Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

Pa da...stepenasti orderi su skroz ok, da sam od početka imao takvu taktiku imao bih više i bio bih mnogo zadovoljniji. Ali "bolest" zvana prodati na max ceni (ili blizu) me zeznula ne jednom..

druze , ne sekiraj se , svi smo mi imali takve situacije na pocetku, bice bolje, a za cenu ja mislim da ce sada cena dostici 30-40$, a tek na prolece svoj max
 
natrag na temu


1234567.png
 
i sta zelis da kazes sa time, mi kao to ne znamo, toliko je sad bilo je i nize , bice jos mnogo vise , zivot ide dalje
uzivaj i ti u zivotu i pusti druge da uzivaju :)
 
Ne mislim samo na cenu novčića već na sam novčić kao ponudu sa sve cenom :) ako me razumete.
ASIC, šta sam loše rekao, nije mi jasna poenta citata? Sem ako misliš da neka kriptovaluta ima upotrebnu vrednost ako njena mreža zavisi isključivo od GPU mining-a?
Ko je bre blesav da investira u nešto što održava armija štrebera preletača sa ... lupam... 10 grafika po useru?

Koliko surovo bilo za nas 98% ipak ta konstatacija itekako stoji, pogotovo pojavom mulipool-va koji su doslovni CANCER za crypto svet... moze dosta nas da ne voli asic ali jedino on moze obezbediti buducnost agoritmu (to jest najacem coinu na njemu)!
 
To je sledeca faza posle gpu-a i to je neizbezno. Samo je pitanje vremena. LTC se tek sada zalece mada i ovo je poprilicno sitan diff, ocekivao sam do sada mnogo vise da skoci.
 
Ne mislim samo na cenu novčića već na sam novčić kao ponudu sa sve cenom :) ako me razumete.
ASIC, šta sam loše rekao, nije mi jasna poenta citata? Sem ako misliš da neka kriptovaluta ima upotrebnu vrednost ako njena mreža zavisi isključivo od GPU mining-a?
Ko je bre blesav da investira u nešto što održava armija štrebera preletača sa ... lupam... 10 grafika po useru?
Prosle godine negde u ovo vreme na skriptu su bile samo grafike.
Diff je bio 1000 sto je oko 28.624.612 Kh/s ili 45.000 grafika 7950/7970 koje su bile aktuelne tada.
Tih 45.000 grafika sa masinama i napajanjima su vredele minimum 15 miliona dolara i trosile preko 300.000 dolara mesecno na struju.
A danas je LTC mreza 1,507,000 Mh/s sto u najnovijoj generaciji ASIC-a za skript vredi 3 miliona dolara.

Za mene je ona prva varijanta nekako sigurnija od ove druge gde par kineskih farmi pravi 90% novcica i prodaje na berzi jer im je to isplativije od proizvodnje gumica ili upaljaca.
 
neka litecoin predje na neoscrypt i eto grafika ponovo u igri. A kosooki neka pljugaju smesne cigare :)
 
LTC je ove godine imao gomilu šansi da poveca svoju vrednost u odnosu na BTC od kojih nijednu nije uspeo da iskoristi pocev od MTGox pa do zabrane Bitcoina u Rusiji. Umesto da deo novca uloze u kampanju i objasne ljudima prednosti u odnosu na BTC poput brzine transakcije, pa do toga da je Rusija zabranila njegovog konkurenta organizacija koja stoji iz njega nista nije preduzela da spreci njegov pad.
 
Nema od toga nista, vec je izabran put. Eno Feather presao pa se nije nista posebno desilo, odrzava se u zivotu i to je to.
 
ja mislim kada bi LTC presao na neoscrypt, sto ne verujem da ce se desiti jer je ogromna lova u igri, AMD i Nvidia porasli u Skynet vrlo brzo :)
 
Ne, nego vrednost koja raste zbog nekakve upotrebe ili atributa. Npr. može da se koristi za brzo plaćanje jer su transakcije brze. Može da se koristi za ovo jer ima ono... Itd
LTC je bio "drugi novčić" a pošto je izostala bilo kakva intervencija developera kroz npr. godinu dana, a imao je vrhunsku šansu, sad je samo "drugi" među drugima.
Feathercoin je, između ostalog, reklamiran kao ASIC resistant novčić, pa verujem da je promo video još tamo. Pa ne čudi sto je zamenio algoritam. Mada malo prekasno.
 
Ili zato sto je izuzetno retko zbog cega danas gvozdje i njegove legure kostaju manje od zlata iako imaju vecu upotrebnu vrednost. Međutim to iz nekog razloga ne važi za LTC, iako je izuzetno redak. Toliko je redak da danas u svetu ima vise kg zlata nego sto ima Litecoina !!! A bice redak i u buducnosti kada sav LTC bude iskopan, jer ce cak i tada po svakom stanovniku nase planete dolaziti manje od 0,012 Litecoina.
 
Poslednja izmena:
LTC je sada postao kao klikeri da se menjaju, toliko je interesantan svetu. Ali se sve moze promeniti za 2 nedelje.
Opet - sve se svodi na rizik.
 
LTC je sada postao kao klikeri da se menjaju, toliko je interesantan svetu. Ali se sve moze promeniti za 2 nedelje.
Opet - sve se svodi na rizik.

Kolega kad se samo setim sta smo pisali i komentarisali o BTC na "onom" "nasem" starom mestu ... cena 10$ bila... pa malo kasnije kao psi se mucili i podesavali kartr za LTC... bila 2012 godina ;)
 
Cudno vreme...

Secam se, secam... a sad iz svega vidis ono sto sam uvek pricao, ovo je sve kockanje. Nikad se ne zna na koju ce stranu.
 
Ja cekam da se neko od developera seti malo da nesto promeni da ga opet grafuljamo :)
 
jos malo pa ode i ispod 3$...gde su oni sto mi smejase kad sam rekao da ce ltc gore da prodje od dogea
 
U je vidi stvarno 3$..sjajno..ko bi reko pre par meseci da će ovoliko propasti :S:
 
Nazad
Vrh Dno