Šta je novo?

Prestigio MultiPhone Dual Sim 4500

da ponovo priupitam...
da li vam fabricka sms aplikacija uredno prijavljuje delivery report status?
meni konstantno stoji pending iako znam da je poruka stigla 100%
znaci ne sto se vidi u conversation prozoru "sent", nego kad se u opcijama pogleda bas delivery report.

ako je necije pitanje sto ne instaliram neku drugu sms app, nijedna nema podrsku za dual sim, konkretno, ne pitaju sa koje kartice zelis da saljes sms
 
ako je necije pitanje sto ne instaliram neku drugu sms app, nijedna nema podrsku za dual sim, konkretno, ne pitaju sa koje kartice zelis da saljes sms

Kako nema? Go SMS...

aru9yda3.jpg


Lepo dole mozes da biras sa koje ces da saljes...
 
da, ali sa 4.0.x androidom.
na 4.1 ne radi, probao. ljudi spominju eventualno da se proba sa nekom starijom verzijom, ali mi je iritantna stvar, da moram da instaliram aplikaciju od 10mb sa kojekakvim plugin-inovima, temama i ostalim budalastinama...
tako da pitanje i dalje stoji za vlasnike 4500
 
Aha... krastavac. Htedoh da pomognem, ali bezuspesno. :d
 
Evo svih mana koje sam zatekao za 6 meseci koriscenja.

Jednom mi nije zvonio alarm.

Ako tema nije u internoj memoriji kao i melodija zvonjenja koju sam izabrao, fon je sam promeni kad ga npr diskonektujem sa kompa ili restartujem, a to se nekad desi i kad su u interoj mem.

Nekoliko puta se desilo da ujutru kad ga ukljucim nece da se prikace na mrezu ni jedna sim kartica pa moram restart.

Nekad home moram da pipnem vise puta da ukopca.

Zvucnik je najgori deo na fonu, krci.

Ekran se nekako prlja i masti lako kao i celo kuciste, moj klinac ima x pop i uopste nije tako, a i cuje mu se super.

Zadnji poklopac mi se brzo poceo grebati.

Aj sad vi. :)
 
Koristim ga oko 6 meseci, kamera je losa i ima malo memorije za aplikacije, nisam imao problema sa bagovima i restartima, radi brzo i bez seckanja (normalno ne kao telefoni od 700+ eura ali meni dosta)
Zadovoljan sam telefonom, bilo bi super kad bi dali update na 4.4 ali cisto sumljam da ce se potruditi, buduci da nisu dali ni 4.2 :(
 
isto malo preko 6 meseci. i sve mi radi ok jedino prokletih 512MB interne....a volim da instaliram svasta...
 
Da li je neko odradio root, da okaci uputstvo, nasao sam neko na ceskom ali se nesto neckam da nesto ne zeznem.
 
Na sajtu 4pda pušten novi firwer JB 4.2.2 portovan sa Lenova. Instalirao sam ga i služim se s´njim jedno nedelju dana. Sve, baš sve radi odlično. Nisam do sad pronašao ni jedan bag. Imate izbor dva launčera Lenovo i stock android pa kad probate možete se odlučiti koji će biti stalni. Ja sam se opredelio za lenovo jer mi baš lepo izgleda. Da bi se instalirao telefon mora biti rotovan, wipe, instal zip .... i kraj. Vrlo brzo i bez greške se instalira.
 
isto malo preko 6 meseci. i sve mi radi ok jedino prokletih 512MB interne....a volim da instaliram svasta...

Najzad sam uspeo da ga rootujem, intalirao link2sd i dao mu 1gb sa memorijske za instaliranje aplikacija...... sad zvanicno ne mogu da mu nadjem neku vecu manu
Tutorial za rootovanje:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40920260&postcount=261
Tutorial za link 2 sd (neophodan root) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2142844
 
Не разумем се толико да бих то урадио, али знам да ме излуђује та глупост и на таблету и на овом телефону код њих. И нема решења...
 
Ima resenja, procitaj i uradi kako je covek napisao, ima celo uputstvo i resi probleme koji su i mene nervirali
 
Na mnogim telefonima kad se prima poziv iz inostranstva u gornjem levom uglu izadje ime države, kao i kad je iz srbije pojavi se Srbija. A na ovom nema. Jel zna neko kako to da se ukljuci?
 
Izadje ti drzava ili grad samo ako nemas taj broj u imeniku.
 
Pre neki dan sam instalirao MIUI rom za 4500, radi bolje od fabrickog i bilo kog drugog custom roma koji sam probao, preporucujem svima.
Brz, radi glatko, sa hiljadu dodatnih opcija.
Link za rom: http://en.miui.com/thread-7898-1-1.html
Meni je prvi put izbacio neki error, ali posle restarta radi super. Znaju i ovi kinezi software da prave :)
 
Pre neki dan sam instalirao MIUI rom za 4500, radi bolje od fabrickog i bilo kog drugog custom roma koji sam probao, preporucujem svima.
Brz, radi glatko, sa hiljadu dodatnih opcija.
Link za rom: http://en.miui.com/thread-7898-1-1.html
Meni je prvi put izbacio neki error, ali posle restarta radi super. Znaju i ovi kinezi software da prave :)

''bilo kog drugog''?

ok, nisam u toku, ja se kunem u ovaj fabricki da radi super i drzim tel rutovan sa fabrickim romom....nisam bas ljubitelj miui-a od prethodnog telefona....sta moze da se nadje da nije miui i da je bar 4.2 ?

:)
 
''bilo kog drugog''?

ok, nisam u toku, ja se kunem u ovaj fabricki da radi super i drzim tel rutovan sa fabrickim romom....nisam bas ljubitelj miui-a od prethodnog telefona....sta moze da se nadje da nije miui i da je bar 4.2 ?

:)

Fabrickom nista ne fali, radi fino ali ima par stvari koje mi se vise svidjaju na ovom. Izbor romova je nikakav jer je i telefon nepoznat pa retko ko uzme da portuje nesto za njega. Najnoviji koji sam nasao je 4.2.2 a to ti je ovaj miui, nisam bas opsirno trazio nego sam naleteo vise slucajno, tako da ne mogu da ti kazem za neke druge romove, ali kolko se secam imas samo par komada a svi su na neki fazon miui-a :(
 
Fabrickom nista ne fali, radi fino ali ima par stvari koje mi se vise svidjaju na ovom. Izbor romova je nikakav jer je i telefon nepoznat pa retko ko uzme da portuje nesto za njega. Najnoviji koji sam nasao je 4.2.2 a to ti je ovaj miui, nisam bas opsirno trazio nego sam naleteo vise slucajno, tako da ne mogu da ti kazem za neke druge romove, ali kolko se secam imas samo par komada a svi su na neki fazon miui-a :(

sad gledam sajt....pap4500T
moj nije T...moj je onaj na 1GHz..ne noviji sa 1.2GHz procesorom....

na koju verziju PAP4500 je stavljan ovaj miui?
 
sad gledam sajt....pap4500T
moj nije T...moj je onaj na 1GHz..ne noviji sa 1.2GHz procesorom....

na koju verziju PAP4500 je stavljan ovaj miui?
Moj je 4500T mada kolko sam ja shvatio obe verzije imaju isti hardver, samo je T fabricki overclockovan na 1.2, tako da bi trebalo da moze, a i na onij listi pise 4500 bez t, pa predpostavljam da je za obe verzije.
 
hvala....uzasno me ''svrbi'' da probam neki drugi rom....al se obuzdavam samo zato sto je miui....nerviraju me onolike ikonice na desktopu sve vreme....samo malo dosade mi fali pa da se prevarim :)
 
hvala....uzasno me ''svrbi'' da probam neki drugi rom....al se obuzdavam samo zato sto je miui....nerviraju me onolike ikonice na desktopu sve vreme....samo malo dosade mi fali pa da se prevarim :)
Da, uvek je cimanje da se namesti i poinstalira sve na novom romu, mada ako te nerviraju ikonice, kao st je npr. mene nerviralo sto nema meni nego mora sve da bude na desktopu, samo stavis neki launcher (ja koristim apex) i dobijes standardni stock interfejs (standardno meni dugme i stock ikone, kao na oreginalnom 4500 romu)
 
Je l‘ se kod nekog javljao indikator za 'storage space running out' iako , kada kliknem na to, pokazuje da je slobodno svega 50ak mb a zatim se samo smanji na realnu vrednost od slobodnih 250mb? Indikator i dalje ostaje u glavnom padajucem meniju.
 
Da, i uzasno me to nervira, onda udjem u neku aplikaciju i obrisem kes ili podatke i onda nestane. Gllupost teska jer ima samo 512 mb za aplikacije. Isto moze da se resi sa clean masterom kad ocistis istoriju i kes.
 
preparticioniši memoriju, pa ćeš imati mnogo više za aplikacije.
 
Nazad
Vrh Dno