Šta je novo?

Mama voli bebu - muzicki crtani spotic filmic - AfterEffects work

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

djnick

Slavan
Učlanjen(a)
08.01.2007
Poruke
35
Poena
304
Pozdrav svima.

S obzirom da je spotic sa Pilicima postigao prilican uspeh [preko 13 miliona pogleda] resio sam da u istom maniru uradim jos 1 video... ovaj put "porodicni" :d

Evo ga:

Mama voli bebu // Mommy Loves Baby (2013)

http://youtu.be/FDBqs7GOY_w

credits:

Crtanje, dizajn, animacija, komponovanje, animacije & video:
Nikola Tomic (Nykk)

Glasovi // Voices:
Jelena Kovacevic - vokal // Vocalist
Jelena S.P. (Seka Persa) - Mama // Mommy
Nikola Tomic (Nykk) - Tatica & Bebica // Daddy & Baby
Masha - naš Mali maltezer // our Small Maltese Puppy

Produced in 2013 by
Nykk Tomic // Deetronic Design Studio
www.djnick.rs // www.youtube.com/djnykk

Software I've used to produce the video:

music: Renoise
sound recording & editing: Steinberg WaveLab
graphics: Adobe Illustrator & Adobe Photoshop
video: Adobe AfterEffects

It took me ~10 working days to finish.

Svaki komentar je dobrodoshao :)
 
bas deluje hipnoticki
 
+1 Borise. :smash:

Ne'am ja sad neki tu komentar jer meni ovo izgleda jednostavno glupo (bez namere da nipodaštavam uloženi trud).
 
Previse je monotono. Pilici su bili zanimljiviji. Previse, previse ponavljnja i iste animacije u obe strofe, kao da je malo ponestalo ideja.
 
+1 Borise. :smash:

Ne'am ja sad neki tu komentar jer meni ovo izgleda jednostavno glupo (bez namere da nipodaštavam uloženi trud).

Nisi svestan kako se mala decica lepe na ovako nesto. Kao hipnotisana... Nismo mi ciljna grupa
 
Poslednja izmena:
Moguće. Klinci se lepe na bilo šta šareno. :)

Baš sam pre par dana instalirao komšiji Angry Birds na komp (i to usput, dok sam nameštao napajanje). Eno, on nije ni probao igru, ne mož' od klinaca (tu do 8-9 godina klinci). :)
 
+1 Borise. :smash:

Ne'am ja sad neki tu komentar jer meni ovo izgleda jednostavno glupo (bez namere da nipodaštavam uloženi trud).

4real.

Iskreno, meni je ovo mnogo glupo, isti utisak je bio i sa pilicima.

Kao prvo, mnogo je monotono i ako se dobro secam bebin glas je isti kao u pileta :D Drugo, ne znam zasto akteri u spotu imaju face kao da su se ukocili od neke psihoaktivne gudre?

Pilici su mi izazvali peglu a ovo je jos gore.. ne pricam ovo jer ne razumem decje tripove, naprotiv.

Naravno ovo je samo moje misljenje, jesam ja ''mator konj'' al sam i sam bio dete i imam dobro pamcenje a i malu decu u okruzenju pa.. izvini bro ali ovo mi se uopste ne svidja, jebga okacio si na forum da bi valjda cuo i one negativne utiske, ne morate sad da me napadate sa cuvenim argumentima ''a sta si ti uradio, daj da vidimo'' :D

Al ako si sa pilicima ostvario preko 13 milki pregleda ne sumnjam da ces i sa ovim, srecno u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Super melodija i lepe boje sviđa mi se
 
Ovde zbog zaobilazenja monotonije ili treba skratiti temu, ili ubaciti jos animacija ili ubaciti jos jedan prelaz. Inace je savrseno za klince i nekako uvrnuto za odrasle... da ne zalazim sad dublje u neku analizu.

Ma ustvari zaboravi, dobro je:D
 
Poslednja izmena:
Iz prve ruke, review jednog 5-godišnjaka:)
Sviđa mu se, tražio mi je da mu pustim 3 x, ali ipak su mu pilići zakon, ovo je primio sa manje uzbuđenja (piliće smo prvi put kada sam mu pokazao vrteli do izbezumljenja).
Dakle, okay na prvu loptu, ali ne tako zarazno kao pilići, ako je suditi po zainteresovanosti mog juniora.
 
Pilici su kult! Hebeni hardcore!
 
Mojim klincima se svidja.
 
O kom uzrastu ovde pricamo? Ako je do 3, 4 godine onda ok, mozes i Ruzicaste Flamingose da im pustis ionako pojma nemaju sta se desava oko njih :D Ali me zabrinjava ako je ovo postalo smesno i zanimljivo malo starijoj deci. Ovaj glas bebe, ne znam ima li neki strucan izraz za to, kao ono "ja sam mali patuljak, u zvucnikuuuu, vidi meee", to je taj fazon, mnogo lose, ajd sto je iritantno nego malo i plasi..
 
^ Teletabisi?

