Šta je novo?

Asus M4A78LT-M LE

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
Imam ovu plocu i otkada je imam nisam radio update bios-a. Da li ga treba raditi ili ne i drugo pitanje imam ram memoriju na 1333MHz ako u biosu podesim na 1600mhz (800) i u cpuz mi pokazuje 803,6MHz da li znaci da ona radi na 1600MHz ili to samo pokazuje ploca a ram ustvari radi na 1333MHz?
 
Ako ti sve radi kako treba,ne diraj nista sto se tice bios-a...a ako podesis u bios-u na 1600...onda i radi na 1600 mhz...(cpu-z pokazuje 800)...
 
Desio mi se jedan peh, pokrivio sam one pinove na lan konekciji na ploci, radi se o ovome
bench 1.png bench 2.jpg

koliko vidim 2xusb + lan su zajedno u jednom kucistu, da li ti moze da se otvori da se zameni samo lan ili mora de se menja u kompletu i koliko taj deo moze da kosta?

Da li bi trebalo da radi internet na desktopu bez obzira sto je ostecena lan konekcija ako sbb modem povezem preko usb porta (a ne preko lana kao sto je bilo pre ostecenja) , a onaj lan koji je bio u rooteru da radi i dalje? Da li bi tu trebala neka dodatna podesavanja ili ne?
 
Poslednja izmena:
Da li bi trebalo da radi internet na desktopu bez obzira sto je ostecena lan konekcija ako sbb modem povezem preko usb porta (a ne preko lana kao sto je bilo pre ostecenja) , a onaj lan koji je bio u rooteru da radi i dalje?
 
Može ali će biti sporije u zavisnosti od brzine internet paketa. Bolje stavi neku mrežnu karticu, ima ih jeftinih, gledaj samo da bude sa Realtec chipom, kompatibilni su sa svim i svačim.
 
Odneo sam u servis i zamenio ceo onaj konektor 1lan-2usb za 500,00din i resio sam problem.
 
Nemogu nikako da povatam vezano za ram memoriju, jasno mi je da ploca podrzava do 8GB, ali jedna stvar mi nije jasno da li na ovoj ploci moze da radi modul od 1x8GB a ne od x4GB?
 
Pozajmi neki modul od 8 Gb pa probaj, moze da se desi da radi, imam plocu sa istim chipsetom, koja podrzava module od 8 Gb
 
Nazad
Vrh Dno