Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Ne moristim sd karticu ali id kad je update bar jednom dnevno imam restart
 
Jel sam ja jedini koji ima random restart fona od kad sam upxate na LP ?
Da li ti je mob možda rootan i imaš disejblane Knox aplikacije? Događa se na Kitkatu to restartanje ako se disejbla Knox.
Drugo, ako si radio update na Lollija preko mreže obavezno iza toga factory reset i cache wipe u stock recoveriju.
Bekapiraj si podatke koji ti trebaju, napravi factory i cache wipe i onda pusti dan-dva da radi tako, bez brisanja ili disejblanja aplikacija pa da vidiš kako će se ponašati.

Ja sam sad na Kitkatu opet, bio na Lolliju i vratio se nazad samo da vidim da li se može vratiti bez okidanja Knoxa. Evo sad je i rootan isto bez okidanja Knoxa. Slijedeći korak mi je nazad na Lollija ali da mi ostane root i naravno da ne okinem Knox[emoji4]
 
Ne nije rootovan update zvanicni povuko. Ajde bas cu da probam sa wipom i destartom pa da vidimo. Hvala na savetu
 
Meni nece da pokrene KNOX krene da ga pali i izbaci me. cemu sluzi taj knox i da li je problem sto ne radi ?
 
Poslednja izmena:
Knox ti sluzi da sakrijes svoje podatke na mobitelu od drugih, pretežno za korporativnu upotrebu. Za obične korisnike je samo uteg oko vrata jel ako ga okineš sa nepažljivim rootanjem ili stavljanjem custom recoverija ili neslužbenim romom onda gubiš garanciju. Nezgodno je ako ti rikne kamera ili ekran što nema veze recimo sa romom servis ti odbije jamstvo...
 
Pozdrav ljudi,

Opet imam problem sa onim S4 uništenim od lošeg rutovanja.

Nakon što sam mu poništio rut i vratio stock rom, stigao mi update na Lolipop 5.0.1. i od tada mi se često dešava da nakon što isključim zvono, kada ga opet uključim, on umesto da vrati intenzitet na prethodno setovanu vrednost - on vrati na vrlo slabo zvonjenje!!

U praksi to znači da vrlo često uopšte ne čujem telefon kad zvoni, a kad pogledam intenzitet zvona, on je umesto na oko 9, na koliko ga ja setujem, postavljen na oko 2! Zato imam gomilu poziva koje uopšte nisam čuo..:(

Da li je neko čuo za ovaj problem i kako se reševa?

Hvala
 
Imam S4 I9500,rutovao sam ga,instalirao cwm,uradio backup efs particije,uradim wipe,instaliram softver kliknem na ''reboot system now'' ia kad treba da se podigne samo stoji crn displej.Nista se ne desava.Probao sam vise romova,sa svakim isti slucaj.Instalirao sam ko zna koliko puta custom romove na S2,S3 i da ne nabrajam,nije bilo problema,ali na ovaj nece.Ima li neko ideju sta jos da probam?
I jos nesto :).Instalirao sam preko Odina Lollipop 5.0.1,formatirao ga iz oficijalnog recoverija,sve radi ok dan,dva,tada svetlo za notifikaciju prestane da radi kada stigne sms,propusten poziv ako imam,ili neko obavestenje.Desava li se jos nekome slicno?Unapred hvala.
 
Pozdrav ljudi,

Opet imam problem sa onim S4 uništenim od lošeg rutovanja.

Nakon što sam mu poništio rut i vratio stock rom, stigao mi update na Lolipop 5.0.1. i od tada mi se često dešava da nakon što isključim zvono, kada ga opet uključim, on umesto da vrati intenzitet na prethodno setovanu vrednost - on vrati na vrlo slabo zvonjenje!!


U praksi to znači da vrlo često uopšte ne čujem telefon kad zvoni, a kad pogledam intenzitet zvona, on je umesto na oko 9, na koliko ga ja setujem, postavljen na oko 2! Zato imam gomilu poziva koje uopšte nisam čuo..:(

Da li je neko čuo za ovaj problem i kako se reševa?

Hvala


Poslednji put da ponovim: NISI ti RUTOVANJEM "UNIŠTIO" telefon!!!:mad:
 
Ne znam sto se nerviras ixtis, objasnio si mu dovoljno puta šta je root, recovery, rom itd...nema leba od njega, samo ignore.
On topic: je l dobio neko iz telenora ota update?
 
Ixtis, a i ostali, nema potrebe da se prepucavamo kada sam imao odličan i savršeno ispravan telefon telefon koji nakon ruta NE RADI dobro.

Gomila bagova se javila, koči, gasi i restartuje dvadesetak puta dnevno, tako da nema smisla govoriti mi da to izmišljam.

Nakon što mu je "majstor" koji ga je rutovao vratio "stock" rom više se nije restartovao, ali gomila različitih bagova je ostala (nerešen osnovni problem sa nemogućnošću dvokanallno snimanja da i ne pominjem...).

Ovo "stock" rom sam napisao pod znacima navoda jer NI TO ni to nije stock ROm, video sam po tastaturi recimo, pokavila se neka kineska koje nije bilo.

Uglavnom, ne shvatam kako ne možete da razumete da NISU svi ljudi hakeri kao vi, ne bave se prčkanjem po SW-u telefona, itd.

Ali najgore je što i oni koji to rade i uzimaju pare za to, NI ONI o tome nemaju pojma, i ovaj primer kako mi je uništen telefon je dobar dokaz toga.

No, da završimao jednog za svagda tu priču informacijom da sam se konačno rešio tog nesrećnog 9505 koga je loš rut sahranio.

Danas sam njega, sa instaliranim Lolipop, uz doplatu od 40€ zamenio za 9506, i prvi utisci su izvanredni.

9506 je totalno drugačiji telefon, mnogo stvari na njemu je bolje, naravno ne računajući to što nema bagova.

Jedina stvar koja me buni je što je na njemu Android 4.3 i NE MOŽE da apdejtuje (kaže da su najnovija ažuriranje već instalirana), tako da ako neko zna kako je to moguće, bio bih zahvalan da objasni.

Hvala
 
Jedina stvar koja me buni je što je na njemu Android 4.3 i NE MOŽE da apdejtuje (kaže da su najnovija ažuriranje već instalirana), tako da ako neko zna kako je to moguće, bio bih zahvalan da objasni.

Hvala

Moze da se instalira 5.0.1 ali ti bolje ne cackaj da ne pokvaris telefon...
 
Realno prijatelju, tebi ako se restartuje mob, može da se uništi, teraj taj 4.3 i uživaj :) sala mala, ne znam ni da ima 4.3 za s4,ali ne diraj ništa i čekaj oficijelni lollipop ;)
 
Meni uopšte ne smeta 4.3, naprotiv, lepši mi je, jednostavniji, i pregledniji, na starom sam imao Lolipop koji mi je bio ružan, komplikovan i nepregledan.

Ali mi je čudno kako na 4.3 kaže da su najnovija ažuriranja već instalirana, jer 9506 je noviji i zaista osetno bolji telefon od 9505.

Da sam to znao, odmah bih kao nov uzeo 9506, razlika za nov je bila samo 30€!

Ali "stručni" prodavac mi je objasnio 9506 isto kao 9505, samo je procesorski pojačan. A j,a znajući da mi procesorska snga ne treba, rekoah da ne bacam 30€...

To je velika greška, razlika u procesorskoj snazi je potpuno zanemarljiva, ova dva telefona imaju mnogo većih razlika u smislu zvuka, kvaliteta WIFI-ja, snimanja, itd.

I sve je posledica "stručnosti" retardiranih prodavaca i "servisera", a mi korisnici koji smo osuđeni njih da slušamo samo imamo štetu od toga.

S5 mi se ne sviđa nikako, i ako me ovaj S4 služi kako mi danas izgleda, to će biti moj prvi pravi telefon u životu.

To je prvi telefon za koga mogu da kažem da sa njim mogu spokojno da sačekam da cena S6 dođe u prihvatljive okvire, sa drugima to nikako nisam mogao.
 
To je velika greška, razlika u procesorskoj snazi je potpuno zanemarljiva, ova dva telefona imaju mnogo većih razlika u smislu zvuka, kvaliteta WIFI-ja, snimanja, itd.
Odakle ti taj info, subjektivni osjecaj?
 
Ja znam za SOC i kamera senzor od razlika. Moguće da ove ostale razlike koje je pominjao potiču od SOCa.
 
Hah ladno je neko ubedjen da je rutovanjem pokvario telefon. Strasno
 
Ne razumem čemu ta neverica, jer time samo postajete isti kao "stručnjak" koji mi je upropastio telefon, jer on takođe govori da to nije tako.

