Šta je novo?

iPad Air

uzimaj odma'
 
Ljudi imam Ipad 3 wi fi sa 16 giga u sustini koristim ga za gledanje filmova,po koja igrica,citanje i net ,da li vredi razmisljati o presku na air?razlika u nekih 50-70e za doplatu?
Za čitanje, filmove i net trojka će te uvek služiti, ali neke igre već ne podržavaju trojku (Bioshock npr), dalje ako se odlučiš za Air dobijaš dužu podršku (bar godinu-dve) za nove verzije iOS
Definitivno se isplati...
 
Moj ajpeder has a problem :/

Od jutros, nakon celonoćnog punjenja, baterija pokazuje 33% i neće dalje. Pokazuje da se puni i punjač je ok, nije to problem. Mislim da je nakon update na 8.1.1 punjen jednom i da je bilo ok, ali nisam siguran, možda je i prvo punjenje nakon 8.1.1

Inače je baterija izuzetna, na slabom osvetljenju dodje i do 15-16 sati upotrebe. Čitao sam da teba da se resetuje na ona dva dugmeta, radio, 33% i dalje.

Neka ideja?
 
Probaj reset all settings i ako to ne upali restore.
 
U medjuvremenu sam ga malo ispraznio do 25% (inače se prazni kao da ima stvarno 33, brzo), zakačio i sada je dogurao do 39%. Videću da li će da zaglavi.

Hvala, probaću to ako se nije sam oporavio. U principu bitno da nije baterija mrtva, u tom slučaju može samo u kantu :/
 
Staro pitanje, ali da odgovorim, meni radi oko 13-14 sati, doduše na slabom osvetljenju.

A sada moje pitanje :)

Nisam baš neki Apple ljubitelj, ali sam baš zavoleo iPad :type:

Bio sam na putovanju više od mesec po jugoistočnoj Aziji, bez plana, sve smo sa njega rezervisali, kupovali letove itd i punio sam ga dva tri puta za to vreme.

Nego od posednjeg update-a, uvek piše not charging, a u stvari se puni? :/

Čitao sam po nekim forumima da se i drugima dešava i da navodno sa jačim punjačem problem nestaje. Imam ovaj 12w koji je došao uz njega, koliko znam ni nema jači.. A i do pre neki dan je sve bilo normalno ..
 
Da li je usb kabel originalan?
 
Jeste, a imam i neoriginalni (duži) sa kojim se isto dešava, a pre je sa oba bilo okay.

U principu i nije neki problem, puni se i radi normalno posle, ali na primer ako bih hteo da prodam (mislio sam da možda uzmem air 2), deluje kao da je nešto neispravno..
 
da li ima svrhe menjati Galaxy Tab2 , za ipad air zakljucan cloud ali radi preko bypass-a?
 
Ne... Koliko znam svaki bypass te pusta samo da zaviris u homescreen, dok od svega ostalog mozes da se oprostis. Postoji mozda mala sansa da ti dopusti i da koristis fabricke aplikacije, ali iskreno cisto sumnjam.
 
Zdravo svima

Naime, od skoro sam vlasnik i pad air 2, bez prethodnih iskustva u radu sa istim, pa se pitam da li JB može bilo kako da ga pokvari / sj ebe?

Svojevremeno sam se poprilično igrao sa rutovanjem / flesovanjem android telefona i nikada nisam imao problema, ali ovo je mnogo skuplji uređaj pa bih da budem siguran :)
 
Ne. Samo udaris restore i kao nov je.
 
I prije toga samo ručno pustiš iCloud backup.
 
S'obzirom da idem za Brisel za par dana, razmisljao sam da tamo uzmem Ipad Air 2, jos ako bih povratio porez milina.. :) :)
Najbitnija stvar jeste ako bi neko mogao da mi kaze da li je potrebno da ga jailbrajkujem (moze i u PM)..Inace nikad nisam imao apple proizvod, pa bas nisam u toku sa koriscenjem istog u Srbiji..
 
Proveri dobro da li ti je jevtinije da ga uzimaš tamo ili ovde. Ne treba nikakav džejlbrejk.
 
pitanje u vezi kupovine:

da li je u današnje vreme ipad air "zastareo", s obzirom da je izašla dvojka i pro, tj. da li je neko imao u rukama i kec i dvojku air pa da iz prve ruke kaže da li je dvojka mnogo naprednija za svakodnevno korišćenje? ne bih da se z... za 70€ koliko više košta dvojka a opet ne bih da bacam pare ako nije primetna razlika u svakodnevnom korišćenju za surf, mail, epub i pdf knjige...

čitao sam da je dvojka bolja od keca za čitanje knjiga zato što je kec "sjajniji", a i jači procesor i giga rama kod dvojke ne znam koliko doprinosi svakodnevnom radu?
 
Primetna je razlika, ako možeš uzmi 2ku. 2GB rama i te kako znace.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zavisi koliko si zahtevan. Air1 radi sasvim korektno, Air2 radi brže, a najbolji je Pro 9.7.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Za 70€ razlike Air2 radi mnogo bolje u odnosu na 300€ i prelazak sa Air2 na Pro. Imao sam Air, Air2 i sada Pro od 12.9". Air2 mi je za sada bio najbolja kupovina...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je zato sto Pro 12.9" moze neke stvari koje Air2 ne moze, npr da poslužiš piće i grickalice kad dođu gosti. :d


Sent from my iPad using Tapatalk
 
ipak sam na kraju kupio nov air 1 (razlika je bila veća od 100 evra u odnosu na dvojku). za početak dok se naviknem a onda ću da vidim ako mi se svidi ili ne svidi ios šta ću i kako ću.

dajte neku preporuku za zaštitu da ga ne izgrebem, a da nije skupo...
 
Imao sam Air, Air2 i sada Pro od 12.9". Air2 mi je za sada bio najbolja kupovina...


Sent from my iPhone using Tapatalk

A kako baterija Air vs Air 2?

Znam kada su se pojavili prvi testovi koje sam površno pogledao da je na Air 2 bila dosta lošija baterija. Imam Air 1 i baterija mu je impresivna, pa ne bih da menjam ako je bitno lošija :/
 
Baterija je kod svake generacije manje vise ista. Menja se kapacitet, ali uvek ostaje onih "10h usage-a". Nakon godinu dana koriscenja Air2 nisam primetio da je baterija nesto losija u odnosu na prvi dan. Takodje i nakon sto sam presao sa Air na Air2 nisam primetio razliku u trajanju baterije, ali performanse i touch ID su itekako doprinele boljem utisku na novom modelu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam svojevremeno kupio silikonsku zastitu za oko 600 din i takodje koristim i hama futrolu od neoprena. Imam iPad Air od 2013. i nema ni tackicu.
 
OK, hvala[emoji57]


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ipad mini 3 je, koliko vidim, mini 2 sa touch ID? Kako se drzi u poredjenju sa Air 1 sa ovom najnovijom verzijom iOSa?
Zanima me prvenstveno surf i citanje knjiga
 
Pa isto kao i Air1 posto je hardver isti, jedino je ekran manji. Radi sasvim dobro.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pozdrav drustvo. Imam Ipad Air 2 sa IOS 8.3 Jailbreak.
Zeleo bih da odradim update (Jailbreak) na noviju verziju IOS-a, poslednju koja moze ali da mi ostanu sve aplikacije posto ih imam dosta.
Cini mi se da sam negde to citao da moze. Uopste nisam nista pratio vezano za to, koristio sam Ipad u svoje svrhe, prosto me nije zanimalo
do odredjenog trenutka kada sada neke aplikacije traze novu verziju IOS-a.

Dakle moze li mi neko pomoci?
 
koliko znam mozes da apdejtujes samo na poslednju verziju iOS-a, trenutno je to 10.3.3 ako se ne varam i ne postoji jb za nju.
ostace ti sve aplikacije koje imas ukoliko odradis update.

ups, sad vidim da trenutno imas jb tako da nece moci regularan update...
izgleda ces morati restore na 10.3.3...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno