Šta je novo?

iPhone 5S / 5C - zvanicna tema

Da li se isplati uzeti sada 5s? Drugarica koja je trenutno u Engleskoj treba da uzme sebi. Bacila sam oko na Gold iPhone 5S - mint stanje i unlocked. Oko 280 funti je. Uzece u webuy/ceX-u, daju 2 godine garanciju. Sta mislite? :)
 
Poslednja izmena:
Radi odlicno i dalje, nista losije od sestice. Cak i petica radi fino i dalje. Jedino mozda mozes da osetis nedostatak rama (zavisi kako koristis mob) ali ostatak je sasvim dobar.

Xperia Z2
 
Radi odlicno i dalje, nista losije od sestice. Cak i petica radi fino i dalje. Jedino mozda mozes da osetis nedostatak rama (zavisi kako koristis mob) ali ostatak je sasvim dobar.

Xperia Z2

Koristila bih do 10ak apova i muziku, igrice ne igram. Uzecu 32 GB, nadam se da ce mi biti dovoljno. :D
 
Bice ti dovoljno onda sigurno a i "nedostatak" rama neces osetiti. Uzimaj slobodno onda. :)

Xperia Z2
 
Kroz par dana stize mi Iphone 5s Space Gray.Uzeo sam ga u mts-u.Trebam li da znam nesto najosnovnije o iphone-u s obzirom da prvi put koristim iphone ?

Ako neko moze da mi objasni sta znaci zakljucan na iCloud ?
 
Ono sto trebas da znas jeste kako da napravis svoj nalog. Odaberi Hrvatski store, mozes nasu karticu da ubacis i prepoznaje je.
Zakljucan na iCloud znaci da se vlasnik nije odjavio, a takav telefon ne mozes da koristis i vlasnik moze da te locira, cima, salje poruke ili prosto ubije telefon. Drugim recima, telefon koji ke zakljucan na iCloud znaci da je kraden, a kupovinu takvih svakako treba izbegavati.
 
Nalog pravim kako ? Preko Itunes ? Meni dolazi nov tel ali vidim cesto da se prodaju sa zakljucanim Icloud-om pa zato pitam.
 
Ti sa zakljucanim cloudom su za izbegavanje, neupotrebljivi su.
Mislim da mozes nalog da napravis i preko telefona prilikom inicijalnog podesavanja.
 
Moze i preko tel da pravi acc samo krene da skida neku free app i pitace ga da se uloguje ili na postojeci ili da napravi novi nalog...
 
Pa i prilikom prvog podešavanja telefona te pita za postojeći ili hoćeš novi. Normalno prođe icloud.com.
 
Ljudi, zanima me da li se jos nekome 5s zagreva prilikom koriscenja safarija na 9.3.2? To mi se desava i tokom koriscenja yt ali u manjoj meri, tj treba mu vise vremena da se zagreje. Ali kroz 15 min na yt on se primetno zagreje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugarica ne moze da skida nista sa app store na 5C,moguce da je nesto zeznula oko svog naloga cim joj ovo prijavljuje kao gresku.
IMG_20160610_224531.jpg
Posto ne zna sta je uradila,a ne zna ni tacne podatke u nalogu,da li je najlakse resenje da otvori novi nalog ?
 
Ima USA nalog i navela je neku nepostojeću adresu i sada to mora da menja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci mora neku validnu adresu da unese umesto te nepostojece,ili to sad ne moze da se menja?
Hvala @mikenziyu
 
Moze da promeni. Izguglajte neki hotel, kazino, javnu kucu...i tu adresu unesite.
 
Jedno pitanje, nadjoh na aliju 5c na nekom snizenju cena od 110-140 dolara zavisno od verzije. Sto je jako povoljno s obzirom na cene kod nas. Za te pare kod nas nema ni polovan, a da nije unakazen, a kamo li nov. Ali me plasi carina. Nije problem ni da mi carine na tu vrednost, opet je jeftinije, ali nesto razmisljam kad budu videli natpis iPhone (a zna se kakav utisak to ostavlja na nas zat***ni narod) plus sto carinik verovatno pojma nema sta je to 5s, 5c, 6s plus, se...njemu to sve iPhone. Pa ako mi natkaci cenu 300-400e (ako ne i vise) e onda vise nije toliko povoljno, skoro mu dodje na isto. Pa reko da pitam da li je neko ovde imao slicnih iskustava da je kupavao ovaj model preko neta ili mu ga je neko slao i kakva su iskustva sa carinom. Ako je neko imao iskustva sa nekim drugim iphone modelom neka kaze...znacice mi da imam cisto neku predstavu. Hvala.
 
To su verovatno refurbished modeli I nemaju garanciju. Naruci na nekog u inostranstvu ako imas, pa neka ti donese kad dolazim, taman ce se godisnji pa ce svi u srbiju.

Ma da ja iskreno ne bih uzimao te refurbished
 
A znaci u tome je caka...eto ne bih ni obratio paznju da mi nisi rekao. Medjutim gledam one slike kupaca kojima je stigao proizvod kao novi su. Ne znam kako uspevaju da postignu to osvezavanje, ali bukvalno ja ne vidim razliku izmedju novog i ovog. Ma za te pare ja bih se usudio da pazarim jedan pa kako bude, ali me carina plasi. Nego, kako sad to onda funkcionise, ako su uredjaji polovni da li onda podlezu carini i ako podlezu kako onda dokazati njihovu realnu vrednost. Posto nema smisla da ja kupujem polovan telefon cija je realna vrednost 100e a placam carinu kao da je nov i kosta 300e. A kako mislis da narucim na nekog vani? Hoces da kazes da recimo neko iz Nemacke ne placa carinu i pdv kad naruci nesto preko neta nego ce platiti samo recimo tih 110 dolara? Mislim ja sam nesto deficitaran sa familijom u inostranstvu (u prevodu nemam nikog vani) ali ako je tako onda vredi da se raspitam medju ortacima pa ako neko imanekog preko i voljan je da ucini zasto da ne.
 
Pa i ovde daju refurbished kad reklamiras i odobre zamenu. Za taj novac jos kako vredi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A kako da znamo da su to ti refurbished? Iza tih stoji apple, sigurno je sve provereno I ako je nesto bilo naceto, zamenjeno je. Mozda ove sklapa neki Azijat u nekom podrumu, nakupi brda ajfonova, rastura I posle sklapa? Mozda sam previse skeptican, ne znam ni sam.

Nikad nista nisam narucivao na nekog, ali valjda se ne placa. Valjda I Crna Gora ima neki ugovor da sve to prodje bez carine I pdva. Proveri ti ovo sve oko narucivanja lepo
 
Znaci jedino nas u Srbiji deru po tom osnovu? Koja tuga. Bas sam skoro raspravljao sa nekima na tu temu...carina bre sluzi da zastiti proizvodnju neke drzave od uvoza jeftinijih proizvoda iz drugih zemalja. Ali ja ne znam ni jedan jedini smartfon koji se proizvodi ovde u srbiji i koji je domaci proizvod (ove rebrendirane kineze ne racunam). I od cega se onda stiti drzava i tacnije koga stiti? Pa stiti mafiju...da bi gospoda iz...pa sad da ne navodim odakle nije po pravilimaforuma...mogla da ti uzme 30000 dinara za telefon koji ladno moze da proda za 20000 dinara i jos da zaradi, a ti mozes i za 15000 da ga narucis.
 
Evo meni je stigao u ponedeljak i sve radi ok, telefon izgleda zaista kao nov, sve radi, uspešno sam ga update-ovao na 9.3.2, baterija drži odlično, jedina mana za sada koju sam primetio je da touch radi malo lošije kada je telefon na punjaču, napominjem da uz njega ne dolaze original punjač i sluške, već kineske kopije i to je prodavac uredno napomenuo.
 
Evo meni je stigao u ponedeljak i sve radi ok, telefon izgleda zaista kao nov, sve radi, uspešno sam ga update-ovao na 9.3.2, baterija drži odlično, jedina mana za sada koju sam primetio je da touch radi malo lošije kada je telefon na punjaču, napominjem da uz njega ne dolaze original punjač i sluške, već kineske kopije i to je prodavac uredno napomenuo.
I koliko su te "osurili" na carini?
 
Znog tog punjaca ili kabla ti ne radi senzor otiska dok se puni. Moj savet ti je da izbegavas da koristia tu opremu jer moze da ti zada velike glavobolje. Jeftinije ti je da se isprsis za neki dobar punjac i recimo anker kabl od 1.8m pa si miran dokle god koristis taj telefon.
 
Nazad
Vrh Dno