Šta je novo?

Prestigio MultiPhone Dual Sim 4500

Како ради WiFi на овом телефону? Има ли пуцања везе, колико је осетљив пријемник?
Читао сам неке тестове где кажу да има проблема са репродукцијом HD видеа у 720p. Да ли неко има искуства са тиме?
 
Jos jedna mana je baterija bas kratko traje kad si na netu i sporo se puni :)
 
Ja sam skoro ceo dan na netu baterija je sasvim Ok cak izdrzi i 1.5 dan sto je kod mene dobro :) i puni se na struju bas bas brzo, ili tvoj ima neki bag ili je moj neki vanseriski.
Ja sam primetio da kad igrem neke igre dosta brzo trosi bateriju ali igre igram kad mi je bas, bas dosadno.
 
Vidim da ga je nabavilo par ljudi, probao sam na netu da nadjem neke uporedne testove ovog modela i LG l9 ali mrka kapa. Trenutno se dvoumim izmedju ova dva modela. Zanimaju me dve stvari, baterija i ekran? Ja dosta koristim fon za surf, a velicina ekrana mi je bitna, oba modela zadovoljavaju, ali mi je i baterija bitna, mora da izdrzi od jutra do mraka, makar jedan dan zahtevnijeg koristenja. Cini mi se da lg moze da izdrzi, ali mi je ovaj prestigio diskutabilan, igrice ne igram, to me ne zanima na telefonu, malo slusanje muzike i surf od 2-4h, naravno razgovor i sms. Ako je neko koristio oba telefona, bas me zanima kvalitet displeja, lg je cini se ima solidan ekran, kakva je situacija sa prestigio-om?
 
Kupio telefon pre nekoliko dana,odlican telefon za pare koje kosta 26-27k din.Baterija drzi preko 2 dana nekog normalnog koriscenja,brightness na 50%,pozivi + sms,povremeno wi-fi,bez igrica koje znaju da pojedu bateriju.
Posle update-a koji mi je izbrisao sve na telefonu sto sam imao od aplikacija,poruka,poziva itd baterija kao da mi duze drzi.

Telefon je solidno brz,ekran ogroman i dovoljan za sve,nema pucanja wirelessa kao sto neki kazu,niti seckanja 720p videa,samo treba naci pravi player,za mkv fajlove to je valjda mkv player.
2 kartice rade odlicno i navikao sam se kako funkcionisu,nema pucanja veze.

Jedina caka koju nisam se ni trudio da resim,a to je kada pozivam prilikom uspostavljanja veze cuje se vibracija na kratko... ne znam jel i drugima isto?
 
Resio,poiskljucivao neke vibracije na touch i ostale vibracije,ostavio samo standardnu vibraciju pri dolaznom pozivu :)
 
Da li vam se greje telefon u predelu oko kamere pri normalnom radu (listanje menija, pregled galerije, znači ništa zahtevno)?
Meni se definitivno greje, ne nešto preterano ali se oseća razlika u temperaturi u odnosu na donji deo telefona. Jel ovo normalno kod ovog modela?
 
Prestigio Black 4500DUO

Beli 4500 DUO ima promene i softwera i hardvera. Procesor je jači 1.2Ghz, ima Video kameru 1080p sa 15fps i HDR za razliku od crnog 4500 DUO. Takodje ima Video 720p ali sa 12 -14 mpbs za razliku od Crnog 4500 DUO. Takođe ne treba dodatna aplikacija za selenje podataka i skinutih aplikacija na SD karticu, u prevodu možete sami odabrati mesto za skidanje podataka i aplikacija i njihovo instaliranje. Takodje Beli 4500 DUO podržava širi spektar video i audio codeca za razliku od crnog 4500 DUO. Takođe dobijate i novi Jelly Bean Android za razliku od crnog 4500 DUO na kome je trenutno nemoguće instalirati isti(već ostaje ICS Android. Samim tim rad je usklađeniji na White Prestigio 4500 DUO samo zasšto je oznaka ista kao na crnom modelu a telefon pojačana verzija???

Da li je neko probao da Crni 4500 apdejtuje na JB, meni su rekli danas da uskoro izlazi apdejt ali da u prodaji pored belog ima i crni 4500 sa jacim procesorom 1.2Ghz i JB, zvao sam sve radnje i niko ga nema dok u Prestigiu tvrde da imaju u magacinu 100%. Koje su to igre i sta time pokusavaju nije mi jasno. onda sam se resio da uzmem beli, kad ono pozadi na kameri roze obod a na slici na sajtu srebrni. Uzas. Jako sam iznenadjen i razocaran ponasanjem i odgovorima uvoznika. Ocigledno nesto prepravljaju a da se to ne zna.

