Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

Znog tog punjaca ili kabla ti ne radi senzor otiska dok se puni. Moj savet ti je da izbegavas da koristia tu opremu jer moze da ti zada velike glavobolje. Jeftinije ti je da se isprsis za neki dobar punjac i recimo anker kabl od 1.8m pa si miran dokle god koristis taj telefon.

Daj link od tog "anker" kabla


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajd ostavljam link kad sednem za komp. Nedavno sam uzeo i zaista odlicno radi posao. Em je deblji i jaci kabl, em duzi, ali posto cu napustiti ios za koji dan onda cu i ovaj moj prodavati.
Javljam za link sa ebay-a ovde u temi.
 
Nemam opciju da editujem post, pa pisem ponovo.
Prodavac na ebay-u je direct-england, ali vidim da ih nema vise. Pisi u search "anker lightning" i listaj, bitno je da je MFI certified. Oko 15€ je bio ovaj koji sam uzeo, ali je "updated" naznaceno na njemu. Sam kabl je skoro duplo deblji od originalnog i presvucen je platnom/mrezicom. Dosta je kruci, ali ipak savitljiv. Ona plastika na kraju kabla je deblja od originalne pa je mozes kao covek uhvatiti i izvuci kabl iz telefona. U pakovanju se dobija i cicak traka ako smotas kabl.
Mogu slike postaviti, ako ce tebi ili nekom drugom biti lakse da ga tako nadjete.
 
Ok, hvala u svakom slučaju mislio da ima u srb, jutros mi trebao kabl pa uzeo ovde u nekoj lokalnoj prodavnici soma DIN za meter kabla, flat uradjen, kao sata kabl


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba gledati da se uvek uzima MFI sertifikovan kabl posto takav nece prijavljivati gresku prilikom koriscenja.
Ovi drugi kablovi, mogu ali i ne moraju da dugo traju i rade.
Pomenuti Anker je 1500 dinara i plus je duzi a kvalitet ne treba porediti.
Taj kabl moze da nadzivi nekoliko telefona.
 
iPhone 5S | 5C - zvanicna tema

Pozdrav ljudi prvi put na temi i odma glupo pitanje. Kako postaviti neku pesmu za ringhtone, gledao sam sva moguca upustva na netu nista meni nije jasno imam poslednji itunes i ios kabl koji koristim je jedan od najprodavanijih sa alija i najnormalnije se povezuje sa kompom. Samo da naglasim da muziku bez problema prebacujem ali ringhtone nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone 5S | 5C - zvanicna tema

E hval ti meni je falio onaj korak kad menjam iz m4a u m4r.
Edit: Sad ga prebacim na fon prevlacenjem u tab tonovi ring ostaje onako siv kao da ne moze da se koristi?
Edit2: Uspeo sam, sve radi savrseno
 
Poslednja izmena:
Ima i laksi nacin, ifunbox. A sa zedga mozes da skines u formatu za ios...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je imao neko problem sa 5s da mikrofon radi normalno u voip aplikacijama, viber, skype, facetime, ali da je samo kod obicnih GSM razgovora zvuk mikrofona tih, mutan.
 
To je audio čip na ploči najverovatnije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da probam ovde:

Dobio sam 5s 32gb kao neki vid kompenzacije medjutim tog lika vise necu videti u zivotu posto je zapalio preko.

Problem je sto je telefon zakljucan i to koliko sam razumeo icloud, drugar je proverio IMEI i navodno je blacklisted.

Mene zanima da li to moze da se sredi nekako, gde i koliko kosta? Koristio bih telefon za sebe razume se. (Moze u PM kontakt)

Verovatno je kraden ali ja to ne znam niti cu da se igram dobrog samaricanina posto sam popio prijavu kad sam prosli put vratio telefon nadjen u klubu.

Ako ne telefon cu da prodam za 50e u delove pa makar nesto da izvucem.

Hvala unapred

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk
 
Ne može. Samo delovi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
meni ne ide u glavu zasto si popio prijavu?
Retardirana prica.

Nasao sam ga na podu kluba. Telefon je bio ugasen, ja ga odnesem kuci stavljam da se puni, to je bilo pre oko 10 god, nit ja imam kredit da zovem niti je bilo kredita na telefonu pa sam cekao da neko zove.

Posle dan zove neki fiksni, cini mi se da pocinje sa 243 tako nesto, ja se javim.

Dobar dan, dobar dan bla bla bla, inspektor Radulovic koliko se secam, pita me ko sam i odakle mi telefon, ja objasnim I on kaze okej, dodjite u stanicu ponesite telefon i licnu.

Ja dodjem, objasnim sta i kako i on kaze "nemoguce da ste ga nasli kad je prijavljen kao ukraden". Ja krecem da se smejem i kazem "a da je rekao da ga je izgubio da li biste ga trazili?", on kaze "ne" i ja kazem "ma nije moguce". Zatim me je pitao sto ga odmah nisam odneo u stanicu i dao i ja kazem "A da ste vi nasli par stotina evra na podu da li biste ih odneli u stanicu? Telefon sam hteo da zadrzim u slucaju da se niko nije javio za njega ali posto jeste eto mene ovde". Onda on meni pocne pricu kako su oni mene mogli da lociraju da su hteli i da sam ga prodao da bi me nasli preko otiska (?!)itd itd i na kraju su mi dali da potpisem prijavu na sta sam ih iskulirao i rekao da mi ne pada na pamet i da sam dobrom voljom ovde. Inace cist klise - glavni inspektor ~45 god sedi nadrkan i belezi, neki mladi stoji pored mene i pita "sta studiram, cime se bavim itd". Good cop bad cop varijanta.

Takodje radio sam u internet klubu i odokativno mogu da kazem da sam vratio preko 50 telefona a mogao sam da se napravim lud i da me boli dupe. Najtuznije mi je sto ljudi ne umeju ni hvala da kazu kad se posle 3h vrate i dobiju svoj telefon od 500e nazad koji su zaboravili na stolu.

Epilog price je da je taj retard prijavio da je kraden telefon i da sam ja ispao lopov. Da sam znao ko je olupao bih mu tu Nokiju 6630 o lobanju.

Ovaj 5s sam dobio kao delimican povrcaj duga i ovaj put mi ne pada na pamet da se igram sta je i kako je tako da cu radije 50e u dzep nego da ispadam lopov ili sta vec.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk
 
Ako telefon koji si nasao ostane kod tebe, isto cinis krivicno delo. Zove se utaja. Proguglaj.
 
Telefon za koji znaš da je ukraden (icloud zaključan) i koji želiš da prodaš je i dalje veoma veoma ružna stvar. Neko na ovom forumu je možda kukao na ukraden telefon, pa ako vidite, kontaktirajte kolegu da provjeri po eventualnim karakteristikama (napukline, izgreban ekran( i vratite ga za 50eur. A ako te policija kojim slučajem vidi (a pouzdano znam da je pojedini posjećuju ove forume :D) i provjeri tvoj IP, i nađe te sa ukradenim iPhonom, ne gine ti robija, naročito sa dosijeom i tom starom prijavom... Ovo ti kao pravnik govorim, pa da si najpošteniji na planeti :D
 
Poslednja izmena:
Bas ce da robija za iPhone....

Sent from my Nexus 5X
 
Ima ih na KP sto masovno prodaju iCloud zakljucane telefone a imaju po 300 ocena i po 40 oglasa sve iCloud od iPad 2ke preko iPhone 4 tako da bez brige, prodaj u delove/neispitano, za ekran i kuciste/bateriju/kameru lagano svi placaju 50-70e.
 
Bas ce da robija za iPhone....

Sent from my Nexus 5X

Ако ти се јавни тужилац заинати, може и то. Дело малог значаја је крађа испод 5000.
Продаја крадене робе нит је фина нит је поштена. И за кривичну пријаву је.
 
Nema pametnija posla nego time da se bavi. Ne bavi se mnogo vaznijim stvarima, a ne telefonima
 
Nema pametnija posla nego time da se bavi. Ne bavi se mnogo vaznijim stvarima, a ne telefonima
Не бави се. Ал ако ја имам друга у основном тужилаштву, па кажем пази има један момак крадени тел који хоће да протура даље, а теби треба мало посла да би добио унапређење, ајд погледајде мало у папире (полиција и онако ради оперативни део посла).

Не могу да верујем да подржавате човека да прода украдени телефон као и оне што продају украдене телефоне.
 
Pozdrav, jel može neko da mi preporuči radnju ili nekoga sa kupujem prodajem koji prodaje novi iphone 5s?(beograd)
 
Не бави се. Ал ако ја имам друга у основном тужилаштву, па кажем пази има један момак крадени тел који хоће да протура даље, а теби треба мало посла да би добио унапређење, ајд погледајде мало у папире (полиција и онако ради оперативни део посла).

Не могу да верујем да подржавате човека да прода украдени телефон као и оне што продају украдене телефоне.

Opet nece naci telefon. Ko zna koliko ih ima ukradenih i kako uopste da ga nadju ako ga ne pali? I sta tebe briga sto on hoce da proda telefon koji je dobio kao kompezaciju umesto para koje mu neko tamo duguje? Pa tebi druze da neko duguje 150eur i da ti 6s zakljucan na icloud, ti bi ga vratio? Bi malo sutra ostao bez 150eur. Neka radi sa njim sta hoce, nije ga on ukrao.
 
Opet nece naci telefon. Ko zna koliko ih ima ukradenih i kako uopste da ga nadju ako ga ne pali? I sta tebe briga sto on hoce da proda telefon koji je dobio kao kompezaciju umesto para koje mu neko tamo duguje? Pa tebi druze da neko duguje 150eur i da ti 6s zakljucan na icloud, ti bi ga vratio? Bi malo sutra ostao bez 150eur. Neka radi sa njim sta hoce, nije ga on ukrao.

Svesan je da je to ukradena roba. I to je krivično delo za zatvora što radi. I da je meni nestao iPhone 5s, odmah bi otišao kod nekoga da smaram da proveri IP dotičnog gospodina.

Po tvojoj logici, ok dužan sam, odoh da ukradem auto, daću ga kompezaciju, a ovaj može sasvim mirno da ga rastavi u delove i proda.
 
Svesan je da je to ukradena roba. I to je krivično delo za zatvora što radi. I da je meni nestao iPhone 5s, odmah bi otišao kod nekoga da smaram da proveri IP dotičnog gospodina.

Po tvojoj logici, ok dužan sam, odoh da ukradem auto, daću ga kompezaciju, a ovaj može sasvim mirno da ga rastavi u delove i proda.

Svesan i za zatvora :D KomeNdija od srpskog jezika
 
Nazad
Vrh Dno