Šta je novo?

Prestigio MultiPhone Dual Sim 4500

drdekzar

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
1,893
Poena
210
Proverena informacija da stize do kraja iduce nedelje kod nas.

http://www.prestigio.com/products/Smartphones/MultiPhone/MultiPhone_4500_DUO

Koristim Prestigio 4040 od kada se pojavio kod nas i veoma, veoma sam zadovoljan sa onim sto sam platio koliko sam dobio.
Tako ce verujem biti i sa 4500 koji obavezno kupujem cim se pojavi u radnjama.Neverovatno ali mislim da polako postajem Prestigio Fanboys :).

Neke glavne karakteristike:

Dimensions 135x69.2x9.6 mm (L x W x H)
Weight 158g (With battery)
Display Size 4.5” IPS LCD
Resolution 960x540 pixels
Display Technology IPS LCD
Corning® Gorilla® Glass: visually stunning
Screen rotation Support
CPU MT6577 Cortex A9 Dual Core at 1 GHz
Power 5V 1000mA
Battery 1850 mAh Li-Poly battery
OS Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
WIFI 802.11 b/g/n
Memory 1GB DDR2 + 4GB eMMC
Webcam No
Expansion Slots Micro SD slot supports up to 32GB
Speakers 11mmx15mmx3.5mm
Microphone Support

I uz ovaj uredjaj dolazi dobro poznata futrola.
 

Prilozi

  • RS2025_Prestigio_PAP4500_DUO.rar
    733.1 KB · Pregleda: 150
@drdekzar

Super, nisam hteo da uzimam namerno onaj alcatel 997d ili htc senzation zbog ovog modela. Ima stvarno lep ekran, IPS tehnologija mi je uvek bila najprimamljivija, nekako su boje najprirodnije, kod super AMOLED ekrana boje su mi nekako prenaglasene, to je neki moj licni ukus, mnogima se ti ekrani vise dopadaju od super AMOLED ekrana, doduse IPS ekrani su veci potrosaci, ali imaju i bolje uglove gledanja, Imam par pitanja, odnosno nedoumica oko ovog telefona:
1. Koji GPU ima, bilo bi pozeljno da ima nesto jace od adrena 200, obzirom da ima jaci procesor, logicno bi bilo da ima i jaci GPU.
2. Zna li neko da mi navede razlike u snazi procesora kod ovog modela, kod alcatela 997 i sensation-a?
3. Da li prestigio ima neki svoj interfejs ili implementiraju "cist" android?
Posto sam bas zagrejan za ovaj model, molio bih nekog ko je malo upuceniji od mene u ovu problematiku da mi odgovori? Ne trazim ceo ekspoze :), kratak odgovor.
 
Cpu i gpu su isti kao na 997 (dc 1ghz i sgx 531).
Sensation je jači od oba.
 
Poslednja izmena:
Kod telefona dobijas opciju da li zelis da instaliras aplikacije koji oni predlazu, prihvatis ili odbijes.Kao sto suec rekli ima isti cpu kao alkatel istu ram memoriju, veci ekran i po meni bolji.Bolje pakovanje i bogatije za veoma dobru futrolu( siguran sam da ce biti dobra kao i do sada).Ja sam koristio 995 nisam bio zadovoljan, dao sam sansu prestigiu i za sada jesam zadovoljan ( mozda je moj 995 bio falican ali dosta lepsemi radi 4040 u svim pogledima).
 
Hvala na obavestenju, na zvanicnom sajtu reklamiraju da ovaj model ima mocan GPU. Zbog toga sam mislio da ima jaci GPU od ostalih modela. Pretpostavio sam da sensation ima jaci procesor, ali baterija mu je poprilicno slaba, dosta se ljudi zali da ne moze da im izdrzi ni dan. Doduse, i ovom modelu je ekran sigurno veliki potrosac, na regularnoj temi o prestigio telefonima sam ostavio link na kupujemprodajem, neki lik prodaje sve modele, ali za 20% jeftinije u odnosu na regularnu cenu, verovatno ih svercuje preko grane. E sada, da li ima nekakvu garanciju, treba zvati i pitati.
 
Danas sam ga video na kratko kod drugara, izgleda da je stigao ili je on dobio neki sempl.Ovo je ludilo kako dobro izgleda i kako lepo radi( ono sto sam uspeo na brzinu da isprobam) telefon leti.....
Ekran izgleda fenomenalno, sad da se neko javi sa utiscima o bateriji koji bi trebalo da budu dobri.Cim se pojavi u prodaji uzimam a sestra dobija moj 4040.
I jos samo da kazem da je i futrola bas dobro uradjena, nije ono uvaljivanje nekog krsa u koji nikad i nestavis telefon.
 
i mene zanima baterija, ja stvarno nemam zivaca da ga punim dva puta dnevno! Reci mi kakav je materijal od koga je napravljen, kakva je plastika? Za ekran sam i ja bio siguran da je jaca strana ovog telefona, IPS ekrani su odlicni. Jesi li ga malo testirao, vidim da si napisao da sve radi brzo. Reci mi, ako si upucen, da li prestigio instalira neki svoj interfejs ili cist android?
 
Prestigio koristi stock interfejs, pita te na početku da li želiš da instaliraš neke aplikacije
 
Kvalitet izrade je na visokom nivou, nisam osetio nikakvo krckanje, uvijanje.....ledja su od kvalitetne plastike i mislim da se nece lako ostetiti, izlizati od normalnog koriscenja.Drugar kaze da ga je normalno koristio i da je drugi dan uvece bio na 37% baterije sto je po meni i vise nego dobro.
Nadam se uskoro da bude u mojim rukama pa da napisem nesto iz prve ruke:)
 
Poslednja izmena:
Ma, od androida se ne moze ocekivati neko trajanje baterije, ako uz neko malo zahtevnije koriscenje moze da izdrzi 1 dan. Dobro je sto je stock android, manje je zahtevan nego da je prestigio ubacivao neki svoj intergejs...
Voleo bih da ga vidim uzivo, mislim da ce uskoro doci u nase on line prodavnice, pa cemo videti kakav je utisak sto se kvaliteta izrade tice. Nadam se da ce izbaciti beli.
 
Ljudi moze li neka informacija kakve slike pravi ovaj model.
Moze li da se postavi neka slika slikana sa njim i ima li ko u blizini Cacka ko poseduje ovaj telefon voleo bih da ga vidim na delu koristio sam 4040 i posedujem 4300 zanima me 4500 zbog kamerice kako slike pravi jer bi ga uzeo ja a moj dao devojci.
 
moze biti interesantno samo bojim se da je ekran los :(
 
Pazi ja posedujem 4300 i slika je vrh a 4500 ima bolju rezoluciju i gustinu pixela a 4500 sam video u radnji ali nisam nesto preterano radio na njemu.
Ali extra je slika.Ali nisam probao fotografije pa neznam kako slike pravi a nisam ni nasao neki dobar test gde prikazuju slike pravljene sa njim da li je ko od vas naleteo na test ili ima ko ovaj telefon ako ima dajte postavite neku sliku slikanu sa njim nemo da ste cicije.
 
Da zli jezici utihnu ako je istina.
Na sminku navodno ce te videti telefon Prestigio 4500 po drugom oznakom za japansko trziste.Ovaj test je znaci presisao sve zajedno Nokiu,Htc,Samsung...
http://www.youtube.com/watch?v=sINl3fyvEjg
Inace Prestigio telefoni su pravljeni po Ceskoj licenci a sklapaju se u Kini.
99% modela mobilnih se inace sklapa u Kini.
 
Danas se pojavio u prodaji kod nas.....
Sutra ga pazarim.
 
Da zli jezici utihnu ako je istina.
Na sminku navodno ce te videti telefon Prestigio 4500 po drugom oznakom za japansko trziste.Ovaj test je znaci presisao sve zajedno Nokiu,Htc,Samsung...
http://www.youtube.com/watch?v=sINl3fyvEjg
Inace Prestigio telefoni su pravljeni po Ceskoj licenci a sklapaju se u Kini.
99% modela mobilnih se inace sklapa u Kini.
Sta je bre ovo majko moja,pa ovaj urnisa mob :-D
Inace koja mu je cena kod nas,jel oko 28000?
 
mala pomoc, imam prestigio 4300 , elem evo posle 2 meseca sve je bilo ok...jutros pogledam tel koji se punio celu noc ...ispade da se uopste nije punio ...drzim ga na punjacu pokazuje da se puni ustvari se nepuni...pomoc
 
GoClever mi nikako ne uliva poverenje. A i ne mogu da shvatim da u telefon sa takvim displayom savljaju samo 512MB memorije.
 
Mnogi ljudi pominju da je Prestigio 4300 prekopiran neki Pionier kinez istrazio sam i vidim da mnogo lupaju.
Telefoni se mnogo razlikuju po velicini po hardveru i software.
Kao sto sam naveo Prestigio je Ceska firma koja se sklapa u Kini kao Nokia HTC Samsung itd...
Braca hrvati si izbacili test za 4500-5000 i nahvalise 4500 kazu da je dobar.
 
Znači, kad istekne obaveza, idemo na 4500 :) :) :) Sestra uzela u Handy preko MTSa model 4300, a ja da pikiram 4500 ;)
 
Kako je sestra zadovoljna sa 4300 pošto ga ja merkam za sebe?
 
Ona prezadovoljna, a zet gleda kako da ga preotme :) :) :) čak iako je beo ...
 
Dali je neko kupio ovaj telefon, meni deluje privlačno, našao sam ga novog za 230e, isplati se dati za njega toliko para?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno