Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobrodosao cheers
 
Da li nekom funkcioniše plaćanje na PSN-u danas?
Meni non stop izbacuje neku grešku. Hoću onaj Garden Warfare da ugrabim kad je onako jeftin, mada ima vremena do 29-og.
 
@Bugiardo87 Kao takođe novopečeni vlasnik PS4 (od pre 10-ak dana) mogu da ti kažem da nisi pogrešio sa kupovinom. Stoji sve što si rekao, i o statusu konzola u Srbiji, i o ceni igara, ali ipak vredi kupiti ovaj odlični uređaj. Osim što je igranje odlično na soniju i sve nekako ide glatko i jednostavno kao što treba, ima tu i drugih opcija, npr. od pre par dana intenzivno koristim Youtube aplikaciju da svojoj klinki pustim YT crtaće na TV-u, a do skoro smo ih gledali samo na kompjuteru. A i ja pogledam nešto zanimljivo sa YT-a na velikom ekranu, npr. Kesića. Naravno, to je sporedna funkcija PS-a, ali dobro dođe kao bonus.

Sa Driveclubom takođe nisi pogrešio. Iako je internet put negativnih recenzija (uglavnom od strane Amera koji su uvređeni jer nema njihovih automobila u igri), ipak je igra sasvim dobra. Lepo izgleda, vožnja je baš dobro odmerena i uzbudljiva - uglavnom arkada sa primesama simulacije. Verujem da će se i stanje sa serverima normalizovati, pa da će i multi da proradi kako valja. Do tada, uživaj u singlu, ima dosta da se vozi i u tom modu.
A za NFS i ja razmišljam da ga nabavim, ali svakako ne po domaćim cenama. U SAD je trenutno nov na disku samo oko 25 dolara (20 evra) u jačim prodavnicama poput Amazona, Walmarta i Best Buy. Nadam se da će oko Black Friday-a (ili Cyber Monday-a) da bude i digitalni DL u tom rangu cena (sada je oko 40$). A ako ne, onda ću da ga naručim na disku na adresu rođaka u SAD pa će oni da mi pošalju nekada kada šalju nešto svojima u Srbiju (mada to može da potraje i mesecima). Po sličnim cenama su sad i Infamous Second Son i Killzone, dakle posle godinu dana cene PS4 igara baš padaju, što je svakako dobro, a nije da igre zastare u tom periodu.
 
He he Jimmy je zakon, pogotovo lipsync klipovi. Ono sa PSN-om se ranije već dešavalo, ali svaki put se uplašim i pomislim "konačno su prokljuvili da koristim HR nalog sa Srpskom karticom" :D
 
@Bugiardo87 Kao takođe novopečeni vlasnik PS4 (od pre 10-ak dana) mogu da ti kažem da nisi pogrešio sa kupovinom. Stoji sve što si rekao, i o statusu konzola u Srbiji, i o ceni igara, ali ipak vredi kupiti ovaj odlični uređaj.
Sa Driveclubom takođe nisi pogrešio. Iako je internet put negativnih recenzija (uglavnom od strane Amera koji su uvređeni jer nema njihovih automobila u igri), ipak je igra sasvim dobra. Lepo izgleda, vožnja je baš dobro odmerena i uzbudljiva - uglavnom arkada sa primesama simulacije. Verujem da će se i stanje sa serverima normalizovati, pa da će i multi da proradi kako valja. Do tada, uživaj u singlu, ima dosta da se vozi i u tom modu.
A za NFS i ja razmišljam da ga nabavim, ali svakako ne po domaćim cenama. U SAD je trenutno nov na disku samo oko 25 dolara (20 evra) u jačim prodavnicama poput Amazona, Walmarta i Best Buy. Nadam se da će oko Black Friday-a (ili Cyber Monday-a) da bude i digitalni DL u tom rangu cena (sada je oko 40$). A ako ne, onda ću da ga naručim na disku na adresu rođaka u SAD pa će oni da mi pošalju nekada kada šalju nešto svojima u Srbiju (mada to može da potraje i mesecima). Po sličnim cenama su sad i Infamous Second Son i Killzone, dakle posle godinu dana cene PS4 igara baš padaju, što je svakako dobro, a nije da igre zastare u tom periodu.

To je lepo čuti. Naravno da vredi izdvojiti, pogotovo što mislim da je cena i ok pošto je PS3 kada je izlazio bio dosta skuplji a u startu nije toliko pružio, u odnosu na cenu, posle se to iznivelisalo. Driveclub mi je bio u nekim daljim planovima ali pošto je išla uz konzolu i nisam imao mnogo izbora, naravno, videći recenzije na ovom forumu, verujem da je skroz ok. Dok PES, pa malo je reći da su ocene odlične, verujem da je dostojni naslednik famozne šestice. To je što se tiče arkadnih zezalica, ne znam šta uzeti što se tiče grafičkog demoliranja i iskorišćavanja punog kapaciteta konzole.. Bloodbourne, Shadow of Mordor, GTA V ili nešto peto.. :/
 
Jedna zanimljivost u vezi dualshock-a 4. Skinuo FC4 za PC i povežem DS4, kad sam pokrenuo igru zaboravim da uključim Xinput emulator, međutim DS4 potpuno prepoznat i daje one Playstation oznake u igri.
To još nisam viđao na PC igrama. BTW čim sam je pokrenuo odmah je izašla na Desktop. PC i gaming - užas živi.


ne znam šta uzeti što se tiče grafičkog demoliranja i iskorišćavanja punog kapaciteta konzole.. Bloodbourne, Shadow of Mordor, GTA V ili nešto peto.. :/

Shadow of Mordor - meni jedna od najzabavnijih igara ove jeseni - bar do izlaska ovih giga mega hitova. Prešao sam je sa uživanjem. Takođe, što se trofeja tiče moja najuspešnija igra na PS platformi - nekih 80% sam skupio.
 
Poslednja izmena:
Ha, baš čudno to za DS4. Ostalo im nešto u kodu nenamerno :).

Bilo bi cool da može samo da se ubode, a posebno da se vide playstation oznake.
 
Ha, baš čudno to za DS4. Ostalo im nešto u kodu nenamerno :).

Bilo bi cool da može samo da se ubode, a posebno da se vide playstation oznake.

Pa to ti i kažem, čim sam ga "ubo" win ga je prepoznao kao dualshock 4, i pazi sad ovo radi i TOUCHPAD za izbor oružija kao onaj wheel. Verovatno i kad klikneš vadi mapu ali igra crashuje na PC-u i nisam još ni intro dovršio.
I vide se sve PS oznake u igri. Bukvalno kao da igraš na PS4, samo kod mene PC vrti u 60fps bez problema (crash je do kreka koliko vidim).
 
Sad čitam da i Transistor isto to podržava...
 
Pa to ti i kažem, čim sam ga "ubo" win ga je prepoznao kao dualshock 4, i pazi sad ovo radi i TOUCHPAD za izbor oružija kao onaj wheel. Verovatno i kad klikneš vadi mapu ali igra crashuje na PC-u i nisam još ni intro dovršio.
I vide se sve PS oznake u igri. Bukvalno kao da igraš na PS4, samo kod mene PC vrti u 60fps bez problema (crash je do kreka koliko vidim).

Krahira zbog kombinacije piratske verzije i dzojpada, ma koliko to glupo zvucalo. Barem sam ja tako skapirao iz citanje Unity teme. Probaj da pokrenes igru dok ti je dzojped iskljucen iz USBa. Zanimljivo da tebi radi u 60 fps, posto na Radeonima radi kao ona stvar, gore nego sto je radila na PS4 po izlasku (to su valjda sredili?) 60 fps imaju samo oni sto su skoro kupili najnovije nVidia kartice.

Igra nije reprezent nijednog sistema, posto je na PC stigla alfa a na konzole beta verzija.
 
Verzija koja je prvobitno procurela za PC nije bila ni release (1.0) verzija, već ko zna šta :)
 
Krahira zbog kombinacije piratske verzije i dzojpada, ma koliko to glupo zvucalo. Barem sam ja tako skapirao iz citanje Unity teme. Probaj da pokrenes igru dok ti je dzojped iskljucen iz USBa. Zanimljivo da tebi radi u 60 fps, posto na Radeonima radi kao ona stvar, gore nego sto je radila na PS4 po izlasku (to su valjda sredili?) 60 fps imaju samo oni sto su skoro kupili najnovije nVidia kartice.

Igra nije reprezent nijednog sistema, posto je na PC stigla alfa a na konzole beta verzija.

