Šta je novo?

A4 Tech-Bloody Multi-Core Gun3 Gaming Mouse V7

meni je samo jedna bojazan ostala,a to je dal' moze da se menja DPI/CPI u letu,ne vidim posebnog tastera za to,a malo je rogobatno da pravim profil za svaku aplikaciju,nije mi to bas po volji itd.500mhz je dovoljno,sadasnji a4tech gt630 koji je uleteo kao ispomoc radi bas na toliko i nemam problem sa njim po pitanju laga (ali imam problem u ergonomiji,nedostatku DPI tastera,brljavom senzoru,itd,na sve stvari na koje me je naucio imperator tj razmazio :) ),baterija deluje korektno na papiru,kao i donekle aluminijumska sasija,avago senzor i omron prekidaci,ali bi mi bio dil brejker da dpi nemere da se menja u letu.ne pricam o tzv "sniper" tasteru (tj tasteru za privremeno spustanje dpi-ja) vec klasicnom saltanju dpi stejdzeva.
 
Moze da se menja u letu, nema nekog posebnog tastera. Zavisi kako ti podesis, ja konkretno stavljam na zadnja 2 tastera.
 
koliko videh na ostalim misevima iz serije (sniper i terminator) ima iza skola zadnji taster sa ikonicom kao coveculjka koji trci,koji omogucava valjda skrolom saltanje izmedju sensitivity stage-ova.na ovom ga nema.bocni tasteri mi trebaju,bas za sniping tj temporary sensitivity stage,a kapiram da tasteri iza skrola se ne reprogramiraju,ostaju vezani za sore 1/2/3 itd funkcije.sem ako bas core1/2/3 ne mogu da se nasaltaju sa DPi profilima,onda bi postizao isto,tj sljakalo bi mi.
 
ako mislis na brzo menjanje dpi-a to moze, proguglaj malo ili potrazi po tebi, bilo je objasnjenje..
 
nista za ovaj konkretan model ne uspevam da nadjem.
 
nista za ovaj konkretan model ne uspevam da nadjem.



Po meni bolje da uzmes sniper ili V8ma. Sniper je ista cena , samo je jaci od warriora. Sniper- 8200cpi i izrada je kao kod v8, gumiran je i 1000hz i ima 1ms key response , dok warrior ima 18ms. Evo ti linkovi pa uporedi.

Cene su iste Snipera i Warriora

Sniper
http://www.kupujemprodajem.com/High...Sniper--16154028-oglas.htm?filter_id=16377917

Ovo na slikama sto su postavljene je v7, posto v8 nema glossi plastiku sa strane nego je gumiran kao i sniper.
V8MA
http://www.kupujemprodajem.com/a4tech-mis-v8ma-bloody-16061842-oglas.htm?filter_id=18690011

Ovo je pravi v8 na slikama- http://www.hardcoregamer.com/2013/07/11/tampering-with-a4techs-v8ma-mouse/47743/

Warrior
http://www.kupujemprodajem.com/Prel...arrior--16292657-oglas.htm?filter_id=18657101
 
Poslednja izmena:
Da i da napomenem da sam gledao unbox warriora, i lik kaze, da to sa strane nije aluminijum , nego plastika. Ako nadjem video , postavicu ga.

Evo imas ovde, dosta malo moze da se nadje o ovom misu. Ne znam sto.

https://www.youtube.com/watch?v=8jGFAjEVcaE
 
Poslednja izmena:
nista za ovaj konkretan model ne uspevam da nadjem.

DPI se menja veoma jednostavno. Prvo mozes 5 mogucih DPI podesavanja da podesis u samom Bloody 5 softveru ( u mom slucaju 800,1000,1200,1300,1400)
42-a4tech-bloody-zero-lag-r8a.jpg
Duplim klikom na 1 dugme pocinje da treperi skrol misa i samo skolovanjem gore ili dole menja se DPI. U tom trenutku izlazi mali prozor na ekranu koji pokazuje DPI. I to je to.
A taj Warrior RT5 koji si pomenuo u temi je malo plasticniji ali daleko od toga da je los. A nisam video da je kod nas aktuelna bezicna varijanta.
 
v8a me ne zanima,ta grafika na samom misu me izuzetno odbija. :) ima i obican v8 vajrles bez grafike,ali njega ne razmatram jer znam kakva je glossy plastika kod a4tech-a i izbegao bih je,ovi uslovno budzeniji modeli imaju neki kao grip sa strane,kapiram da ce biti dovoljan.nije 18ms,tj nijedan a4tech mis nema toliki response time,rekoh vec imam sad g630 koji radi na 500hz i odokativno je to 2ms kao sto reklamiraju,uglavnom ispod je response time-a monitora pa je svejedno.kad i ako budem imao para da menjam monitor za neki brzi,bice valjda para i da se gledaju 1000mhz bezicni (izuzetno me nervira kabal kod miseva).

sniper mi deluje prosto premali,plus je zicni,a za sad kao sto rekoh razmatram samo bezicne.

hvala za link,detaljno cu prostudirati.

edit:da,8000 cpi/dpi mi ne znaci,koristim do 3000,a u skorije vreme necu slagati monitore (a i ako ih ikad budem slagao ici ce po vertikali,tako da bi trebalo opet da bude dovoljno :d) tako da je u sustini sve po specifikacijama za warrior-a meni potaman.samo da potvrdi da moze u letu da se menja dpi,i sutra ga uzimam.

edit2: video na ovom videu da moze,prakticno svaki taster moze da se preprogramira po zelji,to je to,javljam kroz dan dva utiske.
 
Poslednja izmena:
v8a me ne zanima,ta grafika na samom misu me izuzetno odbija. :) ima i obican v8 vajrles bez grafike,ali njega ne razmatram jer znam kakva je glossy plastika kod a4tech-a i izbegao bih je,ovi uslovno budzeniji modeli imaju neki kao grip sa strane,kapiram da ce biti dovoljan.nije 18ms,tj nijedan a4tech mis nema toliki response time,rekoh vec imam sad g630 koji radi na 500hz i odokativno je to 2ms kao sto reklamiraju,uglavnom ispod je response time-a monitora pa je svejedno.kad i ako budem imao para da menjam monitor za neki brzi,bice valjda para i da se gledaju 1000mhz bezicni (izuzetno me nervira kabal kod miseva).

sniper mi deluje prosto premali,plus je zicni,a za sad kao sto rekoh razmatram samo bezicne.

hvala za link,detaljno cu prostudirati.

edit:da,8000 cpi/dpi mi ne znaci,koristim do 3000,a u skorije vreme necu slagati monitore (a i ako ih ikad budem slagao ici ce po vertikali,tako da bi trebalo opet da bude dovoljno :d) tako da je u sustini sve po specifikacijama za warrior-a meni potaman.samo da potvrdi da moze u letu da se menja dpi,i sutra ga uzimam.

edit2: video na ovom videu da moze,prakticno svaki taster moze da se preprogramira po zelji,to je to,javljam kroz dan dva utiske.


Mozes ti i na v7 i v8 da sve tastere programiras po zelji u softveru, a v8ma nema glossi plastiku,da ne bude zablude, ima gumu skroz okolo i odgore-postavljene slike, to na slikama sto vidis je gloosi od v7. Ja ga koristim vec nedelju dana i savrsen je. A sto se tice menjanja dpi, ako je u core 3 -menjas ga dvoklikom na broj 1 i kada treperi skrol, ides gore za povecavanje a dole za smanjivanje. Ako ti je mis stavljen u core 1 onda samo ides klikom na 1 za povecanje i 3 za smanjenje. Tipa isto kao kod mx518. Aj pa javi kakav je warrior.


v8ma Slika

V8ma.jpg


V7 Slika

v7.jpg
 
pa sta znam,avago,omron i bolja baterija za nesto preko jedne crvene vise,deluje mi kao bolja kombinacija.kazem,nije mi toliko bitna guma,bitno mi je kakav takav grip,uhvatim ja lepo mis i ne slajfam toliko (sve iz lakta) iako forsiram nizak DPI.u sustini presudice ergonomija tj koji lepse sedne u saku kad odem sutra u sop,jer mislim da viph**se ima sva tri modela bezicnih na stanju,pa cu da uporedim.za warriora sam se zalepio zbog omron prekidaca najvise,leze mi i mislim da ce click to send napraviti razliku,sto ovi jeftiniji modeli nisam video da imaju.od ostalih,pa i zicnih miseva sa omronima ili su skuplji,ili su tu negde a ne izgledaju nista kvalitetnije od a4tech-a,pa mu dodje kao da su me castili bezicnu funkciju.mis ne bih da kupujem polovan,narocito gejmerski,mislim da je manje vise jasno zasto.:d
 
pa sta znam,avago,omron i bolja baterija za nesto preko jedne crvene vise,deluje mi kao bolja kombinacija.kazem,nije mi toliko bitna guma,bitno mi je kakav takav grip,uhvatim ja lepo mis i ne slajfam toliko (sve iz lakta) iako forsiram nizak DPI.u sustini presudice ergonomija tj koji lepse sedne u saku kad odem sutra u sop,jer mislim da viph**se ima sva tri modela bezicnih na stanju,pa cu da uporedim.za warriora sam se zalepio zbog omron prekidaca najvise,leze mi i mislim da ce click to send napraviti razliku,sto ovi jeftiniji modeli nisam video da imaju.od ostalih,pa i zicnih miseva sa omronima ili su skuplji,ili su tu negde a ne izgledaju nista kvalitetnije od a4tech-a,pa mu dodje kao da su me castili bezicnu funkciju.mis ne bih da kupujem polovan,narocito gejmerski,mislim da je manje vise jasno zasto.:d


Probaj ih sve. Pa javi sta si uzeo. Pozz
 
to bi bilo idealno,ali najvise cemu mogu da se nadam je da ce da me puste da skinem prednju stranu i preko plastike probam kako lezi u saci,i onda na osnovu tog prvog ustiska da biram,sto je najblaze receno klimavo.zato sam i postavio pitanje ovde,jer sam u sustini odabrao,samo mi je bilo nejasno ovo za setovanje DPI-ja,jer za konkretno warrior-a nisam uspevao nista da iskopam.onaj yt klip mi je sve potanko objasnio,vec sam isplanirao i mod za tezinu,ali otom potom.hvala svima,javljam sutra preksutra sta sam uradio.
 
to bi bilo idealno,ali najvise cemu mogu da se nadam je da ce da me puste da skinem prednju stranu i preko plastike probam kako lezi u saci,i onda na osnovu tog prvog ustiska da biram,sto je najblaze receno klimavo.zato sam i postavio pitanje ovde,jer sam u sustini odabrao,samo mi je bilo nejasno ovo za setovanje DPI-ja,jer za konkretno warrior-a nisam uspevao nista da iskopam.onaj yt klip mi je sve potanko objasnio,vec sam isplanirao i mod za tezinu,ali otom potom.hvala svima,javljam sutra preksutra sta sam uradio.

Prednja strana se na svima otvara, tako da ne vidim problem. Posto je zato i napravljeno, imas cicak na stranici, i slobodno otvoris i vidis kako ti pase i koji.
 
znam,zato i kazem,jedino u no*a computers ponekad dopustaju da se izvade periferije iz paka (u mom konkretnom slucaju bile su u pitanju tastature,mis nemam pojma dal' bi dopustili) mislim shvatam i ja njih da im se cak i ne isplati reklamne primerke da drze,jer bi mis trajao fazon dve nedelje,ali mora neizbezno covek da se osloni na instinkt i prvi utisak kad je mis u pitanju,nazalost,jer ima nas koji mozda i previse paznje poklanjamo ovoj komponenti,a nemamo para da kupujemo ultrapodesive miseve.
 
uzeo ratnika,za sad utisci odlicni,i to bas.sve radi kako treba,CPI/DPI menjaza elegantno na stocku resena plus ostaju profili za instant menjanje,nema laga,cak sam i prijatno iznenadjen tezinom,uopste nije perce i mislim da je cak za nijansu tezi od imperatora.u viph**e-u su imali svaki bloody model sem bezicnog r8a,i od svih samo v5 parira warrior-u po ergonomiji za moju ruku.naravno,nisam se mislio ni casa kad sam video da mi pase perfektno.grip je dovoljan,lagano odizem misa sa podloge bez ispadanja.ono sto nisu zreklamirali (a realno trebali su) je da za tzv "sniper" taster moze DPI da ide ispod 800 tj moze da ide do svega 50,to na razeru nije moglo,minimum je bio 800.

garancija je 2g,mis stvarno deluje za koju klasu skuplji.terminator deluje za top tier,zamalo sam se predomislio ali je stvarno prekrupan za mene i za moj fingertip stil.na 5 min sam probao CW i jako sam zadovoljan,kasnije pisem jel' click to send samo marketinska patka ili istina,posle malo detaljnijeg testiranja.da,sa kablom nije previse los,ali nemere se poredi za bezicnom operacijom i balansom.u zicnom modu radi isto kao sto bi radio i zicni mis.ocekivao sam da softver zbog izgleda ne bude toliko utegnut,ali za sad sve radi kao sat,pa i softver.

edit: da,scroll je perfektan,lep suptilni taktilni feel,a necujan.kao i omron switchevi,ali ko ih je koristio zna da im nema premca.senzor cu da testiram tako sto cu danas/nocas da otpikam sa njim,pa da sutra uporedim sa gt630 koji ima stvarno prebrljav senzor (u poredjenju sa philips-ovim dual senzorom koji je na imperatoru). liftoff moze da se podesava,nisam stigao detaljnije da ga testiram,na stocku ima malo propadanja kursora pri dizanju,ali nisam jos to utegao pa necu da kudim jos.
 
Poslednja izmena:
Ovo neki general mouse topic lol
Pola topica diskusija o drugim misevima a ne o onom cija je tema.

Stigao i meni danas V7, za sada je OK mis za ove novce. Kvalitet izrade je prosecan, plastika je jeftina i imho ruzna, ovaj gornji "mat" deo je se veoma lako izgrebati, plus vec na par mesta ima sitnih ispupcenja kao cestice peska sto me nervira kada prelazim prstom preko toga, plus bi voleo da mogu da iskljucim LED ispod skrol-a, samo da zasvetli na kratko kada promenim profil, al avaj nemere. Oblik mi odgovara taman je dobra velicina za moju saku, svidja mi se feel kod klikcanja. Skrol je prosecan bas i nema neki dobar feel kada se koristi, na dole kada skrolujem ko da zna da zapinje malo. Kabel je korektan, dobro je sto ima tkaninu. Sto se preciznosti tice ja drzim na 1600dpi i za sada nemam zamerki.

Posebna kategorija je softver koji je crap, prepun glupih cheaterskih opcija, 70% programa je tome posveceno, a opcije za samog misa nemogu biti skromnije. Najvise bi voleo da se ova 3 gornja tastera mogu remapirati, posto ih ovako skoro nikada necu ni koristiti ne vidim svrhu 3 profila kada imas samo 2 dodatna tastera xD

Sve u svemu OK mis za 15 eur. Konacna ocena ce moci da se da tek posle recimo 6-7 meseci jer se na sve da navici tako da je vek trajanja na kraju najbitnija stavka.
 
jes' da si donekle u pravu da svi oftopicimo,kod mene na bloody5 softveru apsolutno svaki taster moze da se premapira i svaki led da se pogasi.i meni je delovalo da na ratniku je plastika mnogo kvalitetnija,plus ovo sto je guma je stvarno guma i to solidna,jes' da je nema previse.:d
 
Imam jedno noob pitanje, kada polako pomeram kursor mogu da predjem ceo ekran od kraja do kraja sa malim potezom ruke sto mi odgovara, ali kada mis cimnem naglo predje manju distancu. Da li se ja tripujem ili je to neka fora xD
Na sta utice onaj Report rate u HZ sto je na 250 stavljen na podrazumevanim podesavanjima.
 
Pa tema se pretvorila u komentarisanje svih BLOODY miševa što je ok možda bi trebala da se preimenuje u np4. '' A4 BLOODY SERIJA MIŠEVA'' Nek moderi vide šta kako.:)

A hz 250 ili ti 500hz pa probaj da li osećaš razliku ja npr. držim na 500hz samo podešavenje bi trebalo povećavanjem da miš bude još osetljiviji i brže da reaguje na pomeranje.
250hz je 4 ms response rate
500hz je 2 ms response rate
Ja npr. na 500hz osećam veći glatkoću ili ti na Eng. Smoother mi je :p
 
grunt:

poceo si da uvidjas da windows po default-u ima uzasnu akceleraciju kod kursora,tvoje probleme resava: http://donewmouseaccel.blogspot.com/2010/03/markc-windows-7-mouse-acceleration-fix.html

ti herci predstavljaju koliko brzo komunicira komp sa misem,i pozeljno je sto brze,da se eliminise lag.sem ako imate 120/144hz displejeve i igrate igre bez vsync-a,500hz je dovoljno,jer svakako ste ograniceni brzinom monitora na nekih ofrlje 5ms svakako (zavisi od monitora do monitora).posto vase zicne varijante valjda mogu da rade i na 1000mhz,nema razloga da ih ne drzite na toliko.ja saltam izmedju 125hz po desktopu i generalnom radu i 500hz (koji je maksimum kod mene) u igrama,stedim bateriju.

i jos da dopunim sto sam rekao,click to send je mozda placebo,ali ja kao da osecam razliku,ne umem to da opisem.mozda jer sam par dana bio na stvarno krs misu,ali kao da imam neopisivo vecu kontrolu kod klikanja sad.takodje,senzor je odlican,liftoff sam skockao kako treba,sad ni ne razmisljam kod nisanjenja i trzanja opet kao na imperatoru,postao je deo mehanike. :) jedino sto licno ja ne bih ovaj mis koristio na speed podlogama,ipak je prelak za njih,za control podloge (hrapave) je taman po mom ukusu.
 
To da ce da se mat ogrebe ne brinite, ja sam inace veoma nervozan covek :-D i stalno grebem po njemu kada ga koristim, nigde se nista nije ogrebalo jos. A ima taj kao pesak na jednom mestu samo, i nervirao me je par dana... Ali sam naucio sa ga ne primecujem.

Inace, sutra ga nosim na reklamaciju, tockic u sve gorem stanju, na svaki 5.-6. skrol, on udari jedan kontru.
 
Baci mi na PM u kojoj firmi si ga kupio.
 
Aj da iskoristim multipurpose ovog topica :)

Drug voli simetricne miseve, pa sam mu preporucio V5 iz ove serije, to je isti mis kao V7 samo bez tog desnjak only dizajna right ?
 
izuzetno dobra ergonomija,od te serije (dakle bez ovih sa vlastitim imenima) najbolja.
 
Pao V7 jedno pet puta za dva dana na pod (krastavac, u bolnici sam pa ga stalno držim na boku) - i izgleda da mu se rasklimao skroz laser pa mi sve kvrza dok se mrda pointer. Ništa, ide u večna lovišta, naručio sam CM Storm Alcor.

Čisto napisano kao upozorenje ostalima da pazite da vam ne ispada.
 
Nećeš valjda da ga baciš? Ako bi ga bacio, pošalji ga meni. Ako ništa drugo, barem zbog rezervnih delova. :)
 
Nazad
Vrh Dno