Meni su izgledali k'o neki vanzemaljci koji hoće da isperu mozak deci. :D
 
O kom uzrastu ovde pricamo? Ako je do 3, 4 godine onda ok, mozes i Ruzicaste Flamingose da im pustis ionako pojma nemaju sta se desava oko njih :D Ali me zabrinjava ako je ovo postalo smesno i zanimljivo malo starijoj deci. Ovaj glas bebe, ne znam ima li neki strucan izraz za to, kao ono "ja sam mali patuljak, u zvucnikuuuu, vidi meee", to je taj fazon, mnogo lose, ajd sto je iritantno nego malo i plasi..

Amin
 
Meni je ovo super odradjeno, moracu da pustim klinki da cujem i njen sud. :D
 
Svaka cast za ovaj crtac i pesmicu, mojoj bebi se svidja. :wave:
 
Ni meni se ovo ne sviđa nikako, isto kao ni pilići. Puno šarenila, hipnotišuća melodija, jednostavan tekst, klasično zaglupljivanje isto kao i gummybear, teletabisi, crazy frog, talking cat/dog/itd... Danas je jedino Nodi koliko-toliko pristojan, ostalo je katastrofa. Prošlo je vreme Dragana Lakovića, Branka Kockice, Timoti Džona Bajforda, Duška Radovića i ostalih kada su pesme za decu pisali pesnici, muziku pravili muzičari a program osmišljavali pedagozi. A to što se dopada deci ne znači i da je dobro, deca upijaju ono što im se servira. Isto tako vole i slatkiše, mek itd. pa to ne znači da je to dobro i zdravo za njih.
 
Ne znam sta ste osuli paljbu na coveka. Klip je zanimljiv kako deci, tako i nama odraslima, nije nasilan, ima lepu poruku u pesmi, siri ljubav i pozitivnu energiju. Hejteri. :p
 
Za ovakve stvari nam stvarno treba sto vise hejtera. Ajd sve nek prodje, nek sve bude gotivno i cool. Da svi gledamo crazy frog, nyan cat po 24 sata na YT i narucujemo hranu preko neta.
 
Čemu takvo generalizovanje? :)
 
Ja mislim da ste puni predrasuda, ovakve stvari nisu lose za malu decu, niko ne ide u krajnost i ne kaze da ovo treba da se pusta 24h dnevno! Slicno je kao sto odraslim ljudima treba npr. serija za zabavu : Modern family, How I met your mother, Two and a half man etc. tako i deci treba nesto ovako.
 
Moja zabava su bile Nindza Kornjace, Hi-Man, Branko Kockica, klikeri, igre na C64, a ne dve reci koje se ponavljaju 4 minuta i melodija koja hipnotise (ne zato sto je dobra). Dajte bre stvarno..
 
Nije lose kada se uporedi sa konkurencijom (Cartoon Network), ali moram reci da sam bio privilegovan da mi u detinjstvu na TVu pustaju najkvalitetnije crtace, iz zlatnog americkog doba od sredine 30tih godina pa sve do pocetka 90tih, kada je i njima kao i nama krenulo nizbrdo.

Mada ja ni kao klinac nisam voleo ovakav crtez (karikaturu), koji iz meni nepoznatih razloga prisutan u srpskoj kulturi od Politikinog zabavnika pa do danas. Iz istog razloga nisam podnosio onaj crtac Trnavcevici.
 
I moja zabava je bila isto to, ali ljudi preteruju misleci da ono sto su oni imali je najkvalitetnije, najedukativnije i tako te reci koje pocinju sa naj... :D Od svega sto si naveo deci bi najvise trebao Branko kockica, sto se tice crtaca i sada imaju Nindzango, Malo kraljevstvo, Pepu, Miu etc.
 
Niko ne kaze da je to sto smo mi gledali najkvalitetnije, ali jeste bilo svakako kvalitetnije od ovoga sto se danas servira deci. Ti ctaci su imali pocetak, razradu, kraj, prica je imala svoj tok i sto je najvaznije od svega, poruku. Danas se crtaci (na CNu) sastoje od kojekakvih besmislenih scena, gde likovi poput majmuna skacu vamo tamo i krevelje se, a nikome normalnom nije jasno zasto. To deca od sest meseci znaju, da se vrte vamo tamo i krevelje bez razloga, crtaci bi valjda poreg zabavne uloge trebali i da ih nauce necemu.
 
Ne znam sta ste osuli paljbu na coveka. Klip je zanimljiv kako deci, tako i nama odraslima, nije nasilan, ima lepu poruku u pesmi, siri ljubav i pozitivnu energiju. Hejteri. :p

Niko ništa ne hejtuje, jednostavno se ljudi u nedostatku nečeg kvalitetnijeg i sadržajnijeg okreću YT-u i ovakvim stvarima. Jedini kvalitet tih videa je što nema nasilja i psovki, ništa više. Čoveku svaka čast, pronašao je zlatnu žicu. Ponavljam, nije problem u njemu, problem što to sve više ima prodju.
 
Meni je ovo odlično. Svaka čast. :happy:
 
Ne znam za bebe/malu decu, ali meni je ovo super :D
 
Klinac cetiri godine takodje ostao zakovan za ekran i prebacio se na Pilice odmah nakon toga :)

Meni je OK, ali se vidi da je malo reciklirana ideja i po pokretima i u istom je fazonu ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno