Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne, već je omogućeno od prvog dana.
 
Ovo da mora da bude setovan kao primary nalog sa pretplatom da bi mogao da igras online je od skoro.

Od uvek, sa tim da ne mora biti setovan kao primary, ali onda moze samo da igra sa tog naloga gde mu je ps plus (gost naloga).
 
Pozdrav ljudi, pazario sam novu konzolu pre 2 nedelje i do sinoc sve je funkcionisalo besprekorno. Medjutim od sinoc negde posle 00h i ceo dan danas ne mogu da udjem na PS Store i takodje trophies nece da se sync-uju uopste. Kad god pokusam da udjem na PS Store ili da sync-ujem trofeje, izbacuje mi ovu gresku "ws-37397-9". Pokusao sam sve moguce preporucene metode da ovo sredim (restartovanje rutera, rebuild database), medjutim i dalje mi izbacuje istu gresku. Da li je neko mozda imao slican problem ili zna kako moze da se sredi?
 
Da
 
Pozdrav ljudi, pazario sam novu konzolu pre 2 nedelje i do sinoc sve je funkcionisalo besprekorno. Medjutim od sinoc negde posle 00h i ceo dan danas ne mogu da udjem na PS Store i takodje trophies nece da se sync-uju uopste. Kad god pokusam da udjem na PS Store ili da sync-ujem trofeje, izbacuje mi ovu gresku "ws-37397-9". Pokusao sam sve moguce preporucene metode da ovo sredim (restartovanje rutera, rebuild database), medjutim i dalje mi izbacuje istu gresku. Da li je neko mozda imao slican problem ili zna kako moze da se sredi?

Kod mene je jutros prvi put od kako imam konzolu bio problem sa greškom zbog koje ne mogu uopšte online. Rešio sam tako što sam restartovao ruter i PS4, pa ponovo ušao u podešavanja za internet. Nisi naveo da li uopšte ne možeš online ili je problem sa prodavnicom i sinhronizacijom trofeja, ali pokušaj ovako.
 
Jos jedno pitanje imam... Igrice iz Nemacke da li mogu da se prebace na engleski?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto bi trazila, kada odavno znamo da se moze igrati u singleplayeru [offline]. Ko hoce pristup uploadu podataka i eventualnom multiplayeru [ako ikad uspe da nadje nekoga u preogromnoj galaksiji], njima ce trebati +.
 
Kod mene je jutros prvi put od kako imam konzolu bio problem sa greškom zbog koje ne mogu uopšte online. Rešio sam tako što sam restartovao ruter i PS4, pa ponovo ušao u podešavanja za internet. Nisi naveo da li uopšte ne možeš online ili je problem sa prodavnicom i sinhronizacijom trofeja, ali pokušaj ovako.

Uspeo sam da sredim to jos taj dan kada sam i ostavio poruku i to bas na taj nacin kako si i opisao, ugasio ruter, sacekao 10-ak minuta da promeni public ip, upalio konzolu i ponovo podesio internet i vratilo se sve u normalu. Mada mi je cudno bilo sto sam npr. browser mogao bez problema da koristim na konzoli kao i Youtube, ali nije hteo nikako da otvara PS Store ili da sync-uje trofeje. Takodje evo bas od tog dana pa do danas npr. preko PC-a ne mogu da otvorim PS Store stranicu, dok preko konzole otvara najnormalnije, sto mi je opet jako cudno.
 
Uspeo sam da sredim to jos taj dan kada sam i ostavio poruku i to bas na taj nacin kako si i opisao, ugasio ruter, sacekao 10-ak minuta da promeni public ip, upalio konzolu i ponovo podesio internet i vratilo se sve u normalu. Mada mi je cudno bilo sto sam npr. browser mogao bez problema da koristim na konzoli kao i Youtube, ali nije hteo nikako da otvara PS Store ili da sync-uje trofeje. Takodje evo bas od tog dana pa do danas npr. preko PC-a ne mogu da otvorim PS Store stranicu, dok preko konzole otvara najnormalnije, sto mi je opet jako cudno.

Imam sličnih problema. Kada pristupam store-u sa kompa, a radi PS3, stalno zeza učitavanje stranica... kao da je site pao. Kada sam baš u store-u preko konzole, neće uopšte da ih učita. Random se ponaša...
 
Maltene sve igre izdate za EU trziste u sebi imaju Engleski [nisam cuo da neka nema, mada ajd, mozda i ima]. Publisheri [i indie cak] prilagodjavaju igre da imaju EU EFIGS lokalizaciju [english, franch, italian, german, spanish].
 
Evil Within za FR region nema English :D Lol ali eto desilo mi se i to, iako uvek bacim pogled ali tada nisam.

