Šta je novo?

HTC One

Mnogo mi se sviđa ova nova opcija u Sense toolbox-u za toast notifikacije, ima mala ikonica programa iz koga je ta notifikacija.
34d49921bfb36afbe98599c6199dc6aa.jpg
 
Au, meni su Google servisi klali bateriju žestoko. Sinoć sredim to i danas je neverovatno bolja. Ne mogu da okačim ss jer sam restartovao fon u jednom trenutku pa mi se resetovale statistike. Kačim čim istrošim sveže napunjenu bateriju
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao problem sa M7, kada ima malo osvetljenja u sobi, kamera postaje roza/ljubicasta/plava. Citao kasnije na XDA. kazu da generalno M7 ima problem sa tim. Takodje, neato mi je uzasno jelo bateriju...
 
@krkojzla:
Kako si sredio google servise?
 
Ja sam imao problem sa M7, kada ima malo osvetljenja u sobi, kamera postaje roza/ljubicasta/plava. Citao kasnije na XDA. kazu da generalno M7 ima problem sa tim. Takodje, neato mi je uzasno jelo bateriju...

Ako imas garanciju odnesi u servis i bice ti zamenjen za novi.
 
@krkojzla&yooyo
Meni je posluzila i Unbounce aplikacija. Nije bilo potrebe da skroz gasim servise (nekako ne volim to da radim, sta znam...) nego sam ih samo ogranicio: mozes da podesis da ti se bilo koji od wakelock-ova pojavljuje na svakih x sekundi, gde sam unosis vrednost za x. I milina. :)
 
Ja sam imao problem sa M7, kada ima malo osvetljenja u sobi, kamera postaje roza/ljubicasta/plava. Citao kasnije na XDA. kazu da generalno M7 ima problem sa tim. Takodje, neato mi je uzasno jelo bateriju...

generalno imaju prve serije koje su pustene u eu (i ameriku cini mi se).

nego , sta mislite o maximus HD rom-u?
instalirao ga pre neki dan za moju verziju m7 ( 802w dual sim ) i mogu reci da sam za sada zadovoljan jer resava probleme koji su me pre zivcirali.
+cini mi se da radi nesto tecnije nego stock 4.2.2
+ima svoj file explorer sa write/read permission, sto je specificno tek od 4.4.3 cini mi se.
+ima sphere kameru , korisno kada se putuje.
+root naravno i super SU
+integrisani i vrlo dobar task manager
+dobar deo nepotrebnih aplikacija cak ni ne postoji u ponudi pri instalaciji roma.

-baterija se nesto brze trosi ali i dalje solidno drzi.
-nove verzije su retke , posto slabo izbacuju za 802w
-mora se vracam na stock kad mi dosadi/izbace lollypop ili kako vec zovu android L
-ne mogu vise da snimam 720p @60fps
 
Ja sam isprobao skoro sve ROM-ove i najviše mi odgovara Viper One.
 
App ops aplikacija. Odatle keep awake opciju i location Google play servisa isključio, iliti stavio na "deny". Instant bolja baterija.

Moze link za tacno tu app koju ti koristis? Ima vise app ops aplikacija. Instalirao sam jednu al jos veci wakelock pravi.
 
Nova opcija u Sense toolbox-u da podešavaš svetlo dugmića i da podesiš da se gase kada si u fullscreen aplikaciji, gledaš klip i slično je baš stvar koju sam od početka tražio. Ovaj Sense toolbox šta god ja da zamislim da mi treba izbace u roku od par verzija xD
 
Ako je viber dosta korišćen, non-stop uključena lokacija, non-stop 3G (i veći deo vremena na 3G, ne na wi-fi), to je sasvim dobro.
Imam telefon iz iste "generacije" :) i baterija sa svim navedenim (plus skype je non-stop online, hangouts, sinhronizuje 9 mailova, 4 could-a i još ponešto...) retko kad potraje više od 3h ekrana.

Evo poslednji rezultat, ekran je bio na oko 80 %, a 3g je bio ukljucen svaki put kad se skinem sa wifi - ja.
Sta misliste da li je ok ?
 

Prilozi

  • battery.png
    battery.png
    277.3 KB · Pregleda: 103
  • 2.png
    2.png
    388.3 KB · Pregleda: 99
  • 1.png
    1.png
    419.3 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
Nova opcija u Sense toolbox-u da podešavaš svetlo dugmića i da podesiš da se gase kada si u fullscreen aplikaciji, gledaš klip i slično je baš stvar koju sam od početka tražio. Ovaj Sense toolbox šta god ja da zamislim da mi treba izbace u roku od par verzija xD

to postoji odaaavno
 
Slazem se sa joriq-om, ima to od ranije.. odavno koristim.
 
Ćorav sam priznajem. Sada je samo stavljeno da može više da se podešava jačina osvetljenja.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414442690219.png
    uploadfromtaptalk1414442690219.png
    316.5 KB · Pregleda: 115
  • uploadfromtaptalk1414442701860.png
    uploadfromtaptalk1414442701860.png
    325.2 KB · Pregleda: 113
  • uploadfromtaptalk1414442715258.png
    uploadfromtaptalk1414442715258.png
    322.7 KB · Pregleda: 108
Posjedujem ovaj telefon mjesec dana u crnoj verziji.Zadnje 2 godine sam koristio Iphone 4s i mislio sam da je ajfon najbrzi,da nema lag-a itd.Htc je brzi,nema lag-a,odlican telefon u svakom pogledu.I kamera mi se svidja (nisam zahtjevan korisnik,a nemam ni ljubicastu nijansu sto je problem sa ovom kamerom).Zanima me ako je neko od vas koristio viper rom,kako se pokazao i kakva je baterija??I da,ovo je prvi telefon,prvi Android uredjaj na kojem nisam instalirao Nova launcher,Mail client,Swiftkey itd,itd...Sense je savrsen!!!
 
Jel je podigao verziju na 4.4.4? Da li je dodao HTC Eye Experience?
 
Od ovoga bolje ne mogu [emoji1]

Osvetljenje automatsko, non stop online, dosta poziva i surfovanja. Battery saver se uključio na klasičnih 14%. Za skoro godinu dana star fon, ja zadovoljan.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414515167666.png
    uploadfromtaptalk1414515167666.png
    373.7 KB · Pregleda: 127
Ovo je baš zadovoljavajuće.
 
13 minuta je dosta poziva? :)

Izvini ali morao sam :)
 
13 minuta je dosta poziva? :)

Izvini ali morao sam :)
Znači sad ulazim da napišem i pitam u vezi toga nešto, kad naravno neko se setio da mi odgovori :)

Da, piše samo 13 minuta, ali nije mi jasno zašto kad sam imao sigurno preko sat vremena. (to je za mene dosta + viber pozivi nekad) Dešavalo mi se takođe da koristim fon dosta, dakle ekran upaljen bukvalno dva sata a meni iz nekog razloga prikaže u GSM monitoru da je bio samo pola sata. Dosta puta mi se to desilo, sad tako i za pozive.
 
Nazad
Vrh Dno