Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh, puzzle.... Kada sam video Croteam, ponadah se necemu kao Serious Sam..... :(
 
Ma ne kazem da je lose, samo mi nedostaje SS....
A ovo moze da bude pravo iznenadjenje... Glavolomka na drugi nacin :)

Rade oni i na SS4 ne brini, samo je pitanje kad ce da izadje. Sto se tice igre, meni je ovo najbolja igra iz prosle godine, pa mi je drago sto je izbacuju i za ostale platforme. Nije samo puzzle glavolomka u pitanju, sjajna prica i postavka igre cine je je sjajnom igrom i jednim veoma zanimljivim iskustvom.
 
Dobicemo dosta dobrih vesti na Gamescomu, cak i ako je Sony prebacio svoj pressconf na PGW. Za pocetak, potvrdjeno je da ce pricati vise o Horizon-u. :)
 
PS4 ekskluziva



Kratki PC demo ali urađen na osnovu PT demoa

 
Poslednja izmena:
Ovo mi se jako svidja, izlazi na PS4 za par dana [PC verzija ce biti tokom septembra]

 


 
Kojima, sto mi ovo radis? Teras me da uzmem ovo i onda ne igram ista drugo godinama. :D


 
Bilo mi dosadno pa naleteo na Microsoft konferenciju. Smorio se za medalju jer zamalo da zakljucim da sam mator konj za igranje igrica, da sam to prerastao.

Onda pogledah video iznad, naprzio se ko mlad majmun. Ne verujem sta su sve ubacili u igru. Ona igra macke i misa je nesto najbolje sto sam video u igrama u zadnjih ko zna koliko godina. Kojima je genije. Steta sto ce ovaj serijal provlaciti kroz blato svakim sledecim nastavkom posle sestice.

MGS5, DS3 i Elite su moje tri igre sajma. Nisu sve za PS4, al jesu za PC :p

Mada cenim da vredi menjati 60 fps za cheaterless multiplayer i stabilniju zajednicu kada je MGS5 u pitanju. Jos kada bi ulovio limited MGS PS4 za normalno pare. Jbga necu biti dovoljno dugo u Becu da ga pazarim, ovde ce sigurno biti dostupan.
 
Pa i GZ je na PS4 radio glat u 1080p/60fps bez ikakvih framedrop-ova, zašto ne bi i TPP. E sad MP je druga priča.
 
Ljudi jel ima neko od vas problema sa input lagom tj kasnjenjem komandi.. ne znam dal sam ranije pitao ali toliko me ubilo u pojam dok igram fifu i Shadow of Mordor da ne znam kako to rrešim. Movement je osetno usporen, probao sam sa promenom džojstika ali ista priča :/
 
Ljudi jel ima neko od vas problema sa input lagom tj kasnjenjem komandi.. ne znam dal sam ranije pitao ali toliko me ubilo u pojam dok igram fifu i Shadow of Mordor da ne znam kako to rrešim. Movement je osetno usporen, probao sam sa promenom džojstika ali ista priča :/


Kakve to ima veze sa PS4? To ti je do TV-a, neki imaju ocajan odziv pa ako se kupuju i za ovu namenu treba otvoriti cetvoro ociju (;
 
Sto mislis da ps4 verzija nece raditi u zakucanih 1080/60?
Ne ocekujem mnogo od MP.
Pricam napamet, nemam pojma kako radi Ground Zeroes. Znam da je vecina igara capped at 30, pa sam mislio da je i ovde to slucaj. Super ako nije tako.

Nemam pojma kakav ce biti MP tj. Metal Gear Online ali ovo sto su prikazali sa bazama, jedan na jedan je super. Podseca na xcom i jagged alliance.

Kod PC verzije me zuljaju hakeri, GTA5 bukvalno ne moze normalno da se igra online. Plus sto ce igraca biti prve dve nedelje a posle nagli pad. Na konzolama to drugacije ide kod popularnih MP naslova.
 
Poslednja izmena:
uzeh tv u januaru koji ima input lag 50msec što mu dodje neki average ali sam se nadao da može nekako da se optimizuje na ps4 ili na podesavanjima na tv-u ali bez uspeha :( da,da znam, ja nisam otvorio 4 oka i sad tuga, kasno sam saznao za tu opasnost. Hvala u svakom slučaju, makar znam do čega je..
 
Vecina modernih televizora ima Game/PC mod koji bi trebao da ubrza odziv gasenjem vecine processing efekata, tako da ako imas taj mod obavezno igraj na njemu. Ja sam isto pri odabiru tv-a gledao da ima najmanji moguci lag.

Inace, mala doza input laga je i ocekivana za sve vsyncovane igre a negde je i bila ogromna pa je dodatnim tweakovima reseno, tipa GTA5. Sve zavisi od igre do igre, ali ako igra ima vec po defaultu vsync lagovanje, plus tv doda jos laga, to ce ocigledno bas da se primeti.
 
Poslednja izmena:
uzeh tv u januaru koji ima input lag 50msec što mu dodje neki average ali sam se nadao da može nekako da se optimizuje na ps4 ili na podesavanjima na tv-u ali bez uspeha :( da,da znam, ja nisam otvorio 4 oka i sad tuga, kasno sam saznao za tu opasnost. Hvala u svakom slučaju, makar znam do čega je..




Au 50 ms mnogo brale :D Jesi stavio "Game mode" tu ces da recimo osetis poboljsanje veliko u odnosu na ostale postavke.

Edit: pretece me GosnM :D
 
Poslednja izmena:
Pricam napamet, nemam pojma kako radi Ground Zeroes. Znam da je vecina igara capped at 30, pa sam mislio da je i ovde to slucaj. Super ako nije tako.
Onto more good news; the Fox Engine is already cementing its reputation as an engine built for rock-steady performance. Not only is it designed to hit 60fps with v-sync on PS4 and Xbox One, but the overhead so high that not a single frame is dropped during our tests. What we're left with is an absolute lock on that number from start to finish, giving us a monotone 16ms reading in our frame-time analysis, ensuring an entirely consistent experience. This entitles Ground Zeroes to the fastest turn-around for a frame to appear on-screen following the player's input - a sublimely responsive game on whichever of these consoles you might own.
E sada, TPP ce biti veca igra, nadam se da se do nece odraziti na framerate.

Nemam pojma kakav ce biti MP tj. Metal Gear Online ali ovo sto su prikazali sa bazama, jedan na jedan je super. Podseca na xcom i jagged alliance.
Premalo informacija za sada. Ne ocekujem previse, nadam se da gresim.

Kod PC verzije me zuljaju hakeri, GTA5 bukvalno ne moze normalno da se igra online. Plus sto ce igraca biti prve dve nedelje a posle nagli pad. Na konzolama to drugacije ide kod popularnih MP naslova.
Ja se i dalje dvoumim koju verziju da uzmem. PC verzija izgleda primetno bolje, ali ko zna da li ce biti problema na startu. Ovo je jedna od retkih igara gde ne zelim da cekam da patchevi srede igru.

uzeh tv u januaru koji ima input lag 50msec što mu dodje neki average ali sam se nadao da može nekako da se optimizuje na ps4 ili na podesavanjima na tv-u ali bez uspeha :( da,da znam, ja nisam otvorio 4 oka i sad tuga, kasno sam saznao za tu opasnost. Hvala u svakom slučaju, makar znam do čega je..
I moj tv ima oko 50 i sa konzolnim igrama nemam problema (ionako uglavnom rade u 30 :D). Jedino SF i Tekken da igram tako, vec na monitoru.
 
Vecina modernih televizora ima Game/PC mod koji bi trebao da ubrza odziv gasenjem vecine processing efekata, tako da ako imas taj mod obavezno igraj na njemu. Ja sam isto pri odabiru tv-a gledao da ima najmanji moguci lag.

Inace, mala doza input laga je i ocekivana za sve vsyncovane igre a negde je i bila ogromna pa je dodatnim tweakovima reseno, tipa GTA5. Sve zavisi od igre do igre, ali ako igra ima vec po defaultu vsync lagovanje, plus tv doda jos laga, to ce ocigledno bas da se primeti.

Jeste mnogo 50msec, sad vidim :D probao sam game mode ali je bez nekih poboljsanja. Uzeo sam sony 40r450b, bio je povoljan na kp, model iz 2014, računao da će biti ok ali ga sad ne bi preporučio nikome za gaming.. jednostavno koliko para toliko muzike. Najviše mi je krvo što sam kupio nov tv i skapiram da moram da ga menjam pošto 90% vremena na njemu se pika PS4 :/
Hvala za ovu listu, bacio sam oko na ovaj model KDL42W705B na preporuku prijatelja pre neki dan, vidim i da je ovde vodeći :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno