Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U4 ce biti deo proslave 20 godina PlayStation-a koja ce biti odrzana na dvodnevnom eventu za 10tak dana [6. i 7. decembra], a live gameplay demo ce tradicionalno biti ostavljen za E3.
https://www.playstation.com/en-us/campaigns/2014/playstation-experience/

PS4 slim nemoj ocekivati u skorije vreme. Tokom sledece godine AMD i Nvidia ce preci na 20nm chipove, a MS/Sony ce sigurno cekati malo da se taj proizvodni proces stabilizuje i padnu cene/rizici. Znaci ~2016 je maltene guaranteed, osim ako su bas jaaako zeljni pada troskova proizvodnje pa vec krajem 2015 izdaju slimove. Ne verujem.
Sigurno ce dati i neki release date o U4 koga cekam vise od svih coming soon igara.
 
PS4 se kupuje kad se pojavi GT7.
:)
 
Onda ćeš se načekati, nažalost...
 
Lepo covek kaze uglavnom svima, uvek ce biti onih koji ne kapiraju i potpuno ocigledne stvari, :)
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram ove prozivke oko one i ps4?

Aman ko oće ps neka ga kupi ko oće xbox neka ga kupi i kraj (besciljne) rasprave, vi što imate xbox dolazite ovde i trolujete temu, isto tako verovatno neki odavde sa ps-om troluju xbox temu (ne znam jer nisam ni kliknuo na bilo koju temu sa xbox tematikom pa donosim predpostavke), uživajte u vašoj omiljenoj konzoli a nas ostale ostavite na miru da pišemo o konzolama o kojima je tema.
 
Jedino što to može da bude ne mišljenje, nikako činjenica.

Jeste, pored toga sto je cinjenica, to je jos i moje misljenje, kao i velike vecine igraca sirom sveta. Objektivno gledano, PS4 je bolja i jaca konzola, i sto je najbitnije, imace (kao i uvek do sad) bolje ekskuzive. Evo npr. da li ce XOne imati Bloodborne? Nope. Lol, jos jedan poen za PS4. ;) Tu je zatim i The Order, U4... Ma uzivancija. :)
 
Toliko ekskluziva a svakome je dovoljna samo jedna da se opredeli za ps4 umesto One.
 
The Crew iznenadjujuce dobar, a takodje i Destiny...
 
Opa, šta ti bi driveru? :)

Destiny je i meni dobar, The Crew veceras probam.
 
Ma jok bre, samo je Sony vise poceo da ga placa vise od Apple-a, pa se presaltovao na stari kolosek :d :p
 
Pozdrav da pitam ove koji su presli TLOU ,presao sam je na normal i normal +.Ukoliko sad predem survior da li cu dobit trofej i za hard i easy. Hvala
 
Ljudi jel vama skripi sony kad ga uzmete. Ja losiju plastiku nisam jos video u zivotu. Strah me da ga pomerim sa mesta. I kako vam cita bd filmove. Kod mene dok krene citav minut
 
To je sve normalno.
Normalno u smislu da je svima tako.
Ali uopsteno, za konzolu takvog hardvera da je plastika toliko losa, sta ces, to jeste nenormalno...
Cela zavrsna obrada je katastrofa.

Najgore je kada se konzola ugasi, pa kako se hladi postepeno pucketa plastika, to najvise mrzim...
 
Najgore je kada se konzola ugasi, pa kako se hladi postepeno pucketa plastika, to najvise mrzim...

Moj bivši PS3 slim je imao istu boljku, to ti je tako kada se plastika greje/hladi tj širi/skuplja...
 
Ahahahaha, The Crew, zašto li nisam iznenađen...Ne može demo da uspostavi kontakt sa serverima, error code taj i taj, naravno ne može ceo dan da se pokrene smeće jer "nema komunikaciju sa matičnim serverima"...Čim sam video Ubisoft logo (naravno, prenerazivši se tom prilikom), znao sam da će biti nekih problema. Strašno.
 
Sto je najgore, danas je izuzetak kada MP radi od prvog dana.
 
Tako je oduvek sa MMO-olikim igrama, pogotovo onim koji privuku ogromnu pažnju od prvog dana.
 
Filipenko, sta te je uopste nagnalo da igras to, kako si ga prikladno opisao, smece? Inace, nisu mi jasni developer-i u poslednje vreme i njihov bezobrazluk (cast i odlikovanje sve redjim izuzecima)da nam serviraju poluproizvode. Izgleda da je postao trend da se u prodaju pustaju nedovrsene igre, (pre)pune bug-ova koje uglavnom prati i day one patch velicine xx GB. Tu su naravno i MP only igre, koje zbog kraha njihove serverske infrastrukture (koji je gotovo obavezan), uopste ne mogu da se igraju dok se problem ne resi, a to zna da potraje.
 
Rokovi za izradu igre su ostali isti, hw je iz dana u dan sve jači i treba napraviti sadržaj kojim se puni igra. Veći broj detalja, efekti, više cpu jezgara,... Čak ni sa povećanjem tima nije moguće izbaciti proizvod u zacrtano vreme. Pred investitore koji su dali pare za igru treba da izbace nešto što radi, a posle se krpe bagovi.
Ne odobravam to ali takva je situacija.
 
Tu su naravno i MP only igre, koje zbog kraha njihove serverske infrastrukture (koji je gotovo obavezan), uopste ne mogu da se igraju dok se problem ne resi, a to zna da potraje.

Naivno posmatraš stvari u vezi mp only igara. U ovakvim igrama oni ne sređuju "infrastrukturu", ona je uglavnom spremna od samog početka, ali oni tu infrastrukturu ne grade za broj igrača koji će igrati prvih 15-20 dana, već po nekoj proceni o prosečnom broju igrača koji će igrati igru u prvih šest meseci.

Ne isplati se njima da plate infrastrukturu za "X" miliona igrača koji će se pojaviti samo u prvoj nedelji dve, pa da im posle to zvrji u prazno. Misliš da recimo Blizzard ne zna koliko će igrača da nagrne na prvoj sledećoj WoW ekspanziji, pa im opet serveri zabadaju u prvim danima nove ekspanzije, a da ne pričam šta im se dešavalo po izlasku D3, iako niko nema više iskustva na tom polju od njih.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno