Šta je novo?

Arkadni kabineti II

joc

Cenjen
Učlanjen(a)
11.12.2007
Poruke
798
Poena
170
Čovek prodaje arkadne kabinete prerađene u poker aparate.Unutra ima, kako kaže, monitor i neki komp koji tera poker.Palice i dugmići su povađeni zbog novih komandi.Cena je 3500din po aparatu + prevoz iz okoline Kikinde(kaže samo za gorivo).Taj trošak bi podelili.
Bilo ih je 6, ostalo ih 4.Za sad smo zainteresovani Kovacm i ja.
Mislim da za ove pare nema smisla da sam radim kabinet.

poker11.jpg
 

Prilozi

  • poker11.jpg
    poker11.jpg
    99.2 KB · Pregleda: 924
Cena odlicna, ne isplati se praviti ga kad ima za ovaj kesh.
 
Eh, da imam mesta u stanu kao što ga nemam, rado bih se pridružio...
 
I morao je da dodje boot da overi temu.........................

Inace kabineti fino deluju ,pogotovu za cenu po kojoj se nude ,ali sto rece zzarko treba imati mesta u stanu,kuci.......mene je djavolski bolelo sto je jednom bila prilika za povoljnu nabavku flipera a ja jadnik nisam imao suvo mesto gde bih ga sacuvao do proleca.....
 
Po svemu sudeći ostao je još jedan slobodan.
 
Izgleda da se nekakva družina okupila...
U priči smo:
timok72,Vertygo,kovacm i ja.
Svi znate sve.Zvaću ga i znaćemo više.
 
Ako sve bude ok u nedelju putujemo po aparate.
Izgleda da je čovek iz Bora odustao pa ponovo imamo 1 komad viška.
Aj neko na potezu NS-BG da se obraduje jednim...
 
Poslednja izmena:
Mislim da imam bolju varijantu.

Ja sam odlucio da uzmem tamo,dobili bi popust na kolicinu,
u pitanju je pravi arkadni kabinet,na kome je jos uvek akradni monitor i joypadi koji rade.

Ako ste zainteresovani javite se,covek nije iz Bg vajalo bi otici i to videti,
mozemo da se skupimo da pogledamo,podelimo troskove,
a posle nam posalje nekako...

Javite se na pm ko je zainteresovan kovacm je vec upoznat sa pricom...

A da,u svakom slucaju sam zainteresovan za taj jedan,
ali mislim da imam bolju pricu svakako...
 
Poslednja izmena:
^

do kraja nedelje neka se svi zainteresovani jave za


1. kompletne kabinete, ispravne, sa dva joysticka
2. ultra smesno jeftine

meni ili proxyju na PM!
 
Za sada nas ima četvorica koji smo zainteresovani za ovo pokloničko putovanje u Crkvu Svetog Arkade Mametočivog.
:)

U igri je ovaj vikend ako se uskladimo...
*




*akcija važi dok traju zalihe
:)

For more info please send PM kovacm or proxy25
 
Zdravo svima,
ja sam zainteresovan za 1 kabinet bilo koje vrste ali bi pre uzeo ovaj kompletan koji je ultra smešan :)
Iz Beograda sam ali nemogu da putujem zbog obaveza :(
 
bice veceras ;) (najverovatnije)
 
Pozdrav svim ljubiteljima arkade. Zaslužili ste mali info o svemu što sam zatekao kada sam otišao na mesto "zločina".

Pre svega čovek je veoma korektan,ima raznih kabineta.
Nažalost došao sam tamo kasno. Nažalost iz dva razloga. Prvi je što su mi slike ispale kao da sam slikao fiksnim telefonom,
prostorija je ogromna i mračna,a drugi je taj što nisam mogao da idem na drugu lokaciju gde ima još gomila kabineta.
Čovek ima raj na zemlji bukvalno,preko 15 flipera u ekstra stanju,raznih kabineta,delova da se sklopi još 20 kabineta i flipera...
Cene delova su korektne,npr dzojstik je 15e nov,mikroprekidači za tastere su 1e...

E sada kabineti...
Ti od 30e su odlični,kompletni ali po mom mišljenju ogromni,
barem za nekog ko to planira da drži u stanu i ograničen je sa prostorom.
To je su ova tri ovde,izvinjavam se svima što je slika retardirana...

IMG_20130218_174938.jpg

Ima kabineta koji su ful,ispravni,kompletni i stvarno u odličnom stanju,
cena varira od toga koliko komada,
u principu ako se uzma više on je spreman na svaki dogovor.
Kao što sam već rekao čovek je malo reći korektan i normalan.
Bavi se ovim stvarima ceo život kao i njegov ćale.

IMG_20130218_174925.jpg
IMG_20130218_175001.jpg

Ovi crveni su najprefektiniji,
ali i najskuplji,kao što rekoh ne znam koja je cena,jer sve zavisi od količine,ali npr mislim da bi crveni mogli da dobijete za 80e ako uzmete više...


Ja sam pazario ovaj kabinet.
IMG_20130219_122239.jpg
IMG_20130219_122249.jpg
Tražio mi je 40e ali sam uz dosta molbe uspeo da spustim na 30e. ,)
Drvenarija je odlična,nema ekran,ploču,ali dzojpedi su potpuno ispravni kao i drvenarija.
Ionako planiram da ubacim CRT montor(19-21 inch) tako da mi to i nije trebalo,
a otežava kabinet troduplo,što da cimam nešto što mi ni ne treba.
Najžalije mi je što moj kabinet nema mehanizam za žetone,ali ću to kupiti naknadno,
ionako ne može da radi na žetone ako se ne kupi konvektor koji to podržava,
a mislim da mi to sada nije preterano potrebno.
Imam zvučnik originalni i voleo bih da njega ostavim da radi,old school je old school.
:)
E sad,našao sam gomilu rešenja za dzojpede što je realno i najveći problem.
Postoje profi rešenja kao što je koristio lik na RUR-uhttp://www.klanrur.rs/forum/index.php?showtopic=234911616
ali je to po meni skupa investicija.
Našao sam dva prihvatljivija rešenja.
Samo ih treba poručiti iz Kine i čekati da stignu.(Samo toliko)
http://www.aliexpress.com/store/pro...ine-computer-to-cabinet/607318_469393616.html

http://www.aliexpress.com/store/pro...o-Jamma-contronls-board/607318_509646037.html

Ako sam nešto zaboravio,slobodno pitajte.

Ono što je najbitnije,čovek ima samo jamma kabinete,što je veoma bitno,jer postoje i drugi koji nemaju podršku za USB.

A,da
oko organizacije kupovine i sličnih akcijanja obratite se članovima Vertygo i kovacm,
oni su detaljno upoznati sa celom pričom.
Kao što rekoh,skupite se i dobićete veliki popust,
ukoliko ste naravno ozbiljni i zainteresovani.
 
Poslednja izmena:
Da rizikujem pa da me prozovu karabudzilom...............
Ako vec trpas pc unutra zar ti nije jednostavnije da prelemis par jojpedova (nabavljivih kod nas) i zicam spojis na tastere dzojstika i za pucanje i xxx stvari. Posle taj joypad na usb i uzivas.
Opet ako ovi kontroleri mogu da stignu za neko razumnio vreme .......... Pitanje jedan kontroler jedan dzojstik ili oba dzojstika idu na jedan kontroler?

Inace lepe slike bez obzira na kvalitet.
 
Da rizikujem pa da me prozovu karabudzilom...............
Ako vec trpas pc unutra zar ti nije jednostavnije da prelemis par jojpedova (nabavljivih kod nas) i zicam spojis na tastere dzojstika i za pucanje i xxx stvari. Posle taj joypad na usb i uzivas.
Opet ako ovi kontroleri mogu da stignu za neko razumnio vreme .......... Pitanje jedan kontroler jedan dzojstik ili oba dzojstika idu na jedan kontroler?

Inace lepe slike bez obzira na kvalitet.
Pa to je i Kovač predložio,
fora je samo što ima tamo previše žica,
nisam nešto vičan u tome i plašim se da ne sjeb.em ono već postojeće.

Mada slažem se da je to najlakše rešenje i najjeftinije ako je uopšte izvodljivo...
 
^
jeste izvodljivo ali 13$ koliko kosta onaj kineski adapter (za dva joysticka) je smesno - ako nas uzima vise, i postarina je smesna.

u suprotnom, dva USB joyped-a koja treba da razvalis kostaju bar 1000din.

ja bih da narucujemo ovo iz kine, pa cak mozda i par komada vise...
 
ako ima jos interesenata za kabinete, neka se jave!
 
^
jeste izvodljivo ali 13$ koliko kosta onaj kineski adapter (za dva joysticka) je smesno - ako nas uzima vise, i postarina je smesna.

u suprotnom, dva USB joyped-a koja treba da razvalis kostaju bar 1000din.

ja bih da narucujemo ovo iz kine, pa cak mozda i par komada vise...
Kovaču,
slažem se,ali poštarina je smešna ako čekaš da ti dođe preko kineštine od pošte.
Pitanje je koliko treba da to stigne,a poštarina preko DHL-a je 90dolara za dva komada?!?!
 
Proxy, koja je cena potpuno ispravnih flipera?
 
Proxy, koja je cena potpuno ispravnih flipera?

El sediš ili stojiš?
:)

Cene se kreću od 700e za neke šlj naslove do 2000 evra za kolekcionarkse primerke.
Npr 1200e je the Flinstones koji je bio kućni fliper,ne postoji ni jedna ogrebotina,bukvalno nov novcijat,to je neverovatno...

Adams family je 1500e...

Ali svi potpuno sređeni i uglavnom Vilijams i Bali.
:)
 
Kovaču,
slažem se,ali poštarina je smešna ako čekaš da ti dođe preko kineštine od pošte.
Pitanje je koliko treba da to stigne,a poštarina preko DHL-a je 90dolara za dva komada?!?!

Pa onda nema sta ako ti je zelja bas preko dhl-a da ides onda je ipak mnogostruko jeftinije da razvalis 2 joypada. Cak sta vise ti ne trebaju analogni dzojpadovi mozes upotrebiti obicne digitalne . Imas onaj kursorski dzojstik to povezes na dzojstik i jos 6 tastera koje mozes upotrebiti za pucanja. Ne znam kolika je cena obicnih digitalnih kontrolera ali one analogne sa vibracijama imas za ispod 1000din. Potrebna je solidna lemilica ,mada gaarant bi moglo i onim kineskim, i malo tankih licnastih provodnika. Na tasterima nemas sta da pokvaris jedino ako je losa lemilica pa ubijes elektroniku na dzojpadu.
 
El sediš ili stojiš?
:)

Cene se kreću od 700e za neke šlj naslove do 2000 evra za kolekcionarkse primerke.
Npr 1200e je the Flinstones koji je bio kućni fliper,ne postoji ni jedna ogrebotina,bukvalno nov novcijat,to je neverovatno...

Adams family je 1500e...

Ali svi potpuno sređeni i uglavnom Vilijams i Bali.
:)

Hehe sedeo sam dok sam čitao. :-D

Hvala na informacijama. Pretpostavio sam da nisu "100 eura".
 
Pa onda nema sta ako ti je zelja bas preko dhl-a da ides onda je ipak mnogostruko jeftinije da razvalis 2 joypada. Cak sta vise ti ne trebaju analogni dzojpadovi mozes upotrebiti obicne digitalne . Imas onaj kursorski dzojstik to povezes na dzojstik i jos 6 tastera koje mozes upotrebiti za pucanja. Ne znam kolika je cena obicnih digitalnih kontrolera ali one analogne sa vibracijama imas za ispod 1000din. Potrebna je solidna lemilica ,mada gaarant bi moglo i onim kineskim, i malo tankih licnastih provodnika. Na tasterima nemas sta da pokvaris jedino ako je losa lemilica pa ubijes elektroniku na dzojpadu.
Hm...
Imam neke dzojpede kući stoje vataju prašinu...

Ono što mene buni je kako povezati kursor(krstić)
ali se slažem da je to bolje sto puta...
Ako imaš neki tutorijal ne bi bilo loše da postaviš za nas neuke.
BTW,na mikroprekidačima ima puno žica,koje vode do jamma konektora.
Morao bi prvo njih da odlemim pa onda da zalemim nove.
Ono što me još čudi,primetio sam da su povezani međusobno po dva mikroprekidača...
Ništa tu meni nije jasno.
:)


E obožavam ove Kineze(kineštine),samo da smo uređenija zemlja pa da može brže i jeftinije da se nabavljaju stvari...

Bacite pogled na ovo...

http://www.aliexpress.com/item/Arca...er-USB-to-Jamme-board-to-Build/642498707.html
 
Kovaču,
slažem se,ali poštarina je smešna ako čekaš da ti dođe preko kineštine od pošte.
Pitanje je koliko treba da to stigne,a poštarina preko DHL-a je 90dolara za dva komada?!?!

hm... za onaj tablet koji sam uzimao nije bila 90... ako se ne varam: table oko 120$ i ... pa da, sve zajedno je izaslo oko 200$ :(

onda kineska posta :) - pa kad stigne nek stigne. to bi mogli da narucimo cim pre. - ako ne: onda razvljaivanje joysticka.

samo da se javi jos neko ko ima kes i hoce da kupi kabinet pa da narucujemo.

---

@proxy to sto je medjusobno povezano je masa. krstic povezes kao i dugmice: rasturis joystick, stignes do mikroprekidaca, odseces zice koje idu u joystickov mikroprekidac i zalemis ih na mikroprekidace u kabinetu. jednostavno je i ne mozes nista da za****s.

KOLIKO SU PALE CENE u odnosu na ono kad smo prvi put diskutovali o kabinetima... pre oko godinu dana... :D
 
Poslednja izmena:
Sta reci fantasticna cena za kupiti sve u kompletu cak stavise i da se pretvori u evro 1:1 pa cena pasuje jos imas i elektroniku koja sve to povezuje s kompom na usb. Superiska kompletic ako je kvalitet tastera iole normalan za upotrebu .

Sto kaze kovac tebe ne zanima kako su sada trenutno povezani dzojstik i tasteri na aparat. Ti to prevezujes direkt na dzojpdad. Krst ba dzoju ima 4 pozicijie za svaku poziciju taman po jedan mikroprekidac s dzojstika. Mikroprekidaci imaju po 2 kontakta isto kao i svaka pozicija na krsticu dzojpeda. Kada sam ja ubacivo dzojped u dzojstik koji mi ostao od amige krstic je imao jedan zajednicki kontakt i 4 posebna. Mikroprekidace na dzojstiku sam spojio zajedno po jedan kontakt i to odveo na zajednicki kontakt na krsticu. Stvarno je jednostavno i potrebno je samo malo pazlivije pogledati kako ide stampa do tastera .

Ovakav sam dzojstik prepravio samo beli http://www.marktplaats.nl/a/compute...ari-800xl-quickjoy-v-superboard-joystick.html
i poklonio drugaru inace je dzojstik pre prepravke prvobitno bio namenjen nintedu ali sam ga prepravio cim sam ga dobio da radi na amigi posto nintedo nisam imao :p
 
Kovaču,
slažem se,ali poštarina je smešna ako čekaš da ti dođe preko kineštine od pošte.
Pitanje je koliko treba da to stigne,a poštarina preko DHL-a je 90dolara za dva komada?!?!

hm... za onaj tablet koji sam uzimao nije bila 90... ako se ne varam: table oko 120$ i ... pa da, sve zajedno je izaslo oko 200$ :(

onda kineska posta :) - pa kad stigne nek stigne. to bi mogli da narucimo cim pre. - ako ne: onda razvljaivanje joysticka.

samo da se javi jos neko ko ima kes i hoce da kupi kabinet pa da narucujemo.

---

@proxy to sto je medjusobno povezano je masa. krstic povezes kao i dugmice: rasturis joystick, stignes do mikroprekidaca, odseces zice koje idu u joystickov mikroprekidac i zalemis ih na mikroprekidace u kabinetu. jednostavno je i ne mozes nista da za****s.

KOLIKO SU PALE CENE u odnosu na ono kad smo prvi put diskutovali o kabinetima... pre oko godinu dana... :D

Pa razmisljam,bolje je uzeti ovaj paket koji izadje 50 dolara sa postarinom,nego samo usb to jamma za 25e sa postarinom. Dobijes dva dzojpeda plus mikroprekidaci i ovi fensi tasteri.
Sto se tice kvaliteta fidbek sam govori za sebe. Jedino me plasi cekanje,imam dobra iskustva sa kinezima sto se tice isporuke ali i losa sa cekanjem.

Haha,kako sam glup,pa sada vidim da su zice koje povezuju mikroprekidace zeleno zute(masa) :D

Svakako je dobra ideja sa rasturanjem dxojpeda,ali za malo kinte a vala i cekanja moze da se uzme ceo ovaj set. Pa samo mikroprekidaci vrede 10ak evrica,a oni ce kad tad stradati od silovanja,plus dve kineske palice koje npr Kovac moze da implementira na neku sper plocu pa da dobije ekstenzn za bracu kad zatreba. :D
 
Nazad
Vrh Dno