Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa dobro, ne kasniš puno... samo pola godine. :D
 
Ja ovo prvi put vidim :D

U pitanju je "post post-apocalypse" open world RPG od Guerilla Games-a na kojem radi lead writer New Vegasa i jedan od bitnijih quest dizajnera iz Witcher 3. Sve u svemu jedan od najimpresivnijih novih AAA IP-ova koji ce stici na konzole sledece godine [ako ga ne odloze na pocetak 2017. :D]. Imas novi gameplay snimak sa PGW-a, slican ovome sa E3-a ali sa malo dukcijim pristupom istom okrsaju.

Evo najsvezijeg screenshot-a, a update o igri cemo mozda dobiti vec sledeceg vikenda na TGA/PSX-u. :D
12244849_1063503070342xum5.jpg
 
Jedno pitanje! Imam X nalog US na kome je pretplata. Otvorio sam Y nalog takodje US da bih uzeo neke i igre i uradio share tog naloga sa igricama. Taj Y nalog sam dao drugaru da bi aktivirao ps+ sa fifom na dva dana, da bi iskoristio popuste na US storeu, konkretno BF4 premium je 18$, a Order je 10&... Na tom Y nalogu bez PS+ te igre su 24$ i 15$. Sutra mi uplacuje vaucere u vrednosti od 30$ da bih pazario te igre. E sada pitanje je da li cu ja moci, da ih igram kod sebe kao nosilac, a taj skime zelim da serujem kao gost? I da li ce vaziti pretplata sa mog primarnog i jedinog X naloga, za te igrice? Hvala
 
Poslednja izmena:
Koji vam je danas i juce sa X i Y nalozima :d :d

Da, a igraces sa svog X naloga? Imaces pretplatu. Ali on nece, imace ta 2 dana sto ste uzeli i posle nista.
 
[emoji23]Da sa X naloga. A kako da i on igra sa pretplatom? Je l postoji neka caka? Ne mora to da bude klasican share...
 
Poslednja izmena:
On mora biti nosilac tog naloga gde je pretplata, ako hoce da mu hvata na svakog gosta.

Znaci ili da uzme sam pretplatu na taj nacin, ili...

Da ti budes gost svog naloga X, a njemu das taj nalog da mu bude nosioc. U ovom slucaju on ima tvoj nalog samo "sa strane" a igra sa drugih naloga, dok ti igras samo sa svog naloga X i imas pretplatu na njemu.

Ako ti je to poverljiv drugar i sa njim mislis da delis igre (i pretplatu), od korena trebate da radite ovako:

- Sve igre sto delite uzimate samo na tvom X nalogu
- Ti si na X nalogu gost (Deactivated)
- On tvoj nalog X stavlja kod sebe kao nosilac (Activated)

Ovakvim pristupom imate obojica pretplatu (istu pretplatu), i delite zajednicke igre koje odlucite da kupujete. Ti igras samo sa svog naloga a on napravi jos jedan nalog pored tvog (napravi bas svoj licni nalog) i igra sa njega sve...

I ubuduce mozete raditi share i sa drugim ljudima, ali ti da kupujes samo nosioce jer ako uzimas goste nece ti se prenositi pretplata na njih.

A on moze i jedno i drugo...
 
Poslednja izmena:
Uu. Ne valja to nikako [emoji4] Razumeo i ne svidja mi se. Poznajemo se samo sa chata iz lige koju igramo na PESu. Mislim ok je lik skroz, ali bzv mi je za te ostale igre...Ne odgovara mi to. Bolje cu sam uzeti BF4....
 
Poslednja izmena:
Izmenio sam post, procitaj opet.
 
A nista ne menja stvari, to sto bih ja igru kupio sa tog novog accounta i taj novi account bi delio sa njim... Da li bi u tom slucaju imali ps+ svako na svom nalogu? Taj novi nalog koji je napravljen samo zbog kupovine igara bih kod mene bio deactivated a kod njega primary, da li bismo tada imali ps+ i jedan i drugi, i da li bi tada mogli obojica da igramo svako sa svog naloga.
 
Poslednja izmena:
Pa kako mislis da on ima PS+ ako je tebi PS+ na tvom X nalogu kojeg ne delis sa njim? :D
 
Poslednja izmena:
Pa i ne mislim vise. [emoji23]Zarad 1000 dinara ustede. Mnogo komplikacija. Razumeo sam sada. Hvala [emoji6]
 
imam jos jedno noob pitanje. otvorio sam amazon.co.uk nalog jer sam do sada imao samo amazon.com.

kada hocu da kupim 25£ voucher za psn izbacuje mi This item is not available for purchase due to geographical restrictions.

smem li da stavim UK za zemlju i kupim ili je potrebno jos nesto da se menja?

ne bih da zeznem nesto...
 