Pogledajte svaku igru prvo na Store-u date zemlje i sa leve strane gde pise velicina igre u MB ili GB ispod toga obicno pise i koje jezike ima, audio i subtitle.
 
Poslednja izmena:
Za Nemacku razumem jer su oni i pre imali posebne cenzurisane verzije igara. Bas sam u Novembru nabavljao Fallout 3 i New Vegas za PS3 i jedva nadjoh u oglasima non-German only igru. A kod nas u oglasima, ko je retro gamer, samo Svapske igre bez engleskog naravno. (PS1, 2, ...)
 
Sve me nešto poteralo... Kako se pomene neko pitanje ovde i meni se slično ili isto dešava.

Sinoć ubacim F.E.A.R. (nemaški disk) i meni i prolog pre početka table na nemačkom, ali potom kreće i dijalog na nemačkom...
Kako da proverim da li mogu da prebacim igru na engleski (nema smisla da je igram na nemačkom, jer ne kontam radnju nimalo)?

System settings mi je na US English. Probao sam po opcijama same igre i ništa... Account mi je US.
 
Nema veze region naloga, disk je takav...

Ako u igri ne mozes da menjas jezik onda krastavac, gde si kupio disk?

Kako se igra tacno zove, pod tim nazivom je ne mogu naci na Nemackom Store-u.
 
Uzeo sam polovnu PS3 3004B, od nekog momka sa KP iz NS-a. Navodno je od drugara dobio i mislim da nije preprodavac...

Dao mi uz konzolu F.E.A.R. i GTA V bez ambalaže pa sad ne znam ni GTA kakav je... Doduše, GTA startuje i gameplay jeste na engleskom, ali ne znam odakle ću morati add-on/expansion pack-ove da uzimam...
Logo na kutiji od F.E.A.R.-a je onaj stari logo od debele PS3 konzole...

Edit: Jeste off, ali za konzole je pitanje vezano... Ima neko preporuku za dobar HDMI 2.0 kompatibilan switch, sa najmanje 3 ulaza, 4 idealno, daljinski može i ne mora. Fala!
 
Poslednja izmena:
Uf ti pitas za ps3, nemam pojma ovo je ps4 tema.
 
Dobro ima li neko ko voli ovde FF ? Koje su igre dostupne na PS4 ? U store mi baguje ne mogu da ih izguglam, vidim da izlazi nova od Square Enix-a, ali do sada sta se moze odigrati na ps4 ? Kontam ima bar nesto. Zao mi sto nema prethodnih MGS igara isto, ne znam dal je neko probao odavde iz Srbije da koristi onaj playstation now valjda za ps3 naslove ? Ali opet vidim da ih nemaju sve.
 
Ne. One koje su na store-u. Sve ono što ima na store-u. Za PS Now nisam informisan jer nisam probao, niti me zanimaju stare igre.

Sent from my Nexus 6P
 
Evo da javim,za sad sam probao Uncharted 4 i Beyond:Two souls,kupljene u Nemackom Gamestop-u obe se pokrecu na engleskom bez ikakvih podesavanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na PS4 vise nemas tih ogranicenja. To je bilo na PS3, 2, 1. Moze biti da su samo novi Wolfenstein cenzurisali u vezi sa kukastim krstovima.
 
Da objasnim, Germanija ima svoje AntiNazi zakone, zbog svoje Nazi prošlosti, i postoje igre koje su sakaćene zbog toga, i one su German only. Ostale koje ne dotiču te teme, imaju sve jezike. Znači idu tako daleko da i fizičke kopije štampaju za germanijsko tržište.
 
Pa vreme je bilo (posle 4 meseci od kupovine) da posle Until Dawna (kojeg je zena igrala a ja gledao jer sam vec popratio na izlasku walkthrough na twitch-u), i casual trcanja kroz Doom tek tolko da osetim dzojstik, da predjem i prvi naslov iako je trilogija u pitanju. Uncharted Remaster. Kec je bio ok, ali jbte da su sva tri dela uradili na istom fazonu sa istim zapletom i raspletom samo druga okolina..mozda sto sam igrao skoro pa u maratonu, postalo je veoma zamorno pogotovo sa onim AI-om koji smara nekad samo tako. Trojka mi je mozda najbolja iako najkraca, mozda i najmanje akcije generalno sto mi je prijalo.

Budem poceo U4 za par dana :d
 
Odusevices se.
 

Bez ikakvih spoilera, video sam samo Crash deo, i radujem se tome :D Makar trajalo 60 sekundi haha. A i bas da vidim kako je sa 30fps-a, posto sam samo remastere igrao do sada ili 60fps igre tipa doom/battlefront, pa me zanima kakvo je pucanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno