Šta je novo?

A4 Tech-Bloody Multi-Core Gun3 Gaming Mouse V7

Rhher nije dobro objasnio. Ti možeš da koristiš Bloody softver i da podešavaš miša kako želiš, ali su dve opcije zaključane - Ultra-Core3 i 4. Ultra-Core3 eliminiše recoil u igrama, a Ultra-Core4 je za MMO igre (podešavanje makro funkcija, itd.).
 
Ja koristim core 2.
 
Mah, šarena laža. Imam miš skoro godinu dana i nikada nisam ni upalio core 3 i 4.
 
Svidja mi se sto ljudi misle da je situacija "kupim misa i pokidam sam ceo fnatic" moguca :D
 
ja takodje nisam ni jednom upalio nista od ovih dzidzabidza,uzeh ga jer je daleko najjeftiniji vajrles mis sa krstenim senzorom.vise bih licno voleo da su ti profili klasicno uradjeni,da mozes svako podesavanje da dodelis profilu,pa da sa jednim klikom na misu mogu za 2600/2300dpi na 125hz i "ofis" moda da predjem na 800dpi,500hz i "fps" mod,umesto sto svakako moram da dignem softver,i kliknem bar 3 puta da bi podesio hercazu i mod senzora.dpi saltam na samom misu,ali nije nesto preterano korisno kad vec svakako moram hercazu u softveru da podesavam.
 
Rhher nije dobro objasnio. Ti možeš da koristiš Bloody softver i da podešavaš miša kako želiš, ali su dve opcije zaključane - Ultra-Core3 i 4. Ultra-Core3 eliminiše recoil u igrama, a Ultra-Core4 je za MMO igre (podešavanje makro funkcija, itd.).

Opcije za razmazenu debelu decu, neverovatno. Recoil u danasnjim igrama prakticno ne postoji a A4 softver navodno i to eliminise, ako im platis :d
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko da mi pomogne oko odabira misa? Dvoumim se izmedju Bloody TL7 i Bloody R8A.. TL7 je laserski, a R8A je wireless i ima akriviran core 3.. Do sad nisam koristio ni laserski ni wireless. Koji preporucujete? Hvala unepred.. :)
 
Da li neko ima ovaj model?(R8m) http://www.itsvet.com/proizvod/a4-tech-a4-r8m-1/comp_comp_mouse/40/2605

Zanima me kako se taj mis pokazao u praksi, da li je pouzdan, dugotrajan, kakva je izrada? Koliko vidim ovo je prakticno bezicna verzija v7m, znam da ima jos boljih wireless A4 miseva ali mislim da ce mi i ovakav zavrsiti sve poslove, nisam gamer, treba mi kvalitetan mis za surf/razne programe i ponekad, prakticno 5X godisnje za igre. A kablovi me nerviraju plus mi treba bezicno resenje jer se cesto zavalim daleko od stola, pa za filmove, serije..

Nisam uspeo da nadjem dimenzije ovog misa, bilo bi dobro kada ne bi bio manji od obicnog v7m..
 
Poslednja izmena:
Klikcem bas sa tim misonjom, imam model sa metalnim podnozjem R8. Koristim ga vec nekoliko meseci, ne koristim ga za gaming, s obzirom da je uglavnom hvaljen, evo par stvari koje mi se nisu svidele.

Prvo sto je jako tesko korstiti ga bez podloge, rekao bih gotovo nemoguce i suvise je nekako brz. Druga stvar stvar koja mi se ne svidja je klik na skrolu, bas bas mnogo ga koristim i dalje ne uspevam dvoklik da ubodem svaki put iz prve, jednostavno je nekako suvise tvrd. Par puta mi se desilo da baguje kao lud, jednostavno nemoguce ga je koristiti na odredjenom rastojanju od risivera. To mi se retko desavalo, al se desavalo u trenutku kada sam bio u stisci sa vremenom, pa je umalo popio zid, spasilo ga je to sto sam primetio da kada ga pomerim 20cm blize ili dalje od kriticnog podrucja radi ok. E sad sta je problem sa tim nemam pojma, al se pojavljivalo bas retko.

Ono sto je super je baterija, koristim ga intenzivno, znaci 10+ sati dnevno i uspeva da izvuce 3,4 dana otprilike.

Generalno, mis je dobar, al ako npr. intenzivno koristis neki CAD softver u kome je dvoklik misa neophodan i mnogo se koristi, ja ti ne bih preporucio da uzmes ovaj model. Ja da opet kupujem misa, ne bih uzeo ovaj model, iskljucivo zbog klika na skrolu.
 
Au bedak.

Jel mozes jos malo da objasnis to oko bagovanja signala, na kojoj udaljenosti krece da smara i gubi signal? Navikao sam na logitech mk320 combo tj na to da nema vecih problema sa signalom na do 3-3,5m udaljenosti, probao sam i iz druge prostorije i radi slabije ali i dalje radi. Taj usb risiver sam zabo u usb na vrhu kucista, evo primer http://pcpractic.rs/data/products/5/midi_mystique_632s_b.jpg

Koliko je bucan taj skrol klik?
 
Poslednja izmena:
Nije bedak, :) ovo sto se tice gubljenja signala ni ne smatram kao problem, al eto desilo se par puta u delikatnom trenutku, pa sam samo naveo. Risiver mi je bio zaboden na usb produznom kablu koji se dobija uz misa i stavaio sam ga pored monitora, na 30ak cm odatle, gde normalno uvek drzim misa mi se gubio signal, pomeranjem tj. udaljavanjem pozicije misa od risivera, problem je nestajao. Mrzi me sada opet da cackam, da probam da mu pronadjem zen poziciju, a mozda je i nema vise. Uglavnom izbacio sam produzni, ubacio risiver na kuciste ispod stola i sada nisam primetio da se gubi signal, to jest radi ok. Inace ne koristim misa na velikim udaljenostima, eventualno kada gledam neki film, al to je nesto sitno, pa nesto ni ne mogu da ocenim kako se ponasa kada je na vecoj udaljenosti, rekao bih korektno.
Buka je ralativan pojam, rekao bih da su glasniji levi i desni klik, dok je zvuk skrola dublji i tvrdji, a rekao bih i tisi.
Mozda je problem sto sam ocekivao vise od misa, s obzirom da sam koristio neki najjeftiniji bezicni MS industrial, koji je mogao da sljaka na svim povrsinama i radio mi je besprekorno dok mu nije vrisnuo klik na skrolu.
Najbolje bi bilo ako bi mogao negde da nabasas na misonju, pa da ga probas u radu, da vidis da li ti odgovara. Meni je ok, al ravna linija, nista specijalno.
 
hm,nista od tih problema ja nemam na rt5a,skrol je bolji i od razera i od steelseries-a,kod mene je skrol klik isto cujan kao i ostali klikovi,i do 5m nemam nikakvih problema sa prijemom (preko nisam ni testirao,jer i ne vidim poentu).sto se tice metalnih glajdera,imas uvek opciju da uzmes bez,kod tih jeftinijih,mada bi ja licno pre gledao control podlogu i metalne glajdere,jer pruzaju idealan balans.

edit: sad sam se setio,jer je g7 630n koj imam imao interferenciju kod druga na laptopu,sredjeno je sa cackanjem po kanalima,treba i to isprobati,kad vec ima opcija.secam se da je onda radio savrseno kad se promenio i lokovao kanal.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam skapirao razlika izmedju a i m verzija je sto A ima otkljucan softver za igre (citerski :d) i m - metalne klizace? Onda bez razmisljanja biram R8m, plus je i lepsi jer nema ovu decju nalepnicu, stampu, sta god :)
 
da,"A" je za "Activated" - otkljucan citerski softver (koji baj d vej moze i da se "izleci") a M je za metalne glajdere.

edit: s' tim da ovi fensi skuplji imaju metalne glajdere svakako,i bez M u nazivu modela - moj rt5a ima "a" ali nema "m" ali ima i metalne glajdere.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam skapirao razlika izmedju a i m verzija je sto A ima otkljucan softver za igre (citerski :d) i m - metalne klizace? Onda bez razmisljanja biram R8m, plus je i lepsi jer nema ovu decju nalepnicu, stampu, sta god :)
Ovaj sa ovim plavim je ekstremno ružan i detinjast, moj bez ičega je kao drugi miš, mnogo ozbiljniji i lepši. Ako hoćeš review iz prve ruke posle više od godinu korišćenja možeš doći i da ga probaš :D
 
Posle skoro 3 godine (vrlo) aktivnog koriscenja, X7 je polako poceo da umire. Pretpostavljam da je do kable, posto se desava da jednostavno odbija da radi (ili pokazuje da je mis ukljucen, tj. svetli senzor a mis ne reaguje, ili jednostavno se cuje zvuk kao da je USB konektor izvucen iz socket-a a mis se ugasi), tako da ce morati da se uzme novi mis.

Pitanje je: da li se isplati doplata oko 1000 din za A4tech Terminatora TL7, posto mi je prva opcija Bloody V7?
 
mes' cini da ne treba jos odustati od njega,jer se doima da samo treba prelemiti/dolemiti kabl,ali posto nas na forumu kuliraju za preporuku za majstora/burazera ko je hendi sa sitnim lemovima i ne trazi boga oca za pos'o,nazalost nemerem ti pomognem trenutno,nadam se da ce se u dogledno javiti neka dobra dusa...
 
Do kabla je sto posto, cim mu se malo kabl mrdne gde ne treba gasi se ceo mis. A i dizanje od podloge zna da ga ugasi.

Nego, probao li je neko Blazing A9? Ima li iste prekidace/senzor kao V7?
 
I ja naručio V7 treba sutra da mi stigne,u WW 1790din.
 
ja sam zadovoljan pacovom pa cu najverovatnije da uzmem jos par komada da se ima :D probao bi i ovaj v5 (trenutno v7) ali ih nema u ponudi -.-
 
V5 je malo nezgodan za hvatanje, al je u suštini isti miš. Meni nije odgovarao oblik.
I ja ću da ga kupim kao poklon. Ima i u Gigatronu ista cena skoro, u njemu je dostupan kod mene u Valjevu.
Odoh čim završim smenu :D
 
Poslednja izmena:
meni bas kontra,v5 mi je legao kao saliven,mnogo bolje od v7,v8a i sl.
 
Meni v7 baš lepo legao.
A v5 nimalo.
 
Nazad
Vrh Dno