Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

Restore sam ga, prvo as new, radio sve ok i samo sam vratio backup...nego mi ode 4gb muzike [emoji22] koje vise nema na kompu
 
Pozdrav svima,
Bratanac je polomio displej na ip 5, touch radi.. Pa me zanima da li neko zna koliko kosta zamena displeja? Da li moze neka jeftinija varijanta tipa mala privreda ( Kina ) ili da se stavlja iskljicivo original? Svakakav predlog je dobrodosao.
 
U Beogradu košta oko 50-60€ u neovlašćenim servisima. Valjda uzimaju original ekrane od starih pa im lepe stakla u nekakvim komorama. Ovlašćeni servis je, naravno, uvek najbolja i najpouzdanija opcija
 
Ima li vajde uzimati sad 5S pored SE modela, zbog velike razlike u ceni izmedju ta dva trenutno kod nas?
 
Što da ne, 5S je sve samo ne loš telefon
 
5S i dalje odlicno sljaka na 9.3 tako da ne vidim razlog zasto ga ne bi uzeo. Do 250eur je best buy
 
Pa 350e je kod preprodavaca trenutno, za razliku od SE koji je 600eur, a nov tel. cu uzeti do juna tako da gledam sta i kako :)
 
Pa super ako bude tako :)
 
kako to mislis da ce u junu novi telefon da kosta 400€ a 5S prodaju za 350?
 
pa covek napisao da je SE 600, a ne 500
a i povracaj pdv se ponisti donekle sa carinom
 
Preprodavci da placaju carinu? Mora da se salis. Ne placaju nista, ni carinu ni porez.
Kad se cena stabilizuje, proveri na netu i videces da je cena kod preprodavaca i u tamo nekoj radnji u Madjarskoj ista, a AFA je zarada preprodavca. To nije mali iznos. Sto se trenutnih neca tice, one su rezultat hajpa, da budem prvi, da imam ono sto drugi nemaju a zele i sl fore. krastavac, ima neracioanlnih ljudi.
 
Evo sad gledam oglase.Pojedinci su se unormalili pa su spustili na 475e.Vrlo brzo ce to na 400.
 
Isplati li se uzimati u ovom trenutku 5s? Vidim jos se drži lepo sto se brzine i funkcionalnosti tiče, jedino me malo brine baterija kako se ona drži? Verovatno bih uzimao neki polovan telefon pa me interesuje i kako se baterija drži posle nekog vremena korišćenja.

Sent from my Tesla using Tapatalk
 
Meni izgura do kraja dana uz koriscenje facebook, deezer, instagram, viber, whatsup, i safarija. Skinem ga sa punjaca oko 8 i do 12 imam uvek <10%

Upaljen wi fi, 4G, location. Na oko 30% ga uvek stavim u low battery mode da bi izdrzao do kraja dana
 
Isplati li se uzimati u ovom trenutku 5s? Vidim jos se drži lepo sto se brzine i funkcionalnosti tiče, jedino me malo brine baterija kako se ona drži? Verovatno bih uzimao neki polovan telefon pa me interesuje i kako se baterija drži posle nekog vremena korišćenja.

Sent from my Tesla using Tapatalk


Zasto da ne, jos uvek je to odlican telefon.Gledaj samo da kupis neki koji je jos u garanciji.
 
Ako nadjes, kao sto sam ti predlozio, neki koji je jos u garanciji neces imati problema da izdrzi ceo dan.Baterija vremenom slabi, ja sam pre neki dan prodao moj koji je bio star skoro dve godine i baterija nije mogla da izgura dan.
 
Питао сам се и ја то, али сам на крају одлучио крајем децембра да га узмем. За сада, телефон је одличан, међутим брине ме излазак СЕ верзије са мањим екраном, и нешто се бојим да иос десетка неће бити уопште оптимизована за петице. Надам се да ће лепо газити све до изласка неке седмице С, па да се тада узме 6С, и тако све у круг. :D

Што се тиче батерије, не могу ти нешто много рећи после пар месеци, али лагано гура цео дан, и кад кажем то мислим на 24 сата, често иде и преко тога. Воцап, музика, одлично је све оптимизовано, једино се и даље кубури са Сафаријем који зна да гризе батерију.

Него, имам једно питање. Јел се дешавало да вам крцка дугме на телефону, као да се чује двоклик, тј. да ми је брдо чипса испод? Читам по нету да доста људи има тај проблем, успевам то да уклоним алкохолом, али се убрзо крцкање врати. Дугме је функционално, ради и отисак прста нормално, али некад зна да нервира јако.
 
Mnogima, tako i meni. Ja sam jedan cak prodao zbog toga. Resavali su u istyle zatezanjem i ciscenjem dugmeta a ponekad i zamenom telefona.
 
Нудили су и мени замену, међутим, шансе да се то појави и на том телефону су велике. А и колико знам, добијам телефон у фолији, не у оригиналном паковању, што је и логично, па шта ако ми тутну неки рециклиран, можда је боље да се не цимам са тим.
Јуче сам баш чистио дугме алкохолом, и за сада нема проблема, па ако то будем морао радити на сваких пар дана, није проблем велики.

Е сад само успутно питање, јел се писало негде о замени телефона уз доплату? Знам да је то у свега пар градова у Европи, али ако имам могућност доплате од неких 100е за СЕ, радо бих то урадио, јер се и даље кајем што нисам чекао још мало. :D
 
iPhone 5S | 5C - zvanicna tema

Aj ako naiđeš to doplata za SE to bi bilo vrh posto ne mogu stvarno da uzimam 6S to je previše za mene, telefon mi stoji u dzepu, sve sam džepove pocepao dok sam imao veci android...5s mi je optimalna velicina sobzirom da sluzi da bude telefon a ne statusni simbol

A torbice zbog telefona da nosim mi ne pada na pamet


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koliko sm upoznat sa tim zamenama, skoro mi je došao mail od Apple-a. Oni tvoj telefon procene, pa za tu procenu dobiješ popust prilikom kupovine. 5S da je u perfektnom stanju, procena je bila 150€. Ili je u pitanju nešto drugo?
 
5S da je u perfektnom stanju, procena je bila 150€.

Ако је овако, а верујем да јесте, онда цела та прича пада у воду. Боље је продати телефон овде, па онда негде преко узети СЕ.
 
Da li se isplati uzimati 5s kod mts-a, s obzirom na to da bih ga koristio naredne 3 god(uz ugovor) ili se više isplati da se uz isti ugovor uz 150e više uzme ipak se? Bitno mi je da sve šljaka ok 3 god. U oba slučaja pričam o verziji 16gb... Hvala unapred na odgovorima :)

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Ako imas tih 150e, naravno SE.Pitanje je kako ce 5s raditi za 3 god.
 
Nazad
Vrh Dno