Pa kao sto i na amazonu.com imas laznu US adresu tako logicno i na amazon.co.uk stavljas laznu UK adresu
 
aham... sad cu da prepravim.

a smem li recimo da idem na psn store pa na opciju add wallet funds? imam intesinu internet karticu i sa njom sve kupujem...
 
Smes, ali sta hoces, da kupujes direkt sa kartice? Probaj ali ne znaci da ce proci.
 
ma pokusavam na bilo koji nacin da kupim ovih 25£ da bih uzeo Witchera ali nigde nece da prodje. na cdkeys je nestalo od 25£...

nadjoh na kraju na cdkeys i proslo je iz prve. akida se upravo vestac...

bas se nasekirah danas :)
 
Poslednja izmena:
Zna li ko neki dobar forum sa sherovanjem mimo one "razmene igara", dosta se ceka dok se popune slotovi, pa onda malo ko ima skrill,pa je problematicno za nas koji nismo u SR itd itd
Moze i na pp.
 
Poslednja izmena:
Kako si mislio da ce neki manji, nepoznat forum da brze popunjava slotove, pa ima manje ljudi, moze da bude samo jos sporije. A druga stvar, taj manji forum ne moze ni blizu da ima sigurnost kao ovaj gde ljudi odavno sheruju i mozes da budes siguran uvek kada vidis nekoga sa stazom na forumu.

Znam da bi najbolje bilo kad bi mogao da das 1000 dinara za nosioca za novu igru i da ti to bude na soniju za 5 minuta da igras, ali ne moze, moras da se strpis ili platis full cenu ako ti se zuri, tako funkcionise svet...
 
I sve je ponuda i traznja. Cuvena recenica, svako bas voli da je forsira :d

Ja sam prvi za smanjenje cene nosioca a povecanje gosta (pa i fantoma). Ali to ce se desiti kad STVARNO bude potrebno, jer sve je ponuda i traznja :d

Dolar nas ubi, to je uzrok svega. Nosioc skoro dosao na cenu diska.

P.s. I da, ako neko hoce eno vam aliexpress sa zanimljivim cenama i ogromnom ponudom slotova a bezbednost nigde veca :d
 
A da da su i oni počeli da valjaju slotove? :D Ćinezi, svuda ih ima...
 
Ja sam ranije uvek uzimao nosioca, sada to radim samo za nba i fifu, ostalo uzimam ili preko Ištvana ili cekam neki popust na ps4. Već imam 16 naloga
 
Nisam mogao da verujem, prodao mi jedan gosta, pitam ga ko je nosioc a ko posrednik?

Kaze sta je to? Kupio sam na aliju...
 
Realno, i ne krivim čoveka, jer sve oko upućivanja u te gluposti užasno smara.

Posebno kad hoćeš da vodiš računa o bezbednosti, svo to praćenje, odgovaranje na pitanja nepoznatih ljudi, veliko cimanje generalno za malu uštedu (ko igra samo nosioce kao ja).

Pa i taj osećaj da kad bi nešto da reinstaliraš posle dužeg vremena, ne koristiš svoj library, nego pogledaš spisak u kome ti stoje podaci, ponovo dodaš nalog, pa instaliraš.

Još se sad sve popularizovalo, pa ima svakakvih ljudi koji su u celoj priči, a to ne možeš da predvidiš.


Da je razlika u ceni baš značajna, imalo bi smisla, ovako za mene postaje veliki znak pitanja.

Dobra strana je što možeš da prodaš svaku igru, to stvarno znači u odnosu na digitalne igre koje bi imao na svom pravom nalogu.

I dalje koristim, ali videću šta ću dalje...
 
Poslednja izmena:
Da je razlika u ceni baš značajna, imalo bi smisla, ovako za mene postaje veliki znak pitanja.

Dobra strana je što možeš da prodaš svaku igru, to stvarno znači u odnosu na digitalne igre koje bi imao na svom pravom nalogu.

I dalje koristim, ali videću šta ću dalje...

Couldn't agree more.
 
Share je postao zamoran,dosadan i ne praktičan odavno još(pojavom novih članova koje mrzi da pročitaju uputstvo) cimanju nema kraja,ja batalio ne želim da me neko svaki put kada nešto prodajem smara po 20 poruka šta i kako...Fokus treba da bude na raznim popustima i to je to uvek ćeš imati šta da igraš.
 
I to... Ali ne mogu da odolim pa i to da ne podelim :d
 
Haha to to :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno