Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

320-350 evra
 
Hvala! tako nesto sam i ja mislio... Ponudicu 340e
 
Mnogo je to para za "radnu garanciju" i telefon za koji ne znas strost. Pa za 350 mozes u mint stanju da uzmes sa neke od nasih mreza ili sa barem par meseci prave garancije.
 
PA ono i to isto. Da bar trazim da mi kaze koliko ima charging cycles. On je kao iz USA, ko nov, stoji na aktivaciji. Da ga on lepo aktivira, odradi jb, instalira ibattery info, i vidi koliko ima ciklusa. Lako ce posle da reset all content and data. Ono ja sam pre mesec dana prodao 4s u stanju mint, a star 2.5god, sa 1300 ciklusa, baterija od 1432mah na 1100-1200mah... Vidim ima na kp za 400e 5s 16gb zakljucan na mts u celofanu, a za 390e isto samo Telenor. Ja koristim mts, iscimao sam ovoga sa spusti na 380e, vidim oglas star 2 nedelje, znaci ne ide prodaja za 400e tako lako...
 
Poslednja izmena:
Kako ne zna starost. Uzme lepo imei od telefona ubaci ga na sajt imei checker ili neki drugi i vidi sve o telefonu.
I moj ti je savet uzmi samo sa garancijom telefon. Moj brat je uzeo 5s star godinu i po dana i posle nedelju dana mu je riknulo dugme za paljenje telefona. Eto novih 20e za opravku da ne kazem sto ce morati i uskoro da menja bateriju posto ce mu ova oslabiti posle 600 punjenja.
 
imei ne moze da vidi jer nema kutiju a fon je na activation screen. U pravu si ti, bolje da se da 50e vise ali da bude to to... Jedino sto sam malo kuburio sa 16gb storage dok sam bio na 4s, uvek mi bilo malo, i nervirao sam se...
 
Kako se ne zna kad je aktiviran, kod iphona je to lako proveriti....ukucas ovde imei broj i sve ti pokaze ....http://iphoneimei.info/


....mnogo je 350 bez kutije, velika je verovatnoca da nema ni original punjac tako da je 300e max



ps... imei broj pise i na ledjima telefona
 
Poslednja izmena:
Ima sluske, punjac i usb, sve novo i original... Imei bi morao da proveri pod obavezno, sto kazete.. Cacaa, ne moze satra jer kutije nema, a fon nije aktiviran.... To jedino moze da se vidi iz settings. Aktivacija je posao od par sekundi, pa neka odradi. Ako kaze da je fon mozda i nov, eto mu sanse da cak i nabilda cenu....
Aha, ok.. Ali ovaj checker ne radi, tj. potvrdi samo da ne haluciniram, vec u ruci zaista drzim odredjeni model...
 
Poslednja izmena:
Jesam, nisam znao, ali tesko je naci na netu nesto cime se moze zaista proveriti kada je fon aktiviran. Obicno kada ubacis imei, dobijas cvetka, tj. ono sto vec znas (da je to iphone 4s, da ima 16gb, kada je MODEL released i sl. gluposti...) Ovaj je najbolji sto sam pronasao, bar je ponudio neki satra estimated purchase date...
http://www.iphoneox.com
 
Radi ovaj sto sam ti postavio, sad sam proverio moj, sve ti izbaci,koji je model, datum aktivacije, da li je ukljucen fmi......
 
E da, radi. JA sam pokusao sa iphone 4, ali kada ukucam imei od 5s izbaci sve :)) Poslao sam ovom liku da proveri... Hvala!!!
 
Druze, nema sta on da proverava. Samo trazi imei i ostalo sam proveri. Ako ti odgovara, onda kupi, ali na nevidjeno se licno ne bih usudio da dam toliko para.
Na kraju krajeva, ako je to polovan telefon, koriscen, a sam kazes da ima za 20€ vise nov sa mts-a (mreze koju i sam koristis) i to u celofanu...mislim da je racunica jasna.
Ali opet, tvoje pare i tvoj izbor.
 
Ali, ako si već spreman da platiš 340-450€ za polovan dodaj još 30-40 i kupi nov to će ti svako reći.
 
Evo sta je izbacio... Poslao mi covek imei. Cek, po ovome, on ovde moze da radi samo sa x-sim...
http://iphoneimei.info/?imei=352007060008066
Kontaktirao sam ovog lika sto prodaje mts telefone. Kaze prodao je onaj, javlja mi sutra kad moze da nabavi drugi. Ako je u skorije vreme, uzimam to i cao zdravo :)
 
Poslednja izmena:
Nemoj žuriti, prelistaj oglase, za 300€ ćeš naći odličan sa komplet opremom koji je još u garanciji.
 
A kako rade 5s sa x-sim karticama? Ima kao nov 32gb za 260e, zakljucan na englesku o2 mrezu?
 
Ne bih ja to... Zaključane samo ako je sa domaće mreže i to koju ti koristiš.
 
Sa xsim mozes imati bezbroj komplikacija, od nemogucnosti da ti nadje mrezu ili da nemas mobilni net itd. Takodje ne smes raditi update telefona jer mozes da ga zakljucas i da ti ne radi xsim.
Pravilo kad kupujes iphone polovan, prvo uzmes imei i preko sajta proveris sve, od starosti pa do memorije i boje. Zatim kad se vidis sa likom proveri da li sve radi, kamera, wifi, senzor blizine, home i power dugme i najvaznije da li je mozda ukljucen find my iphone.
Takodje trazi da ima orginalnu kutiju sa imei brojem od telefona posto se moze naci i ukradeni telefoni bez fmi.
Ipak dajes velike pare i nemoj da se igras.
 
Kupio sam telefon, ipak - 5s Grey 32gb, zakljucan na O2. Lepa cena, 250e. A prodavac tvrdi da sve radi perfektno i da je stanje perfektno, da nikada nije otvaran i sl. Iphone je u mint stanju, star 2 meseca, proverio sam imei koliko sam umeo, i sve je cisto... Imei: 359262060586313 Proverio sam ovde:

http://iphoneimei.info/?imei=359262060586313

Ovde ne pise da je O2 mreza, ali mozda je nesto njihovo. Uglavnom, za O2 je unlock samo 25e, pa je to isto dobra varijanta. Maltene bolje da ga odmah otkljucam nego da kupujem x-sim.

i ovde:
https://www.icloud.com/activationlock/ (Pise: Activation Lock- off. This device can be activated by a new user.)

Jel ovo Ok? Jel vazi Apple garancija od 1god? :)
 
Poslednja izmena:
Trazi mi covek 40e da odradi unlock. Po ovom checkeru, to kosta 25e. Da li je pametno da operateru pisem mail i da to odradim sam kad mi posalju njihov racun ili tako mozda rizikujem neki black listing jer je phone prodat i nije vise u UK? Mozda bolje da ostavim ovima sto rade te unlockove i dam 15e vise?
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da ti kazem. Ako je kupljen preko mreze pre dva meseca, a jeste, mislim da ces ga tesko otkljucati preko iste jer je taj neko pod ugovornom obavezom. Drugo, otkljucavanje moze da trazi samo vlasnik tj onaj koji je i kupio telefon ili ako imas bas sve papire od telefona kao dokaz. Znaci da ti ostaje ona druga, skuplja, varijanta.
Ono sto je meni sumnjivo u celoj prici je da je taj neko uspeo da "izgubi" originalnu kutiju posle samo 2 meseca od kupovine. Jos cudnija je cena, za toliko para se prodaju ocuvani ip5.
Inace, problem kod otkljucavanja je taj sto ti niko ne garantuje da se telefon nece zakljucati sam od sebe prilikom apdejta, a desavalo se i nasim ljudima.
 
Ok, hvala. Ja sam im srocio jedan kasvetan mail, a email adresu sam guglao par minuta, pa cemo videti... Poslao sam im ocitani IMEI, i objasnio da sam kupio situaciju kakva jeste. Ako ne odgovaraju, ili kazu da ne moze, ili da kosta vise, onda idem preko coveka koji je u poslu. Bolje da dam 40e za unlock nego da za 15e kupim x-sim. Ja sam davno vec otkljucavao jedan iPhone 4s, kada je to bio flagship. Bio zakljucan na Hutchinson Austria 3. Svi sto su se bavili time rekli su da ne moze nikako, tako da sam licno iskontaktirao operatera mailom, dali mi z.racun da im uplatim 100e, i gotovo... Nisam imao problema, kontao sam da kada tamo rascekiraju odredjeni IMEI, da on postaje kao bilo koji sim free...
 
Poslednja izmena:
Pokusavam da uradim Restore Backup preko iTunes-a, ali se status bar ne pomera i samo povecava vreme koje preostaje da zavrsi backup. Trenutno mi pise 3h remaning.
Da li smem da ga skinem sa usb-a ili moram da cekam dok se on smisli da zavrsi?
 
Da odgovorim sam sebi. Dosao sa posla, pise 66h remaning. To kad sam video, odma sam ga iskljucio sa usb-a, telefon se samo restartovao, nakon toga sam opet pokusao backup i odradio sve za par minuta. Izgleda da je iTunes nesto zabo jer nisam mogao da ga ugasim normalno, na X, vec sam morao preko task managera, a nakon toga nisam mogao da ga pokrenem vec sam moram da restartujem PC.
 
da li se isplati uzeti iPhone 5s 16 gb radi preko rsim 10 kartice u odličnom stanju za 250e!
Hvala
 
Do 300 mozes naci simfree 5S.
 
Posle par meseci koriscenja i malih problema sa 9.1 mogu da kazem da je velika razlika izmedju ova dva IOS-a.5S radi apsolutno savrseno sa 9.2, ja sam prezadovoljan.
 
Covece kolko hvalite taj 9.2 pa tacno cu se vratiti na iphone opet ;)
 
Bice ti dosadno, da sve radi ;)
 
Nazad
Vrh Dno