Imao sam savršeno ispravan telefon koji je nakon ruta radio katastrofalno, do te mere da je bio neupotrebljiv, u prethodnim postovima sam objasnio kako.

To je bilo toliko nesnosno da sam posle par dana morao da mu vratim stock rom (isti "stručnjak" je to radio), ali i posle toga i nakon updatea na LP 5.0.1. taj telefon takođe nije radio dobro, iako ipak nešto bolje nego neposredno posle ruta.

Sve to je dovelo do toga da sam njega sa LP uz moju doplatu od 40€ zamenio za stariji 9506 sa starim 4.3 Androidom koji ne može da se updatuje. Voleo bih da neko kaže zašto ne može?

Odakle ti taj info, subjektivni osjecaj?

Jeste, subjektivni osećaj, sličan osećaj sam imao i prilikom prelaska sa S3 na S4. S3 ima čisto bolji zbuk u slušalici i bolje drži Wifi signal nego S4 9505.

Nije to jedino što je bolje na 9506, ima još poboljšanja, telefon je čisto bolji od 9505.
 
Poslednja izmena:
Druze, ne može mu rut to učiniti, kao što ne može zamena soferke učiniti da auto ide lošije, čak i da je zeznuo nešto, običan fleš ponovo vraća sve na staro, šta je on tebi uradio, ko zna, možda mu je vodio nešto, stavljao nešto drugo, mada ne verujem, ali ko zna.. Ali to ti je cena kada nosiš telefon u servis za obično rukovanje, pola sata čitanja i praćenje bukvalno 4 koraka, i ne treba ti servis...
 
Zato sto bi to bilo kao da kazes da ti je neko instaliranjem novog windowsa pokvario hard disk, ili maticnu plocu. Puko upisivanje odredjenih fajlova ne moze da ti pokvari telefon, pogotovo sto ako uradis full fles pomocu odina, ponistavas sve to. Tako da nazalost ti verovatno imas felerican telefon.
 
Ne znam kako je feleričan kada je radio bez ijednog jedinog baga ili štucanja sve do ruta, od kada je postao neupotrebljiv.

Neka vama hakerima bude domaći zadatak da otkrijete kako je "stručnjak" to uspeo da uradi. A da ja tako u to nema sumnje, i ne bih se toliko nervirao niti ovde o tome pisao. Imao je Android 4.4.2.

Nego, možda i bitnije od toga je da kažete kako s4 9506 sa 4.3 prijavljuje da su najnovija ažuriranja već instalirana. Ni 4.4.2. ne nudi!?

Kako je to moguće, kada je za 9505 već stigao Lolipop?
 
Pa prvo, ne možeš zvati nekoga hakerom ako zna da čita, i ima 2 ruke (nije obavezno, dovoljna je jedna), a drugo, prohakerisi se, pa provali zašto nema, možda je nekada bio rutovan.. Pozdrav od mene, hakera
 
Ne verujem da je bio rutovan, jer kada je moj 9505 bio rutovan, nakon pokušaja updatea jasno je ispisivao da mu je softver modifikovan i da zato update nije moguć.

Kod ovog 9605 situacija je potpuno obična kada ima najnoviji soft, a ima 4.3 i kaže da su "najnovija ažuriranja već instalirana".

To me zaista čudi i bio bih zahvalan da neko to odgonetne, hvala.
 
Mnogo puta je napisano da zavisi od regiona (ili operatora) za koji je telefon predviđen; od toga zavisi kada će dobiti neki update.
501.png
 
I dalje nema suvislog odgovora, ali nebitno, kada ja nisam od vas, verujem da ćete makar vi nešto naučiti iz mog iskustva.

Danas sam kod kolege video S4 9500 star dve godine, kupljen preko ali od prvog dana kod nas.

Nije rutovan, a sve vreme je na njemu Android 4.2.2. i nema nikakvog updatea. Očigledno da to zavisi od modela i lokalizovane podrške baš za taj model. 9505 je najbolje ispraćen, ali ostali nisu.

No, kada sam video kako je Lolipop ružan i nepregledan, platio bih da mi vrate na 4.4.2. Shodno tome, nemam nikakvih primedbi na 4.3.
 
E pa vidis, ni za to ne bi morao da plaćaš, da vratiš kitkat, i to piše na milion sajtova kako u 10 koraka max.. A 9505 je najbolje isplaćen jer je kod nas prodavac na tone, i zvanično, za razliku od ostalih verzija..
 
Nazad
Vrh Dno