvolis pokretanje u pozadini, nije potrebno i samo trosi bateriji dzabe.
 
Vrv je slab GPS na 520... Jel ima na njoj i GLONASS podrska?

Ima.. a uvek je savrseno radilo do sad sto sam imao priliku da koristim, verovatno pomaze sto mi je net non stop upaljen, mozda samo preko GPS-a je drugacije.
 
U GPS+GLONASS modu ne bi smelo da bude gresaka vecih od 15m nevezano za 3g...
 
Primetio sam belu prasinu pri gornjoj ivici displeja na levu stranu telefona blize sredini ekrana. Kada se bas zagledas primecuje se, a ovako se ne primecuje. Cudi me da se to pojavilo, cini mi se da nije bilo kada sam ga kupio. Da li ima jos neko taj problem?
 
Poslednja izmena:
Cudno mi se nesto desava sa baterijom jos od Cyana, al posle Denima je bas primetno. Normalna potrosnja baterije ide do 50%, a kad se spusti ispod 50%, pocinje prilicno brzo da se trosi, a koristim ga na isti nacin.. Za nekih sat vremena padne na 30%. A kazdm, nije da ga koristim vise, bukvalno isto. I svaki put je tako. Radio hard reset, isto je, radio juce soft reset, opet isto... Jel se desava nekom slicno?
 
Takođe srče bateriju od zadnje nadogradnje. 520ica prvi put aktivirana jula meseca 2014. IM+ za google talk koristim, srče ko lood... a i sam fon nije nako fluidan u radu kao što je bio.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, razbio sam telefon :d. Ispade mi u subotu uvece na lice i puce touch. Gledao sam kod nas su cene toucheve ~1500RSD, a na Aliexpressu je 6-8$.
E sad stvar je u tome sto se na Aliju dobije i alat za zamenu, a ovi na KP-u to ocigledno zadrzavaju za sebe, jer znam da i oni nabavljaju od kineza 100%. Mene interesuje ima li da se uzme kod nas sa tim alatom, posto u mom kompletu srafcigera nemam ni jedan dovoljno mali da odvrnem ove srafove u njemu.
Iskreno ne daje mi se 30+e, koliko traze u NS-u za zamenu, kada mogu to sam da uradim bez frke.
 
Uzmi u obzir gomilu loših iskustava sa neta kada su Lumie i kineski digitizer-i u pitanju, jednostavno neupotrebljivi. Prouči tematiku pre nego što baciš pare, prilično sam siguran da to neće funkcionisati. Original da stavljaš, nema računice, možda da nađeš neki od onih u oglasima zaključanih na neku mrežu a za sitne pare pa da se upustiš u avanturu
 
Već dva dana mi Battery saver ne radi kako treba. Danas odradim hard reset i opet isto, po ulasku u aplikaciju odmah me izbaci. Ima još neko ovakav problem ili rešenje?
 
Uzmi u obzir gomilu loših iskustava sa neta kada su Lumie i kineski digitizer-i u pitanju, jednostavno neupotrebljivi. Prouči tematiku pre nego što baciš pare, prilično sam siguran da to neće funkcionisati. Original da stavljaš, nema računice, možda da nađeš neki od onih u oglasima zaključanih na neku mrežu a za sitne pare pa da se upustiš u avanturu

Vidi, vec sam jednom nosio na servis (ne svoju) L520 sa razbijenim touchom. Zamena je kostala 30 ili 35e, ne secam se sada tacno, i sve je super sljakalo. E sad ne znam da li oni ugradjuju originale ili daju kineze, a ne bih da imenujem radnju ovde ;)
 
Za te pare original nije sigurno. Što opet ne odneseš kod njih?
 
Pa ako nije original ne pada mi na pamet da im dajem 30e da bi mi popravili telefon koji vredi 50. Jedino da mi prodaju touch, a to 100% znam da nece hteti jer time nista ne dobijaju. Mislim menjao sam i ekrane i toucheve ranije i to mi ne predstavlja nikakav problem... jedini razlog zasto sam kod njih nosio prosli put je zato sto daju garanciju na popravku mesec dana ili tako nesto, a telefon je bio od kolege sa posla pa mi je bilo jednostavnije tako.
U svakom slucaju mislim da cu okusati srecu sa Kinezima.
 
Kako da sacuvam kontakte iz imenika pre nego sto uradim hard restart na lumiji 520?
 
Pod accounts izaberi outlook ili google pa štikliraj contacts i odradi sinhronizaciju
 
Koliko aplikacija koristite i koliko vam baterija izdrzi ? Da li mi se cini ili od dolaska Cyan pa sad i Denim nadogradnje baterija se vise trosi u stand by modu ?
 
Nekad u stand by posisa i 10%, a nekad 1-5%, mislim na noć. Ovako u toku dana mi drži ok, ali čim dođe do 50%, mnogo brzo se spušta, čak i u stand by. Juče baš, koristio ga i ostavim ga sa strane, imao je 47%. Posle 2 sata, nisam ga koristio, on na 29%. I to mi je redovno tako, čim dođe ispod 50% brzo troši. Ne kapiram. Radio sam i hard i soft reset i isto je.
 
Ljudi, razbio sam telefon :d. Ispade mi u subotu uvece na lice i puce touch. Gledao sam kod nas su cene toucheve ~1500RSD, a na Aliexpressu je 6-8$.
E sad stvar je u tome sto se na Aliju dobije i alat za zamenu, a ovi na KP-u to ocigledno zadrzavaju za sebe, jer znam da i oni nabavljaju od kineza 100%. Mene interesuje ima li da se uzme kod nas sa tim alatom, posto u mom kompletu srafcigera nemam ni jedan dovoljno mali da odvrnem ove srafove u njemu.
Iskreno ne daje mi se 30+e, koliko traze u NS-u za zamenu, kada mogu to sam da uradim bez frke.

Sto se tice srafcigera, imas da nadjes kod kineza. Zove se Torx i odgovara sestica, tj. T6. Ima da se nadje jeftino i komplet od 6 kljuceva razlicitih velicina.
 
Pozdrav, danas mi je stigao ovaj telefon i planirao sam da ga update-ujem na noviju verziju (Denim), ali dobijam ovakvu gresku:

wp_ss_20140804_0001.png


Nov sam u svetu windows telefona tako da ako moze neki savet, kako resiti ovaj problem? Resetovao sam telefon na fabricka podesavanja, probao opet ali ista prica...

Znaci telefon mi pokaze da ima update, skine ga, krene da instalira i onda mi pokaze gore pomenutu gresku
 
jel si trazio po netu ovaj error? meni se cini po tome sta ti se desava da nemas dovoljno slobodne memorije.
 
Ma jesam, nije do memorije jer je tek kupljen i nije bilo nista na njemu a i uradio sam factory reset i pobrisao sve. Nisam jedini, bilo je jos ljudi koji su imali problem, uspeo sam preko Lumia Software Recovery Tool da instaliram noviju verziju i posle je jos u telefonu odradio neki update...

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Nakon instalacije preko recovery toola sam dobio reviziju koja je stajala i na sajtu nokie kao poslednja, ali mi u settingsu stajalo Cuan a ne Denim pa sam se zezao oko toga dugo, da bi na kraju nakon update-a onih 20 aplikacija u store-u sto dodju uz sistem sam promenio na Denim, neverovatno ali eto :)

Jedino me buni sto mi je firmware indonezanski (vidi se na slici), mislim da je ovaj recovery tool sam skinuo mozda tu verziju jer mi je telefon na region bio postavljen na Indonezia nakon sto sam ga resetovao... Mrzelo me posle da skidam opet nakon sto sam vratio na Srbija jer sam i aplikacije poubacivao, a da sve ide jovo nanovo...
 
Kupio sam kod nas Touch Screen za ~15e, mrsko mi je bilo da cekam da stigne iz Kine, zamena je trajala 5 minuta, sljaka odlicno, ali se vidi isto da je kineski, jer je NOKIA logo tanjeg fonta od originala ;)
 
Jel se nekom od vas sjebalo ono srednje "power" dugme?
Zena troši 520 i bila je super zadovoljna ali sad to dugme skoro da ne radi.Vrlo teško zaključava telefon pomoću njega.Smanjila je na najkraće vreme do locka ali predugo je to...
 
Jel se nekom od vas sjebalo ono srednje "power" dugme?

Zena troši 520 i bila je super zadovoljna ali sad to dugme skoro da ne radi.Vrlo teško zaključava telefon pomoću njega.Smanjila je na najkraće vreme do locka ali predugo je to...


Mojoj zeni riknulo posle 6 meseci,meni na l820 vec par meseci ne radi vol. down
 
Nazad
Vrh Dno