Zna li neko nesto o tome?
 
Kakav je zvuk na slusalicama i da li je neko probao slusalice drugih proizvodjaca?
 
Beli 4500 DUO ima promene i softwera i hardvera. Procesor je jači 1.2Ghz, ima Video kameru 1080p sa 15fps i HDR za razliku od crnog 4500 DUO. Takodje ima Video 720p ali sa 12 -14 mpbs za razliku od Crnog 4500 DUO. Takođe ne treba dodatna aplikacija za selenje podataka i skinutih aplikacija na SD karticu, u prevodu možete sami odabrati mesto za skidanje podataka i aplikacija i njihovo instaliranje. Takodje Beli 4500 DUO podržava širi spektar video i audio codeca za razliku od crnog 4500 DUO. Takođe dobijate i novi Jelly Bean Android za razliku od crnog 4500 DUO na kome je trenutno nemoguće instalirati isti(već ostaje ICS Android. Samim tim rad je usklađeniji na White Prestigio 4500 DUO samo zasšto je oznaka ista kao na crnom modelu a telefon pojačana verzija???

Da li je neko probao da Crni 4500 apdejtuje na JB, meni su rekli danas da uskoro izlazi apdejt ali da u prodaji pored belog ima i crni 4500 sa jacim procesorom 1.2Ghz i JB, zvao sam sve radnje i niko ga nema dok u Prestigiu tvrde da imaju u magacinu 100%. Koje su to igre i sta time pokusavaju nije mi jasno. onda sam se resio da uzmem beli, kad ono pozadi na kameri roze obod a na slici na sajtu srebrni. Uzas. Jako sam iznenadjen i razocaran ponasanjem i odgovorima uvoznika. Ocigledno nesto prepravljaju a da se to ne zna.

Zna li neko nesto o tome?
Odakle ti te info? Na Prestigio sajtu nema nista od toga. Stoji standardno 1.0ghz i ics
 
Odakle ti te info? Na Prestigio sajtu nema nista od toga. Stoji standardno 1.0ghz i ics

Taj Info je prvo potekao sa hrvatskog sajta na kome su testirali detaljno 4500 i 5000. Tu sam saznao da je beli model jaci i da ima bolje karakteristike i Android kojim su prilicno dopunjeni nedostatci.
Onda sam se raspitivao po radnjama gde prodavci nisu ni zanli da je beli model jaci od crnog. A na zvanicnom sajtu pise da je crni na 1.2Ghz. Verovatno otklanjaju neke greske. Potom mi je brend menadzer iz Asbisa potvrdio da u prodaji imaju dva crna Prestigiop 4500DUO 1.0Ghz Android ICS i Prestigiop 4500DUO 1.2Ghz Android JB, a da samo ne zna u koju radnju su distribuirali jer oni to plasiraju u magacine direktno. Tako d ami je skrenuo paznju da na poledjini kutije vidim koji android i procesor ima CRNI 4500duo jer izlazi u obe varijante, tj 100% garantuje da ih ima.
 
U Handy-ju sam ja viđao sve te Prestigio modele, pa kome treba može i tamo da pogleda...
 
U Handy-ju sam ja viđao sve te Prestigio modele, pa kome treba može i tamo da pogleda...

Ja sam zvao dosta Hendijevih radnji, niko od radnika nema pojma da se trenutno crni i beli koje imaju u radnji razlikuju po procesoru i Androidu. Model je isti ali ne i hardver unutra.
 
Poslednja izmena:
Hvala Markomb! U svakom slucaju odlicna info. Dvoumio sam se izmedju Alcatel 997d i ovog, ali koliko sad vidim tu dileme nece vise biti :D Jel postoji kakva podrska za ovaj Prestigio, ne mislim da je sad to na nivou nekog HTC nego da li uopste postoji. I da li ce nekad iole moci da se odradi update na sledecu verziju?
 
Hvala Markomb! U svakom slucaju odlicna info. Dvoumio sam se izmedju Alcatel 997d i ovog, ali koliko sad vidim tu dileme nece vise biti :D Jel postoji kakva podrska za ovaj Prestigio, ne mislim da je sad to na nivou nekog HTC nego da li uopste postoji. I da li ce nekad iole moci da se odradi update na sledecu verziju?

Srdjane, prestigio je odlican telefon, ja cu ga uzeti cim dodjem do tog crnog na 1.2 sa Androidom JB. Predstavnik Prestigia kaze da ga ima 100% samo treba strogo gledati specifikaciju na pakovanju. Takodje mi je rekao da za slabiji crni apdejt izlazi uskoro i sigurno tj. da je u pripremi.
Znaci crni sa ICS sigurno ide na JB. A crni sa procesorom 1.2 vec ima JB.
 
Postoji podrska za prestigio na zvanicnom sajtu i stalno izbacuju novine i azurniji su od ostalih proizvodjaca, a sve to je dostupno na srpskom. Jako su dobri sto se toga tice. Vec su izbacili update za JB za neke tablete i Firmware updates for PAP4500. Mene iskreno nervira zato sto isti modeli imaju razlicite specifikacije, umesto da pocnu da dodaju oznake. Jos gore je sto kad odete u radnju prodavci nemaju pojma a cena ovog modela je ista bio bolji ili ne tako da ni po tome ne mozete da napravite razliku. Od ponedeljka cim nabavim Crni sa boljim procesorom, objavljujem odma. Odavno bi uzeo beli ali kod nas ga ima samo sa nekim roze obodom kamere pozadi.
 
Pitanja za vlasnike:
-Da li ga je neko isprobao kao navigaciju? Kako radi?
-Koliko baterija drzi u rezimu navigacije?
-Moze li se nabaviti autopunjac?

Zainteresovan sam za njegovu kupovinu, nasao sam ga u BiH pa kad se oduzme PDV, dodje oko 400 km sto je dosta povoljnije. Navigacija mi je jako bitna stavka, pa me jedino to jos drzi u nedoumici...
 
Pitanja za vlasnike:
-Da li ga je neko isprobao kao navigaciju? Kako radi?
-Koliko baterija drzi u rezimu navigacije?
-Moze li se nabaviti autopunjac?

Zainteresovan sam za njegovu kupovinu, nasao sam ga u BiH pa kad se oduzme PDV, dodje oko 400 km sto je dosta povoljnije. Navigacija mi je jako bitna stavka, pa me jedino to jos drzi u nedoumici...


Mogu da Vam odgovorim u vezi punjaca samo, dovoljan je bilo koji punjac koji se ubada u upaljac auta a koji ima USB izlaz. Preporucio bih Vam Hama marku, samo pogledajte na specifikaciji koliko puni, da li 5V-600mA ili 5V-850mA, sve do 5V-1000mA je za njih.
 
U fazi sam odabira i kupovine novog telefona. Prestigio 4500 i 5000 su mi zapeli za oko i gledao sam ih u Handy prodavnici.
Mada ih pljuju u "malim" prodavnicama mobilnih telefona, kao i serviseri, navodno da je to kinesko smeće, da ništa ne valja, da nema delova, futrola, silikonskih maski i slično.
Predlažu mi LG L7 ili LG L9 umesto Prestigio 4500 i 5000. U velikoj sam dilemi. Telefon koristim za SMS, pozive, internet, navigaciju.
Ne igram igrice, niti slušam muziku. Povremeno "okinem" koju forku.
Važan mi je ekran, da je veći, kada kucam poruke, ili visim na netu slova na tastaturi budu veća i da mogu ubosti mojim debelim prstima, a ne da grešim u kucanju :smash:

- Interesuje me da li je moguće za SMS ili uz ime u imeniku postaviti neku melodiju sa kartice umesto originalne?
- Takođe me interesuje da li ću moći da koristim aplikacije koje sad imam uz android 2.3.3 (Samsung Galaxy ACE), a nalaze se na memorijskoj kartici i uz 4.0.3 ili 4.1 Prestigio 4500 ili 5000? Verovatno ću navigaciju morati ponovo da instaliram zbog rezolucije.
- Da li telefon ima bilo kakvu navigaciju instaliranu? Koristim IGo i nervira me što ne mogu da nađem svežiju dopunu.

- Koliko je procesor i grafika kod Prestigio telefona bolja ili lošija, novija ili starija od recimo onoga što je u LG L7 ili L9?

Hvala na razumevanju i na eventualnim odgovorima :)
 
Posto sam ti vec dao neke odgovore na drugom forumu, ovde cu se nadovezati samo na ovo:
- Koliko je procesor i grafika kod Prestigio telefona bolja ili lošija, novija ili starija od recimo onoga što je u LG L7 ili L9?
Prestigio 4500 i 5000 imaju jaci CPU i GPU od L7, ali slabiji od L9. GPU u njima je PowerVR SGX531, a u L9 je PowerVR SGX540. Razlika nije velika ali je ipak primetna. :)
Nego, ipak nisi odustao od Prestigia? :d
 
Poslednja izmena:
Da li je bolji Alcatel One Touch Ultra 997 ili Prestigio MultiPhone 4500 DUO? Neznam za koji da se odlucim.
 
Imate na drugom mestu pitanja sta kupiti.
Ja koristim Prestigio 4500 i veoma sam zadovoljan.Shubiglajzer za to sto planiras da radis na telefonu radice ti svi navedeni pa i dosta losiji.Uz Prestigio se dobija futrola, ima folija da se kupi, cuo sam da ce biti i baterija ali to ne mogu da garantujem jer jos nisam nigde video.
Realno su veoma slicni i zavrsavace ti posao tako da izaberi sta se tebi vise svidja
 
U fazi sam odabira i kupovine novog telefona. Prestigio 4500 i 5000 su mi zapeli za oko i gledao sam ih u Handy prodavnici.
Mada ih pljuju u "malim" prodavnicama mobilnih telefona, kao i serviseri, navodno da je to kinesko smeće, da ništa ne valja, da nema delova, futrola, silikonskih maski i slično.
Predlažu mi LG L7 ili LG L9 umesto Prestigio 4500 i 5000. U velikoj sam dilemi. Telefon koristim za SMS, pozive, internet, navigaciju.
Ne igram igrice, niti slušam muziku. Povremeno "okinem" koju forku.
Važan mi je ekran, da je veći, kada kucam poruke, ili visim na netu slova na tastaturi budu veća i da mogu ubosti mojim debelim prstima, a ne da grešim u kucanju :smash:

- Interesuje me da li je moguće za SMS ili uz ime u imeniku postaviti neku melodiju sa kartice umesto originalne?
- Takođe me interesuje da li ću moći da koristim aplikacije koje sad imam uz android 2.3.3 (Samsung Galaxy ACE), a nalaze se na memorijskoj kartici i uz 4.0.3 ili 4.1 Prestigio 4500 ili 5000? Verovatno ću navigaciju morati ponovo da instaliram zbog rezolucije.
- Da li telefon ima bilo kakvu navigaciju instaliranu? Koristim IGo i nervira me što ne mogu da nađem svežiju dopunu.

- Koliko je procesor i grafika kod Prestigio telefona bolja ili lošija, novija ili starija od recimo onoga što je u LG L7 ili L9?

Hvala na razumevanju i na eventualnim odgovorima :)

Prestigio nikako! oni muvaju nesto sa tim telefonima, cene i kutije su iste a procesori i Android drugaciji. Otklanjaju neke greske i ne daju odgovore ninasta sto sam ih ja pitao. Bilo koji drugi samo ne Prestigio.
 
Posto sam ti vec dao neke odgovore na drugom forumu, ovde cu se nadovezati samo na ovo:

Prestigio 4500 i 5000 imaju jaci CPU i GPU od L7, ali slabiji od L9. GPU u njima je PowerVR SGX531, a u L9 je PowerVR SGX540. Razlika nije velika ali je ipak primetna. :)
Nego, ipak nisi odustao od Prestigia? :d

Ma nisam odustao, lomim se šta raditi.
 
Bas su mi sumljivi iz Prestigia,isti model a u beloj boji ima JB a crni iCS.Jako neozbiljno i ne profesionalno.
 
Prestigio nikako! oni muvaju nesto sa tim telefonima, cene i kutije su iste a procesori i Android drugaciji. Otklanjaju neke greske i ne daju odgovore ninasta sto sam ih ja pitao. Bilo koji drugi samo ne Prestigio.



Ne razumem nasta mislis.
Ja imam Prestigio 4500 black i uredjaj ima android 4.1 i cpu 1.2Gz
Citaoo sam da je ranije 4500 dolazio sa procesorom 1Gz i androidom 4.0.4 ili vec koji, ne vidim sta je lose sto je sledeca tura dosal pojacana( po meni je to pozitivno kupci dobijaju bolje).
Iskreno uporedjivao sam sa koleginim telefonom koji je ovaj model na 1Gz i nisam primetio neku razliku u radu, predpostavljam da ce i on dobiti 4.1 sledecim apdejtom.Mada je on vec podigao na 4.1 nasao je ngde na xda......
 
Ja Crni sa procesorom 1.2Ghz ne mogu ni u jednoj radnji da nadjem! Uvoznik kaze da ih ima, u radnji nigde nema. Sve radnje sam zvao i isao i niko nema crni niti ga je dobijao. U radnji cak i ne znaju da postoji taj model sa jacim procesorom. tako da ne znam gde on uopste ima u prodaji, sem BELOG 1,2GHz.
 
Nazad
Vrh Dno