Pazi, nisam od onih koji lupetaju da sa nekim 60€ karticama igraju Crysis 3 u 4K sa Ultra detaljima. Bez zezanja, u opcijama biram framerate 60 (ima tu opciju na PC-u) i uključim V-Sync + detalji Ultra. Igra skroz glatko radi u tom delu gde radi, naravno komp se tada već čuje kao uragan iako imam dobre kulere. krastavac sad odošmo u off i izvinjavam se zbog toga. Tema je više bila o DS4 i podršci na Windows-u.
 
Ja ds4 koristim na kompjuteru zbog pes-a i radi bez problema. Mora samo da se podese komande pre startovanja u settings i posle je sve ok.
 
Treba mi hitan odgovor na sl. pitanje. Da li je neko pustao 3d bluray sa konzole i koliko dobro radi taj posao? Neko poredjenje sa kucnim plejerima. I da li postoji neka igra da iskoristi kameru. Hvala
 
Ja znam da PS4 prima i narezane blu ray filmove, tako da mozes probati 3D tako sto ces narezati neki film, da ne bi pukao puno para.
Licno probao (ali ne 3D).

Generalno za 3D kako radi posao, ne znam.

Za sada kamera mislim da funkcionise samo u Playroom igri.
 
Ko hoće da isproba, ima na američkom PSN-u Far Cry 4 i Destiny demoe :)
 
Pozdrav , nedavno sam uzeo konzolu i presao TLOU , nakon nje sam nabavio inFamous i prvo sto sam primjetio nakon odigrane TLOU blago sjeckanje grafike , najvise se primjeti kod kretnje kada se kamerom ide lijevo desno. Nije mi toliko glatka kao TLOU da li je neko ima problema odnosno da li je to do igrice ili da nije pitanje hardwerske prirode ?

Hvala
 
Pozdrav , nedavno sam uzeo konzolu i presao TLOU , nakon nje sam nabavio inFamous i prvo sto sam primjetio nakon odigrane TLOU blago sjeckanje grafike , najvise se primjeti kod kretnje kada se kamerom ide lijevo desno. Nije mi toliko glatka kao TLOU da li je neko ima problema odnosno da li je to do igrice ili da nije pitanje hardwerske prirode ?

Hvala

Da nisi mozda trenutno previse naviknut na 60fps? :)

TLOU je smooth 60fps, Infamous ima varijabilni 30-40fps.
 
Ima neko viska key za far cry trial demo?
 
Pa ne treba nikakav key, samo skines demo
 
Treba ti key to kyrat da ti neko da, piše na store strani.
Možeš da skineš demo, ali bez keya ne možeš da igraš.
 
Poslednja izmena:
Ajde jos jedno pitamce, verovatno je vec sto puta receno nego da potvrdim da li sam dobro razumeo. Psn plus nalog tj preplata je obavezna za MP i koliko sam video je oko 18e za 3 meseca. Koliko je pametno uzeti odmah godisnju preplatu i koji je nalog bolji us ili uk? I zasto ps4 ne podrzava 3d stereoscopic. Vidim samo Trine 2 ima tu opciju.
 
Ako igra u sebi ima podrsku 3D rendering, PS4 ce renderovato to bez problema. Ali nema puno takvih igara za sada [valjda Sniper Elite podrzava :)].

PS+ vredi uzeti na duze staze jer svakog meseca dobijas po 2 "besplatne" igre za svaki Sony sistem [Vita cesto dobije 3-4 zbog crossbuy-a]. Za sad, PS4 dobija samo indie igre preko tog sistema, mada ocekuje se dolazak i punih naslova. Mozda pocetkom 2015, ko zna. I PS3 je u prvih godinu dana IGC-a dobijao samo slicne male indie naslove.

Sto se UK vs US tice, meni je UK bitniji jer po meni daje bolje igre od US-a. :D
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Instant_Game_Collection_games_(PAL_region)
 
Da nisi mozda trenutno previse naviknut na 60fps? :)

TLOU je smooth 60fps, Infamous ima varijabilni 30-40fps.

Vjerovatno je to onda ,jer nema nekog drugog razloga . Ali sam ja poslije onako previse fluidnog presao na fluidno :) Pa sam mislio da nije hardverske prirode ali sve ok. Hvala na odgovoru :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno