Šta je novo?

iPad Air

Izvor za ove slike i benchovu vest jasno pominje oktobar najranije:
http://9to5mac.com/2013/01/28/is-this-the-back-of-apples-redesigned-fifth-generation-ipad/
Mada mi deluje da unifikacija dizajna ipad mini i veceg ipada nece biti jedina vest, vec i izbacivanje 16gb verzije jer ne verujem da je slucajno sto su sad stavili i 128gb verziju. Ako to urade, niko ne garantuje da ce automatski sniziti cene vec lako moze da se desi da samo izbace cenovnu kategoriju dosadasnjeg 16gb modela.
Btw kome se ne zuri ne bi trebalo da uzima ipad sada, petica ce biti daleko laksa i vizuelno prvi veliki vizuelni pomak jos od prvog ipada.
 
Mislim da si u pravu sto se tice izbacivanja 16GB verzije, cini mi se da ce od sledeceg iPad-a osnovni model biti od 32GB jer polako 16GB verzija gubi svoju funkcionalnost kako aplikacije postaju glomaznije. sto se datuma izlaska tice tu licno mislim da ce biti iznenadjenje i da se Apple nece drzati oktobra kao meseca za premijeru novog iPad-a vec ce ga izbaciti mesec ili dva ranije.
 
Oni bi hteli sigurno da ga sto pre izbace jer trenutno uzimaju displeje od samsunga u cemu ne uzivaju. Cim je ovako tanak model znaci da ce imati manju bateriju a to jedino mogu sa IGZO modelom koji ionako pravi Sharp. E sad, treba vremena za masovnu proizvodnju igzo-a po povoljnoj ceni.
Koga vise zanima:
http://www.reghardware.com/2012/04/13/sharp_begins_production_of_igzo_retina_display_tech/
Obzirom na veliki redizajn mislim da se po prvi put ne pita samo apple kad ce izbaciti novi ipad tako da ne verujem da ce ga izbaciti pre septembra.
 
Ja mislim da ce se cene spustiti za jedan nivo ako izbace 16gb. Za telefon je dovoljno i 32gb, ali za ipad ie malo i 64gb. Developeri izbacuju Hd verzije posebno i one su cesto mnogo vece za ipad.
 
Nove informacije kazu da planiraju da ga izbace u oktobru.
Sto se mene tice, dobro je.
 
Ja mislim da ce se cene spustiti za jedan nivo ako izbace 16gb. Za telefon je dovoljno i 32gb, ali za ipad ie malo i 64gb. Developeri izbacuju Hd verzije posebno i one su cesto mnogo vece za ipad.

I ja mislim da će model od 32GB (ako prestanu da prave model od 16GB) preuzeti cenu modela od 16. To bi bilo i logično, kad imamo u vidu da je ipad1 još pre 3 godine na osnovnom modelu imao 16GB, od tada su cene memorije morale pasti.
 
inace, sto se tice minija, mnogi odlazu kupovinu zbog retina ekrana (kao i ja), pa ce on mozda doci ranije.
 
Sa tvog linka:
Apple has reportedly been working to move away from Samsung as a primary supplier, so this LG display is not surprising. However, Apple often relies on multiple suppliers for a single component, meaning there are quite likely other LCD manufacturers lurking inside other iPad 4s.
 
Tesko je reci koliki je udeo bio a koliki je sada. Cinjenica da su morali opet da uzmu samsunga za ipad mini govori da bas i nemaju neke sjajne alterative a da bi sigurno zeleli da rade sa bilo kim samo ne sa njima.
Btw bas se nasmejah na ovu recenicu sa linka:
"I’d watch Samsung’s share price closely these days…"
 
Bilo kako bilo ocigledno je da je Samsung izgubio izuzetno jakog klijenta (prestaju da im proizvode displeje, NAND a uskoro i SOC-ove) sto je bilo i za ocekivati s obzirom na odnose izmedju ove dve kompanije. za iPad 4 vise maltene da i ne isporucuju displeje, za iPad Mini isporucuju male kolicine...

http://www.idownloadblog.com/2012/11/24/ipad-mini-lg-display/

a ne razumem sta je smesno u toj recenici kada je Samsung doziveo ozbiljan udarac zbog gubitka tako jakog klijenta?

http://www.reuters.com/article/2012/05/16/us-samsung-chips-idUSBRE84F0BT20120516
 
Poslednja izmena:
Kako nije smesno, pogledaj dan pisanja te recenice a onda uporedi kretanje akcija samsunga i apple-a.
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=005930.KS
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=AAPL&t=1y&l=on&z=l&q=l&c=
I cije bi akcije voleo da si kupio na dan pisanja texta?
Sta mislis, ko ce da pumpa pare raspalom sharpu da bi proizvodio ekrane koji trebaju apple-u? I to se sve odrazilo na akcije applea koje su u kratkom roku katastrofalno pale, i pored predstavljanja novih uredjaja. I sto je jos gore po investitore, klizanje ce se nastaviti jer trziste polako postaje prezasiceno appleovim uredjajima.
Mada je to dobro za korisnike, da nisu toliko proklizali ne bi se odlucili na reviziju ipad5 vec bi cedili ovaj dizajn do vecnosti. Sledece je iphone maxi i iphone mini i ipad maxi.
 
Ne bih uopste da se upustam u te akcionarske price, ima strucnih ljudi koji pisu na tu temu (van ovog sajta) a ja to sigurno nisam, samo komentarisem cinjenicu da na poslovanje Samsunga definitivno lose utice to sto su izgubili najjaceg klijenta i to je normalno. niko nije rekao da samsung posluje lose vec da ih je potresao gubitak najveceg klijenta. ne vidim sta je tu cudno? da li zaista mislis da Samsungu ne trebaju Apple-ove milijarde i da Samsung ne bi bio srecan da je i dalje glavni dobavljac Apple-a za displeje, NAND i SOC?

Dakle samo sam komentarisao da Samsung vise nije glavni dobavljac Apple-u za displeje (cak mislim da ih uopste i nema u iPad-u 4) i memoriju i ne vidim cemu sada skretanje sa teme na neke sasvim druge price. i to je cinjenica, price o propasti Apple-a i slicno ostavljam giletu i sledbenicima, nema potreba i ovde za offtopic-om.
 
Poslednja izmena:
Dakle ja napisem da mi je smesna izjava nekog nabedjenog piskarala koji na peeku vrednosti appleovih akcija napise:
"I’d watch Samsung’s share price closely these days…"
ti me pitas sta mi je smesno, ja ti postujem grafike koji jedan ide dole (kad ide dole lose je za akcionare) jedan gore (to je dobro za trenutne i buduce akcionare) i ti napises:
Ne bih uopste da se upustam u te akcionarske price
Onda nema potrebe da pitas sta je urnebesno u leekovom postu jer se tice iskljucivo akcija koje kod applea tonu rapidno.
 
Dakle ja napisem da mi je smesna izjava nekog nabedjenog piskarala koji na peeku vrednosti appleovih akcija napise:
"I’d watch Samsung’s share price closely these days…"
ti me pitas sta mi je smesno, ja ti postujem grafike koji jedan ide dole (kad ide dole lose je za akcionare) jedan gore (to je dobro za trenutne i buduce akcionare) i ti napises:

Onda nema potrebe da pitas sta je urnebesno u leekovom postu jer se tice iskljucivo akcija koje kod applea tonu rapidno.

Ne vidim cemu sada skretanje price, ispravili smo te da iPad 4 ne koristi Samsung displeje i cemu sada sve ovo? Niti Apple propada niti Samsung propada, obe kompanije odlicno rade a cinjenica je da je Samsung doziveo sasvim solidan udarac zbog gubitka najveceg klijenta a i to nije tema ovog topic-a. i na reuters-u ne pisu novinska piskarala...
 
Poslednja izmena:
Ne vidim cemu sada skretanje price, ispravili smo te da iPad 4 ne koristi Samsung displeje i cemu sada sve ovo? Niti Apple propada niti Samsung propada, obe kompanije odlicno rade a cinjenica je da je Samsung doziveo sasvim solidan udarac zbog gubitka najveceg klijenta a i to nije tema ovog topic-a. i na reuters-u ne pisu novinska piskarala...

Za dalju prepisku nemam neke zelje tako da kad razmislim, u pravu si, appleove akcije su sada vrednije no ikada, samsung je propao a tvoj analiticar je sve uboo i ne lupa gluposti a ti ( u stvari vi) si u pravu i nadam se da sam ti sve olaksao. Uzivaj i ne opterecuj se glupostima jer mislim da toliko emotivno ni vlasnici apple akcija ne bi usli u diskusiju.
 
Poslednja izmena:
Za dalju prepisku nemam neke zelje tako da kad razmislim, u pravu si, appleove akcije su sada vrednije no ikada, samsung je propao a tvoj analiticar je sve uboo i ne lupa gluposti a ti ( u stvari vi) si u pravu i nadam se da sam ti sve olaksao. Uzivaj i ne opterecuj se glupostima jer mislim da toliko emotivno ni vlasnici apple akcija ne bi usli u diskusiju.

Covece da li je moguce da te toliko dotice diskusija na forumu? samo smo ti skrenuli paznju da za ipad 4 apple ne koristi Samsung displeje i da za mini nije primarni dobavljac, cemu sada sve ovo? niti propada Apple niti propada Samsung, obe kompanije odlicno posluju, ne vidim zasto pokusavas da odvuces temu u skroz drugu stranu. jel nije lakse reci ok, moja greska, bio sam ubedjen da je Samsung proizvodjac displeja za Apple uredjaje, cemu sada skretanje price na totalni offtopic?
 
Stvarno ne znam sta bi mogli da dodaju u sledeci ipad sem brzeg procesora/grafickog cipa, mozda bolje kamere, tanji dizajn.
Sto se mene tice voleo bi da sto kasnije izadje, da ne bi morao da razmisljam o menjanju moje trice.
Za mene je dovoljno sto imam retina displey, sve drugo je nebitno.
 
Stvarno ne znam sta bi mogli da dodaju u sledeci ipad sem brzeg procesora/grafickog cipa, mozda bolje kamere, tanji dizajn.
Sto se mene tice voleo bi da sto kasnije izadje, da ne bi morao da razmisljam o menjanju moje trice.
Za mene je dovoljno sto imam retina displey, sve drugo je nebitno.

Trojka ce dugo biti na visini zadatka.
 
Moja ocekivanja

iPad 4 je pretezak i predebeo, i ta tezina od 650g bi bila u redu da su najlaksi tableti 600g, ali najlaksi je 490g i razlika je ogromna. Dakle ocekujem tezinu od najvise 600g i debljinu od 9mm, a bilo bi lepo kada bi bio oko 570g sto je izvodljivo.
Ekran je sasvim ok, veca rezolucija mi ne treba :)
iOS7 ima neki multitasking pa bi bilo lepo da ubace 2GB RAM-a. Procesor ne mora da bude quad core, ali da bude brzi od tegre 4 :)
Ostalo ne moraju da menjaju, mada mogli bi da izbvace zadnju kameru i da stave 2.1MP prednju koja ce da snima u FHD. I ono poslednje sto ocekujem je da nece stediti na bateriji da bi dobili na manjoj tezini. Valjda ce upotrebiti onaj novi tip baterije koji je bolji za 30%, odnosno 8500mAh te baterije bi menjalo 11500 obicne. A sa 8500 je kzvodljivl da tablet bude 550g.
 
informacije kazu da ce biti slabija baterija..koliko je to tacno, videcemo...
 
Sta bi sa konferencijom za nove ipadove? Trac sredinom septembra je bio da ce biti 15og oktobra.
A od tada nikakva zvanicna najava.
 
Sta bi sa konferencijom za nove ipadove? Trac sredinom septembra je bio da ce biti 15og oktobra.
A od tada nikakva zvanicna najava.

Nekad najave i 7 dana ranije, a mozda i odloze. Ja cekam retina mini, a ako ga ne bude onda bolje obican mini da ne izbacuju.
 
Nazad
Vrh Dno