Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada su najavili F1 2014, istog dana su rekli da ce F1 2015 biti nextgen F1 igra koja ce izaci oko pocetka nove F1 sezone [obicno to je mart] i imace constant updateove koji ce biti dodavani posle svake odrzane trke.

To me vec mnogo vise interesuje od ovogodisnje igre.
 
Ma ja hoću neki Autosport Definitive edition, ili novi Dirt, ali bez Kena Bloka, Pastrane i Salame ili kako li se zovu ti bilmezi koji su uništili Dirt 2 i 3.
 
Kada sam pravio PSN nalog izabrao sam zemlju Hrvatsku pošto naravno nas slepaca nije bilo.

Sada su mi cene u kunama, mogu li to da promenim?
 
Kada sam pravio PSN nalog izabrao sam zemlju Hrvatsku pošto naravno nas slepaca nije bilo.

Sada su mi cene u kunama, mogu li to da promenim?

Kod mene je isto, ali svejedno ti je kad su cene potpuno iste kao i na bilo kojem EU PSN nalogu.
Bar imaš 100% sigurnu podršku kad je su u pitanju naše kartice. Ja sam stavio moju adresu i NS kao grad sa sve poštanskim brojem i za zemlju Hrvatsku.
7.5kn je 1€.
 
Jel je moguce izgubiti game progres-igrao sinoc tlou remastered uredno odradio save game,ugasio ps4,danas palim-start new game????isto i za Second Son.Destiny nastavlja regularno.Imam ps+.
 
Poslednja izmena:

Samo cekam da nasi politicari preuzmu genijalnu ideju. :D

PS4's next software update, Masamune, will be available on 10/28. Includes Share Play, USB Music player, and more!

Share play, hm... Ono sto sam video na prezentaciji, deluje interesantno. Da li neko ima ideju tacno kako funkcionise cela stvar? Pretpostavljam da mora solidan upload?
 
Dakle ovo je nesto nevidjeno. Remote couch play. Jedini downside je sto mora da bude ukljucen glavni PS4 sa koga se pokrece igra i on se koristi kao streaming server, i naravno, nase africke upload brzine.

Dakle, da bi samo gledao nekoga kako igra, ne moras imati Plus, ali da bi ucestvovao kao P2 treba ti Plus.

Jedva cekam da isprobam. Svaka cast na inovaciji. Ocekujem da uskoro ovo iskopira MS, Steam i Origin.
 
Poslednja izmena:
Jel potrebno da Sony postavi servere ovde ili bar negde blizu :) ili je ovo p2p, pa zavisi samo od naših konekcija, a ne od daljine nekog servera ?
 
Jel potrebno da Sony postavi servere ovde ili bar negde blizu :) ili je ovo p2p, pa zavisi samo od naših konekcija, a ne od daljine nekog servera ?

P2P je, jedan PS4 je server za Remote Play stream, drugi PS4 je client koji prima stream. PSN se koristi samo za authentikaciju i pocetno povezivanje, PSNow serveri su nepotrebni.

Odlicno je ovo skroz, Sony bas forsira nove zanimljive servise koje druge konzole ili platforme nemaju. U Srbiji se nece ovo previse koristiti jer 95% ljudi ima manje od 1mbit uploada.
 
Stigo je firmware, moram priznati da OS radi brze [pogotovo friendlista], a ima bas dosta novina na sve strane.
 
Da, brzi je mnogo.
 
Ja nisam primetio veću brzinu, radio je i do sada prilicno brzo. Ali sviđa mi se sve. Odmah sam promenio boju teme :D. YT upload takođe radi dobro.
 
Jel su rekli kad će Youtube aplikacija da izađe? Vidim da je nema sa ovim update-om.
 
Po refreshu PS Store-a izlazi YT app. Valjda danas... Japanci vec imaju, kako kaze DieH@rd. Mada YT upload kroz share dugme vec postoji, to je dodato sa updateom. A bas aplikacija ce biti dostupna preko PS Store-a.

Nego, zanima me povezivanje usb flesa sa mp3 muzikom.
U fat32 je poziciji, ubacim u PS4 i nista se ne desava?!
Trazim svuda u Settings nesto za sta da se uhvatim, medjutim nista ne vredi...
Na dashboard baru ikona Music Unlimited, prvo mi je to palo na pamet, ali ne mogu da otvorim, pise nije dozvoljen za moj region...
Imam US nalog.

EDIT: YT app vidim koriste neki frendovi, verovatno je za EU vec izasla, na US jos nista...

EDIT 2: Ja se izvinjavam, stvarno sam budaletina. Nisam nigde nista procitao pre nego sto sam ubacio muziku na fles i fles u konzolu. Opusteno sam mp3 fajl ubacio u prazan fles misleci to je to... Sad sam skontao da na flesu mora prvo postojati folder "Music" i tek u njega ubaciti mp3 fajlove. Sada radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
Igrao sam na kratko Diablo3 preko Share Play-a, host je bio u 7000+ km dalekoj Kanadi [Toronto]. :D

Vizuelno stream je odlicno izgledao, ali lag je naravno zbog extremne udaljenosti dosta kasnio [~200-250ms odokativno]. Sve u svemu SharePlay radi svoj posao dobro, i na manjim udaljenostima ce sigurno biti totano seamless [kao sto i vec stizu izvestaji].
 
Poslednja izmena:
Probao sam i ja Share Play sa prijateljem iz Srbije i istog provajdera,brzina i meni i njemu je 25/2 i radilo je savršeno(FIFA 15), jedino bi možda mogao kvalitet slike biti malo bolji ali ok je,sve u svemu svaka im čast na ovome,čak i demo PES smo probali može:),nego meni ne radi you tube upload izbacuje grešku...
 
Primetio sam (nezavisno od novog update-a, od kada imam konzolu), posto cesto odem na "Test net speed" opciju u Settings, pa kada god to uradim, a pri tom mi je nesto drugo aktivno (igra, neka aplikacija) zapuca se to drugo, najcesce pukne konekcija ili slicno tome. Recimo igram BF4 Online i u toku igre odem da izmerim brzinu, gotovo je 100% sigurno da ce me izbaciti sa servera igre. E sad, skontao sam to i nisam vise merio brzinu u toku igranja, ali evo danas sa novim updateom kako sam pustio muziku preko flesa i posle otisao da merim brzinu, sistem se toliko zapucao da se konzola iz cista mira ugasila.
Da izvinite, usr.o sam se, jer nije posle ni htela da se upali. Izbacio sam strujni kabal i cekao neko vreme, i tek sam onda uspeo ponovo da upalim, ali prvo se jedno 3 puta restartovala, usla u safe mode radi storage update itd itd, posle je bilo koliko toliko u redu, odmah sam ugasio na Turn off i to je to, nisam je vise hteo "muciti".
Znaci da li je moguce da toliki problem pravi Test net speed, da li je to moguce ? Meni stvarno znaci kada to uradim, jer mi se nekada net zapuca pa nece da ucita frend listu ili activities, i cim izmerim brzinu krene sve normalno, ali ocigledno vise necu to raditi...
 
^ kod tebe uvek neki problemi :)


Probao sam i ja Share Play sa prijateljem iz Srbije i istog provajdera,brzina i meni i njemu je 25/2 i radilo je savršeno(FIFA 15), jedino bi možda mogao kvalitet slike biti malo bolji ali ok je,sve u svemu svaka im čast na ovome,čak i demo PES smo probali može:),nego meni ne radi you tube upload izbacuje grešku...

Navodno, najbolji kvalitet slike koji se dobija sa Remote Play-om je sa ~5-6mbit. Verovatno je ista situacija i sa SharePlay-om. Makar radi i sa 2mbit. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno