Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nece Pro imati nista sto nece ostali modeli, kada su igre u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo to što Maksic piše. Pro verzije igara (neke, u zavisnosti od truda developera) će imati ili više detalja, ili višu rezoluciju ili više frejmova.

Sent from my Nexus 6P
 
Hvala na odgovorima. :)
Bitno mi je da, ukoliko se odlucim za "obicnu" ili slim verziju konzole, ne budem uskracen za neke naslove tj da iste igre izlaze za sve 3 verzije konzole.
 
Dve verzije konzole. Slim i Phat PS4 su ti jedno te isto.

Sent from my Nexus 6P
 
Horizon ce izgledati skoro identicno na PS4 i Pro-u, jedina razlika je sto dobijas 4K u Pro verziji. I naravno HDR na adekvatnom displeju, na obe konzole.
Valjda če biti i stabilniji fps, na onom snimku je očito da ne može da održi 30fpsa.
 
Dve verzije konzole. Slim i Phat PS4 su ti jedno te isto.

Sent from my Nexus 6P
Ako cemo realno postoji vise verzija PS4 konzole: PS4 Fat (CUH 10xx, 11xx, 12xx), PS4 Slim (CUH 2000) i PS4 Pro (CUH 7000) ali znam sta si hteo da kazes. :)
Fat i Slim je jedna te ista konzola (ako se izuzmu ove podverzije) a druga verzija je Pro.
 
To stoji ali zar te stare CUH vise nisu u opticaju? Mislim da su u EU ili USA rafovi ocisceni i da se prodaju samo 'najnoviji' CUH modeli, dok kod nasih pilicara samo prvi modeli i ima, haha.. [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na KP vidjam onu poslednju 1216B verziju koja je cela mat, bez onog glossy dela i novi Slim. To je od novih uglavnom a od polovnih ima sve i svasta pa cak i onih prvih verzija. :)
 
Ima po Bg-u cuh 12xx nove 500gb/1tb i to ~300e sa igrom, polovnjaci vrte starije modele. Dodje drug iz Bugarske i fali se kako je uzeo nov PS4 a nema pojma da izlazi Slim/Pro ili da je kupio onaj prvi release model.. :butt:
 
I Slim je tu negde sa cenom. Po meni ko ne zeli da ceka Pro ili ga u samom startu otpise, ostaje kao logican izbor Slim u odnosu na Fat iz prostog razloga sto je noviji a tu su jos neke prednosti poput manjih dimenzija, tiseg rada, manje potrosnje a i WiFi je bolji.
 
Poslednja izmena:
KP je gospoda! [emoji2]

Hahahaha kako moze neko da bude tako neiformisan, ako vec planirao kupovinu, mogao je malo da procita koji sajt, pogleda YT.

U DE PS4 230e. [emoji16]



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I Slim je tu negde sa cenom. Po meni ko ne zeli da ceka Pro ili ga u samom startu otpise, ostaje kao logican izbor Slim u odnosu na Fat iz prostog razloga sto je noviji a tu su jos neke prednosti poput manjih dimenzija, tiseg rada, manje potrosnje a i WiFi je bolji.

Zasto bi iko uzimao slim umesto pro verzije? Nema logike, sta ne moze da ceka mesec dana?
 
Zar pro nije skuplja 100€? Zasto bi neko dao i 30€ vise ako nema 4K tv i niti planira kupovinu istog? Mene recimo pro ne privlači uopste zato što nema 4K drajv.

Sent from my D6603
 
Igre ce i na 1080P tv-u izgledati bolje, ja trenutno imam ps4, a recimo da bi sad kupovao iako nema 4tv uzeo bi pro zbog hardvera.
Da 4kdrive mi je bas bitno, treba ce jos par godina da zavivi to ;).
 
Pazi..novac moze biti odlucujuci faktor, ali..po meni je razumnije sesti i razmisliti, ti tu konzolu uzimas na duze vreme, a tih 100e vise su ti kazi dve igre, tako da to nije puno velika investicija, plus, iako nemas UHD tv, igre ce ti biti daleko lepse i fluidnije na obicnom HD tv-u, tako da se po meni to vise isplati. Naravno svako radi po svom ukusu i ogranicenju..
 
Da, PSVR radi i na običnoj.
 
To da ce da izgleda bolje u 1080p je diskutabilno. Ajd napravi bolje od Uncharteda 4 :D Koja igra na PC-u ima slicnu grafiku, ono da odvali. Mislim da su stigli do nekog "kraja" sto se tice grafike za sada na ovom hardveru, mogu da forsiraju rezoluciju i neke sminkane efekte. Samo 60fps moze da prelomi kupovinu, ali to ce da se zna tek oko NG kad pocnu prvi veliki naslovi sa E3-a da izlaze, verovatno patchovani mesecima kasnije. Nadam se da gresim i da ubede suprotno, ali za sada samo cekanje.
 
Da 4kdrive mi je bas bitno, treba ce jos par godina da zavivi to ;).
Eto meni je bitan drajv a za blago jači hardver i malo nasminkaniju grafiku me zabole patka, pa i 10€ razlike da bude izmedju pro i obične necu im dati u inat.
Da izdrži ova stara do izlaska 5ice ako je i bude uopšte i ja zadovoljan.


Sent from my D6603
 
Zasto bi iko uzimao slim umesto pro verzije? Nema logike, sta ne moze da ceka mesec dana?
Ja sam govorio o Slim umesto obicne a i daniel ti je dao odgovor.
Zar pro nije skuplja 100€? Zasto bi neko dao i 30€ vise ako nema 4K tv i niti planira kupovinu istog? Mene recimo pro ne privlači uopste zato što nema 4K drajv.

Sent from my D6603
Ni mene Pro ne zanima previse ali cu svakako sacekati pocetak prodaje kod nas kao i te neke prve testove da vidim vredi li sta.
U svakom slucaju planiram da u samom startu potrosim 400+ €, da li na Slim uz neki dobar bundle ili na Pro videcemo jos.
 
Poslednja izmena:
Koji volan uzet za ps4 sa menjacom? Koristi li ko logitech g27 ?

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Jel' moguće da mi je Paypal naplatio svoje usluge za kupovinu ključeva? Uzeh ključeve za pare za wallet preko cdkeys-a (50$, 10$ i ps+ pretplatu od godinu dana) i ladno me sve ukupno izašlo 9$ više od onoliko koliko je to sve zbirno trebalo da košta. Baš su me neprijatno iznenadili.

Sent from my Nexus 6P
 
Uvek naplacuju neku proviziju, sta god i gde da kupujes.
 
Zar nije malo mnogo? Ako sam tri ključa kupio, ispade da mi uzeše po 3$ po transakciji.

Sent from my Nexus 6P
 
Jeste mnogo, nisam primetio cifru koju si napisao.

Mislio sam da zaracunaju uvek proviziju na kurs odnosno kurs je losiji na paypal-u mnogo nego kupovinom samo preko kartice.

E sad sta je ovo ne znam, jel su ti bile bas odvojene stavke za proviziju, kao nesto additional cost?

Svaki dan uzimam preko cdkeys-a i nisam to primetio, i bas uzimam kljuceve iste ko i ti.

Sad cu da bacim pogled
 
Nisam "proverio" na Paypal-u već jednostavno sam imao na računu za 9$ manje sredstava od koliko bih trebalo da imam. Posle sam uzeo još 10$ i hteo da uzmem još jednu PS+ pretplatu (sebi) i nije htelo da prođe. Iz bezveze probao da platim direktno unošenjem podataka iz kartice i prođe iz prve, skinuli mi tačno toliko, koliko i treba. Zato sam i došao do zaključka da Paypal zavrće negde...

Sent from my Nexus 6P
 
Kontaktiraj ih i vidi gde je zapelo... nemoguće je uzeti tako veliku proviziju.Placao sume preko 300$ i provizija je bila smešna tipa 1-2$

Sent from my D6603
 
Ovde piše da je Paypal skinuo onoliko koliko i treba, gde zalutaše tih 9$. Sada mi tek ništa nije jasno :D

0ee81abd73476493489c9fab938db4cc.jpg


Sent from my Nexus 6P
 
Deluje mi vrlo zanimljivo kako su hardverski sve odradili, ali dok ne probam ništa od pazara. Valjda će biti negde u ovom ubogom NS-u izloženo.

[YOUTUBE]_0e8O3f9W6E[/YOUTUBE]

A ovi likovi su već pokidali svoj (nešto je opasno puklo uglavnom)

[YOUTUBE]BfET72aw0eU[/YOUTUBE]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno